Heming hunting
dnes je sobota,  27. júl 2024,  meniny má Božena,  spln: 19. august 2024,  dnes východ slnka: 05:20,  dnes západ slnka: 20:25
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

rossler alebo steyr mannlicher - diskusia

pridané: 25.3.2013 13:17

zdravím páni.. čo by ste odporučovali?Rossler Titan lux alebo Steyr Mannlicher classic?ďakujem za názory a rady..s pozdravom


počet zobrazení: 13 389
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MG42, 23.1.2015 o 21:36

Mal som v minulosti Mannlicher Classic 30-06. Sedel mi perfektný tvar širokej spúšte, výstražník, pekná kľuka záveru a mohutné púzdro záveru, z ktorého máte pocit, že znesie všetko na svete. V záveri som objavil úderník, ktorý neváži nič. Čo potešilo. Vadila mi podľa mňa príliš tenká hlaveň, ktorá neposobila vyvážene s mohutným púzdrom záveru. Príliš tenké predpažbie, na ktorom som navyše nemal nos, takže sa všetko zdalo ešte tenšie. Na nemeckej švenkovej montáži bola optika s 5O-tkou objektívom a zdalo sa mi to dosť vysoko. Na Saueri je to podobné. Ak to bude Mannlicher, tak treba porozmýšľať aká bude montáž, tak aby optika išla dostatočne nízko a dozadu. Treba merať a skúšať / vybranú optiku aj montáž / lebo potom sa s tým už nedá nič urobiť... Ak by som kupoval teraz bol by to podivne vyzerajúci Mannlicher Pro Hunter, plast a jednodielna weawer montaž - oceľ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 23.1.2015 o 7:42

Záver natiahnutý, chvalabohu. Poradili mi až na Morave v pobočke firmy Detex. Bolo treba pevne uchopiť ""orech"", čiže zadnú časť záveru a pootočiť (ale silno) v smere hodinových ručičiek. Teraz síce na môj vkus ide príliš ľahko rozobrať, ale je to asi tým, že som ním dosť pohýbal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.1.2015 o 23:30

Jankubpav ako som postrehol,už si záver poskladal a funguje .To som rád, ale teraz by si mohol vysvetliť ako? Nech tvoju otázku máme uzavretú. Možno si túto diskusiu bude čítať niekto,ako ty ,čo rozobral záver nevie ho poskladať a tvoj popis ocení. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 22.1.2015 o 17:00

Záver natiahnutý, chvalabohu. Poradili mi až na Morave v pobočke firmy Detex. Veľmipekne im aj touto cestou ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 21.1.2015 o 16:16

Tam nie je nad cim rozmyslat,jednoznacne Mannlicher.Este lepsia by bola ale SM12. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jankubpav, 21.1.2015 o 15:59

Ved keby sa to dalo rozobrat, ale ono to nejde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 21.1.2015 o 15:39

jo tak už to bývá nejdřív se koukáš jak to funguje a pak se koukáš proč to nefunguje, rozeber to znovu pootoč a musí to fungovat.