Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnice pre ľavákov - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 29.8.2008 20:43
Mám problém! Som ľavák, potrebujem guľovnicu so záverom na ľavej strane a lícnicou na pravej strane pažby( páči sa mi MonteCarlo, môže byť aj iná). Najprv som si myslel, kým som to neskúsil, že mi záver na pr. strane nebude vadiť, ale asi vadí. Česi pre ľavákov robia len CZ 527 v kalibri .223Rem, no ja by som chcel 7x64, príp. 30-06 sprigfield. Sauer síce robí, ale to je už iná cenová kategória( myslím že tam je cena nad 60 tis. Sk). Poradíte?
počet zobrazení: 22 145
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off foksi25, 2.10.2008 o 15:39

Jasne Edu. Strielat sa da bez problemov ale ked skusis lavacku gulovnicu tak je to obrovsky rozdiel. V pohodlnosti, komforte strelby. A u opakovaciek v rychlosti prebijania. Je to upne ina basen.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
off zelenac, 13.2.2018 o 13:06

Zdravim, vsimol som si ze sa uz v amerike predava cz557 lh v cal. 30-06spr. Nemate niekto nejake informacie ci sa to dostane aj k nam popripade v inych kalibroch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 2.2.2016 o 0:28

tak som kupil na lavu stranu pridavam aj foto Steyr Mannlicher CL2 "Goiserer 308W LH Kahles Helia CSX 2,5-10x50 Montáže QR LEUPOLD Guľovnice pre ľavákov - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Rempo, 4.8.2015 o 8:58

12.Steyr Mannlicher Luxus LH 13. Mauser M03 LH 14. a všetky "zlamovačky" etc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 27.7.2015 o 14:00

guľovnice pre ľaváka . 1.tikka t3 LH, 2.Savage AXIS Left-Hand 3.Antonio Zoli AZ1900 BAVARIAN - left 4.Sauer 202 Left Hand 5.Remington 700 SPS Left Hand 6.Ruger American Left Hand - 243 Win 7.SAKO 85 BAVARIAN LEFT-HANDED 8. Blaser R8 Left Hand 9.Browning X-Bolt Hunter Left Hand 10. Strasser RS05 Lynx Left Handed .308 Win 11.Rössler Titan 6 LH Guľovnice pre ľavákov - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 12.12.2012 o 10:39

Riešením je aj puška s pákovým prebijaním (lever action) ako robí Marlin či Winchester. Tam je použitie univerzálne, je to šikovná zbraň najmä do pohonu a kaliber 30-30win je super záležitosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 12.12.2012 o 10:26

ja to mam daleko horsie som totalny pravak do lavej ruky som nevedel chytit nic ani toaletny papier az raz ma dostal do parady trener strelby v primaci a dosiel nato ze ja mam vodiace oko lavea ze musim zacat strielat lavou rukou! kolko sme sa hadali ale po tazkych treningoch sa ukazalo aky velky vplyv to pre dialkovu strelbu malo.odvtedy strielam lavou rukou ale prebit musim pravou lebo lavou to neviem preto mam rad v polovnictve pouzivam zlamovacie zbrane :-) :-) :-) len sluzobnu mam na zakazku robenu ak ju postavim na bipod tak prebijam pravou rukou a lavu nedam dole zo spuste. Teraz viem strielat prava lava rkua aj ked lava prevazuje a potom na kratku strelbu to riesi automat :-) :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 12.12.2012 o 9:14

nuž ja mám ako ľavák sauera 202, ale pokiaľ chceš zabrúsiť do vôd nižšej cenovej kategórie skús steyer mannlicher, tikku T3, Antonio Zoli, prípadne Remington 700. V dnešnej dobe už každá slušnejšia zbrojovka robí prevedenia pušiek aj pre ľavákov, určite si niečo vyberieš minimálne z tých 4 značiek, ktoré som ti menoval vyššie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.12.2012 o 8:00

Tikka T3 Hunter LH sa vyrába v kalibroch, z ktorých si môže vybrať každý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.12.2012 o 7:58

To nie je ono...ked ma byť zbraň na ľavaka,potom komplet.Aj pažba aj system. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin6, 12.12.2012 o 1:27

Ja som pravák,píšem pravou rukou ale kopem lavou nohou a tak isto si zakladám zbraň do lavého pleca.Kúpil som si ako prvú zbraň CZ 550 ale nesedelo mi to. Dal som si spraviť pažbu na mieru s laváckym úchopom a tiež lícnicou.Teraz je to super zbraň mi "sedí" a to že pri prebíjaní musím zložiť pušku mi vôbec neprekáža ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rempo, 13.6.2012 o 13:28

Jager68, dnes o 11:45: potom hod dáke info..) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 13.6.2012 o 11:45

Nie nemá...kal.9,3x62 este nedoviezli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 13.6.2012 o 7:48

Jager68, 12.6.2012 o 19:57 už ju má doma? Keď áno, ako je s ňou spokojný? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.6.2012 o 19:57

uz by ich mali mat v CZ....v Kettner Rakusko kupis do 14dni. Das 20% zalohu a hotovo. manik hovori po slovensky. ale v Rak.to bude trosku drahsie..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 12.6.2012 o 11:00

Jager68, 18.4.2012 o 13:25 aká je tam dodacia lehota? SAKO Hunter LH je paráda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 19.4.2012 o 6:54

príplatok za ľavé prevedenie(pažba aj záver) pre Rossler Titan 6 je 105eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 18.4.2012 o 22:50

goret súhlas,tak to robím,a navyše na pravom pleci lavácka kluka záveru neomína. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 18.4.2012 o 13:25

Syn tiež striela ako lavak....vybrali sme SAKO Hunter LH...teraz bola ta flinta na vystave IWA ako model 2012....celkom šikovna zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.4.2012 o 11:36

Ľáváci dokážu riadiť aj stíhačku. Všetko je to vec cviku. Silná orientácia na ľavú ruku povolí v puberte. Samozrejme, že flinta s ergonometriou pre ľaváka je im pohodlnejšia a praktickejšia. Podobne aj nožnice. Ale, ak si už zvykli na pravácke, aj im to zo začiatku bude pripadať čudné. Apropó, máte niečo proti ľavákovi, ktorý nosí flintu na pravom pleci? Ja osobne som tak pohotovejší a naše psy si neobíjajú hlavu o pažbu, keď musia byť na remeni :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 18.4.2012 o 11:14

...som pravák a poľoval som ako hosť v ČR s puškou Titan Rosller v prevedení pre ľaváka, tzn. záver na ľavej strane, našťastie som nepotreboval prebíjať, lebo pri pokuse o prebitie pri určitom stupni poľovníckeho vzrušenia nastal problém... teda viem sa vžiť do pozície ľaváka pri používaní pušky v opačnom prevedení...Teda radím skús si zistiť cenu Titan Rosller v prevedení pre ľaváka, tam by nemusel byť až taký rozdiel oproti CZ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ToMaS0077777, 18.4.2012 o 9:50

Nechcem mudrovať, ale kto sa aspoň trocha zaujíma o strelectvo vie ,že ,,PUŠKA STRIEĽA ALE PAŽBA TRIAFA"a je to naozaj tak .Ja som tiež ľavák, mal som aj guľabrok aj a brokovnicu na praváka . Nesedelo mi to, tak som si dal spraviť obe nové pažby a je to neporovnateľný rozdiel(ID 94099). Dobrý pažbár ti spraví pažbu presne na teba a netreba špekulovať. Toľko môj skromný názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 17.4.2012 o 21:53

Myslím si, že som lavák. Píšem pravou, strielam, hádžem lavou. Prvú gulovnicu som mal českú pravácku, zrušil som pravácku lícnicu (zbrúsil), strielanie bez problémov. Mám WMR americké prevedenie - je univerzálna. Kúpil som lavácky sauer 202 8x57JS a to je iná káva - akoby ju robil pre mna puškár - sadla do ruky aj do pleca. S rýchlym prebíjaním žiaden problém, čo pri českých nemôžem povedat. Mojim novým snom, ale som neskúšal, je podla foto odkaz. Vyskúšaj a šetri - oplatí sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 17.4.2012 o 21:22

nejak to tu stagnuje to nás ľavákov je fakt tak málo? rád by som si prečítal viac názorov na túto tému...tak ľaváci smelo do toho..aké máte zbrane? ako ste s nimi spokojní? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.11.2008 o 22:46

martin 41 skus Puškárovú Zlaticu .Opýta sa Paťa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin41, 4.11.2008 o 21:26

čaffte všetci ľaváci, po prečítaní tohto (a ešte nejakých fór) som sa rozhodol pre A. Zoli - 1900 AZ-left. Ešte som z nej nestrieľal, no už len ked ju opriem o plece cítim neuveriteľnú radosť a teším sa až "to príde"..
No chcem sa Vás opýtať: Je tu nejaký majiteľ takejto značky? Zaujímalo by ma akú má montáž na puškohľad, kde sa dá taká montáž objednať a ktorý dobrý puškár by ju vedel nainštalovať - nájde sa tu taký? Pozdravujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 4.11.2008 o 18:57

Chlapi ľaváci potom sa ozvite chcel by som si strelit z nejakého left-handu pár rýchlych výstrelov,potom budem úplne chápAť Váš hendikep.Držím palce.:) Ps: patróny platím.Bodo1948 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 4.11.2008 o 16:12

Ja som pravak ale odmalicka som strielal z laveho pleca. Vzdy mi to tak akosi pasovalo. Dneska mam ZH324, ktora ma preobenu pazbu - licnicu a uchop a je to ovela lepsie ako s pravackou. Na pravackej je pazba inak pre mna formovana a inak vytocena akosi. Potom mam malorazku v lavackom prevedeni a je to jedna basen ked nemusis pri prebijani zbran ani odlicit a uz vobec nie prekladat z ruky do ruky.. Proste parada. Ono je vsetko o zvyku, ale mne to vyhovuje takto super. Niekomu mozno nie, vid prispevky nizsie. Mojim planom na najblizsie dva roky je dosetrit na Sauer 202 v lavackom prevedeni s hlavnami 22-250 (alebo 6,5x55Se) a 8x57JS. Ale len left-hand. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 4.11.2008 o 13:07

no mna by zaujimalo ake mate skusenosti lavaci so zbranami pre pravakov..lebo ja som tiez lavak ale tak pochybujem ze si budem moct dovolit nieco tu zo spomenutych značiek ...pritom ako to vidim skončim so starou ZH... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pozi, 18.10.2008 o 17:34

Skus nieco od Antonio Zoli, celkom pekna puska a za prijatelnu cenu. cca 30tis. sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 18.10.2008 o 8:51

Ja som 100% lavak ale gulovnicu pre lavaka som este neskusal. Mal som aj gulobrok,ale opakovacka je opakovacka. Myslim,ze pre mna by bola fakt lepsia gula pre lavaka,pri opakovani by som nemusel davat pusku z pleca,aj tak to ide rychlo ,no preco by to nemohlo byt este lepsie a pohodlnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 2.10.2008 o 22:16

takisto ja - všetko pravou len strieľam z lavej, aj flintu nosím na lavom pleci! Opakovačky pre lavákov mi nesedia, čiastočne sa to dá riešiť zlamovačkami. zvyk na gulovnice pre pravákov je len o čase a tréningu. neverili by ste ako môj kolega (lavák) dokáže rýchlo prebíjať opakovačku pre pravákov ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 2.10.2008 o 21:20

Ja som rodený ľavák, ale píšem pravou rukou a množstvo iných činností vykonávam ako pravák, ale niektoré ve ci mi proste jednoducho zostali. Do lopty som kopal ako ľavák, hokej som takisto hral ako ľavá, chlieb si režem s nožom v ľavej ruke ... a pod. Jednoducho som obojručný ( alebo žeby obojzručný???-ha,ha,ha). Pušku zakladám do ľavého pleca, skúšal som do pravého, ale pravé oko mám slabšie ako ľavé, čo mi pri zamierení dosť vadí, takže strieľať budem asi aj naďalej ako ľavák. Ale je to v pohode. Taktiež som mal obavu z toho, že mi prázdne nábojnice budú vyletovať popred nos, ale že to vraj nevadí. ani by ste neverili, koľko ľavákov sa medzi poľovníkmi nájde. Niektorí sa preorientovali pri streľbe na pravákov, iní úspešne lovia s puškami pre pravákov a vôbec im to nevadí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.10.2008 o 16:11

Hup vlastne ospravedlnujem sa lebo ja nie som lavak iba z lavej strany strielam takže môže to byť aj tým . Píšem pravou rukou! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.10.2008 o 16:09

foksi25 nuž skusil som ešte k tomu blasera :) ale velký rozdiel som nepostrehol . Ale každý sme iný .Tak možno čo pre mňa nebol rozdiel pre teba môže byť . Fakt je že na vojne pri strelbe zo samopalu ležmo dávkami mi vadilo že mi horúce nabojnice padajú rovno za krk:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 2.10.2008 o 15:39

Jasne Edu. Strielat sa da bez problemov ale ked skusis lavacku gulovnicu tak je to obrovsky rozdiel. V pohodlnosti, komforte strelby. A u opakovaciek v rychlosti prebijania. Je to upne ina basen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Igor43, 2.10.2008 o 14:36

for Edu- kúpil som už opakovačku pre praváka, myslím takisto, že s ňou problém nebide a dokonca mi sedí v pkleci lepšie než GB a B kozlica ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 2.10.2008 o 14:15

Ja som tiež lavák strielam guľovnicami pre pravákov či už guľobrokom alebo solom . Nemal som najmenší problém ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 9.9.2008 o 15:41

Este som si spomenul,aj Tikka T3 je vo verzii pre lavaka v cene okolo 35 000,tiez pekna zbran,overena severskou prirodou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 4.9.2008 o 18:33

Asi pred rokom som sa informoval u dovozcu pre Sauer a cena za 202 pre lavaka bola okolo 50 000. Je na nej vymenna hlaven a kvalita vyhotovenia je daleko pred CZ.Momentalne na to nemam,ale ked budem ,,VELKY,,...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 29.8.2008 o 21:03

Rossler titán robí aj pre ľavákov ale cenu neviem presne okolo 33 000 sk asi . Alebo radšej ( ja by som jej dal prednosť ) António Zolli robia guľovnice pre ľavákov cena tiež okolo 33 000 sk . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov