Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nalejme si čisté víno! - diskusia

autor: off Lesanek
pridané: 6.3.2018 15:47
Vážení priatelia poľovníci,rnpo dlhšom čase som sa rozhodol aj z ohľadom na momentálnu situáciu v poľovníctve na Slovensku, že otvorím diskusiu na tému poľovníci a ochranári a hlavným dôvodom pre mňa bol článok "Nalejme si čisté víno!" uverejnený v časopise Naše poľovníctvo č.3/2018 str. 20-22, kde Ing. Jaroslav Ďurík, lesník, poľovník a bývalý profesionálny pracovník štátnej ochrany prírody veľmi vystížnym a pravdivým komentárom vystihol celkovú problematiku ochrany prírody vo vzťahu k poľovníctvu a dovolím si uviesť aj k lesu.rnZ vyššie uvedeného dôvodu odporúčam všetkým poľovníkom na Slovensku, ale hlavne funkcionárom SPK a SPZ, si pozorne prečítať tento článok a dúfam, že každému kto svedomite preštuduje názory tohto človeka, môžem povedať, doslova odborníka v danej problematike, bude konečne jasno, kde je problém.rnJa osobne zdieľam úplne jeho názory ohľadom celej situácie v poľovníctve na Slovensku, aj hlavne, čo sa týka gradudjúceho napätia v ochrane veľkých šeliem a stotožňujem sa s uvedenými názormi v spomínanom článku uvedenými v závere.rnToto odporúčanie si dovoľujem uverejniť v diskúsii možno len preto, že od r. 1977 som členom SPZ, mám skúsenosti ako skúšobný komisár a prednašateľ, pracoval som v štátnej správe lesného hospodárstva a poľovníctva len cca 18 rokov a bol by som aj viac, keby p. Minister Zsolt Simon ma bezdôvodne neodvolal, aj keď som viedol jeden z najlepších lesných úradom Slovenska, za čo mi bolo udelené tesne pred odvolaním rezortné vyznamenanie /tento jeho postup je dokonalé v súhre s postupom u našej bývalej armády, len v opačnom slede, tam si ťa najprv podali a potom vyznamenali/.Ak by ste chceli diskutovať o dôvodoch odvolania - sú jednoduche, odbornosť, nebojacnosť, prostorekosť - nepohodlnosť takýchto ľudí pre ministrstvo. Dúfam preto, že po otvorení tejto témy zobudíme naších poľovníkov na ministerstve, na ústredí SPZ a SPK a že dokážu už niečo v médiach na obranu poľovníkov aj uviesť a patrične podložiť dôkazmi. V archívoch existuje monožstvo materiálu k ochrane prírody a poľovníctva a ak by bolo treba, cez OkO sa dá zohnať neurekom podkladov.rnProsím Vás, nepísal som veľa k samotnému článku, chcem dať priestor všetkým, ktorým na srdci leží problém terajšieho obrazu poľovníctva na Slovensku, lebo aj vďaka pasivite naších funkcionárov je to tak, ako sa prezentuje stav poľovníctva cez média na verejnosť, ako sa vykresľuje poľovník ako osoba.rnĎakujem vopred všetkým,ktorí sa zapoja do diskusie v tento téme a verím stále, že otvoríme oči a uší tým, čo nas majú reprezentovať na patričných mietach.rnPoľovníctvu zdar!
počet zobrazení: 1 725
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on michal89, 6.3.2018 o 22:28

Komentar ktory uzko suvisi s touto temou som uz dnes napisal v diskusii k tv serialu Vlci, v podstate ide o ten isty problem..ako sa vravi, ryba smrdi od hlavy. Som hlboko presvedceny, ze dana situacia sa nezlepsi, kym sa nevymeni cele vedenie Spz a Spk ako organ urceny na vyciciavanie nasich penazeniek nezanikne. Po novom si na chovatelsku prehliadku musime na trofeje uz montovat aj drotiky na zavesenie, tlacit tabulky na bodovanie a bodovat a nedajboze aby bol nejaky zlty nevybieleny flak na trofeji alebo ulomeny kusok kosti z nosa, to si vas uz chcu predvolavat a platit pokuty..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off goret, 7.3.2018 o 11:16

Pri pohári čistého vína by sme si mali najprv uvedomiť v čom sa dokáže SPK, ako orgán poľovníckej samosprávy, presadiť voči štátnemu orgánu riadiacemu poľovníctvo (MPaRV). Spomeňte si na nedávne predĺženie lovu niektorých druhov raticovej zveri, v ktorom SPK evidentne ťahala za kratší koniec. Netvrdím, že sa na tom nemohlo podpísať aj "pohodlie" niektorých funkcionárov SPK, ale hierarchia je jasná a záujmy mocenských skupín naviazaných na polia a lesy tiež. To čo predvádza Erik Baláž so svojimi kolegami v médiách je u mňa len zastierací manéver pre laickú verejnosť hnaný buď ich naivitou alebo túžbou byť na výslní treťotriednych ochranárskych celebrít alebo aj obojím v spojitosti s nemalými prachmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on michal89, 6.3.2018 o 22:28

Komentar ktory uzko suvisi s touto temou som uz dnes napisal v diskusii k tv serialu Vlci, v podstate ide o ten isty problem..ako sa vravi, ryba smrdi od hlavy. Som hlboko presvedceny, ze dana situacia sa nezlepsi, kym sa nevymeni cele vedenie Spz a Spk ako organ urceny na vyciciavanie nasich penazeniek nezanikne. Po novom si na chovatelsku prehliadku musime na trofeje uz montovat aj drotiky na zavesenie, tlacit tabulky na bodovanie a bodovat a nedajboze aby bol nejaky zlty nevybieleny flak na trofeji alebo ulomeny kusok kosti z nosa, to si vas uz chcu predvolavat a platit pokuty.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM