Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 1.9.2010 19:05

Vaše rady skúsenosti a postrehy s praxe

počet zobrazení: 60 684
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Huskyman, 10.2.2023 o 13:08

Reakcia na príspevok od sikenican, 9.2.2023 o 21:09 :
Ako to ideš riešiť? Reklamácia u predajcu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 10.2.2023 o 7:52

Reakcia na príspevok od sikenican, 9.2.2023 o 21:09 :
Pridaj video, dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sikenican, 9.2.2023 o 21:09

Podelim sa s vami o svoju skúsenosť so Sako S20 po cca 70 ranách mi pri prebiti ostáva záver v ruke našiel som aj video na YouTube niesom zjavne jediny zrejme pôjde o výrobnú vadu ... Veľmi ma to sklamalo a hľadám teraz riešenie má niekto podobne skúsenosti ? odkazreagovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sharken, 15.11.2022 o 21:41

Zdravim. Som čerstvý majiteľ gulovnive sako gryzzly v kalibri 8x57js. Po odváženi holej zbrane (bez záveru)som ostal prekvapený. Zbraň váži bez pár gramov 3,2kg. Čakal som viac. Samotný záver váži necelých 300 gramov. Takže zbraň plus záver necelých 3,5kg. Na stránke výrobcu je uvádzaná hmotnosť 3,7kg. Otázka (neviem či na mieste ) prečo rozdiel 200gramov. Ináč zbraň vyzerá veľmi dobre, všetko na nej sedí, všetko pasuje, všetko je doladene. Drevo vzhľadovo veľmi dobré. (Aspoň pre mňa) guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 16.12.2021 o 10:13

Ondrik , v čom ťa sklamala tá pažba ?? áno jej plast vyzerá ako téglik z jogurtu - ale podstata pevnosti je v duralovom skelete od začiatku až po koniec - hlavne sa pozri na cenu , je smiešne nízka nato čo ta puška ponúka - 3 zubový nerezový uzáver , nerezová hlaveň s Cerakote povrchom , integrovaná picatinny, polohovateľný jazýček spúšte , duralový modulárny skelet - Nájdi mi ešte jednu takú konkurenčnú pušku - a Ja ti ju kúpim a darujem ,a ako už bolo spomenuté - u verzie Precision ,,vŕzganie,, nemáš , a komu sa nepáči tá sivá farba - nie je problém dať nato hydrografiku, tuším v NR je nato veľmi solídna firma , k tej T3x - hrdzavie samozrejme hlaveň a púzdro záveru - ale to na každej zbrani pokiaľ tam nemáš nejaký teflonový, farbený povrch alebo teda nerez(aj ten može hrdzavieť v menšej miere )- Pozri sa na hocijaký Blaser ktorý sa naozaj používa - detto hrdza a ošuchaný povrch hneď - v Skratke ideálna zbraň existuje - postavená na mieru z komponentov roznych výrobcov - ale samozrejme taká puška nestojí 1500 - 2000 € ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off BLEIKER, 12.12.2021 o 21:16

Vyrobca uż pracuje na odstránení tejto vady,je to len pri prevedení S20 hunter,pażba PRECISION tento neduh nemá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on Ondrik, 30.7.2021 o 12:58

Reakcia na príspevok od pepies, 29.7.2021 o 21:53 :
nechystám sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 29.7.2021 o 21:53

Reakcia na príspevok od Ondrik, 29.7.2021 o 21:16 :
Len ten Sauer pre istotu nerozoberaj lebo toľko plastových podloziek si v živote nevidel :0) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Ondrik, 29.7.2021 o 21:16

Hľadal som pracovnú pušku v plaste...sako s20 ma sklamala spracovaním pažby, od Tikka T3X som upustil kvôli tomu, že veľa ľudí hovorilo o jej slabom brunire....steier Manlicher mi nesedel do pleca....nakoniec Sauer 100 skončil u mňa v trezore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 28.7.2021 o 0:18

Reakcia na príspevok od Ondrik, 26.7.2021 o 16:02 :
Predajcovia ma nemajú radi :) už som toľkých odhovoril od kúpy S20. Ondro nemyslim si ze za tu cenu by tam nemohol byt iny plast.Proste tie plasty sú strašne a čo je najhoršie ničím ich nevieš nahradiť! Pri iných zbraniach ťa omrzí plásť, tak si dáš na mieru spraviť pažbu z dreva, ale v tomto prípade to nieje možné. Už som skúsil asi všetko. Nepomohlo ani kompletné nanesenie silikónu na všetky spoje, kde sa ten plášť o niečo opiera. Stále akonáhle chytíš do ruky pažbu tak tie plasty začnú vrzgať a ma to ako kelímok od jogurtu. Strašne !! možno to je tým že je to duté a ten tenký plášť sa krúti. Ak je ten plášť tenký a je spájaný z viac kusov tak sa to krúti, hybe a vrzgá. Posledná možnosť je zložiť pažbu dohromady a zo zadnej strany do vnútra nastriekať nízkoexpanznu PUR-penu a tým ako keby všetko vyplniť aby to nebolo duté, ale tým pádom prídeš o možnosť zbraň rozobrať. Zvažujem všetky tieto naše postrehy napísať priamo výrobcovi čo na to napíše on?!jediná voľba je tam vymeniť pažbu za model PRECISION cize ked Sako S20 tak len v modeloch radu SAKO S20 PRECISION!!!! Nevnucujem nikomu brete to len ako Môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on Mysho22, 26.7.2021 o 16:05

Ondrík & Maska: no chlapci vôbec ste ma nepotešili. A tak som sa na ňu tešil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 26.7.2021 o 16:02

Reakcia na príspevok od MMasska, 26.7.2021 o 14:27 :
Bol som v Šuranoch. Mali tam jednu 30-06. Bol som na tu pušku dosť nažhavený, reku keď mi sadne a bude to aj nejako vyzerať, vezmem ju. Myslím, že puška mi sadla, no spracovanie plastov, resp. ten zvuk ktorý vydávali ma odradil. Myslím, že časom by to bolo počuť ešte viac. Bolo to ako lacné palubovky v autách. Nastaviteľná lícnica v mojich očiach vyzerala doslova hračkárskym dojmom. Samozrejme, že človek za tie peniaze nemôže očakávať zázraky. Škoda. Určite nemám chuť vymýšľať zlepšováky ako pažbu "odhlučniť" takže hľadám ďalej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 26.7.2021 o 14:27

Reakcia na príspevok od Ondrik, 25.7.2021 o 19:12 :
Ondrík no čo bol si ju pozrieť? Napíš svoje dojmy s toho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.7.2021 o 21:36

Reakcia na príspevok od Ondrik, 25.7.2021 o 19:12 :
No čo ti poviem keď v tejto modernej dobe keď sa idú rušiť moje obľúbené strely plnené olovom daju do 30 barelu 11" twist wrrr celé zle. To moderné dlhé strely neutiahne tak isto ako ľahké rýchle alebo ťažšie na to chce ostrejšie stúpanie. Veľmi ma to mrzí lebo tej zbrani som videl potenciál. Nechcem ti brať ilúzie ale ak by si sa náhodou rozhodoval neber 20" hlaveň za žiadnu cenu . Mne sa páči v uprave s wolframovím práškom tzv."TUNGSTEN CERAKOTE" Popozeraj si dobre pažbu ale ak by sombol na tvojom mieste nebral by som nic v 30" ale v 7RM tam dali twist aspon 9,5 co by s 24 palcovym barelom malo fungovať lepšie ako 30. Je to len môj názor nikomu nevnucujem!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 25.7.2021 o 19:12

Reakcia na príspevok od MMasska, 25.7.2021 o 12:26 :
Ďakujem za dojmy. Aký je tvoj názor v kalibri 30-06? Zajtra ju idem pozrieť v tomto kalibri. Ak sa mi bude pozdávať, vezmem ju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pytliak6, 25.7.2021 o 13:54

Mám s20 v 6,5 creedmore. Presnosť super hlavne na strelnici S&B 8,5g poloplast som prekvapený. Na nosenie je to dost ťažká zbraň 5 kg s optikou. Zatiaľ nemám čo vytknúť, i keď ta kvalita plastou mohla byt lepšia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.7.2021 o 12:26

Reakcia na príspevok od Ondrik, 23.7.2021 o 16:07 :
No začnem postupne , tešil som sa ako blázon že sako prišla s hybridnou zbraňou kde si budem vsetko vediet nastavit podla seba.Keďže som jeden čas dral sako TRG, tak som mal veľké očakávania. Nevedel som sa dočkať kedy to dostanem do ruky a ..... nastalo prvé veľké sklamanie keď som si pozrel že sako tam nedalo moderné hlavne s twistom čo utiahne moderné strelivo od monolitu až po ťažké strely. Teda okrem troch 243w a 6,5 credmoor a PRC! Mam ju v 6,5 PRC a poviem len toľko že prestnosť poteší aj najnáročnejších strelcov. Čo sa týka spúste tam nemám žiadnu výčitku. Nakoľko mám krátke palce, dá sa to nastaviť posunom dozadu čo ozaj stačilo aj mne . Pekne sa dá vyladiť mŕtvy bod aj prepad a odpor. Tu by som nemenil nič. Inak kvalita spracovania celej zbrane je na slušnej úrovni. V celku v robusnom hliníkového ráme sedí dobre celé lôžko záveru, ktoré je v jednom kuse aj s lištou picatinny. Telo zaveru je klsika a jej rukovet sa da menit co by som ja osobne menil hned a dal tu predĺženú ktorá bude presnejšie ovladatelná aj v rukaviciach. Horšie je to ze už som pár S20 videl kde záver vyletel vonku pri prebijani, nepodrzi ho ten ozub. Bol som s toho sklamany ale ..Zbran na pohľad veľmi pekná a aj dobre spracovaná ale celý dobrí dojem sa pokazí keď uvidíš pažbu a to nie dizajnom a ergonometriou ale spracovanie. Pazba hunting ako aj precision je super nastavitelna ale ... Plast nieje ako u blasera kde je cítiť kvalitu ale ani to by tak nevadilo ako to že keď nahádžeš na zbraň plasty a vezmeš ju do ruky tak sa začnú ozývať škrýpavé zvuky praskanie. Myslel som si že to prestane po čase a- nestalo sa . Pažbu sme nanovo rozobrali precistili premazali teflonom dotiahli momentovým kľúčom a nič. Stále akonáhle zoberieš zbraň do ruky zmačkneš pištoľou rokoväť tak to je počuť. Na strelnici ti to až tak nevadí ale v lese ... teraz sme pažbu rozobrali nanovo prebrúsili spoje kde sa pažba do seba spája a dotýka všade sme dali silikón tak sa uvidí. To sú zatiaľ všetky doterajšie poznatky s S20. Ked chcete S20 tak len verziu PRECISION .S pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Ondrik, 23.7.2021 o 16:07

Skúsenosti so Sako S20, chcem ju kúpiť, tak nejaké dojmy by sa hodili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppkp, 4.1.2021 o 18:10

Má už niekto reálnu skúsenosť s novou Sako S20? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 30.8.2020 o 9:28

Reakcia na príspevok od gm95, 29.8.2020 o 14:11 :
Ja by som isiel za zbrojarom, nech to zalepí a ošetrí. Alebo tam daj plastového "červíka" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 29.8.2020 o 14:11

Dobrý deň , poprosil by som o radu . Odmontoval som mieridlo ktoré mi zavadzalo a teraz mi tam zostala dierka v hlavni. A čím by som to mohol nejako zamaskovat ? Srobka nemôže ísť späť lebo aj tá zavádza. Jeden kamarát mi navrhol silikon ale az tak mi ten silikon veľmi nešmajuke... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kus, 11.5.2020 o 12:28

Neviete, ci sa bude dať zohnať aj s mechanickými mieridlami ? Nikde ich nevidím, dík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.5.2020 o 13:38

agbar -Ten kto chcel ponechať dostatok priestoru v nábojišti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 8.5.2020 o 13:10

Reakcia na príspevok od lanus, 8.5.2020 o 12:47 :
:-) :-) :-).....a kto tam nechal ten vzduch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.5.2020 o 12:47

agbar - Lebo drážky sa nedajú do vzduchu vyfrézovať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 8.5.2020 o 12:26

Preco na S 20 neurobili weaver po celej dlzke zveru :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 6.3.2020 o 14:02

Cena v domovskej krajine nieje najnižšia : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 2.3.2020 o 15:13

Dostupnosť bude tak asi možno o pol roka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 2.3.2020 o 12:48

Reakcia na príspevok od tanak, 21.2.2020 o 16:23 :
tanak: A cena sa samozrejme ešte tají či ??? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kus, 22.2.2020 o 10:33

Bude v predaji aj na Slovensku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 21.2.2020 o 16:23

Sako S20 guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 10.2.2020 o 17:35

LIPTÁCI - SAKO 85 BAVARIAN - Ahojte priatelia, prosím vás neviete o niekom z Liptova a okolia kto vlastní gulovnicu Sako 85 bavarian? Mam o ňu záujem ale rad by som ju najprv videl, Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 12.1.2020 o 9:13

Zdravím. Nájde sa nejaký majiteľ kalibru 9.3x66 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ellmau, 25.8.2019 o 20:29

Uživam gulovnicu Sako Grizzly už asi 1.5roka a absolutna spokojnosť. Sice ma niečo cez 3.6kg "hola" ale sedi perfektne v ruke. Presnosť zbrane je na vysokej urovni. Prikladam terč, kde som v zasobniku zamiešal pre zvedavosť 2x S&B fmj, 1x Geco plus a 1x Sako hammerhead. Osobne použivam strelivo HH 13g s ktorou mam najlepšie skusenosti. guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fanda, 15.4.2019 o 12:16

Foto vložím, jegře na grizzlyho stačí i ten bavarian :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama