Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

rossler alebo steyr mannlicher - diskusia

pridané: 25.3.2013 13:17

zdravím páni.. čo by ste odporučovali?Rossler Titan lux alebo Steyr Mannlicher classic?ďakujem za názory a rady..s pozdravom


počet zobrazení: 13 253
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MG42, 23.1.2015 o 21:36

Mal som v minulosti Mannlicher Classic 30-06. Sedel mi perfektný tvar širokej spúšte, výstražník, pekná kľuka záveru a mohutné púzdro záveru, z ktorého máte pocit, že znesie všetko na svete. V záveri som objavil úderník, ktorý neváži nič. Čo potešilo. Vadila mi podľa mňa príliš tenká hlaveň, ktorá neposobila vyvážene s mohutným púzdrom záveru. Príliš tenké predpažbie, na ktorom som navyše nemal nos, takže sa všetko zdalo ešte tenšie. Na nemeckej švenkovej montáži bola optika s 5O-tkou objektívom a zdalo sa mi to dosť vysoko. Na Saueri je to podobné. Ak to bude Mannlicher, tak treba porozmýšľať aká bude montáž, tak aby optika išla dostatočne nízko a dozadu. Treba merať a skúšať / vybranú optiku aj montáž / lebo potom sa s tým už nedá nič urobiť... Ak by som kupoval teraz bol by to podivne vyzerajúci Mannlicher Pro Hunter, plast a jednodielna weawer montaž - oceľ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 23.1.2015 o 7:42

Záver natiahnutý, chvalabohu. Poradili mi až na Morave v pobočke firmy Detex. Bolo treba pevne uchopiť ""orech"", čiže zadnú časť záveru a pootočiť (ale silno) v smere hodinových ručičiek. Teraz síce na môj vkus ide príliš ľahko rozobrať, ale je to asi tým, že som ním dosť pohýbal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.1.2015 o 23:30

Jankubpav ako som postrehol,už si záver poskladal a funguje .To som rád, ale teraz by si mohol vysvetliť ako? Nech tvoju otázku máme uzavretú. Možno si túto diskusiu bude čítať niekto,ako ty ,čo rozobral záver nevie ho poskladať a tvoj popis ocení. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 22.1.2015 o 17:00

Záver natiahnutý, chvalabohu. Poradili mi až na Morave v pobočke firmy Detex. Veľmipekne im aj touto cestou ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 21.1.2015 o 16:16

Tam nie je nad cim rozmyslat,jednoznacne Mannlicher.Este lepsia by bola ale SM12. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 21.1.2015 o 15:59

Ved keby sa to dalo rozobrat, ale ono to nejde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 21.1.2015 o 15:39

jo tak už to bývá nejdřív se koukáš jak to funguje a pak se koukáš proč to nefunguje, rozeber to znovu pootoč a musí to fungovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 21.1.2015 o 8:37

Kurnik, veď o to ide, že som ho zložil zrejme nesprávne, niečo tam zacvaklo a bol koniec. Takže asi len skúsený puškár pomôže? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 21.1.2015 o 8:02

Myslím, že nejde len o natiahnutie úderníka ale o pootočenie záveru do natiahnutej polohy tak ako ho vyberáš zo zbrane, inak ho samozrejme späť nedáš, malo by sa dať aj ručne pootočiť páku záveru voči telu záveru samozrejme ak si ho správne zložil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jankubpav, 20.1.2015 o 22:43

Nemám k tomu nijakú pomôcku. Záver sa dá síce kompltne rozobrať, s tam 3 imbusy, ale do toho sa už radšej nepúšťam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 20.1.2015 o 22:39

Skúšal si ho dať do pôvodnej polohy pomocou nejakého náradia k zbrani? Sauer 202 ma napr. takú Lkovú tyčku, ktorá slúži jednak na demontáž predpažbia a jednak sa ňou dá natiahnuť úderník na závere keď je vonku zo zbrane, v zadnej časti je také vybratie do ktorého presne jej tuším 8hranný okraj zapadne. Ručne to spraviť nejde, treba to robiť pomocou tejto tyčky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 20.1.2015 o 22:29

Prosím o pomoc. Neviem, čo ma viedlo k tomu, aby som demontoval záver na mojom Steyri Classic, ale stalo sa. Po demontáži som ho znova zložil, ale tak, že úderník ostal spustený a nijakým spôsobom ho neviem natiahnuť, teda otočiť zadnú časť záveru. Samozrejme, že sa tým pádom ani nedá záver zasunúť do puzdra. Skúste mi poradiť, čo robiť. Ale asi pomôže iba skúsený puškár... Návod na demontáž a opätovnú montáž som videl (jasné, že až vtedy, keď bol problém na svete). Asi som v niečom urobil chybu. Vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off FOXMEN, 20.5.2013 o 9:29

rossler alebo mannlicher - ??? - rozhodně mannlicher - alebo kupa jak já mauser M03. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 19.5.2013 o 12:06

serus paťko jednoznačne manlicherku a nebudeš ľutovať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 28.3.2013 o 8:52

Ak dobre viem u Steyr Mannlicher pred par rokmy došlo k zmene majitela,kupili to američania a to už nie su tie "stare" Mannlichery ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cosar, 27.3.2013 o 21:25

Vlastním steyr mannlicher classic stutzen už 6 rokov a zatiaľ nebol žiaden problém, je to spoľahlivá veľmi presná zbraň s ktorou keď a sa stotožnis a zoznámiš dovolíš si veci ktoré by si s inou zbraňou nedosiahol. Neviem ho porovnať s rosslerom ale za seba možem potvrdiť že to bola bezchybná kúpa. doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 27.3.2013 o 20:52

Správne lovec84, niektorý chvália len svoje,názor iných ich nezaujíma..čítal som mnoho rôznych článkov a myslím si, že mannlicher je na vyššej úrovni ako rossler alebo cz a aj cenovo celkom prístupné.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 27.3.2013 o 19:49

BLEIKER ak si si dobre všímol tak som napísal "že podľa mňa vyrábajú najpresnejšie hlavne". Je to môj názor. Ty môžeš mať názor úplne odlišný, čo je len tvoja osobná vec. Ak sa mi mrkneš do profilu, tak zitíš, že mannlichera nevlastním. Takže si nevychvaľujem len to čo mám doma, ako to mnohí robia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 27.3.2013 o 18:45

Či tam bol alebo nebol nie je dôležité. Ja som strieľal z viacerých Steyerov 7x64, 30-06, 8x68S a nie len raz, a všetky strieľali perfektne, nejednalo sa však o najnovšie modely, s ktorými praktické skúseností nemám, lebo sa mi už ani nepáčia a neoslovili ma... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 27.3.2013 o 18:24

lovec84-takže žiadne relevantné testy,len reklamný článok od "renomovaného"odborníka,na ktorom sa už smejú aj začiatočníci.Pokial ja viem ,pre športové disciplíny ISSF vyrába STEYR LEN VZDUCHOVé ZBRANE,a to na vysokej urovni.Asi máš na mysli odstrelovacie pušky SSG,atd.Ano,su to mimoriadne presné zbrane,ale o nič presnejšie ako Sauer 3000 alebo Sako TRG,čo je fakt trieda.Modely SSG69 boli svojho času považované za etalon presnosti,ale tie časy su preč.Takže hodnotit podla článku a sortimentu asi uplne nie je košér. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 27.3.2013 o 15:15

Ja som tam osobne nebol, ale tak snáď to tam funguje aspoň približne tak ako uvádzajú. Inak strieľal som z mannlichera 8x57 IS s hlavňou dlhou 508 mm aj z 8x68S s 650 mm hlavňou a musím povedať že obe strieľali veľmi presne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 27.3.2013 o 12:16

lovec 84, zaujímavý článok,len dúfam, že to tam naozaj tak funguje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 26.3.2013 o 22:07

BLEIKER aj pre toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off patrikseven, 26.3.2013 o 21:43

inak ja som prišiel do styku s dvomi rosslermi a u obidvoch zlyhalo vyhadzovanie nábojníc a čo aj čítam diskusie pri steyeroch k ničomu ani podobnému nedochádza, no ďakujem za rady a názory.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 26.3.2013 o 21:41

Z postupu výroby A z toho koľko vyrábajú zbraní pre športovú streľbu. Prečo asi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kohut64, 26.3.2013 o 21:20

Ktorí sa rozhodnú pre Rossler : materiál púzdra záveru by mal korešpondovať s materiálom montáže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.3.2013 o 21:12

lovec 84 dnes o 12.03-z čoho vychádzaš pri tomto tvrdení? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 26.3.2013 o 16:45

soson, dnes o 13:31 všetko záleží od litrov páleného .-)) Ale k veci, Mannlicher je fakt o triedu lepší. Teraz keby som kupoval tak kúpim radšej SM12, ako classic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 26.3.2013 o 15:01

soson :-) so mnou však nič nerobí ani jedna ani druhá pričom tá prvá už vôbec nič :-) aj keď obidve sú unikáty vo svojej triede :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off huber, 26.3.2013 o 14:46

Neni to jedna kategoria, s tým,že už ani Mannlicher nie je to čo dakedy bol.Ja osobne by som sa poobzeral medzi použitými a kupil by som si Steyr Mannlicher Luxus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 26.3.2013 o 13:31

Kleopatru z turca či Charlize Theron ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 26.3.2013 o 13:21

alebo aj fakt, že napr. rosslera nie je jeho majiteľovi ľúto, keď sa s ním prediera húštinou alebo keď mu zmokne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 26.3.2013 o 13:17

O tom, ktorá zbraň je, alebo nie je pracovná, rozhoduje len peňaženka jej majiteľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager133, 26.3.2013 o 12:29

ktoré zbrane sú pracovné a ktoré nie sú ? ako to je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 26.3.2013 o 12:03

Mannlicher je mannlicher to už je o inom.Podľa mňa mannlicher vyrábajú najpresnejšie hlavne z bežne používaných v podobnej cenovej triede, ba aj drahších zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 26.3.2013 o 11:39

asi tak ako napísal dusab... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 26.3.2013 o 11:11

Steyr sa s Rosslerom nedá moc porovnávať je trochu iná trieda a kto si môže dovolit steyr nemá nad čím premýšlat. Viacerí označili Rossler skorej za pracovnú zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 26.3.2013 o 10:26

Poľujem s rosslerom 5 rokov a k zlyhaniu výstrelu mi došlo iba raz a to pri použití streliva prvý partizán, odkedy strielam RWS tak sa mi to nestalo. Čo sa týka presnosti tak som vysoko spokojný. Treba si však uvedomiť, že cena rosslera je niekde inde ako cena steyera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecmiro, 26.3.2013 o 9:38

Je to vec nazoru .. ja mam rossler a som s nim spokojny žiadne zlyhanie spuštoveho mechanizmu ani podobne blbosti .. ale zase Mannlicher je o niečo vyššie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 25.3.2013 o 21:26

Chces BMW, alebo Fiat? Asi take porovnanie tu davas.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM