Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kolimátor - diskusia

autor: off juniper
pridané: 29.3.2010 19:28

Zdravím,ma niekto skúsenosť s kolimátorom, aký používate, akú montáž. Vaše postrehy s praxe

počet zobrazení: 23 656
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off steyr, 10.12.2012 o 9:07

otvorený je podľa mňa určite lepší, pri strelbe máš lepší prehľad, na blízko strieľaš aj s oboma otvorenými očami, je ľahší a mne osobne sa oveľa viac páči na zbrani...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 125 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 2.12.2014 o 12:58

ja pouzivam deltu uz niekolko rokov, a spokojnost. nie je to docter ani aimpoint ani leupold ale ani to tolko nestoji. co sa tyka bodu je trosku vacsi ako u kvalitnejsich drahsich vyrobcov, co sa tyka nastrelenia nikdy som nemal problem, treba skrutky otacat vsak z rozumom. Martin1530 o presnosti rektifikacie klikania, sa veru velmi tazko da hovorit nakolko tie skrutky nemaju klikanie ale sa prestavuju plynule a treba s nimi tocit jemne a pomaly, strhnut skrutky sa daju ale len ak pouzivas nespravny skrutkovac, ak si nepovolis zaistovacie skrutky alebo ak ich tocis az na doraz a chcel by si este raz, takze len pri neodbornom a nespravnom pouziti. Pri jemnom zaobchadzani a pouziti spravneho naradia sa mi nestalo ze by som skrutky strhol, ale nehovorim ze sa to neda. Kvalita kolimatora Delta Optical vo vsetkych smeroch ci uz velkost bodu, mechanika atd zodpoveda jeho cene. za 100 Eur nemozes chciet mat kvalitu kolimatora za 350 Eur alebo drahsieho. je to rovnako ako u puskohladov alebo inej optiky. nastrel drzi spolahlvo, ja som ho pouzival na 7x64 a teraz na .270Win. a mam aj osobnu skusenost s .308Win., rovnako aj niekolko zakaznikov ich bralo aj na silnejsie kalibre a zatial ziadna reklamacia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 2.12.2014 o 8:21

Kolega má Deltu na ZHčku a měl problém s automatickou regulací síly bodu. Když stál na stinném místě a mířil do sluncem osvětleného, měl hodně velký bod. Fixou tedy zamazal (a teď mě nebijte) diodu. Tím pádem je bod stále slabý a do cca 70 metrů není problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 1.12.2014 o 22:14

martin1530 len si over či máš naozaj deltu...kamarát ma požiadal o nastrelenie kolimatora docter nie a nie ho nastreliť..najprv ma zaujal nápis na boku´´ made in usa´´ ked som mu povedal že ide o airsoftovú verziu za 30eur a on dal za to 200e nebol moc potešený tak pozor pri kúpe priatelia ! :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 1.12.2014 o 22:05

Zdravím kolimátor deltu mám aj ja ale zatiaľ ho nejako kladne ohodnotiť nemôžem.Problém je to nastreliť bodka je veľká a moc svieti čiže nevidíš terč strielaš tak v rozmedzí 30 cm čo je veľa.Skrutky na rektifikáciu sú dosť slabé strhneš ich ani nevieš ako.A čo sa týka klikania rektifikácie o presnosti sa nedá ani vravieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 28.11.2014 o 20:19

Pred zajtrajšou spoločnou poľovačkou som zasa vymenil puškohľad za kolimátor Delta a išiel som si overiť či sa nezmenil bod zásahu. No a po roku som bol spokojný išiel presne bez korekcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 26.11.2014 o 23:22

Kolimátor Delta používam tri roky na Marline 1895 45-70govt. Osádzam ho vždy na spoločné poľovačky a zatiaľ funguje bez problémov. Vystrelených niečo vyše sto nábojov. Vždy keď ho nahodím overím nástrel a zatiaľ sedí. Nie je to žiadny Docter alebo Aimpont ale na moje účely úplne stačí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 26.11.2014 o 18:23

Taktiez rozmyslam o kupe tohto kolimatora chcem ho osadit na brokovu dvojku . Osobne skusenosti s nim nemam ale ma ho kamarat a tiez na brokovnici, z drzanim nastrelu nema ziaden problem aj ked tam vyrobca udava max emergiu 308 Win . Trosku som sa vypitoval a zatial sa nanho nikto nestazoval cital som ze ho jeden pan pouuziva 3 roky na 9.3 x 62 a stale mu to drzi nastrel. Myslim si ze za tu cenu to bude celkom dobra vecicka. Tiez som cital ze ich robi ta ista firma ktora robi kolimarory Docter ale neviem co je na tom pravdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Knapcik, 26.11.2014 o 17:42

Kolimator-Delta - Mate niekto skusenosti s kolimatorom Delta? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maropebi, 11.11.2013 o 14:47

kolega a ja sme brali aimpoint odtial odkaz prislo vsetko v poriadku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off m98, 11.11.2013 o 12:47

Pre Blaser-ákov je tohtoročná novinka priamo s blaser montážou odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 11.11.2013 o 12:34

Takže, s Aimpointom Micro H1 som veľmi spokojný. Minulý rok sa mi s ním podarilo streliť 2 diviakov a 1 líšku. Bolo strieľané na cca 40 metrov v pohybe, v pohone. Puška je ľahučká s týmto kolimátorom, príjemné nosenie. Super vec je tento kolimátor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 12.6.2013 o 20:52

motaq, Za obidve rady Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.6.2013 o 18:09

lct-S, ano tie dve skrutky zozadu kolimatora su aretacne skrutky. ak ti nejdu povolit odporucam ist za predajcom nech ti ich povoli, hlavne ich neposkod lebo ti to nebude chciet uznat v reklamacii ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 12.6.2013 o 13:05

Kvalitné vrecká s pieskom spravia podľa mňa vďačnejšiu robotu ako stojan..zbraň sa tam dá dobre zafixovať, potom z takto zafixovanej zbrane priamo strieľať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 12.6.2013 o 12:54

jaj sory, uz citam :-D predtym som to preletel narychlo. no z upnutej pusky zo stojana nikomu neodporucam nastrelovat-je to hlupost...kazdy nech si to vezme do ruky, pretoze kazdy drzi zbran inak. dakto trafi stred, ale iny z nej nevie trafit nic...preto by si kazdy mal zbran nastrelovat sam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 12.6.2013 o 10:38

mobe74 - prečítaj si môj príspevok ešte raz a predposlednú vetu dva-krát. ja som práveže pár borcov už videl natrelovať zbraň pevne upnutú v stojane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 12.6.2013 o 10:17

steyr asi si nepochopil, ze stojan sluzi len nato, aby sa zbran pri zoradovani optiky nehybala. dotiahnes zamernu osnovu do bodu zasahu, vyberies zbran a strielas bez stojana. zbran je v rukach-nevies to pochopit ? nikoho som, este nevidel nastrelovat upnutu zbran v stojane-az na jednu vynimku a potom sa chlap cudoval, ked strelil z ruky opretej len o palicu, ze mu to ide 15 cm hore a 12 cm doprava :-D no aj taki su... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 12.6.2013 o 10:08

jarodt - neviem či som to pochopil správne s tvojho popisu: z tej pevne upevnenej zbrane v stojane aj strieľaš? To teda ja osobne neodporúčam. Nastrelovacie stojany kde je zbraň pevne upevnená nie sú na strelbu ale len na korekciu puškohľadu, prípadne kolimátora. Ja osobne by som z takéhoto stojana nikdy nestrieľal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 12.6.2013 o 9:54

Poprosim o radu, kto nastreloval Bering Optics OP-LA. Rektifikacne skrutky su oznacene, ale nie som si isty, ci aretacne skrutky su tie, co su zozadu za zdrojom bodky (pri pohlade od chrbta pazby) Nemôzem ich povolit (velky odpor) Nechce sa mi akosi uverit, ze by boli od vyroby tak silne utiahnute. Nejdu ani povolit ani pritiahnut. Ale ine tam nie su a mam za to, ze otvoreny kolimator ma vzdy aretacne skrutky. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 12.5.2013 o 10:06

Keď som šiel kupovať kolimátor, tak som zvažoval aj nad Docterom, ten bol cca za 350 eur. Nevyhovovalo mi to, že je otvorený, pri tubusovom ti nehrozí, že napadaný sneh v kolimátore ti zakryje vysielač červenej bodky a tým pádom ju nevidíš. Ten Aimpoint som objednal z TThuntu, vyšiel ma na 539 euro. Ak máš niekoho v USA, tak sa dá za nejakých 300 - 350 euro zohnať v USA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mike, 10.5.2013 o 21:39

Ďakujem ti za referát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 9.5.2013 o 10:51

Mám ho od decembra 2012, je to super vec. Mám to na Tikke T3 Hunter, kaliber 308W. Na spoločné poľovačky je to bomba. Mám tú micro H1 s veľkosťou bodky 2 MOA. Zatiaľ s ním strelená jedna líška na 25 metrov v behu na hlavu, a dvaja diviaci. Lanštiak strelený na 15 metrov v pohybe, rana na lopatku, ani krok nespravil. Prasa strelené na 25 metrov v behu, padlo v ohni. Vo všetkých troch prípadoch 308W, strelivo PMC 11,7 g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mike, 8.5.2013 o 18:58

Kolimátor aimpoint -

Kolimátor H1 micro aimpoint skúsenosti? Ďakujem.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 15.2.2013 o 12:08

napíš Pepes ako si spokojný s Micro H1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marcelbyk, 24.12.2012 o 12:53

uz som kupil aj do zasoby pre istotu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 24.12.2012 o 11:22

marcelbyk, nemam docter ale kolega uz statil 2 a kupoval to normalne LESONA BB - maju asi aj ESCHOP... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marcelbyk, 15.12.2012 o 17:49

no mne sa dnes podarilo stratiť krytku na kolimator DOCTER ak by nahodou niekdo vedel kde sa da zohnat nahradna dajte info.(už som poslal par mailov do obchodov tak čakam na odpovede) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 10.12.2012 o 13:27

motaq - súhlas a zdieľam názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.12.2012 o 13:15

mne osobne na tubusoch prekaza pohlad do "rurky", ostatne je relativne, sneh ti napada aj do tubosoveho a aj do otvoreneho, skor je to o sympatiach. mne sa viac paci otvoreny, kvoli velkosti a uz spomenuteho vyssie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 10.12.2012 o 12:26

Praveze nie, skusal som podobny na spolocnej polovacke. Na zbrani je to osadene vo vzdialenosti od oka asi ako Docter, nie ako nadhankovy puskohlad. Chcem len vediet nejaky podstatny rozdiel. Zeby to bola relativna vyhoda v suvislosti so zlym pocasim - snezenie, dazd a pod.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 10.12.2012 o 11:48

už to podľa mňa zvádza k steľbe ako cez puškohľad... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 10.12.2012 o 9:50

Pri Aimpointe H1 taktiez strielas s oboma otvorenymi ocami, alebo nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 10.12.2012 o 9:20

ja mam otvoreny vyhody: maly rychlo sa da zamierit nevyhody: ked snezi alebo ti s konarov donho padne sneh nic nevidis (vzdy nosim handricku vo vacku alebo ho otvorim az ked mi pes hlasi) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 10.12.2012 o 9:07

otvorený je podľa mňa určite lepší, pri strelbe máš lepší prehľad, na blízko strieľaš aj s oboma otvorenými očami, je ľahší a mne osobne sa oveľa viac páči na zbrani... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off dusab, 10.12.2012 o 8:49

Aky je podstatny rozdiel medzi otvorenym kolimatorom (Docter Sight, Meopta) a "uzavretym" tubusovym ako napr. Aimpont Micro H1? Uvazujem o kupe, ale neviem ktory ma ake prednosti, resp. nedostatky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 27.11.2012 o 12:54

Tak, a už je doma Micro H1. Štvrtok to pôjdem nastreliť, hodím dáke foto potom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 23.11.2012 o 17:41

Kolimátor potrebujem len na spoločné polovačky - to je November, December. Ďalších 10 mesiacov bude hodený na Samopale, s ktorým hlavnú sezónu na strelniciach mám od jari do jesene. Takže preto takto. A načo budem mať dva, keď by som jeden využíval 2 mesiace v roku a druhý 6 mesiacov v roku. Radšej jeden a skombinovať. Nie je to lacná záležitosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.11.2012 o 17:36

k čomu ti bude dobrý jeden kolimátor na dve pušky, po každom nahodení na inú zbraň ho budeš musieť nastreľovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 23.11.2012 o 16:54

Mohli by ste mi vysvetliť aký je rozdiel medzi novým modelom - povedzme Aimpoint Hunter 30L a Aimpoint 9000L? Okrem teda vzhľadu a umiestnenia batérie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 23.11.2012 o 15:19

Najnovsie modely su Aimpoint Hunter H34L, treba vsak montaz s kruzkami 34mm. Posluzi ale aj H30L na montaz s 30mm kruzkami. Micro je tiez fajn. Trochu treningu na strelnici a na sucho a vysledky sa na spolocnej zarucene dostavia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 125 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov