Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia

autor: off aro97
pridané: 19.6.2014 18:43

Čo poviete na novinku od Meopty.

počet zobrazení: 43 322
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 7.5.2019 o 16:31

Meoptu night číslo Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.2.2019 o 21:08

Novinky od meopti inak bude k dispozícii aj model r2 2,5-15x56 s korekciou paralaxy a mnoho ďalšieho... Podľa mojich info trochu budú upravené binokulary B1 a pripravuje sa nová séria binokularov, ale to najskôr budú až budúci rok... Zatiaľ sú vo fazi vývoja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 3.12.2018 o 13:21

Meostaru bych uz neveril ani kdyby to byla R5.....Po asi 5letech pri aktivnim noseni a strileni se to sype....Klikani prestava poslouchat, okular se povoluje a balisticka vez na Meostar?Budes rad jak to nastrelis na desitku a ne jeste drbat s vyskovou korekci.To jen moje zkusenost...Kolegove to same.Za nejaky rok to klika jak chce....př.potrebujes 10 kliku za ranou.Das 10kliku a kriz jde treba 3cm....pak das dalsi kliky a skoci ti to o 20....A pretaceni a vymezovani vule což funguje, ale na to bych uz ja nemel nervy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mibe74, 7.5.2018 o 17:45

No, keď som si zväčšil obrázok tak aj tá nitka v strede mení farbu, ale uvidíme, s čím meopta prekvapí zákazníkov...tecko by bolo super, je hrubšie a viditeľnejšie, možno bude aj to, uvidíme... Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 7.5.2018 o 17:00

mibe74 - Aby sa dala novinka náležite využiť tak žiadna nitka (lebo tá "zaniká") ,ale T-čko ! najlepšie s hrotom vo výške stredov bočných ramien !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 5.5.2018 o 23:35

Nejaká novinka od meopty a nepotrebuje žiadne batérie??? Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on jagttiger, 2.5.2018 o 15:57

Reakcia na príspevok od Jager68, 2.5.2018 o 14:35 :
Dobre tak keď si nemal tak mozes len pochybovať a poznám niekoľko prípadov keď ten artemis reklamovali pretože sa zahmlieval a pri silnejších kalibroch odchádzala po čase mechanika,toľko k tomu. Neprišiel som sa tu hádať,lebo ako to tu už býva zvykom konci to nezmyslami,nech sa vyjadria tí na ktorých bola položená otázka ohľadom r2. Prajem pekný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.5.2018 o 14:35

Nemal a nastastie ani mat nebudem..sklo je celkom o.k.ale cela mechanika na Rku stoji za hovno...Pochybujem,ze R ko ti vydrzi tak dlho ako ten Artemis co funguje uz 16 r.bez problemov. jagttiger ty si sa ucil citat,ked ja som pouzival Meoptu..tak to mozem porovnat.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 2.5.2018 o 13:18

Prosím vás, nezaujímajú má staršie modely, ale len R2. Ďakujem. Ja som písal do meopty mail, či sa dá dokúpiť aj vezicka na výškovú korekciu na klikaníe, ako majú taktické puškohľady, nie balistickú vežičku, ale opakovane neodpisuju... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jagttiger, 2.5.2018 o 12:15

Reakcia na príspevok od Jager68, 1.5.2018 o 23:08 :
Keď si nemal r2 tak ani nepíš že artemis bola posledná optika co stala za to,lebo to je pekná blbosť!! Mibe74 sa tu pýtal práve na r2,ktorú mám (no variabil 2,5-10x50) už vyse 3rokov,polujem s ňou celoročne a nemal som žiaden problém,nastreľoval som ju len po zmene streliva ak bolo treba a ešte by som chcel vedieť co poriadne na tom artemise bolo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.5.2018 o 23:08

Ziadna Meopta,kde treba klikat...posledna kvalitna optika na flintu co stala za to bola Meopta Artemis 3000 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.5.2018 o 18:20

Prosim vas, nema doma niekto meostar r2 8x56, chcem pre otca na gulovnicu 300 win mag, ide o svetelnost. Variabil nechce...doteraz zvyknuty na meoptu artemis 7x50. Prosim piste do posty...ide aj o spoľahlivosť a drzanie nastrelu...z meopty neodpisuju na maily, komunikacia otrasna...podla mna pevne zvacsenie by malo byt odolnejsie, ako variabil tejto znacky...menej pohyblivych casti...dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sosonik, 12.11.2017 o 20:36

meopta meostar R1r3-12x56 - Zdravim,mam taky problem preto by som sa chcel opytat či nemal niekto podobny a či by mi nevedel poradit.Z mojho Meostaru mi odpadlo točitko na zapinanie osvetlenia ostalo vysiet len na kablikoch,nie som si vedomi žeby som snim niekam udrel,alebo zavadil.Za rady dakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 15.1.2017 o 20:26

Ja som tiez rozmyslal medzi meoptou a docterom ale nakoniec som kupil zeiss conquest za podobnu cenu. Porovnaval som ich v Nitre na vystave a mne sa najlepsie pozeralo cez zeiss ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 15.1.2017 o 17:38

Ja mam pol roka docter 3-12*56 classic a mozem povedat ze super optika osvetleni bod a zapinanie podla mna spicka isto su aj lepsie puskohlady alebo mozno iba ovela drahsie ako lepsie nez docter ale ja som velmi spokojny minus moze byt mensie zorne pole ale po par polovackach uz to nevnimam super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 15.1.2017 o 16:56

K Meostaru: pred rokom som ho mal v rukách spolu s Deltou Titanium HD 2,5x15x56 a jednoznačne Delta vyhrala. Tak si hovorím začo mam doplácať 200€ na Meostar? Tak išla Delta domov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrac00, 15.1.2017 o 9:11

Ja mám ten Docter už pár rokov na 3006-ke a spokojnosť. V zásade však neurobíš chybu ani s jedným. U mňa rozhodol subjektívne lepší pocit z Doctera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off alojz11, 15.1.2017 o 3:19

Docter 3-12*56 vs. Meopta R1r 3-12*56RD - Zdravim,chcel by som vediet vase nazory k puskohladom Docter 3-12*56 cerveny bod a Meostar R1r 3-12*56RD.Vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off petjan, 13.9.2016 o 9:49

Ještě jedna rada pro výběr osnovy, pokud máš možnost, tak se u někoho podívej večer za šera ať nemáš problém jako třeba já. Za šera vidí ten osvětlený křížek dvakrát. Bod vidím jen jednou. Takže si na něm chci nechat změnit osnovu když už jde na tu reklamaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petjan, 13.9.2016 o 9:45

Mám R1r 3-12x56 a co se týče držení nástřelu a výkonu za šera, nemám nejmenší problémy. Měl jsem i R2 2-12x50 ( prodal jsem i s flintou ) a tam jsou mnohem lepší točítka a mají nulování. U tohoto puškohledu taky sklo i klikání perfektní. Co jsem ale měl u obou kusů nějaké smítko uvnitř tubusu. U té R1r jsem měl takovej ožvejknutej šroub na napouštění plynu, tak jsem si jej v rámci záruky nechal vyměnit a od té doby mi tam lítá to smítko, takže teď půjde do opravy. :-( . Teď jsem ještě pořídil DD Optics 5x56 s automatickým vypínáním bodu, tak konečně může jít ten Meostar na vyčištění. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 12.9.2016 o 12:31

borza222 - "Výkladom" každej firmy je ich internetová stránka , ktorá je u Meopty veľmi zmätočná s neaktuálnymi, nekompletnými i nesprávnymi údajmi !!! (Takže po zmene majiteľa sa žiadny zázrak nekonal !). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 12.9.2016 o 11:00

Je pravda že určitý čas mala meopta problémy, ale trošku sa tým zaoberám chodím priamo do závodu Meopta v Prerove a každý kto do toho vidí môže potvrdiť že po zmene majiteľa tam všetko zmenilo k lepšiemu. Robia neskutočný objem výrobkov hlavne na export...nestíhajú vyrábať pre vysoký dopyt po tejto značke vo svete a to by pri zlej kvalite nebolo možné... takisto je to cítiť aj na našom čo môžem potvrdiť ako predajca. Nechcem to prezentovať ako najlepšiu značku, mne ako predajcovi je jedno aký puškohľad predám nemám z Meopty žiadne extra výhody ale jednoducho spätná väzba od zákazníkov je pre mňa najpodstatnejšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 12.9.2016 o 9:43

Lanus ma pravdu, ja osobne meopte som fandil, ale nevedia vyrobit puskohlad, ktory by bol spolahlivy. Mozno okrem vojenskych modelov, kde je testovany kazdy kus. Dat za meoptu tolko penazi a este trpiet, aby to drzalo nastrel ma nebavi. Cena nezodpoveda kvalite. To mechanicky delta titanium je na tom ovela lepsie. Poznam ludi v okoli, co su s deltou spokojni a meopty popredali. Na zaver spomeniem slova neboztika Shivy z ceskeho Loveckeho fora " meoptu bych si nekoupil, ani kdyby sem bydlel u nich na dvorku" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 11.9.2016 o 20:49

kus - U Meopty už: " pomer cena a kvalita tam je" dávno neplatí, nakoľko cena neodpovedá kvalite a je podľa mňa o cca 1/3 vyššia !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kus, 11.9.2016 o 20:32

Zdravím...ja si myslím že troška tomu meostaru aj krivdíte a to nie som "zažratý" meopťák...nebránim sa ani lepším, značkám :) Netvrdím, že chyba sa niekedy môže "vloudiť", no to sa môže stať aj drahším značkám...preto máme dlhodobú záruku, tak nech sa výrobca stará. Pomer cena a kvalita tam je, skúsenosti s optikou takisto, no a 30 ročná záruka ako bonus...preto som ju kúpil aj ja a zatiaľ neľutujem. Teraz na bazoši som ho videl/meostar R1.../ fungel so záručným za 690€ a to je slušná cena. Držanie nástrelu a klikanie ma zatiaľ ani raz nesklamalo, kaliber 7x64. Častokrát sa ukáže problém v nekvalitnej alebo zle nahodenej montáži a potom tam môžete mať aj Kahles... Čo sa týka osvetleného bodu s porovnaním napr. s Leupoldom, tak to ma ani tak netrápi,že sa samočinne nevypne, nakoľko tam mám už 1,5 roka tú istú baterku, z toho zo 4x som zabudol aj vypnúť na 2-3 dni a bod stále svieti. Väčšinou používam intenzitu 1-2. Skôr by som "vymenil" na mojom meostare R1 keby mal rozsah zväčšenia od 1-2 a stačil by do 10 a priemer v pohode 50-ka. Toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.9.2016 o 18:07

Som si isty, mam a mozem zrovnavat. A hlavne nemusim na strelnici davat furt kontrolne rany. Ten leupold ma ozaj paradnu mechaniku. Meopta o takej moze len snivat. Nahovno mi je puskohlad s paradnym obrazom, ked sa nemozem trafit a furt zit v obave, ci sa pri vystrele nepokazil....S leupodom som maximalne spokojny, len banujem, ze som nekupil vx6 3-18x50. Ale aj ten vxr je dobry kontrastne a aj cistotou obrazu a sirkou zorneho pola. Konkretne mam model vxr 3-9x50. Dalej ma funkciu, ked je zapnuty osvetleny bod a zbranou sa nehybe 5 minut, tak sa vypne automaticky a pri pohybe zbranou sa zapne. Takisto zapinanie je rychle tuknutie, ovela rychlejsie, ako tocenie kolieskom a to je za sera velke plus, hlavne ked je potrebne rychlo strielat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 11.9.2016 o 16:08

Mibe leupold je už dnes pre dolár cenovo niekde uplne inde, ako pred pár rokmi...myslím že meostar sa da kupit lacnejšie ako vxr a stou svetelnostou by som si nebol az tak isty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.9.2016 o 10:22

Daj tam leupold a mas pokoj. Ja som tak spravil a nebanujem. U meostaru r1 ma nebavilo furt ho nastrelovat. Leupold klika a spolahlivo drzi. Viditelnost za sera zrovnatelna. Konkretne mam model vx r 3-9x50. leupold stal menej, ako meostar. Za mna osobne uz meopta nie a za take ceny uz absolutne nie. Tot moje skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.9.2016 o 8:52

FERY - k tomuto bych dal niečo odolnejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 9.9.2016 o 17:12

jan blha....žiadne výhody a nevýhody tam nehladaj je to len o osobných sympatiách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fery71, 6.9.2016 o 19:23

Zdravim ma niekto skusenost Meostar 3-12x56 na 8x68S dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janblha, 4.9.2016 o 13:05

Zdravím,chcem sa spýtať či mate niekto skúsenosti čo sa tyká Meostaru R2 ... chcem vedieť že ktorí kríž sa vám viac pozdáva poprípade aké ma nevýhody ma jeden alebo druhy. C4 /4K . Ďakujem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 18.7.2016 o 12:37

pokusim sa reagovat na povodnu otazku ci R1 alebo R2. Nemam terenne prakticke skusenosti ani s jednym z nich, ale po tom co som videl na vystave v NR tak si myslim ze R2 s novou zamernou osnovou bude velmi zaujimava novinka. Vela sa tu pise o mechanickej presnosti a odolnosti Meopty ako takej, k comu sa vyjadrit neviem, ale po ostatnych strankach (opticke vlastnosti vratane svetelnosti, ovladacie prvky, zorne pole-zoom a konecne aj poriadna zamerna osnova!!!) bude podla mojho nazoru velmi vyrovnanym superom puskohladom ovela zvucnejich mien.Okrem toto ze to nema a nebude mat polohovy spinac na svetelny bod, ten puskohlad pre mna osobne iny nedostatoknema a to prosim nie so ziaden fanusik Meopty.Cize ak Meoptu tak jedine R2 s novym jemnym krizom. Do predaja by sa mali dostat niekedy pred koncom roka, tak mi bolo povedane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 17.7.2016 o 11:21

Tak bol som tento tyzden si pozriet oba puskohlady a nakoniec som kupil ten Zeiss, som novacik polovnik tak vyznat sa nevyznam ale ta osnova a bodka je lepsia a dajak lepsie sa mi pozeralo do tej Zeissky a dali mi este aj zlavu tak nakoniec som ju kupil za 120 Eur cca lacnejsie ako tu Meoptu. Dufam ze posluzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Adam16, 9.7.2016 o 10:08

Diky pekne za info jagttiger, tiez neplanujem strielat na vacsie vzdialenosti a myslim ze na 2ke je badat rozdiel na zornom poli. Pozriem ten krizik este a asi ostanem na Meopte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jagttiger, 9.7.2016 o 7:04

Durell,mechaniky by som sa nebal,uz to nie je artemis a po zaregistrovani sa mas 30rocnu zaruku.Ja som r2 zobral prave koli tomu zornemu polu kedze stym polujem celorocne a pri 2nasobnom zvacseni ho pozivam vpohode na stande na spolocnych.U zeissu by som dal + za osnovu.Ja mam na r2 bodku,no mne to vobec neprekaza kedze strielam max do 150m a nevidim vtom az taku prekazku na strelbu na dlhsie vzdialenosti.Nic tu nevnucujem,je to len moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 8.7.2016 o 21:21

Minimálne mechanicky je Zeiss omnoho lepší. To zorné pole neviem či to poznáš - na diaľku je to minimum a na blízko to nejak extra nepomôže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 8.7.2016 o 20:02

Len kvoli jedinej veci by som radsej bral Meoptu a to kvoli zornemu polu, Meopta ma siroke a to by sa zislo pri spolocnej, rozdiel je sa mi zda viac ako 7m. Pojdem priamo do predajne este a porovnam tu s krizikom a Zeissku a uvidi sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepko28, 8.7.2016 o 19:27

Adam16 kup radcej zeissa,meoptu neries budes lutovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 8.7.2016 o 16:53

V Nitre na vystave som si pozrel Meoptu R2 2-12 a Zeiss Conquest 3-12 pricom som bol pripraveny kupit tu Meoptu ale osobne sa mi zdala Zeisska byt lepsia, ale bohuzial Meoptu som si pozrel len s bodom, s krizikom nebol vystaveny. Zamotalo mi to hlavu a teraz dokonca Zeisska je aj v akcii tak nakoniec asi kupim tu. Skoda ze za sera sa neporovnalo, ale bod je urcite lepsi na Zeisske ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Poľovníctvo TEREM