Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Problém s prepravou psa v aute - pozvracia sa - diskusia

autor: off lukino2506
pridané: 12.4.2011 14:03

Chcel by som Vás požiadať o radu. Mám mladu sučku bordera a stale sa mi pozvraciava v aute. Len co ju dam do auta uz zacne slintať tak, že ma sliny až po zem a akonahle sa pohneme, po 1. km to je vonku. Myslel som si, že ju to časom prejde ale akosi si nemoze zvyknuť. Viete mi nejako poradiť ako jej pomoct zvyknuť si na to???

počet zobrazení: 9 194
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sumcar, 24.5.2018 o 14:50

Môj ako štena absolvoval cestu z východu na západ a do auta skáče aj sám ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 20.2.2018 o 15:49

A môj najradšej šoféruje sám... Problém s prepravou psa v aute - pozvracia sa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borza222, 17.2.2018 o 19:16

Ked je psovi zle v aute nikdy si na to nezvykne, musí to mať v sebe. Mojej farbiarke vyhovuje najviac sedadlo spolujazdca... Problém s prepravou psa v aute - pozvracia sa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hickok, 17.2.2018 o 7:40

Ja by som rád prispel k tejto diskusii, keďže mám psov z Belgicka aj Francúzska, takže v tomto prípade môžeme hovoriť o fakt dlhej ceste. Verte mi, že pri mojich skúsenostiach, momentálne mám 10 psov, je to presne ako u ľudí. Buď je psíkovi zle alebo mu zle nie je. Samozrejme u tých jedincov, ktorým býva fakt zle je to ťažké a treba ísť na to postupne. Najprv kratšie cesty, keď sa ide na prechádzku, treba to psa postupne učiť, aby kinetózu prekonal. Ale verte mi ide to! Určite však nie hneď. Dokonca jedna fenka, ktorú mám to stále berie tak, že do novšie ho auta ide veľmi nerada, keďže vie, že sa na ňom chodí na dlhšie cesty a do toho starého naskakuje aj keď netreba, ale v jej prípade to, že jej býva zle už prešlo, v lete sme boli na krytí vo Francúzsku a všetko ok. Ak by niekto potreboval poradiť ohľadom kombinácie pes auto, kľudne mi zavolajte 0907843921 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukino2506, 16.2.2018 o 12:37

Po rokoch som zistil aky bol hlavný problém. Prvá jazda autom. Pri kúpe som musel cestovať cez pol republiky a fenke sa tak auto sprotivilo že dlho mala s ním veľke problémy. Časom ju to ale prešlo. (asi po troch rokoch). Pochopila že autom sa ide do lesa. Mám ju ešte stále už má 7 rokov. Mám však ďalšiu fenku štajeráčku a ten istý problém. Znova po kúpe cez pol republiky a odvtedy má problém až doteraz. Už sa to podstatné zlepšilo ale stále to nie je ono. Dúfam že ju to časom tiež prejde. Takže problém je pri dlhých transportoch po kúpe šteňaťa. Mám teraz aj tretieho psíka má 5 mesiacov a prevážal som ho po kúpe asi 40 km. Ten psík nemá s autom absolútne žiadný problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukino2506, 16.2.2018 o 12:29

Ako vieš, ako jazdím? Si ma videl? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 14.9.2017 o 12:39

Začni jazdiť ako človek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 12.9.2017 o 16:13

Leon - dalsi dôkaz, ze subaru je na vsetko lepsie (vid pisp. 21.6. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Helix, 8.8.2017 o 23:45

Ja som mal taky isty problem ale nebolo to tym ze by mal strach z auta ale mal som v kufry motorovu pilu pred tym ako sme isli von. Povracal sa asi pri troch jazdach kym som nevyhodil podlozku na ktorej bola pila. Aj ked my to naznacoval lebo cakal pri prednych dverach a do kufra sa mu nechcelo. Aj ked cez predne dvere ho musim nalozit. Proste Jeep a jazvecik ma problem sa tam dostat. Od vtedy ako som na to prisiel nie je problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 21.6.2011 o 22:00

Poviem vam, ze dlho som sa tak nepobavil ako pri citani tychto rad, ako na to- dostat psa do auta a dobre, by bolo keby sa pri tom este nepogr... Najlepsie to zvladol Ondrik. Pes vidí, co mu je dobre a co zle. Nepotrebuje k tomu ziadne šaškarne. Je to celé o obycajnej psychike. Ukažeme mu voditko a povieme mu napr., že "ideme do hory". Psa či už po dobrom alebo nasilu (ked už robi tieto obštrukcie) dame do auta. Je samozrejme, ze pocuva povel zostan! Šteniatko v priestrannej prepravke, alebo pomocnik. So psom prve jazdy čim najkratsie a vždy do lesa alebo na luku. Žiadny veterinari a ine šoky. Uz po troch štyroch vyletoch za tym, co sa psovi paci, si to pes spoji s niecim pre neho dobrym a problem ked je pes normalny je vyrieseny. A bude sa spravat ako ten Ondríkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 21.6.2011 o 14:12

stejný problém měl kamarád s fenou pointra ta měla záchvat hned jak viděla auto slintáni zvracení a jak mohla tak panické běháni ve velkém kruhu kolem auta tak jsem s ní začal trénovat já kamarád je moc měkký nastupování vystupování dokola jak u blbejch :-) a stačilo asi pět 2hodinových tréningu a dnes nastupuje v pohodě sama a u mě v subaru neslintá a v jeho octávce slintá tak koupil přepravní box aby neměl bordel v autě.Podle mě to je ale díky majiteli když to pos.. u mladýho psa tak se to pak špatně napravuje já beru štěnda na krátký projížďky na přední sedačce kde můžou čumět po okolí a zatím to všechny bavilo tak že nebyl problém a všichni se klepou když vidí že jdu k autu tak že stačí otevřít auto a už nastupují akorát je problém když si jdu jenom pro něco do auta :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xchipsy, 21.6.2011 o 12:50

Fenka má očividně nějaký "blok" z auta. Takže pomůže spíš trénink než léky. Začala bych s tím, nechat auto na dvoře (zahradě, garáži..prostě kde máte možnost aby byl kolem trochu prostor, ale zase né před barákem, aby vám fena neprchla v dáli.. :-)) otevřít dveře, sednout si dovnitř a zavolat ji. Jasně že za vámi hned neskočí, tak se připravte na to, že si tam chvíli posedíte a vemte si noviny nebo knížku :-) Lákejte ji k sobě, když přijde alespoň ke dveřím - pochvala. Pokud dokonce nastoupí otevřenými dveřmi u spolujezdce - velká pochvala + nějaký pamlsek a pak ignorovat, nestartovat, nezavírat dveře.. Nechat ji, ať buď zůstane s vámi v autě nebo jde pryč. Další den znovu.. Teprve až nastupování bude "dobrovolné" (či spojte s nějakým povelem - hop, do auta, pojď, místo..), zkusit nastartovat a zase nechat psa jen nastoupit. Až i toto bude zvládnuté, teprve zavřít ale nikam nejezdit. Až... popojet kousek, třeba jen z jednoho konce zahrady na druhý, chválit (klid..hodná..čekej..) a hned zastavit, vypnout motor, otevřít, vystoupit - pochvala... atd.. Časem se to určitě naučí, ikdyž už to bude ztížené tím, že jste ji musel doteď nakládat "násilím".. Naše kočkofena se to naučila tak nějak sama, v autě je hodná, když jedeme přes půl republiky lovit ke známým, prospí mi většinu cesty pod nohama a když jdu doma jen pro něco do auta, jakmile otevřu, už je "nastoupená" a čeká, že pojedem :-) Malá jagoška ze začátku vzpouzela, ne že by zvracela apod. ale vyváděla "hlasově" (kňučení, štěkání..) a dnes už je taky v klidu. Přeji hodně zdaru a hlavně trpělivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Solirov, 20.4.2011 o 11:13

tiez sme to riesili kinedrilom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 18.4.2011 o 11:14

Měl jsme ten samý problém můj patík při každé jízdě zvracel.Zašel jsme za známým veterinářem a ten mi předepsal kapky, které psovi před jízdou nakapeš na jazyk a je klid.Podívám se kde je mám a napíšu ti jejich název. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.4.2011 o 13:54

Ako ti poradili, na dlhšie cesty kynedril, pred kratšou ani piť. Voziť pri nohách spolujazdca a nedovoliť sa pozerať bočným oknom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 13.4.2011 o 13:40

:) ja mám opačný ,,problém,,. farbiarku z auta ani nedostanem:) chce v ňom sedieť aj ked je odstavené a nikam sa nejde..:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 13.4.2011 o 10:34

Je možné že po kynedryle bude psík trošku malátnejší.Účinok lieku však organizmus po pár hodinách odbúra bezozbytku.Môj prepeličiar mal tiež zo začiatku podobné prevozné problémy a riešil som to týmto liekom.Je dôležité ho podať asi pol hodinu pred plánovanou jazdou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukino2506, 13.4.2011 o 10:11

nemam žiadnu vonavku, inak vozim ju vzadu v kufri auto mam terenne kufor je velky a priestranny, nemyslite ze by bolo lepsie vyskusat bravat spolu jazdca a nech ju ten drzi na rukach a upokojuje??? alebo nieco podobne tym smerom. Inak ten kynedryl je osvedceny??? nebude to mat vedlajsie ucinky ako napr. otupene zmysli, spanok apod... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 13.4.2011 o 9:26

Ked slintá už len pri vstupe, problém môže byť aj inde. To môže byť x vecí. Akú máš voňavku v aute.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukino2506, 13.4.2011 o 7:33

pajzdil som s nou aj na lacno-nepomohlo (isla von aspon zaludocbna kyselina), dal som ju do auta aj tak ze nebolo nastartovane len aby si lahla a upokojila sa a aj tak zacala slintat ale nezvracala, takže ma ocividne odpor k autu a samozrejme ze ju tam musim davat nasilu lebo inak ju tam nedostanem a zigi9 dakujem za ironiu "vseobecne vsimavy a chápavy border terrier" ja som ziadal o radu nie o hodnotenie plemena...!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 12.4.2011 o 21:29

skus ju vozit na lacno nedat jej nazrat pred cestou mojej sucke to pomahalo a casom si zvykla a uz nevracala ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 12.4.2011 o 18:40

to je ten všeobecně všímavý a chápavý borderteriér? :-) Zkus mu to pomalu vysvětlit, při své dokonalosti by to měl pochopit a přestat. S vysvětlováním pokračuj při každé jízdě a časem mu to dojde :-) Speciální vanička pomůže, pes nablije do ní a nemáš to "v autě". Při těsnějších rozměrech vaničky se v tom i vyválí a časem se mu to znechutí otírat se o vlastní zvratky, tak přestane sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zvara, 12.4.2011 o 18:21

lacko55 kolega lukino2506 píše: Len co ju dam do auta uz zacne slintať tak, že ma sliny až po zem.....tak usudzujem, že tam je problém s návykom.To už musí posúdiť on, či do auta ide sama alebo ju tam musí vložiť nasilu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacko55, 12.4.2011 o 17:43

Tu nie je problém s návikom to nie je spôsobené psychikou ale tým že že pes má závrate v aute tak ako kolega operak napísal treba jej dať kynedril a mal by sa žalúdok upokojiť je to pre ňu ako jazda na húsenkovvej dráhe po čase by sa to mohlo zlepšiť sila zvyku musí si zvyknúť na jazdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zvara, 12.4.2011 o 14:50

Skús sa s nou párkrát pohrať v aute, len tak bez jazdy.Nechaj najprv otvorené dvere,nech sama môže za Tebou vojsť.Ak sa jej to nebude páčiť nechaj ju nech sama vide.Až keď to zvládne skús štartovať a kúsok pojazdi.Ak to nepomôže skús to čo ti radí operak.Mal som tento problém z lajkou no po čase stačilo byť v zelenom a otvoriť na aute dvere a bol na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 12.4.2011 o 14:25

Daj jej štvrťku kynedrylu a malo by byť po probléme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukino2506, 12.4.2011 o 14:10

no tie som si uz nastastie zaobstaral bez nich by to bolo este horsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 12.4.2011 o 14:06

Zvykne si, zatial si kup gumove koberce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM