Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

poradte mi nejaky fotak pre zaciatocniky - diskusia

autor: off polovnik10
pridané: 7.3.2011 9:56

chcel by som kupit nejaky fotak cena do 300 euro aj nejkay draksi popripade kupeny z ruky aby mal dobre priblizenie atd .. Dakujem

počet zobrazení: 12 068
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 1.6.2011 o 23:06

duso2 ja fotím do jpg do RAW nefotím nikdy . Mám na to veľa dôvodov . Prvý je ,že si vyvážim správne bielu a snažím sa správne exponovať . Nemusím potom v obrovitom surovom rawe otvárať obrovské dáta a riešiť prepálené miesta ,rovnať histogram a podobné vecičky .Samozrejme dá sa to ale ja nemám čas stráviť pri fotografii niekoľko hodín až ju nejako skultúrnim a nakoniec uložím v bezstratovom tiffe . Do veľkého iso sa nepúšťam . Ja dosť striktne odlišujem lov a fotografiu . Ak niekoho baví loviť foťákom modré zvieratká v slabej technickej kvalite neberiem mu túto zaľubu . Ja tvrdím ,že hlavná surovina fotografie je svetlo .Ak nie je svetlo nie je dobrej fotografie . Myslím tým fotografie zvierat a makrofotografie . Festivalové fotky a mnoho iných žánrov nepotrebujú ostrosť ,svetlo,a iné veci aby mohli osloviť . Tam je viac príbeh fotografie . Ja sa do veľkého iso nepúšťam .Do tých 400 - 500 je strop . Snažím sa ak je možnosť dodržať iso 100. Takže za šera fotit srnku to nie je nič pre mňa . Prírodu treba prelstit rozumom a trikom . V neposlednej miere rozhoduje o kvalite fotografie kompozícia .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 1.6.2011 o 22:54

nepoviem k tomu vela, len to , ze sa vo vseobecosti sum zbytocne zvelicuje. od isteho casu si so sumom hlavu nelamem. pri uprave fotky nie je problem sa s nim vysporiadat. a na tlacenej fotografii ziaden sum vidno nebude, takze by som to nevidel az tak tragicky.su ine parametre ,na ktore treba pozerat ked zamyslame kupit fotak na fotenie prirody a zvierat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 22:42

Edu edu chces povedat,ze neat image je vseliek to hadaaam nieee.Edu ako profik,predpokladam,ze fotis do RAWu a potom sa s tym hrajkas.Upravu sumu by som dal do zaverecnej fazi tychto uprav.Pri akom najnizsom ISO zvyknes fotit?Co zabery za sera? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2011 o 22:23

lesný muz nie je to s tým šumom také vážne :-D Takže žiaden strach . Mimochodom máme ešte ninja noise ,neat image a mnoho iných odšumovákov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 22:14

To je proti logike.Cim vasci pixel,tym nazbiera viac fotonov,vacsi naboj,vyssi odstup od sumu (dark noise,ktory mas vzdy v polovodici od tepelnych pochodov atd).To sa neda ocurat.Co je to maly snimac?Neviem si predstavit 7D s mensim formatom ako APS.To je uz profi trieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 1.6.2011 o 21:18

Duso2 Nie vždy to platí čím menší snímač a viac pixelov tým viac šumu. 7D má pomerne malý snimač ale šum je na dobrej úrovni oproti D300 ktorá má menej pixelov a väčší snímač. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 20:33

Ondrik zalezi co a kedy chces fotit.Ja som zastanca CCD,pretoze maju vzdy vacsiu citlivost.Inymi slovami vacsinou zver oziva podvecer za zhorsenych svetelnych podmienok.Na druhej strane CMOS ma krajsie podanie farieb,menej chyb,kedze fotony premenene na naboj spracovava,digitalizuje elektronika priamo u pixelu.CCD ich musi sekvencne popresuvat naboj do registrov a tam sa spracuju a zdigitalizuju.Vyssia sanca,ze sa tam zavlecie chyba,digitalna info uz kvalitu nestraca.Cize moja rada ak sa zenies za citlivostou tak CCD,ak sa technickou spickovou foto(podanie farieb,fotenie v extremoch pri silom svetle a dynamike CMOS.Dalsia dolezita vec je pomer velkosti formatu cipu a pocet pixelov.Plati,cim mensi cip a viac pixelov,tym mensia citlivost a viac sumu pri vyssich ISO.Polopate mensi pixel nachyta menej fotonov.Osobne preferujem format 1.1/7 s 10Mpix,ktory ma moja G12ka a citlivost je vytecna.Na druhej strane nechapem honbu vyrobcov za megapixelmi.Je to len marketingovy tah. Momentalne prichadzaju Back Side Illuminated CMOS,ktore by mali mat vyssiu citlivost,vdaka inovovanej konstrukcii.Najnovsi hit je EXMOR,ktory by som velmi chcel vyskusat v praxi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 31.5.2011 o 23:42

dík..stále viac sa prikláňam ku kompaktu od Sony (lepší snímač, lepšie video, nižšia hmotnosť, lepšie rozlíšenie displeja) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2011 o 23:37

Lepší je cmos samozrejme . duso2 jasne ja viem ,že funguje ale v katastrofálnej kvalite a jedine na obed v tvrdom svetle . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 31.5.2011 o 23:28

duso..ten Sony má CMOS snímač, Canon zase CCD, dá sa povedať, ktorý je lepší? resp. aké su rozdiely? veľkosť snímača je u oboch rovnaká 1/2.3". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 31.5.2011 o 23:21

Edu ono ten 35x zoom funguje,ma to prepocitane ohnisko 830mm.Problem je ta svetelnost a trasenie,stabilizacia obrazu.Je to jasne,ze vystavnu technicku foto s tym neodfotis,ale ja si to uz minimalne chcem poriesit ako hracku,dalekohlad...na kukanie sa na kopce oproti:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 31.5.2011 o 23:05

čo sa týka využitia zoomu viem aké sú reálne možnosti, teraz mam kompakt 15x a na maxime sa dá iba zo statívu, takže od 30 násobného priblíženia, ohniskovej vzdialenosti 700 a viac a k tomu clona 5 a viac sa nedá čakať, že to človek často využije, iba ak zo statívu a pri výborných svetelných podmienkach toho som si vedomý (a výsledok asi nebude práve ,,top,,). Nechcem však ešte kupovať zrkadlovku a na týchto kompaktoch sa mi páči aj video sekvencia vo full HD (sony). Sony robí kvalitnejšie video takže asi sa rozhodnem pre tento model, fotky nikdy nedosiahnu kvalitu zrkadloviek no určite nebudú horšie ako tie, ktoré robí môj doterajší kompakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2011 o 22:53

ondrik recenzie sú iba skrytá reklama . Ťažko povedať ktorý je lepší .Prezradím však ,že optický zoom môže byť použiteľný maximalne do 15 x potom to už nestojí za vela ani s časom ani kvalitou . Takže zoom 30 a 35 to je iba obchodný ťah. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 31.5.2011 o 10:07

Sony HX100V vs. Canon Powershot sx30 is. Pozrel som si niekoľko recenzií oboch fotoaparátov a neviem sa rozhodnúť do ktorého ísť. Video sekvencie robí lepšie Sony, Canon je zase zvučnejšia značka, aj ked dnes už majú všetci k dispozícii tie najlepšie technológie. Tu je ich porovnanie: odkaz má niekto skúsenosti s týmito modelmi? Vie niekto poradiť? Ktorý je lepší? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.5.2011 o 6:03

Samočistenie čipu má i moja 40 d funguje to ale veľmi obmedzene . To rozdelenie je spravne v % . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 30.5.2011 o 0:54

No ked studujem zacinam mat aj ja nutkanie po DLSR a ked mam rozdelit kvalitu foto tak je to 20% telo,cip potom dalsich 20% fotograf a 60% je objektiv.Nemam paru kolko stoji ten USM objektiv.Inak doporucujem vsetkym na studium toto odkaz a odkaz Ak to pochopia, tak mozu smelo investovat 4000 ecok do DLSR:) Inak EDU videl som fotaky co maju aj nejake samocistenie,ale aj tak to vraj nefunguje:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.5.2011 o 23:29

duso2 ten objektív je cool samozrejme . Mne zrkadlo ešte nikdy chybu nehlásilo ohladne čipu takže neviem ako to prebieha . Faktom je že už mám čip dosť špinavý treba ho prečistit to zvládnem doma sám samozrejme s jednorázovou čistiacou sadou za 10€ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 29.5.2011 o 21:41

Dodam jednu dolezitu vec,co nikdy nedosiahne kompakt.Je to rychlost ostrenia AF. Canon EF objektivy maju to najrychlesie tzn. ultrazvukove motory,tzv. USM objektivy. Specialne treba na zver ktora sa pohybuje. Edu ty si taky velky kritik,co povies na tento objektiv? odkaz Edu nechce sa mi verit,ze zcasu na cas nemusis precistit APS-C cip od bordelu,prachu,pokial menis objektivy. Pocul som velakrat,ze ak je to spinave,zrkadlo hlasi chybu a nefoti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.5.2011 o 17:22

iso veľké nepoužívam len zriedka af má zrkadlo tak ako i kompakt a čo sa týka tesnosti u mojej 24 rokov mladšej frajerke je to v naprostom poriadku s tesnosťou tela . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 29.5.2011 o 16:45

Edu bavme sa o ISE o AF a o tesnosti tela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 28.5.2011 o 18:08

Franko su lacne kompakty low-endy (o tych nehovorim),potom nieco medzi a high-endy (G12,S95 atd). Funkcie robi procak toho fotaka.Moja G12ka ma rovnaky procesor DIGIC4 ako vacsina lacnejsich zrkadiel,aj to sa mi zda ze mark ma 2x DIGIC4.Bol by si velmi prekvapeny co vsetko ma v menu ten kompakt, full manual nastavenia clony,ISO,expozicii,bracketing,priority clony,stabilizaciu obrazu voci traseniu ruk,histogram a desiatky dalsich.Napis mi nieco specialne (z D4xx rady) co nemam vo funkciach? Ja preto nahovaram na pokrocily kompakt zaciatocnikov,pretoze tam mas defacto vsetko co ti treba na ucenie,okrem poriadneho EF IS objektivu a velkeho CMOS,alebo CCD cipu formatu APS-C,alebo full frame. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.5.2011 o 21:35

lesny muz garantujem Ti že okrem crop faktoru neuvidíš žiaden rozdiel medzi fotkou z mojej starej 40D a canonom 1ds mark IV. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.5.2011 o 21:33

franko začiatočník si môže kúpiť zrkadlovku samozrejme . Napríklad nejaký canon za 700€ ak ho má potrebuje kartičku ďalšiu bateriu a mnoho iných doplnkov približne za 200€ Potom sa dostane k objektívom . Ak chce fotiť zver potrebuje aspoň ohnisko 400 o max clone 5,6 to je canon 1500€ alebo sigma 800€ . Ak chce fotiť i krajinu potrebuje nejaký širokáč za približne 500€ . Ak chce fotiť i makro potrebuje ďalšie sklo za približne 400€ a viac . K tomu potrebuje statív s guľovou hlavou približne za 300€ fotobatoh za nejakých 200€ aby mal kde tie kilá skla naukladať . Tak by som mohol pokračovať s ďalším objektívmi dosť dlho .Takže zhrniem to .Kto chce fotiť zrkadlovkou potrebuje zopar tisíc euro investovať do výbavy . Ak to urobí začiatočník a zistí ,že zázrak sa nekoná eura sú preč a foťák zostane vo vaku . A to zistí na 100% lebo proste nevie fotiť . Možno si povieš to by zistil i s kompaktom za 150€ . Ano zistil ale kompakt pracuje uplne inak ako zrkadlo . Inak sa pracuje z hĺbkou ostrosti DOF a mnohými inými vecami . Okrem toho každý objektív k zrkadlovke je potrebné zvládnuť aby fotograf vedel čo to sklíčko vlastne urobí v danej chvílke . U kompaktu je to všetko inak . Netreba ani čistit čip za 30€ každú chvílku atď . Kto má kompakt mal by publikovať na fotoserveroch aspoň rok poradím fotoaparat.cz,vivo.sk ,ephoto.sk a ine tam sa dozvie ako je na tom a hlavne ako jeho tvorbu vidia iný nie iba on sám . Vytriezvenie príde skoro:-D Na špeci fotoserveroch príde k cenným radám a naučí sa všetko o fotografii zakladoch kompozície a mnoho iného . Poznám veľa fotografov čo fotia kompaktami špičku . Zázračné fotky zrkadlom sa proste nekonajú !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off franko, 27.5.2011 o 20:30

preco porovnavat s profi zrkadlovkou,ja som myslel klasicku zrkadlovku d50,d 40 atd.a potom s toho vypliva ze,zaciatocnik si predsa moze kupit zrkadlovku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 27.5.2011 o 18:54

Ale je rozdiel akú zrkadlovku si kúpiš. Ak si kúpiš 450D máš tam také isté funkcie ako na nieakom schopnejšom kompakte ale ked si kúpiš 1d Mark4 tak to je už o inom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off franko, 27.5.2011 o 18:17

mnohych by zaujimalo v com je rozdiel?ber me ze priemerne nadany clovek zvladne nastudovat manuala aj ho pouzit v praxi.aky je rozdiel medzi ucenim sa na zrkadlovke a kompakte.ked ma kompakt menej funkcii a tieto funkcie pouziem zo zaciatku na zrkadlovke potom rozdiel neni,ale potom mozem stou zrkadlovkou dalej schopnosti rozvyjat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 27.5.2011 o 14:58

franko vpodstatě máš i pravdu :-) Já bych viděl asi jeden jediný rozdíl, a to tenhle. Když začneš s focením, tak cvakáš a cvakáš a máš kvanta fotek, vesměs všechny stojí zahovno než přijdeš na to, že stačí cvakat kvalitu a né kvantitu. No a když zjistíš co chceš fotit, jak to má na fotce vypadat, tak pak je podle mě ideální teprve koupit zrcadlo. Člověk už přesně ví, jak chce mít vše např. zakomponováno a nevybírá z 20ti nacvakaných stejných fotek tu nej. Navíc začít cvakáním se zrcadlem, tak máš doma v pc zajebaný celý disk během jednoho měsíce ... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off franko, 27.5.2011 o 14:09

ak niekto chce fotit naco stracat cas ucenim na kompakte.ked je niekto blby nenauci sa ani s kompaktom pre deti. .kazdy foto ma manual, kompozicia a ine nastavenia musis ribit aj s kompaktom aj so zrkadlovkou.Duch co si vyuzil s kompaktu na zrkadlovku.keby si mal hned zrkadlo a fotis s nim 7mesiacov tak dnes si na tej istej urovni alebo dalej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duch, 26.5.2011 o 21:48

vidim ze tu je celkom dobrá diskusia ak mozem pridám sa :D ja som tiez zacal s kompaktom :) a to v máji 2010 takze fotím asi rok :) predtým som fotil max krajinu pri turistike ale je to pravda treba sa najprv naucit na niecom lahsom a hlavne ide o to ci to cloveka bude bavit tu to zistí mna to baví 7mesiacov som s ním fotil a bol som rád za kazdý zaber potom som kupil zrkadlovku a baví mato este viac mám sa co ucit som stale zaciatocník ale ak ta to bude bavit tak je to super :D treba podlahnút nie len foteniu ale aj prírode:))))) ja som živý dôkaz :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 26.5.2011 o 11:00

Edu si v presne rovnakej situacii ako ja,vidim ze aj polovnici idu krok za krokom z vymozenostami mobilnych technologii.Nieco som sa pytal,budem rad ak dostanem odpoved,pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 26.5.2011 o 10:58

Musis vela vela studovat,praktizovat,co znamena vela casu a kym ten cas pretecie,kvoli tomu ze nepoznas zaludnosti parametrov,fyzikalnych zakonitosti,tak pri niekolko tisic eurovej investicii sa vyrazne neodlisis kvalitou od lepsieho kompaktu.Proste tu niekolko tisic eurovu investiciu si neuzijes od zaciatku,je to ale na tebe.Ja mam dve high-end kompakty na blizko a ultrazoom sceny za cca 800 euro a som spokojny,i ked je pravda,ze sa to uz som mohol mat nejaku canon D4xx semiprofi zrkadlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.5.2011 o 10:57

Nie som na Slovensku tak iba cez mobil odpoviem prečo by si začiatočníkov nemal kupovať zrkadlovku . S tým vodičákom to nie je dobré prirovnanie . Skôr by som to prirovnal k človeku ktorý sa chce učiť nejaký cudzí jazyk a zároveň v tom jazyku chce skladať básne počas výuky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off franko, 26.5.2011 o 9:25

preco si myslite,ze zaciatocnik nema kupovat zrkadlovku.ked mam novy vodicak tiez nekupim menej kvalitne auto atd..aj s tym kompaktom sa musi ucit.neni jedno cim zacne?vyhoda je ze sa daju zle fotka mazat a skusat a skusat nove a nove.,auto ked rozbijes mozes kupit nove.fotak stale ostane aj pri zlej foto.s praxou pridu aj vysledky mozno uspech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 26.5.2011 o 2:11

Edu len pravdu mas.Ale uprimne nemam fakt na to cas vyskladavat viac foto z HDR bracketingu.Na HDR musis mat stativ a ako som ti povedal,nenavidim byt obvesany 5kg vecami. Do filtrov zainvestujem(Hoya atd),niekto povie dat za kus skla 50 euro,ja DAM. Edu nestretol si sa s fintou,ako nacapit viac filtrov na taku G12ku,alebo vysuvaci objektiv kompaktu?Videl som nalepit nejaku redukciu. Dalsia kapitola su opary.neviem co na to pomaha.Z mojej skusenosti je najlepsie fotit hned zarana. A posledna kapitola,low light.Vsetci vieme,ze zver vychadza po zapade slnka a zvacsa lezi.Cize fotit za sera to je tiez kumst.Ja viem,ked dam ISO3600 tak ten sum tam jednoducho bude,ale predsa ja chcem zachytit okamih. Edu co hovoris na nove EXMOR CMOS senzory,hovoria ze maju citlivost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.5.2011 o 22:17

Ešte k tomu protisvetlu . Ano tam je potrebné použiť prechodový filter prípadne viacero na sebe + fotiť v rôznych expozíciach a poskladať nakoniec . Na pekné vykreslenie mrakov je potrebný polarizačný filter ale kvalitný polarizák . Samozrejme polazizák si treba natáčať manuálne tam techniku netreba . Panoramatická hlava a statív je tiež samozrejmosťou .Práve v protisvetle sú najlepšie krajinarske fotografie . To je samozrejme iba veľmi málo čo je potrebné urobiť pre dobrú krajinársku fotografiu . Priznám sa ,že tento žáner veľmi neovládam . Ja sa špecializujem na makrofotografiu . Fotím ju podľa seba svojho oka a tak ju chcem prezentovať i verejnosti . Nechcem po nikom kopírovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.5.2011 o 22:10

Canon 1000D ani canon 7D ani mark II 5D neodfotia so seťákom fotku kvality Canonu G 12 to dokážem tvrdiť . Za kvalitné sklo si treba priplatiť a to poriadne . G 12 je výborná voľba . Duso2 pravdu máš. Dnes sa krajina už nefotí širokáčom . Robia sa skladačky v softoch kde sa nekazí perspektíva . Robí sa viacero snímok v rôznych expozíciach ktoré sa tiež skladajú v inom softe vo vrstvách . Nakoniec sa poskladá i hlbka ostrosti dof a mnoho iných vecičiek . Takže treba kvalitného fotografa s kvalitným fotákom a kvalitnými objektívmi na koniec treba ovládať softvér nie len adobe profi ale mnoho iných ako odšumiť ako vyhladiť ako doostriť ako zrovnať RGB,histogram atď . Stano Stratený si nedávno kúpil zrkadlo . Doteraz fotil kompaktom a jeho fotky krajín patrili aj patria k šičke na Slovensku . Zrkadlo nie je pre začiatočníka vôbec vhodná vec a to i keď investuje tisíce euro do skla aj tak nie . Na zrkadlo treba skúsenosti .Je potrebné vedieť komponovať a pracovať so základnou surovinou fotografie tou je svetlo !!! Po tomto zvládnutí sa treba učiť ovládať foťák dovážiť bielu správne exponovať a mnoho a mnoho iných vecí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 25.5.2011 o 21:16

Ziggy ty mas nejaky mindrak s Canonom.Patria k spicke.Ja mam moju G12 a ta uz odfotila po horach a stale foti a dobre. S tymi zrkadlovkami by som bol opatrny,su aj lacaky ako Canon EOS1000,ktore urcite neodfotia tak ako moja G12ka.Co sa tyka niektorych parametrov a funkcii,tak tie spickove kompakty sa uz priblizuju (napr. Moje ISO12800,full manual,Raw atd) k tym lacnejsim DLSR.Kde je stale rezerva to su objektivy,to odlisuje DLSR od kompaktu.Ale ako pisem nechajme sa prekvapit prichadzaju akesi hybridy,ktore budu mat odnimatelny objektiv a APS-C velkost snimacieho senzoru.Ja fotky nepredavam,nesutazim,potrebujem to ukazat znamym a mat spomienky.Aj tak ked ukazete svoje superfoto na webe tak ich kvalita degraduje.Do terenu nosim kompakt.Ja som za univerzalne riesenia kde je dobry pomer vaha,kvalita,velkost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 25.5.2011 o 17:48

jasné že kvalitu fotek ze zrcadla a kompaktu nejde porovnat, to máš pravdu, ale kvalitu kompaktů canon a panasonic porovnat jde a velký rozdíl v tom nevidím -tímto směrem měl vyznít můj komentář (jinak reklamace 3x, ale poruchovost tohoto typu už asi u 5ti přístrojů S2 IS, SX 10IS, co mám info - někteří to ani nezkoušeli reklamovat) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 25.5.2011 o 17:37

neporovnávame tu kvalitu fotiek urobených zrkadlom a kompaktom, to ani nejde. prečo už nie canon? koľko krát si sa stretol s neochotou pri reklamácii? 5,10 krát? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 25.5.2011 o 17:31

já kupovat další kompakt, tak už určitě NE canon, zlatý panasonic - v případných reklamačkách je chování jednatelů firmy canon absolutně výsměšné a neseriozní - Nehledě na to, že ve výsledku ty fotky budou téměř stejně kvalitní, avšak proti zrcadlovce stejně nekvalitní ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov