Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

8 miliónov pre novú budovu kancelárie SPK - diskusia

autor: off miro09
pridané: 2.5.2017 6:45

Zdravím priatelia, určite aj u Vás už prebehli okresné voľby do RgO. V diskusii padla téma, že SPK v BA potrebuje novú budovu, lebo tá v ktorej sídlia v zlom stave. Nepísal by som to sem keby sa spraví nejaká rekonštrukcia za par desiatok tisíc, no oni chcú postaviť novú za 8 melónov. Terajšia budova v ktorej sídlia ja naša aj s pozemkov... !!! rnNa smene som osobne nebol a tieto informácie mám len sprostredkovane, ale tie čísla ma zarazili. Uvádzajú ak by sa budova v ktorej teraz sídlia predala za 4 mil. a všetci by sme sa zložili po pár Eur (ktoré zaplatia miestne Rgo s príspevkov ) tak by im to stačilo.... Podľa tohto sa nič nedeje... ale predsa 8 melónov.... :D:D... rnrnProsím vyjadrite sa k tejto téme, alebo ju doplnte o Vaše informácie... Ďakujem ....

počet zobrazení: 2 313
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hubert2012, 5.5.2017 o 18:41

Zdravim lubos2, SPZ je PO, nech si robí čo chce, ja nie som jej členom už 12 rokov, ani nebudem. Kto sa pýtal poľovníkov či chcú nejakú komoru, kto to vymyslel, kto schválil poplatky ?? Ktoré PO bolo zastúpené na I. sneme SPk???Čím skôr sa tato firma..SPK zruší, tým lepšie..Nech je nepovinná a potom sa jasne ukáže kto ju chce a koho zastupuje Lebocký a spol.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 5.5.2017 o 17:57

Som polovnik bez reviru. Nikto ma zo SPZ neoslovil, nepozval, aby sme si ako polovnici bez reviru zvolili svojho delegata na snem. Goret presne ako si napisal. Snem bude rozhodovat, presne ten snem ktory je zastupeny nie hlasmi radovych polovnikov, ale funkcionarov SPK=SPZ. Hubert2012, ktori clenovia rozhoduju o majetku SPZ? Nenapisal som to dost zretelne v prvom mojom prispevku?! Este raz SPZ MAJETOK MA A SPK NIE. A teraz sa spytam znovu. Kto to bude rozhodovat o majetku SPZ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.5.2017 o 10:12

Funcionári SPZ (na ľubovolnej úrovni) nemusia reprezentovať názory radových členov, ani radoví členovia názory funkcionárov, ale Stanovy SPZ by mali byť záväzné pre každého z nich. Podľa Stanov sa delegáti na Snem určujú zdola a nie zhora a problémy s dodržiavaním Stanov by sa mali v prvom rade riešiť na pôde Dorozných rád a nie na verejných fórach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 5.5.2017 o 6:04

Dobré ráno, ale je tu situácia, že funkcionári SPZ a tí istý aj SPK, nereprezentujú názory poľovníkov, členov PO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.5.2017 o 5:35

Na členoch áno, a konkrérne o sídle SPZ by mal rozhodovať Snem SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 4.5.2017 o 21:39

Dobrý večer, aj v tejto diskusií je vidieť neznalosť, SPK je samostatná právnická osoba a SPZ tiež.Budova je majetkom SPZ a je na členoch SPZ čo si so svojím majetkom spravia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 4.5.2017 o 21:03

miro09 asi tak ako si napisal a predpokladam, ze po vystavbe novej budovy by uz konecne mala SPK nejaky ten nehnutelny majetok. Samozrejme je to len moj subjektiny nazor a nemusi byt ani objektivny. V skratke SPZ ma majetok a SPK??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro09, 3.5.2017 o 15:32

S tými budovami je to tak, že asi každá RgO SPK sídli v budove SPZ. Alebo ...???... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 2.5.2017 o 17:10

no a takto vznikaju poviedky starych matery. V prvom rade treba rozlisovat co je SPK a co je SPZ. To ze niekde na dvoch stolickach sedia ti isty ludia to vsetci vieme, ale su to dve organizacie, ktore su vo svojej podstate (v idealnom pripade) samostatne na na sebe nezavisle. SPZ je len jedna s polovnickych organizacii. SPK je nieco co ma zastresovat vsetky polovnicke organizacie v SR, teda SPZ + ostatne.... Takze aby nevznikali famy treba pouzivat spravne oznacovanie a nie to pliest dokopy. na sneme SPZ moze SPZ uvazovat o tom co urobi a co neurobi atd... Druha vec je to co tu niekto uz napisal, ak budova patri SPZ tak o jej pripadnom predaji moze rozhodovat len SPZ. Ak by ma chcel niekto ukamenovat, tak to co som napisal je idealny stav, ktory by mal platit, to ze u nas su vazby, zaujmi a prepojenost na inej urovni to uz je ina pesnicka. Osobne si myslim, ze na pripadnom predaji budovy za 4 mega niekto dobre zarobi... a aj na vystavbe novej ci uz za 800tisic alebo za 8mega.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 2.5.2017 o 16:40

Moznosti boli dve: rekonstrukcia, alebo predaj a nasledne vystavba noveho sidla. A kedze komora tam sidli tiez, mala by aj ona prispiet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 2.5.2017 o 15:48

Podla katastra patri budova aj ta parcela SPZ ako jedinému vlastníkovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Hekler, 2.5.2017 o 10:02

SPK pozemok ani budovu nevlastní, tak nechápem čo chcú predávať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.5.2017 o 9:16

Základná otázka: prečo musí SPK sídliť v BA a nie v niektorom lacnejšom meste, napr. vo ZV ? Veď ZV má poľovníckejšie zázemie a ani Vyhodňare to nemajú tak ďaleko ako do BA. Pozn. o sídle nerozhoduje Kancelária SPK, ale Snem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lacomaco, 2.5.2017 o 7:46

Máte slabých sprostredkovateľov. Na našom sneme SPZ sa hovorilo o inom. Nová budova nie SPK ale SPZ by mala byť za 800 tis.Inak v budove SPZ je SPK v nájme.Teda predpokladám, že SPK budovu ani nevlastní. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 2.5.2017 o 7:11

Ta budova je v centre BA povedal by som ze v lukrativnom centre. Ak Teda patri SPK aj s pozemkom tak za predaj by dostali pekny balik !!! A keby skasli za nu len 4 mega tak im to musi stacit na novu !!!!!!!!!!!!! V lacnejsej lokalite . Ak ale chcu 8 mega dat do novej tak to bude asi niekde v River parku alebo priamo pred Hradom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM