Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnica Ruger American - diskusia

autor: off Matejj
pridané: 4.4.2015 14:37
Zdravím, má niekto skúsenosti s guľovnicou RUGER AMERICAN, je v predaji dlhší čas a žiadne info o nej som nenašiel, aká je kvalita tejto zbrane a pod. vyzerá ako slušná prac. guľovnica, videí je dosť ale niečo z praxe by to chcelo čo vy na ňu?
počet zobrazení: 14 951
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off JakubM, 21.11.2018 o 17:46

Presne kôli luciku sa na toto pýtam :) je možné kúpiť aj samostatný lúčika prispôsobiť to ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 21.11.2018 o 14:59

Reakcia na príspevok od JakubM, 20.11.2018 o 21:15 :
Ruger American má plastovú, jednodielnu pažbu, ktorej súčasťou je aj lučík, ktorý chráni spúšť. Takže tento by ti musel puškár dodatočne vyrobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 21.11.2018 o 12:08

Určite ano.Na všetky zbrane sa da urobiť drevena pažba.Da sa kupit aj hotova ale treba objednat z USA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JakubM, 20.11.2018 o 21:15

Zdravim chcel by som sa spýtať či je podľa vás možné spraviť drevenú pažbu na ruger gulovnicu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mamilittt, 11.11.2018 o 9:03

Poprosil by som majitela ruger amerikan popripade marlin XL7 v zilinskom kraji-je tu taky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 22.10.2018 o 7:41

Zdravím, Chcem sa opýtať, skúšal niekto namontovať kompenzátor spätného rázu na Predátor 308 Win? A ak áno aký to malo vplyv na spätný ráz, o koľko percent to "pomohlo" cca samozrejme :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 4.9.2018 o 8:33

Lanus vieš,ale žial creedmoor zmenil majitela,ozval sa lukrativny kupec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 2.9.2018 o 20:01

dolfi - Keď chceš ten creedmoor náležite využívať chcelo by to kvalitnejšiu pažbu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dolfi, 14.8.2018 o 20:40

Ano predator ake ja som si objednal verziu s 56 cm hlavnou v tej 6.5ke.Ano mali aj predator s 47cm hlavnou ale mne pusku do pohonu netreba.Hkaven je hrubdia a ma zavit na usti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bohus2812, 14.8.2018 o 16:53

To je ten model predator ak sa nemýlim ten som tiež pozeral ale v 308win to má pre mňa strašne krátku hlaveň ale zasa hrubšiu ako u štandardného modelu keby je tam 56cm hlaveň tak by to bolo super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 13.8.2018 o 22:36

No pred par dnami sa mi dostala do ruk a som milo prekvapeny.Za tie peniaze slusna flinta.Na testovanie noveho kalibra ako stvorena.Plast trochu horsi ako u tikky,mam ju v zelenej farbe.Chod zaveru hladsi ako u novych cz zbrani ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bohus2812, 12.8.2018 o 21:12

Dobrý večer chcel by som sa spýtať majiteľov tejto guľovnici aké s ňou máte skúsenosti. Uvažujem nad jej kúpov pre začiatok lebo začínam z polovníctvom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 5.8.2018 o 12:29

Pytam sa preto,lebo som si ju objednal v novej raži 6.5 creedmoor a o par dni ma prist tak som zvedavy ci to nieco vydrži.Mam ine spolahlive pušky,no tato bola najlacnejsia tejto raži. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 5.8.2018 o 11:07

Dolfi ja ju mam vyše roka a nezaznamenal som ziadny problém, mám aj tikku t3 hunter ale používam iba ruger. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 4.8.2018 o 21:39

Moja osobna skusenost, pri opakovanom prebití mi nenatiahlo spúšťový mechanizmus. Musel som vybrat zasobnik a niekolkokrat naprazdno pobehat zaverom hore dole a vratit zasobnik spat, potom to znovu islo. O ulovok som prisiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 4.8.2018 o 13:44

Gulovnica Ruger american - Ake mate skusenosti stouto plastovou gulovnicou.dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 6.3.2017 o 9:03

Musí to byť 308W?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 5.3.2017 o 21:46

Hmmm jager68 nad tým som zatiaľ nerozmýšľal zadanie mam ľahká plastová lacná LH kaliber 308w primárne použitie spoločne poľovačky a kolimátor a tom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.3.2017 o 18:21

Keď chceš dobru flintu za dobru cenu v LH,kúp si Browning. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 5.3.2017 o 16:50

No na prebijanie.sk ju tiež nevedia v LH zohnať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 4.3.2017 o 10:18

Dik lanus skúsim tam napísať ale bw ju nemajú ani na stránke prebijanie áno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 4.3.2017 o 9:43

demo38ra - Skús BW ARMS a prebijanie.sk . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 4.3.2017 o 9:38

Lanus keď myslíš zbranepresov tak áno a povedal mi chlapík ze už rok ju nemajú a nevie kedy ju budú mať, jedine kde mi dali akú takú odpoveď bolo poľovníctvo terem ze budu ju mať na jar ale k cene a ci bude aj v LH som sa nedopracoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 4.3.2017 o 8:53

demo38ra - Tu si skúšal ??? :odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off demo38ra, 4.3.2017 o 8:28

Kde sa dá na Slovensku reálne kúpiť, pretože co som sa informoval bud ju nemajú alebo mi ani neodpisali... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 19.2.2016 o 19:07

andy8 - Za "veľkou mlákou" spúšťajú strelci nie stredom prvého článku prsta ale jeho zhybom !!! preto majú ich flinty kratšie pažby o cca 2 cm .Napr. "Length of Pull" má Ruger 13,75" (34,92cm);Browning 13,5/8" (34,91cm) a Marlin len 13,3/8" (33,97cm) !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off andy8, 19.2.2016 o 13:07

Vždy si treba zbraň hodiť do pleca a vyskúšať,ja som tak spravil a bol som z Ruger absolútne sklamaný ak myslíte tento RUGER-American-Rifle ,neviem či som držal v rukách guľovnicu na ktorej mi tak nesadla pažba,pýtal som sa predajcu na alternatívy,žiadne, dováža sa a bude sa dovážať v jednom modely plastu,takže jedine po kúpe dať spraviť novú,no to som už cenou niekde inde,a môžem si zato kúpiť kvalitnejšiu zbran na ktorej mi bude navyše sedieť pažba napr SAVAGE-ARMS-111-FC-EURO-kal.-9,3x62.Neviem skutočne na akú výšku postavy to robili,podla ,mna tak do 175 cm max.,lebo ja so svojimi 193cm,som sa jednoducho nevedel k tej puške poskladať aby som mal všetko zlícované bez toho aby som si pomaly zlomil krk. A to som sa šteľoval k puškohľadu ktorý bol na zbrani,ak by to malo mech. mieridlá a mal by som isť podľa nich tak si musím asi odtrhnúť sánku najprv!Nerozumiem skutočne úmyslu výrobcu,ak vyrábam jednu verziu plastovej pažby,navrhnem takú ergonomiu aby sedel širšiemu spektru ľudí.Komu nesedí napr. tikka T3 Lite teda v plaste,Ruger mu nebude sediet absolútne.Zásobník dalšia kapitola- z plastu-tu som pochopil že nie je plast ako plast,tento na mna skutočne pôsobil "hračkárskym dojmom",dalšia vec poistka-najprv potešený že je na krku pažby ako pri prokovniciach čo mi vyhovuje,potom zhrozený,pri zalícenej zbrani som ju sprvu nemohol ani odistiť,musel som odlíciť ,vyvinúť neprimeranú silu na jej rozhýbanie,potom to ako tak šlo,no dlhoprstý budú mať problém s odisťovaním pri už namierenej zbrani,je čudne uložená,úplne mimo prirodzeného pohybu palca pri úchope zbrane,prakticky bez pohybu celej dlane je nemožné zalícenú zbran odistiť.Krátkoprstým to možno pôjde lepšie,no pochybujem že im bude vyhovovať odpor poistky,ide skutočne ťažko a je dosť subtílna,ja som mal problém ju odistiť suchou kľudnou rukou bez toho aby sa mi šmýkalo,nevie si predstaviť v lese so spotenou alebo skrehnutou dlanou,alebo ak by som mal rukavice.Kedže na predajni bol vystavený len jeden kus nebolo s čím porovnávať,no ak toto mal byť bežný štandard,tak potom veľa šťastia s predajom,zvlášť ak vedľa bola vyložená napr. marlinka XL7,na ktorej som aspon poistku mohol odistiť bez toho aby som ju pomaly odtrhol...jedine čo som neofrfľal bola asi spúšť,no i tá bola lepšia na tej XL7.Odhliadnuc od vecí ktoré mi nesedeli kvoli ergonomii(pažba) by som si ju nekúpil pre vyššie spomenuté veci.Ak chce niekto lacnú no i spoľahlivú pracovnú flintu, tak toto je podľa mna lepšie MARLIN-XS7--.308-WIN A k tým mieridlám,ak nie sú nezaobídem sa bez kolimátora,čo sú dalšie 2-3 stovky navyše čo niekomu nestojí zato,kedže i kolimátorom možem zodpovedne strieľat max do 80-100m,aj to tými najkvalitnejšími,ktoré za 200 eur zasa nekupim :).Zasa pri kolimátore mieridlá nezavadzajú,aspoň sa lepšie kvolí muške opiera zbran o tvrdý podklad :) ked už nič iné.U mna skrátka pracovná zbraň určite s mechanickými mieridlami,a to mám pritom kolimátor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 19.2.2016 o 11:13

...ako písal stefa, 4.6.2015 o 17:22,tie mech.mieridlá asi nie je treba,dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 18.2.2016 o 10:34

Vypadá dobře, ale asi by mě tam chyběly ty mechanická mířidla jinak cenově a vzhledově velice vydařená, mířidla se dají dodělat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matus8714, 17.2.2016 o 15:45

lanus,dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 17.2.2016 o 7:59

matus8714 - Lučík je súčasťou pažby (a nie je najmenší dôvod aby bol kovový) : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off matus8714, 16.2.2016 o 21:38

ten lúčik by sa dal nahradiť kovovím?- otazka na lanusa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aro97, 16.2.2016 o 18:40

Mám ju v kalibri 223.REM.Zatial spokojnosť.Nahodil som na to Nikon Monarch 3 a líšky padajú ako hrušky na jeseň.V tomto kalibri to má trochu ťažšiu hlaveň ale stále je to zbraň aj na dlhšiu prechádzku hlavne teraz keď nieje hlavná sezona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 16.2.2016 o 8:57

alex - Lučík áno ; spúšť samozrejme nie !!! (Presnosť slušná ; záver by bolo vhodné preleštiť ! pozor pažba je o cca 2cm kratšia ako u CZ ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 15.2.2016 o 22:52

Lúčik a spúšť vraj maju z plastu . Ako to je ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 15.2.2016 o 21:59

...pridá ešte niekto nejakú skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 4.6.2015 o 17:22

Ondrej, nie je to blud. Preto som aj napísal, že vhodnú optiku, lebo ja už roky používam kolimátor Docter a z vlastnej skúsenosti si dovolím tvrdiť, že s žiadnymi mechanickými mieridlami nezamieriš tak rýchlo a isto ako s ním. Najmä my starší, čo nosíme okuliare! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 4.6.2015 o 16:32

A ešte nahodiť nejake vhodné mieridlá,hlaveň bez mechanických mieridiel na dohladavky je blud. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM