IBO poľovník
www.huntingland.sk
dnes je pondelok,  25. jún 2018,  meniny má Tadeáš,  spln: 28. jún 2018,  dnes východ slnka: 03:50,  dnes západ slnka: 19:47
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Nezapísanie sa do knihy návštev - právna poradňa

autor: off milan308
pridané: 27.7.2016 21:55
Prajem pekný deň.
Ja by som poprosil len o jednu krátku informáciu:
-Ak sa člen PZ nezapíše do knihy návštev pri dohľadavani zveri, kto rieši disciplinárne previnenie?
Výbor PZ, alebo DK SPK?
V tomto prípade sa jednalo o trest vylúčenia zo združenia...
Ďakujem
počet zobrazení: 1 614
právnik radí:
Dobrý deň milan308, disciplinárne previnenie rieši SPK (ust. § 77 v spojení s ust. § 54 zákona o poľovníctve). Samozrejme podstatné je, aby dohľadával so zbraňou.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

OVERLIMIT Dacia Duster

komentáre

zoradiť
off milan308, 27.8.2016 o 20:52

pán Hekler ano uznavam že som sa možno odvolal na nesprávny orgán a mal som to riešiť rovno cez súd, ale nehovorte mi že je to všetko v poriadku keď Vám výbor PZ nedá ani možnosť obhajoby. Ved aj predpisy SPZ hovoria o tom že člena treba predvolať na výbor doporučeným listom a dať mu možnosť obhajoby a nie 3 dni po dohľadavke na členskej schôdzi vykázať z miestnosti. Tak tiež viem myslím že výsledok strelby treba podľa zákona oznámiť poľovnému hospodárovi do 24 hodín čo sa aj stalo. Nás nikto nechytil, ani nestretol, jednoducho po ukončení dohľadávky sme sami od seba skutočnosť oznámili PH. Aj vrah ma pravo obhajoby a predložiť dôkazy o vine , či nevine... Už sa tiež k tomu nebudem vyjadrovať, jednoducho asi to tak malo byť a teraz viem že všetko zlé je na niečo dobré! Lesu a lovu zdar!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 26.8.2016 o 15:18

Ďakujem za informácie, nechcem teraz už podnikať žiadné kroky, len som chcel poukázať na skutočnosti že aj za také viac menej banálne disciplinárne previnenia môžte skončiť vylúčený z PZ. Tu sa prejavuje charakter, chamtivosť a zákernosť niektorých tiež poľovníkov a funkcionárov SPZ a SPK a hrubým porušením stanov alebo interných predpisov je pre niekoho keď si aj hlasnejšie prdnete v revíri!!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunternh, 26.8.2016 o 10:11

Milan308, podstatné z môjho pohľadu je právne hľadisko. Ak by ste sa boli obrátili na advokáta včas, podanie žaloby by sa v lehote dalo stihnúť.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 26.8.2016 o 9:58

Doplním ešte to že DK SPK kde som sa odvolal po vylúčení členskou schôdzou naťahovala čas kým rozhodla že s tým nemá nič spoločné a že sa mám obrátiť na súd- tiež by som mohol dokladovať papierom. Avšak z právneho hľadiska som mal čas len 2 mesiace od pravoplatného výlučenia členskou schôdzou, čo sa samozrejme že nestihlo!!! Ak si v PZ nežiadúci kompetentný si to vedia zariadiť. Hunternh teraz už nechcem nič, poľujem inde a som spokojný, len som chcel poukazať na to čo sa v niektorých organizáciach deje a bežný členovia sa nedokážu a ani nemajú možnosť obhájiť a aj okresné organizácie SPK a SPZ na spravodlivosť kašlú!!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.8.2016 o 16:24

milan308,neviem posúdiť či výbor a čl. schôdza postupovali "správne" správne, ale rozhodnutie čl.schôdze PZ a PO je preskúmateľné súdom, nič vám nebráni využiť to

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.8.2016 o 12:20

hlboko sa ospravedlňujem že som to nepochopil a unáhlene nesprávne napísal, až teraz som z Vašej odpovede správne pochopil, že ste na nič nezabudol, len ste až 25.8.2016 napísal veľmi správne to, čo ste mohol napísať už 29.7.2016 ... áno, mohol ale nemusel, a preto sa ešte raz ospravedlňujem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunternh, 25.8.2016 o 7:48

Hekler, ja som nič nezabudol a svoju odpoveď som svojim komentárom len doplnil v kontexte toho, čo napísal win243. Odpovedal som na otázku, ktorá bola podľa mňa položená veľmi jasne.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunternh, 25.8.2016 o 7:45

Milan308, teraz neviem či sa potrebujete len vyžalovať alebo s predmetnou právnou vecou chcete niečo aj urobiť. Ak tak hodláte učiniť, konajte z časového hľadiska tak, aby ste sa zmestili do zákonných lehôt. V tom prípade odporúčam vyhľadať advokáta.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 25.8.2016 o 0:43

Aby som to uviedol na spravnu mieru. Otec zapísaný v knihe návštev v nedeľu večer o 19:00 postrieľal jeleňa. Ešte ten večer sa uskutočnila dohľadávka v čase v ktorom bol stale zapísaný v knihe návštev tj do 22:00, avšak bezvýsledne. Od rána som sa zúčastnil ďalšej dohľadávky už aj ja a to od 8:00 do 16:00 Vystriedali sme pri dohľadávani 3 psov s poľovníkmi bez zbrane lebo neboli členovia našho PZ. O 16:00 sme dohľadávku skončili s tým že sme jeleňa nedohľadali a otec to oznámil telefonicky poľovnému hospodárovi. Pred tým sme ani ja ani otec neboli v PZ disciplínarne stíhany, avšak prílišnou aktivitou sme sa motali aj v miestach kde sme boli pre členov výboru nežiaduci. Nasledne hned na druhý deň bol zvolaný mimoriadný výbor bez otca ako strelca a ja som bol ani neviem čo ...učastník dohľadavky dame tomu a následne v piatok nám bolo na členskej schôdzi oznámené že sme obaja vylúčený a mame opustiť schôdzu!!!! Na odpoveď že sa môžme predsa odvolať nám bolo oznamené že sme sa neodvolali na čo mi že sme ani vylúčenie žiadne neprevzali!!!!!Nepomohlo pod tlakom výboru a hlavne poľovného hospodára sme odišli preč!!! Ak si myslíte že nehovorím pravdu kľudne môžem zverejniť aj vylúčenie z PZ ktoré nám bolo samozrejme po členskej schôdzi doručené!!! Čo je hrubé porušenie stanov PZ???? Na všetko sa dá povedať že je hrubé porušenie ak si to výbor povie!!! Môj názor a vidím že aj názor právnika je taký, že tento disciplinárny priestupok mal byť výborom oznámený na DK SPK a tam sme mali byť riešený. Ale určite nie bez vypočutia, bez oznámenia a bez možnosti obhajoby, jednoducho vykázaný zo schôdze... a pán Hekler nič učelové tu nie je ale chcel som jasnú odpoveď kto má tento priestupok stíhať??? PZ alebo SPK ??? Odpoveď právnika bola: podľa zákona to má riešiť SPK čiže PZ má tým pádom povinnosť to na SPK nahlásiť a nie dávať tresty!!! A ešte jedná vec. Dnes už v tom nie su žiadné emócie a nervozita, lebo skutok sa stal pred 2 rokmi. Len ma zaujímal názor právnika nakoľko sami sme sa vtedy odvolali na DK SPK.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 24.8.2016 o 12:24

podľa mňa už samotná otázka bola položená trochu účelovo, lebo z nej bolo jasné že člen PZ už bol výborom vylúčený a žiadna DK SPK nemôže nikoho vylúčiť z PZ ani PO. hunternh napriek tomu odpovedal stručne a správne len akosi pozabudol doplniť, že aby DK SPK mohla konať musel by jej to užívateľ PR alebo "niekto iný" oznámiť a následne aj doložiť (ak tak uživateľ PR neurobil mohol konať výbor podľa platných stanov PZ a PO) čo Milan308 ihneď využil a v príspevku osočil členov SPK v PR. hunternh to "napravil" a uviedol na správnu mieru až vo svojom druhom príspevku. Podľa mňa veľmi správne uvažoval aj win243 a len ho doplním : čo je to za poľovníkov ktorí idú dohľadávať zver bez zapísania sa do knihy návštev PR ? čo ich k tomu viedlo ? kedy sa chceli zapísať ? nechápem ich postup. Nebolo to náhodou tak, že poľovali bez zapísania sa a keď ich chytili povedali že dohladávajú zver ? (Ak nie prepáčte len som uvažoval) Boli zapísaní pred tým v knihe návštev aby vôbec mohli zver postrielať a následne dohladávať ? Teraz sa domáhajú disciplinárneho konania, samozrejme veď DK SPK im môže uložiť niekoľko trestov ale nemôže ich vylúčiť z PZ. Podľa mňa výbor PZ postupoval tak ako mohol a preto nič neporušil a uloženie trestu vylúčenie z PZ na "prvý" pokus naznačuje že to asi nebolo tak ako uvádza milan308.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunternh, 21.8.2016 o 10:35

Disciplinárne konanie podľa interných predpisov PZ, resp. SPZ ak ide o organizačnú zložku SPZ, príp.interné predpisy PO ak sa jedná o subjekt mimo SPZ je samozrejmé prípustné viesť taktiež.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 20.8.2016 o 8:12

Priklaňam sa k názoru pána JUDr. že nezapísanie do knihy návštev ako disciplinárny priestupok má riešiť DK SPK a dať aj primeraný trest.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 12.8.2016 o 9:00

Predpoklad, že Vaše PZ je organizačnou zložkou SPZ, tak by malo v disciplinárnom konaní postupovať podľa DP SPZ a stanov PZ. Podľa § 4 ods. 3) DP SPZ, musel člen hrubo alebo opätovne do 5 rokov od predchádzajúceho právoplatného disc. trestu porušiť stanovy, prepisy upravujúce výkon práva poľovníctva, preto bol asi vylúčený.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milan308, 31.7.2016 o 6:43

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Čakal som to a o to viac som sklamaný že som si to myslel aj som sa tým bránil. PZ Dubina Poprad kde je členom aj predseda Okresnej poľovníckej komory ako aj DK OPK však majú iný názor. Za nezapísanie do knihy návštev pri dohľadávke zveri boli 2 členovia zo združenia vylúčený. Tak tak to sa dodržujú a rešpektujú zákony hlavnými predstaviteľmi SPK!!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

© 2006 - 2018 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.