Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

STEYR MANNLICHER SM 12 - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 9.9.2012 14:49

Zdravím, celkom sa mi pozdáva táto nová zbraň. Má niekto už ňou skúsenosti? Ak ano, v akom kalibri a aké sú tieto skúsenosti? Mám 7x64 CZ a ku nej by som rád práve túto zbraň, samozrejme v inom kalibri. Ď.

počet zobrazení: 28 540
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on mirek68, 10.6.2023 o 22:52

Zdravim, nazor na steyr mannlicher sm 12 8x57 js? Ako sa snou poluje vyhody nevyhody ,rozmyslam nad kupou dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 28.1.2019 o 23:58

Ja som mal najskor Lux a ako je to bežné umňa špekuloval som,tak som ho predal a skúsil SM 12 a doteraz banujem. Odistenie zbrane je niekde na Lux ako sa zapodievať handspanungom zvlášť keď človek rýchlo potrebuje riešiť situaciu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukas30-06, 28.1.2019 o 20:04

Reakcia na príspevok od michalisko, 28.1.2019 o 13:26 :
Chápem, že v dnešnej uponáhlanej dobe sme zvyknutý mať hned všetko lusknutím prsta, ale podla mna by si si to mal nechať trocha uležať v hlave. Veď sa predsa nič nestane ak to nebudeš mať hneď zajtra. Poprípade si spíš pre a proti každej zbrane a porovnaj ich. Ja by som obe zbrane, každú v inom kalibri, nekupoval. Aj tak budeš polovať len s jednou, aj tak si nakoniec jednu oblúbiš viac a budeš polovať s nou a druhá bude v skryni.. zbytočne vyhodené peniaze, ktoré môžeš dať do niečoho iného. PS: Mne osobne sa viac páči sm12, ale vždy je to len vecou vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nemcekma, 28.1.2019 o 14:01

Reakcia na príspevok od michalisko, 28.1.2019 o 13:26 :
Kúp si oby dve a máš pokoj. Každú v inom kal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michalisko, 28.1.2019 o 13:26

Zdravím pani. Chcem sa spýtať, mam záujem o novú gulovnicu steyr mannlicher. Len sa neviem rozhodnúť či steyr mannlicher luxus alebo steyr mannlicher sm12. Oby dve zbrane som mal v ruke Oby dve mi sadli len sa neviem rozhodnúť ktorú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off chery, 10.1.2018 o 20:35

lovec84 Ďakujem za info! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 10.1.2018 o 16:41

Puska je to velmi pekna (drevo som mal nadherne )aj dobre sedi presnost ma vynikajucu aj handspanung bol ok.Jediny dovod preco som ju predal bolo uz dolu spomenute nachylnost na nedovretie alebo pootvorenie ( nedovreti zaveru alebo nedotlacenie kluky zaveru) a nasledne neodpalenie. Neviem ci to bolo len pri mojej konkretnej alebo je to vseobecna slabost tohto modelu, ale nemienim niekde travit xy casu a potom mi puska nevystreli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off chery, 10.1.2018 o 16:17

Zaujímalo by ma celkové prevedenie, ergonómia,spracovanie, ako fungoval handspanung. Taký celkový feeling z tej zbrane. Prečo si sa jej zbavil ak smiem vedieť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 10.1.2018 o 13:32

Chery choď do NR na Sikárskej tam ju Fraňo isto má k obhliadnutiu. Čo by si potreboval vedieť? Mal som ju v 7x64 asi 3 roky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off chery, 10.1.2018 o 12:41

Chcel by som oživiť toto vlákno. Ma niekto reálne - neaké novšie skúsenosti s touto zbraňou? Poprípade kde by sa dala fyzicky "ošahať"? Dakujem za normálne odpovedi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luboslav, 7.10.2016 o 23:27

Ked som si vyberal poslednú gulovnicu boli dvaja veľmi vyvážení adepti. SM 12 a S 202. Strávil som u jedného nemenovaného predajcu v NR pol dňa, nakoniec k veľkej spokojnosti vyhral Sauer. Skóre skoro vyrovnané, SM 12 pocitovo lepšie sedela pažba, väčšia celková dĺžka pri rovnakej dĺžke hlavne, chod záver veľmi obdobný, hladký ale nedovretie z. som fakt nesledoval. Je pravda, že S.202 pokiaľ pustím kľuku v posledne 1/3 tak sa ako keby dovrie sám. Handspanund nie je pre mňa žiadna výhoda, som dosť konzervatívny a preto ani S 404 u mňa neboduje. S 202 z môjho pohľadu nemá žiadnu chybu-doslova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fanda, 7.10.2016 o 19:48

Hm tak to je docela zásadní informace, proto by mě zajímala ta pojistka závěru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 7.10.2016 o 16:31

Zaver sa musel uplne dotlacit inak nevystrelil a proste sa lahko trochu pootvoril stacilo zavadit trocha rukavom. Akoby tam bolo slabe napruzenie kluky zaveru alebo nieco podobne. Neviem presne ako to je riesene nie som zbrojar ale na sauere sa kluka akoby sama dotiahne. Ale inak puska to je na pohlad velmi pekna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fanda, 7.10.2016 o 16:10

Já když porovnám mannlicher luxus a sauer 202 highland tak chod závěru bravůrní u obou bez rozdílu taktéž přesnost, naopak mannlicher mě je celkově simpatičtější, ale to je asi věc vkusu, SM12 jsem držel pouze v ruce nestřílel jsem z ní neseděla mě pažba, ale to by šlo pořešit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 7.10.2016 o 16:06

lovec84: Tak to buď asi rád, že ti puška nevystřelila při nedovřeném závěru to by si se asi smíchy neudržel. Můžeš to nějak blíže specifikovat v čem byl problém např. nešel dovřít, šel ztuha apod. Dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 6.10.2016 o 20:47

Mal som SM 12 dva roky ale ked som ju porovnal so sauerom 202 co je puska rovnakej cenovej kategorie tak ta sa mi pacila viac. SM 12 bola velmi hakliva na dovretie zaveru. Parkrat samistalo ze mi zbran nevystrelila a celkovo chod zaveru je na sauerke hladsi a kultivovanejsi. Co sa pazby tyka sedi dobre a je krasne spracovana povacsinou byva z dreva tak na urovni 3 a viac. Co sa presnosbti tyka tam jej niet co vytknut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 6.10.2016 o 10:46

Někde jsem četl, že za příplatek lze namontovat pojistku závěru nevíte někdo něco podrobnějšího ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frenki, 5.10.2016 o 19:37

Záver chodí veľmi kultivovane, ako po "masle". Záver sa zamknúť nedá, ako pri modeloch s troj- polohovou "kolieskovou" poistkou. Spúšť zbrane je vybavená francúzskym napinákom, ale je tak jemná, že ho vôbec nie je potrebné použiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kody, 5.10.2016 o 15:00

Sm12 je už chvilku na trhu, tak mě zajímají dlouhodobější zkušenosti.Děkuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 1.10.2014 o 9:30

Ma uz niekto nejake bohatsie skusenosti s SM12-stkou? Aka je manipulacia so zaverom, ked ho nezaistuje poistka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 1.3.2013 o 20:46

neda nema ako :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kabell, 1.3.2013 o 20:42

Len dnes som ju doniesol domov ale ak dobre viem tak sa neda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orim, 1.3.2013 o 20:02

da sa zamknut zaver na SM12stke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kasi, 16.2.2013 o 21:38

Na včerajšej návšteve Fehovy som si niektoré zbrane omakol a zhrniem to asi takto: Mannlicher SM 12 mi vôbec nesadol do pleca a pištolová rukoväť nepasovala môjmu úchopu , nepáčil sa plast na zbrani a klasická matná povrchová úprava kovových častí(lesklá úprava je že vraj podstatne drahšia) za to poistka sa mi páčila.Mauser M 03 všetko OK okrem podľa mňa veľmi nepraktickej poistky.Blaser R8 ma sklamal lebo keď som pri zalícenej zbrani prebíjal ,záver mi búchal do nosa (asi mám veľký nos). Najviac nám včera učaroval Merkel Helix každý z partie ho už veľmi nechcel púšťať z ruky.Sauera sme v ruke nemali. Bol to len taký zoznamovací testík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orim, 16.2.2013 o 16:13

Má už niekto SM12 stku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 13.1.2013 o 17:56

SM12 je zatiaľ bez ľavého prevedenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misko11, 13.1.2013 o 15:46

SAD ved ked sa ti paci, tak si ju kup. Mne je to jedno. Ak si precitas prispevok este raz tak tam najdes, ze "podla mna". To znamena, ze je to moj nazor, ktory tu vyjadrujem. Hlavnym dovodom preco by som tu pusku nikdy nechcel, je cena. Za take peniaze urcite radsej S202 alebo M03. Na R8 by trebalo este trosku priplatit. Urcite by to vsak stalo za to, ten rozdiel....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 13.1.2013 o 11:29

mag. kal. stoji cca o 200e viac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orim, 13.1.2013 o 11:24

Nemal som ju v ruke podla mna je to vyborna zbran co sa tyka presnostima ma vsak jednu nevyhodu ktoru pri kupe treba zvazit ze vraj sa neda zaistit v ziadnej polohe zaver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 13.1.2013 o 11:12

misko 11 prosím ťa máš s tou SM 12 -kou aj nejaké praktické skúsenosti alebo len jedna pani povedala ..., SM 12-ka zaujíma aj mňa,tiež by ma zaujímalo v čom išiel dole Steyr s kvalitou bez konkrétností tvoje tvrdenie nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu. Cenová hladina je vždy taká akú si obchodníci myslia že znesieme, v HU stojí zmienená SM 12-ka momentálne 2200,-€ a pri troche snahy by sa ďalších 10% dalo určite zjednať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off misko11, 13.1.2013 o 9:55

Je to slabota zran za tie peniaze....Steyr isiel s kvalitou podla mna dost dole a este aj vyzera divne. Zrejme je fakt taky ako pisem, ked ho este nikto nema...:) Isiel by som radsej do zbrani ako Blaser, Mauser , Sauer (v takomto poradi). Steyr a Merkel by som obisiel radsej (Merkel iba u opakovacich zbrani samozrejme)...v tejto cenovej hladine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orim, 12.1.2013 o 18:41

Žeby este nikto nekupil mannlicher SM 12? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 10.1.2013 o 7:48

Máte už niekto SM 12-podelte sa so skusenostami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LovecCR, 29.12.2012 o 8:57

Orim- pokusím se o překlad,ale moc ti nepomůže jsou to hesla která se používají skoro u všech zbraní v reklamních textech, pokud tedy nejde o nezaujaté hodnocení. +výborná přesnost + ruční natažení + jěště lepší manipulace +bezpečné uzamčení +výborná spoušť + vyjímatelný zásobník +dobrá pažba + za studena kovaná hlaveň + dobrá antikorozivní ochrana - není uzamčení závěru (jde otevřít natažená i nenatažená zbraň - mířidla pro přesnou střelbu - je citlivá na zahřívání při střelbě Snad jsem to přeložil srozumitelně. Zbraň jsem jěště neměl v ruce, ale pokud jsem to pochopil správně a jde otevřít závěr vždy tak je to tak na ztrácení nábojů. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 27.12.2012 o 9:46

Mauser M 03 je urcite kvalitnejsi ako Steyr.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orim, 26.12.2012 o 21:12

Poprosil by som niekoho kto ovlada nemecky jazyk o prelozenie vyhod a nevyhod SM 12 ÜberblickVorteile + Hervorragende Schussleistung + Handspannersystem + Noch führig + Solide Verriegelung + Sehr guter Abzug + Steckmagazin + Guter Schaft + Kaltgehämmerter Lauf + Guter Korrosionsschutz Nachteile – Keine Kammersperre – Offene Visierung nur für den präzisen Schuss – Warmschussempfindlich (siehe T ext) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 13.9.2012 o 12:27

steyr tvoj nick hovori vsetko, pre teba existuje len Steyr a nic ine, nepovies nic o kladoch a zaporoch inych zbrani, hovorit otom, ze blaser a ich zbrane su zle... no neviem neviem vyvoj ide dopredu priamotazny zaver uz davno riesi krieghoff, merkel a ver, ze aj ine zbrojovki to riesia... ale kazdy nech si kupi to co sa mu paci alebo ma najlepsie sedi chvalit len to co mam je trochu divne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 13.9.2012 o 7:23

jager, či je mauser kvalitnejší ako steyr, by som nepovedal, ale je to vec názoru, ja osobne by som steyra za mausera nevymenil... pandur, 8x57 zažíva renesanciu a veľa ľudí sa k nej vracia... ja rozmýšlam že by som (okrem 8x57) chcel v praxi vyskúšať 9,3x62... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.9.2012 o 21:29

Škoda, že tento kaliber nerobia aj do pušiek strednej kategorie, takže ja zatiaľ zostávam pri 8x57 JS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.9.2012 o 20:00

Nie nemam....45r mam az o rok....tak vtedy...jedine,zeby sa este zadarilo v podnikaní....ale syn mal 18r.a ma papiere..tak musim riesit jeho..a 3 tis.€ je tak akurat na ,,vybavu" flinta montaz optika. Takze moj M 03 Alpine musi počkať. Pisal som si s W.Rebom ,,otcom" tohto kal.On tam laduje vsetko mozne. Ale co je vidiet najviac je JAGUAR..cez LBF..co mne az tak nepasuje. LEbo Jaguar strely ako monolit..neviem...zatial nič moc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM