Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovné psy bez preukazu o pôvode - diskusia

autor: off Pa33ck
pridané: 19.1.2010 18:23
Kto by mi vedel pomôcť,alebo poradit.Roky sa venujem výchove a vycviku polovneho plemena,slovensky kopov,samozrejme s PP.V neposlednej dobe pozorujem,teraz sa dostanem k meritu veci,ze vo viacerych zdruzeniach a samozrejme aj v nasom zacinaju prevladat psy,bez preukazu o pôvode.Väcsinou su to kopovy,jazveciky,jagose,bigle.Existuje nejaky predpis,vyhlaska,ktora by zakazovala tymto psom zucastnit sa na polovacke?Dakujem!
počet zobrazení: 47 660
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off majko82, 8.6.2014 o 18:52

Pa33ck by tu určite striehol deň noc , každú minútu . aj ja mu dávam hlas aby sa stal správcom inzercie psov :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 527 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 22.3.2016 o 22:24

kde je zakazane mat miesto zbrojneho preukazu tehotensku knizku? a kde maju zakazane jazdit vlavo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 22.3.2016 o 22:08

Toto mi je všetko jasné čo je tam napísané,ale ako to vysvetlím vedúcim polovačiek,kde chodím polovat a oni tvrdia,že tam nie je nikde zmienka o psoch bez preukazu o pôvode že sa nesmú používat na polovačkách.Mne je toto jasné,ale ako presvedčím týchto neznabohov!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 22.3.2016 o 20:57

Pa33ck-je to napísané v prílohe č.35a vyhlášky č.344/2009 Z.z., v znení vyhlášky č. 489/2013 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve. Citujem z tejto prílohy hneď prvú vetu: "Pri výkone práva poľovníctva sa môžu používať len poľovne upotrebiteľné psy uvedené v zozname psov poľovných plemien, ktoré môžu absolvovať skúšky poľovnej upotrebiteľnosti s preukazom o pôvode." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 22.3.2016 o 19:09

Znovu otvorím túto tému.Je niekde napísané,že doslovne psy bez preukazu o pôvode sa nesmú zúčastnovat na spoločných polovačkách!?Zaujíma ma to hlavne z dôvodu,že čo nie je doslovne zakázané,tak je povolené!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off clovek, 3.1.2015 o 20:23

Kazde nove plemeno vzniklo krizenim plemien ktore tu boli a su doteraz alebo zanikli takze aj dalsie plemena ktore vzniknu budu tiez krizence tak to chodi no je to dlhodoby proces a nebudem to dalej rozvadzat .V polovnictve ako takom by mal prevladat poriadok a kultura preto by bolo na mieste aby sme v ramci toho vyuzivali na tuto uslachtilu pracu uslachtile plemena ktorych je tu viac ako dost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 3.1.2015 o 19:41

Na oficiálnej stránke poľovníkov by sa mali inzerovať len psy s PP, to je aj môj názor. Len čistokrvný chov s preukazom pôvodu udržuje plemenám psov ich typický výzor a vlastnosti. Bez toho sú vlastnosti psa, ktoré v poľovníctve chceme a vyžadujeme, viacmenej dielom náhody. U cieleného chovu to nie je náhoda, ale výsledok šľachtiteľskej práce. Napriek tomu, že aj ja mám psa bez PP ako dar a má dobré vlastnosti, do poľovníctva patrí len pes s PP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Rammstein0, 8.12.2014 o 13:29

Zaujímavý článok: odkaz resp. celá web stránka je fajn. Keď človek nad tým pouvažuje neoprávneným krížením papierových psov sa "chovatelia" dopúšťajú dehonestácie dlhodobej práce ľudí, ktorým skutočne záleží na zachovaniu kvality daného plemena. Možno by sa tento problém dal vyriešiť postihom krížitelov plemena a odškodniť daný chovateľský klub. Je to moja úvaha nad daným problémom. Neviem do akej miery je zrealizovateľná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 30.10.2014 o 11:29

namreh, nielenže s podvodmi nesúhlasím, ale sa ani nebojím na ne poukázať. Chceš dôkaz? Opýtaj sa vedenia chovateľského klubu plemena, ktoré chovám, prečo sa ma boja a bránia môjmu členstvu v klube. Táto téma je však o inom. O niečom čo odráža úroveň našej zodpovednosti i sebeckosti k nemým ksichtom - verným pomocníkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 30.10.2014 o 10:04

Videl som X psov s papierom,ale stáli za h..no,s papierom si potom gazda môže akurát tak vytriet,naopak X psov bez papierov a pracujú ako treba."Papierákov" akurát štve že moc sa im tie papierové nepredávajú,treba predávat lacnejšie a kúpia si aj s papirami.Polovnék slovenský !rádový)rozmýšla či si kúpi krabičku nábojov,bol by najradšej keby sa predávali na kusy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namreh, 30.10.2014 o 9:11

goret súhlasím s tebou že na tomto portali nemajú čo robiť,ale zároveň sa ťa spýtam súhlasíš s tým čo sa deje za podvody pri skúškach?Že pár vyvolených chce všetko ovládať?Bojujme proti skorumpovancom ktorý sú pri moci a nie proti psom.Pes je vizitka pána.A tých bezpapierových predávajú tý čo maju papierových. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 30.10.2014 o 7:49

zákaz (obmedzenie) inzercie psov bez PP na tomto portál bude prejavom solidarity s chovateľmi poľovných plemien ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off hyperon, 30.10.2014 o 7:37

zakazanim inzeratov psov bez PP sa nic nevyriesi. ludia, ktori si takeho psa budu chciet kupit, si ho aj tak kupia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.10.2014 o 6:37

namreh, napríklad ja preto, že mi na psoch záleží a ctím si ľudí, ktorí pre nás poľovné psy vyšľachtili. Niečo sme po nich zdelili a mali by sme v ich snahe pokračovať, a nekurviť ich dielo. Aby si mi lepšie rozumel, u mňa to nie je boj proti psom bez PP, mne pes, ktorému upreli papiere zachránil život. Ja bojujem proti ľuďom, ktorí psy bez PP rozmnožujú a kašľú na splnenie podmienok, ktoré musí jedinec splniť pre zaradenie do chovu. Takí ľudia by nemali mať priestor inzerovať na poľovníckom portáli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off namreh, 30.10.2014 o 6:00

Prečo mi chceme stále proti niečomu bojovať a stále niečo prikazovať a zakazovať?Zamyslime sa nad sebou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 29.10.2014 o 21:49

Kto bude chciet psa bez papierov tak si ho kúpi,nájde ho ked nie tu,tak na inej stránke,nič sa neudialo,ani tie "papierové" sa nezačnú predávat vo velkom.Vela kriku pre nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Pa33ck, 29.10.2014 o 21:17

Vážený páni a Dáni.Myslím si že týmto krokom čo sa tu urobilo na stránke LZ ohladom inzercie bez papierových orechov je táto mmnou založená diskusia už tu zbytočná!Som rád že sa aj mne niekedy podarilo eliminovat niektoré guľáše.No ešte celkom nekončím s touto problematikou v reálnom živote a budem bojovat dalej proti skákajlabkám! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 29.10.2014 o 5:48

Dodoo, ak by to šlo daj tam aj číslo zápisu v plemennej knihe. Ako text, napr. SPKP 2456/12. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 28.10.2014 o 23:05

Pre kategóriu inzerátov poľovných psov boli doplnené 2 povinné položky meno otca psa a meno matky psa aby sme zabránili pridávaniu inzerátov psov bez PP. Sú to povinné položky bez ktorých sa inzerát nebude dať pridať. Ak si niekto bude vymýšľať mená rodičov psa, ľahko to viete odhaliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off pepies, 26.10.2014 o 18:56

Kormoran666 porušil si pravidlá slovenského pravopisu :0) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off kormoran666, 26.10.2014 o 18:43

urssus ty nechces vediet pravdu ako kopa inych a vymaz sa sam ked nechces tak to necitaj ja som nic neporusyl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 25.10.2014 o 16:12

nechapem, ze tento kormoran tu este poletuje...mal by byt exemplarne vymazany a dostat ban na ip adresu, aby tu nemutil vodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kormoran666, 25.10.2014 o 11:50

Goret ja nemam peniaze na pravnikoch vies dobre ako je to z dokazovanim polovica kompetentnych by sa tvarilo ze sa ich to netyka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.10.2014 o 5:57

Tak ešte raz. Čítaj pozorne a pomaly: ak vieš, že taký inzerát tu bol, mal si si zobrať príklad z Pa33ka a nebyť ticho! Ticho by si mal byť inokedy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormoran666, 23.10.2014 o 20:16

Goret mikole to potvrdil a nehovor ze sy otom nikdy nevedel resp.nepocul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikole, 23.10.2014 o 8:46

K hlavnej téme diskusie chcem povedať, že je na nás poľovníkoch, či sa rozhodneme obstarať si psa s preukazom o pôvode alebo "čistokrvného bezpapierového miešanca". Ak sa budeme uchyľovať k tejto lacnej imitácii, tak budú aj "chovatelia" ponúkať rôznych neurčitých psov ako čistokrvných. Pritom nemáme vždy záruku, že aj šteniatka s PP pochádzajú z riadneho párenia schváleného klubom. Občas sa robia rôzne presuny (uhynú šteniatka a nahradia ich inými tiež čistokrvnými bezpapierovými). Môže to robiť vážne problémy pri ďalších páreniach.... K Tatranskému duričovi by som povedal, že aj iné plemená majú viac variácií - malý, stredný, veľký. Ale potom by sa mal skôr volať Tatranský kopov a mal by mať hlavne jeho znaky. Niektoré sa podobajú na jazvečíkov, niektoré na farbiarov, väčšina na kopovov. Čas ukáže, či krížením získa aspoň také vlastnosti ako pôvodné plemená alebo to bude hybrid náchylný na rôzne degeneratívne ochorenia, čo je problém viacerých vyšľachtených plemien. Ja stavím radšej na osvedčených psíkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 23.10.2014 o 6:22

Pojmom BASTARD boli označované nemanželské deti. V prenesenom význame na psy, by toto označenie pasovalo na jedince pochádzajúce z "náhodných" (neregistrovaných) párení. Krížence označované ako Tatranský durič sú však z registrovaných párení a teda majú známy pôvod. U týchto krížencov rozhodne nemožno hovoriť o inbreedingovej depresii, či o genetickej homozygotnosti na rozdiel od tzv. čistokrvných psov bez PP, ktoré nezriedka pochádzajú zo spojenia najbližších príbuzných alebo spojenia jedincov nevhodných pre ďalší chov. Takéto spojenia sa často prejavujú degeneráciou fyzického i psychického zdravia. Howg ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 22.10.2014 o 18:58

Hejkal, máš pravdu, p.p. je taký istý ako pri pouličnej zmesi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 22.10.2014 o 18:43

krížence známeho (registrovaného) pôvodu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 22.10.2014 o 18:36

pani,niektori tu nazyvate psy bez pp,hoci rodicia su toho isteho plemena,bastardmi,ale ako by ste nazvali tu zmesku ,,tatranskeho durica,,propagovaneho v televizii,s pp. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 21.10.2014 o 13:24

ak vieš, že taký inzerát tu bol, mal si si zobrať príklad z Pa33ka a nebyť ticho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormoran666, 21.10.2014 o 12:55

GORET viem ze vies ze su aj taky mnozitelia podla teba preukazatelny a robia co robia konecne sa zacalo z DNA co ztoho ze stena ma pp ked jeho matka je uz dva roky podzemov a otec ma 10 mesiacov ale tomuto sa jednoducho nevyhneme verim ze DNA spravy svoje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 21.10.2014 o 11:48

kormorán, tá tvoja pravda kríva, pa33ck neodsudzuje priamo psy, ale ich množiteľov a ich drzosť inzerovať poľovné plemeno, keď je to nepreukázateľné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormoran666, 21.10.2014 o 11:38

Mmasska nevhodny ale pravdivy ked sy tak rychlo reagoval ha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.10.2014 o 10:48

Tak tak Pani tato stranka je o polovnictve a to znamena o polovne upotrebitelnych psikoch a predaj dajakych orieskov tu nema miesto! Keby sa uz konecne podarilo aj laickej verejnosti vysvetlit ze mnozenim a predajom psikou bez PP nikomu nepomozeme ale toto je asi nemozne, preto to ostane aspon moje zelanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Pa33ck, 20.10.2014 o 19:24

A máme tu ďalšieho východniara,ktorý ponúka malé hrubosrsté guľášiky:predam psika jazvecika hrubosrsteho bez pp po polvne vedenich rodicoch kompletne zaockovaninar.4,7.2014.pedro2 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balanda, 20.10.2014 o 8:30

Začínaš to už s tými východniarmi preháňať... Skákajlabiek je na celom Slovensku požehnane, tak prečo ten horký tón... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 19.10.2014 o 18:52

PREDAM SUCKU SLOVENSKEHO KOPOVA 2.ROC.BEZ PAPIEROV PO RODICOCH Z PAPIERMI Z ROD.DOVODOV SUCKA NIE JE VHODNA DO CHOVU ALE JE VELMI OSTRA napísal zas východniar janko1983.Zaujímavý inzerát hodný zamyslenia!Skákajlabka nemá papiere a žiaľ tým pádom nemôže byť chovná!Fňuk! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 3.10.2014 o 13:06

Ja som vzdy mal a mam uctu k vystafirovanemu jagrovi s cistokrvnym plemenom polovnickeho psa s PP (a skuskami polovnej upotrebitelnosti). Poslanie polovnictva je o tom a nie o hocijakych „bastardoch“ ( tych treba z polovnictva razne odclenit). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Pa33ck, 1.10.2014 o 22:18

Slavo120 opakovane porušil pravidlá pridávania v inzercii.Bude sankciovaný?Odpoviem si zas ako vždy sám sebe.Podľa mna nebude nijako potrestaný a ďalej sem bude pridávať inzeráty svojich bundášov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 41-80 z 527 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov