Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

účinné strelivo do 7x64 - diskusia

autor: off lubinko
pridané: 27.6.2009 16:13
Prosím poraďte strelivo do 7x64. Mám RWS ID-Classik ale zvažujem zmenu
počet zobrazení: 98 008
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Walter, 5.12.2013 o 6:41

NORMA Vulcan 11g strela,fabrické, ale aj vlastná laborácia, špičková presnosť, šetrná k divine, žiadne hematómy,len medziblanové ľahké zrazeniny, dobrý zastavovací účinok, strieľané zo ZKK600, hlaveň 600mm, stúpanie vývrtu 1:9, skúšal som všeličo, ale táto strela je naozaj dobrá a všetky pozitívne referencie nie sú reklamným trikom ako je to u mnohých iných nábojov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 22.8.2013 o 7:54

Admin ak chces lacnejsie strelivo osobne by sam odporucal Sako Hammerhead, ak drahsie tak by som isiel do RWS ID Classic 10,5g alebo 11,5g alebo by som volil Brenneke TIG co je to iste ako ID Classic len je to original. Za zvazenie este urcite stoji Nossler Accubond 9,1g napr. ho robi Norma. Ja som tuto sezonu zacal pouzivat nove strelivo od RWS Evo Green 8,2g. Zatial spokojnost. Predtym som dlho pouzival najma RWS ID Classic 11,5g a tiez som bol max spokojny. Streliva v tomto kal. je neurekom, len si vybrat odskusat a .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 21.8.2013 o 23:04

Ja by som odporúčal RWS 7 x 64 ID Classic 10,5g. Pri 7x64 je výber streliva skutočne široký a to aj pri jednotlivých výrobcoch. Na tebou uvedené kategórie zveri je vyššie uvedená strela veľmi vhodná, čo sa týka RWS tejto značke som verný, lebo ma zatiaľ ešte nesklamala. Evolution v 7x64 strieľa otec, strieľal aj H mantel aj KS. ID je podľa mňa z toho najlepší na zver, ktorú uvádzaš, evolution mi príde v 7x64 nevyrovnaný, výhodou je dobrý stop efekt, avšak zver po tejto strele horšie farbí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kohut64, 21.8.2013 o 23:00

Podľa mňa sú tri roviny nazerania na posledný príspevok (admin). 1. Ak by som ja v uvedenom kalibri vyberal strelivo z ekonomického uhla pohľadu , zvolím IGMAN. 2. Ak z pohľadu poľovníka, ktorý okrem trofeje prihliada aj na kulinárske využitie úlovku, a nie je striktne limitovaný obsahom peňaženky, zvolím NORMU (prioritne strelu VULKAN). 3. Ak však podlieham "módnym trendom" a chcem byť "in" (bez dalšieho upresnenia), potom zvolím RWS EVOLUTION. S pozdravom J.K. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 21.8.2013 o 22:41

Potrebujem poradiť strelivo do 7x64 (guľovnica SAKO 85M Bavarian). Prečítal som si celú túto diskusiu, sú tu staré príspevky i 3 roky, ale najviac odporúčané strelivo bolo asi Norma Vulkan. Tiež pár krát SAKO a RWS. Aká je vaša súčasná rada pre mňa (diviak, srnec, možno raz v budúcnosti jeleň)? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off pandur1, 30.10.2011 o 20:32

ale do osmičky už nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off misko11, 30.10.2011 o 16:27

V dynaxe este nejake zasoby Hirtenberger maju.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off lovec84, 30.10.2011 o 16:23

Niekde si zožeň strely a daj si prebiť. My sme tam dávali 160 gr.strelu Partition. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off Jager68, 30.10.2011 o 15:30

Tá 9,1g strela je celkom fajn. Norma ma 9g Nosler Accubond.Aj to je o.k. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off Jager68, 30.10.2011 o 15:28

V DYnaxe ti ho predá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off pandur1, 30.10.2011 o 13:00

Chlapi ak ešte niekde zoženiete Hirtenberger tak sa mi ozvite zobral by som dve tri krabice v 8x57JS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

on 308Winchester, 30.10.2011 o 11:16

S&B by som nedoporučoval, ale napr. Hirtenberger laboruje 11,3g Nosler partition. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off Jager68, 30.10.2011 o 11:13

Tu to maš..... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 7x64 nosler partition (autor: flinta).

off Jager68, 30.10.2011 o 11:12

Neviem či najdes 7x64 so strelou Nosler Partition..s Accubondom nie je problém...NORMA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off cosar, 29.3.2011 o 8:20

A čo strelivo od f. Winchester v tomto kalibri? má niekto nejake skúsenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off iboo, 29.3.2011 o 2:39

michal - vulkan poznám velmi dobre, 7mmRM dobre, ich kombináciu nie, ale viem si rýchlo domyslieť.Ak si nevieš, tak skús.Potom napíš :) Na 7mmRM potrebuješ strelu trošku lepšej konštrukcie ako Vulkan.Hladaj kludne neičo tvrdšie a kompaktnejšie (Oryx,Scirocco,Accubond,Interbond,...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

on michal89, 28.3.2011 o 22:44

pozeral som tu normu uz velakrat.. a preco nie vulkan?..cital som nan dobre ohlasy v tomto kalibri...takisto však aj na scirocco.. najradsej by som bral nieco s cim sa nemusim bat strelit na diviaka aj do pšenici...nema stym sedmicka problem?.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off Jager68, 28.3.2011 o 22:38

Do 7RM..Vulkan???.Pozri si www norma.cc este raz a najdes tam Swift Scirocco.to je to pravé orechové...7Rm mam asi 7r.Aj 6,5x65R.Super su obe.Ale 7RM je moja srdcovka.Ale pozor..ani magnum nie je ,,všeliek".Nikdy som nespekuloval smerom:ze ,ked sa nepodari..magnum to vyriesi.KEd to pokaziš magnum. kalibrom tak to pokazis dokonale.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off iboo, 28.3.2011 o 22:04

michal89 - neboj sa ty 6,5x55ky, bohato stačí. Ak envieš strielať a triafať tak ťa ani 7mmRemMag z biedy nevytiahne. Pár diviačikov s tou 6,5kou mám, takže viem čo dokáže.Absolútne bez obáv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

on michal89, 28.3.2011 o 21:57

EDU toho kopania sa nebojim..to len ze niektori to tak komentuju ze kazdy magnum kope :D z osmičky celopažby co som doteraz strielal tak uplna lahoda... takze by som sa nebal ist do niecoho vykonovo silnejsieho kvoli kopaniu ale kvoli poškodeniu zveriny... najradšej polujem na diviačky pre mesiačku takže som sa dako zlakol tej 6,5-polky ci bude stačit .. a ak by som mal 7Mm remington tak by som tam normu vulkan asi naladoval..co?.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off Jager68, 28.3.2011 o 21:56

Strelba so 7 rem.mag.je strelba uplne v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off Edu, 28.3.2011 o 21:31

michal kopania sa naozaj báť nemusíš . celá sedmičkova rada je ok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

on michal89, 28.3.2011 o 21:27

poslednu dobu sa mi nejak zapacila tato raz aj ked som ju nikdy nemal v ruke.. objednanu mam gulovnicu 6,5x55SE ale vazne uvažujem ze ak sa bude dat tak zoberiem radsej nieco silnejsie... predsa len aj ked je 6,5-polka vraj šetrna k divine a nekopava tak by som radsej mal rezervu aj pri menej vydarenom zasahu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off Jager68, 28.3.2011 o 20:07

NA diviaky RWS ID v 7 RM...celkom o.k. Ale do 7 RM je dost inych lepsich striel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off Marco2204, 28.3.2011 o 16:30

s id mam taketo skusenosti sice 7x65 ale velky rozdiel tam nebude do 50m nestabilna strela ktora sa rozbija a fragmentuje,na dlhsiu vzdialenost uplne v pohode,ksmarat ma 8x57 a tam mu id s krabice nevystrelili 3 naboje,co sa tyka podlievania vsetko zavisi skorej od rychlosti streli ako od umiestnenia zasahu,umiestnenim zasahu sa da skorej len korigovat podlievanie,v pondelok som strelil na 50m prasa a zasah som umiestnil naschval na stred tela ako to robim pri srnciej zvery,poskodene zaliate boli len rebra na vysrelovej strane,len je tam je riziko odbiehania zvery,ale aj moj pes chce volaco robit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off cosar, 28.3.2011 o 15:07

Na EVO mam svoj nazor a tvrdim, že nie je take super ako ho niektory jednotlivci prezentujú. S f. RWS už mam niekoľko skusenosti ale konkretne má zaujíma vyššie uvedená kombinácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo RWS ID v kalibri 7 mm REM MAG (autor: cosar).

off Edu, 28.3.2011 o 13:31

RWS je špičkové strelivo ktoré má v ponuke viacero striel . Všetko záleží od zásahu . Ako napísal Findula keď strelíš zver na lopatku ono to potom neodchádza . A môžeš mať akékoľvek strelivo . Podlievanie záleží tiež od uhla vstrelu ,zásahu kosti a mnohých iných faktorov . Keď sa trafíš za lopatku srncovi na komoru bude dierka v rebrách na vstrele nepatrná na výstrele samozrejme väčšia ak bude stáť na blat . Škoda na divine skoro nulová a srnca nájdeš po pár metroch ak nie rovno na mieste . Žiadne kúzelné strelivo neexistuje .Propagoval som evo ale práve nedávno sa stalo kamaratovi že mu kleplo evo 2 x po sebe takže tiež nie je kúzelné a neomylné . Ja mám rád fakty a pravdu . Keď sa mýlim priznám omyl bez problému . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS DK 7x64 (autor: klenovec).

off mirojevo, 1.12.2010 o 19:28

DK - znamená doppel kern - doslovný preklad dvojité jadro. Dvojjadrové strely sú moderné , a majú veľmi dobré vlastnosti. Ja používam už pár rokov Hirtenberger Nosler Partition - čo je tiež dvojjadrová strela. Všeobecne dvojjadrová strela má dve hlavné výhody - 1, u malej zveri zvyčajne dôjde k priestrelu ,( a u dopelkern sa zvyčajne obal neroztrhne , takže divinu veľmi nepoškodí) , a po 2, u veľkej zveri odovzdáva dobre energiu do zasiahnutej zveri , a zadné tvrdé jadro zachováva smer strely , čiže nedochádza k zmene smeru ("k odrazeniu" ) strely v tele zveri. ( napr. SPCE S/B sa veľmi ľahko pri streľbe na šikmo stojacu zver odrazí napr. od lopatky, nedôjde k prerazeniu kosti , a zver hynie po niekoľkých dňoch na zápal , infekciu a pod., tu klikni pre info o DK RWS odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS DK 7x64 (autor: klenovec).

off Edu, 24.11.2010 o 23:18

Treba si uvedomiť ,že každý zásah je iný . Merať sa dá naozaj iba v želatíne .Prípadna kosť atd . nie je možné zmerať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS DK 7x64 (autor: klenovec).

off rossler8x57js, 24.11.2010 o 11:19

daj si lovectvi.cz a tam sa dočitaš o nej viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS DK 7x64 (autor: klenovec).

off klenovec, 24.11.2010 o 10:01

Dakujem, pytam sa preto ze som dostal krabicu a prave mi prisla vhod kedze mi dosli Hornady. Pravde podobne to bude daco podobne ako tak citam. Vyskusam a uvidim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS DK 7x64 (autor: klenovec).

off lovec84, 24.11.2010 o 9:33

Vyskúšal som ju, strelil som s nou len srnčie a tam bolo poškodenie naozaj značné. Na výstrele diera o priemere 10-12 cm. Kamarát nou strelil aj zopár diviakov a tiež mal rovnakú skúsenosť. Ale za to zastavovací účinok bol super. Srnčie ani raz neodskočilo. Diviak buď zostal v ohni, alebo odbehol pár metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS DK 7x64 (autor: klenovec).

off Edu, 23.11.2010 o 22:31

Strela má dvojité jadro, kde zadné tvrdšie jadro je ešte v plášti zosilnené prevlečeným puzdrom. Taktiež plášť je smerom ku dnu strely zosilnený. Strela je veľmi kompaktná, má vysokú priebojnosť, minimálne sa rozkladá a je predovšetkým vhodná k lovu africkej zveri, kde dosahuje vynikajúce výsledky, ale v našich podmienkach, kde je zver mäkšia, zaznamenáva odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.6.2010 o 17:04

Každá hlaveň má svou chuť..a každá rada papká iné strelivo.Tie rozpravky ako vadí kratsia hlaven ..och...kamoš striela s S202 Highland.52cm Lauf??..KJG 8g a V´= ca 950m-980m/s.A rozptyl ma super.Chce to len skušať.Už viac x som spomenul Normu so strelou Accubond v kal.7x64. 9g a V= 900m/s. Jednoducho parada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 4.6.2010 o 14:44

prečo si s ním nespokojný,? ja som ho používal v minulosti a zmenil som ho na UNI Classic a som s ním naprosto spokojný,skús ho alebo skús RWS EVOLUTION (pri ID Classic sa trhala strela, úlomky boli rozprášené ďaleko od vstrelu, a u srnčej diera na druhej strane ako dlaň) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bogdan, 3.6.2010 o 20:12

Zkoušel jsem střelu Vulcan a střelu Oryx od Normy, v kalibru 7x64 se zbrani CZ 550 FS a Oryx měl u mě na střelnici podstatně horší soustřel ja Vulcan a tak jsem zustal u Vulcanu a zatim dobre zkušenosti. Co se tyče soustřelu tak mi bylo zbrojařem co mi přebiji naboje sděleno, že Oryx ma problem s kratši hlavni jako je u moji kulovnice a že se s tímto problemem sestkal vice krat. Jen pro zajimavost s Vulcanem jsem na 50 metru střilel soustřel v pruměru 3 cm (i dvoustřely v jedne diře ) a s Oryxem to chodilo tak v kruhu 7 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 17:03

strielam RWS ID-Classik a som spokojný . Tiež používam Normu Oryx a vulkán tiež spokojnosť . Celkom slušne a kompaktne na mňa pôsobí aj sierra od S&B . Každý zásah je špecifický . Najhorší náboj ktorý som mal možnosť vyskúšať bol po všetkých stránkach S&B SPCE 11,2 g nepresná a nekompaktná strela . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pipo82, 5.4.2010 o 19:24

ja som ich tiež používal a bol som spokojný... túto balist. ti píšem s katalogu :energia na 100 Yds.-1851, na 200Yds.-1530 a na 300Yds.-1256. Nastrelenie :50Yds./-1,50 na100Yds./ 2,80 na 200Yds./0,00 a na 300Yds./-11,41 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off schaman, 5.4.2010 o 10:55

Minulý rok som sa dostal výhodne k nábojom PMC 7x64 170Gr. PSP / výpredaj za 0,45 Eur /. Na strelnici výborne, idú mi do mojej CZ 550 FS lepšie ako Oryxy. Čo sa týka odstrelu zatiaľ som s nimi strelil len jednu laň na cca 80 metrov, bez problémov, od nástrelu 30 metrov a bez podliatín. Mám ich ešte dosť, len mám jeden problém, nemôžem na nete nájsť balistické hodnoty týchto nábojov. Neviete mi niekto poradiť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off magyaricsd, 5.4.2010 o 9:08

Libor1.Ja mám 7x64 a používam Norma Vulkan,ale kolega kúpil do 308 W Igmana.Strielal som bod do bodu na 100 m.Bol som úplne prekvapený aj do kvality opracovania nábojníc aj do vyváženosti.Nebudem meniť Vulkana ale kto chce kúpiť lacné a kvalitné strelivo Igman je naozaj dobrý , a hlavne za tú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ali, 5.4.2010 o 7:37

Má niekto skúsenosť aj s Oryxom v tomto kalibri 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov