www.huntingland.sk
dnes je utorok,  17. október 2017,  meniny má Hedviga,  spln: 4. november 2017,  dnes východ slnka: 07:13,  dnes západ slnka: 17:49
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia

9.3x62 na blizko v hone - diskusia

autor: off semjan
pridané: 20.8.2017 20:48
Zdravim VAs, rnrnneviete mi poradit nejake strelivo 9,3x62 do honu a na spolocne ?rnPouzivam Geco Plus ale to skor na 100 + metrov. rnNa kratku vzdialenost je to dost tvrde a neodovzda energiu. Spolocne sa blizia, tak potrebujem nieco makksie a efektne na 20-50m. Poprosim ludi so skusenostami a nnie internetovych teoretikov.dakujem
počet zobrazení: 1 826
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

OVERLIMIT Dacia Duster

komentáre

zoradiť
off mirojevo, 30.8.2017 o 15:45

Ahoj. Skúsenosť v kalibri 9,3x62 mám so strelivom Norma oryx ( myslím že to boli cca 15 - 16 gramové strely, a Lapua ( 18 gramov ) Na to čo hovoríš by som odporúčal Sakko Hamerhead. Tato strelá má makkú špičku a dobre sa rozkladá pri náraze na tuhšie štruktúry svalov alebo kostí. Zároveň je u tohto streliva aj veľmi prijateľná cena, vzhľadom na jeho kvalitu. Ak nechceš skúsiť Sakko , tak potom ten Oryx. Ak nechceš aby zver tak odbiehala, skús posunúť zámerný bod viac dopredu, veľmi tesne za lopatku. Ja strieľam diviaky na krk, alebo tak , aby strela zasiahla aspoň jednu lopatku - pri šikmom zásahu. MJ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vlciaskala, 25.8.2017 o 17:42

Skus RWS kegelspitz na kratke vzdialenostimpotrebujes nieco makesie inak ja ho pouzivam celi rok a super strela a vela ludi ju chvali potom este mozno Norma vulkan ak to chces cisto na spolocne do pohonu tak by som urcite hladal strelu ktora je chemicky bondovana aby sa ti to nerztriestilo hned na prvom konari hlavne kvoli bespecnosti ale to uz je ina cena ako Geco

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fatran, 25.8.2017 o 8:59

a keby si tie gule nadrezal pílkou na železo na kríž tak ako to kedysi robili indickí vojaci?? dum dum sa to tuším volalo

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tempus, 25.8.2017 o 0:36

Ty si riadny truhlik,čistý internet a tlachy z počutia......Tak veľa zdaru s radami od internetových poradcov

off semjan, 24.8.2017 o 23:36

Esteraz a naposledy. Vsetky komorove rany u diviakov do 70-80m pri druhom mojom kalibri 8x57js sposobovali prestrely a zver odbehovala ci uz vysoka alebo diviacia. Samozrejme ze zver usmrtilo ale nachadzali sme ju do 100m od nastrelu. Tempus, nezachadzaj do osobnych atakov a skonsoliduj sa ked nevies argumentovat. Moje cisla odstrelov nech teba netrapia. Rovnake Skusenosti s Geco plus maju okrem mna aj ini ludia na tomto fore.ked si zalistujes tak ich reakciu ta uvidis.viem ti poslat aj extrakt z posty co mi pisali. Kedze na osmicke mam takuto skusenost, predpokladam ze aj na 9,3x62 to taketo bude. Keby to bolo inac, tak sa neunuvam tu pisat a citat tvoje mudroty.Prosim ta ty uz nereaguj. Dakujem

on tempus, 24.8.2017 o 9:44

Tak ťažko semjanovi niečo vysvetľovať,keď nie je ochotný sa zamyslieť.....jasne,že čím vyššia rýchlosť,tým väčšia deformácia,čím väčší odpor tým väčšia deformácia a odovzdanie energie. Diviakovi 50 kg je v princípe jedno,či ho strela prestreli,aspoň bude dobre farbit /a vždy strela pri tomto kalibru odovzdá toľko J, že následok bude fatalny/a kanca 200 kg pravdepodobne aj tak neprestreli.....výsledok je však rovnaký a to reálne ulovena zver,pokiaľ má len trochu lepší zásah.....toľko postrehy z praxe s 9.3 mm.....Ale možno nás múdrejší presvedčia o opaku. Semjan neuraz sa,ale pytas sa praktické skúsenosti a sám ich. konfrontujes pojmamy z priruciek bez uvedenia praktických skúseností. Koľko diviakov si vlastné strelil v pohone alebo zo standu na krátke vzdialenosti,aby si prišiel s tým kategorickym tvrdením,že geco plus je tvrdá strela a dobre funguje 100+ m vzdialenosť??? Túto informáciu daj do placu, počet kusov,velkost, vzdialenosť,zásah a výsledok

on Pepes33, 24.8.2017 o 6:59

Aj tak tá fyzika to nepustí - čím vyššia rýchlosť strely, tým väčšia deformácia a jej otváranie ( bavíme sa o jednom a tom istom odpore, ktorý má strela prekonať na blízku vzdialenosť a na dlhšiu vzdialenosť - napr. na 25 m a 150 m). pri 308W je úsťová rýchlosť okolo 800 m/s, čiže na blízku vzdialenosť sa otvorí viac, na väčšiu vzdialenosť už menej.

off semjan, 23.8.2017 o 21:55

Palo3006: preco do 80m strela prestreli zver, ktora odbehne a najdem ju o 100m? Ako to ze je okrem vstrelu aj vystrel??? Nemas to ty trosku popletene????

off palo3006, 23.8.2017 o 20:45

Semjan ved prave ze balistika ak sa tvrda strela neotvori pri strelbe napr-. 25m tak ako sa ma otvarat na 100m mas to nejako popletene

off semjan, 23.8.2017 o 19:11

Miso 243 : balistika ti nic nehovori ? rychlost vs. energia vs draha, ktoru strela preleti ?

off miso243, 23.8.2017 o 7:43

Semjan. Vysvetli mi ako dokáže tvrdá strela zmäknúť behom letu.

off semjan, 22.8.2017 o 21:21

No vidis Tempus,ze vies aj normalne odpovedat :) dikes, nieco skusim, len pozriem tabulky a porovnanie

on tempus, 22.8.2017 o 0:07

Aha,chcel si radu z praxe,tak som ti z praxe poradil.....Môžeš byť absolútne kludny,veľmi pozorne som sa zamyslel nad tým,čo píšem. Ak ma tvoje Geco. plus taký problém odovzdávať na malé vzdialenosti energiu,tak si tam daj normu oryx, čo je "mäkká" strela /internetovi poradcovia tvrdia opak/, a budeš mať efekt zaručený /odskusane praxou/. A teraz vážne,aby ti zas nestupal tlak.....norma oryx, všeobecné považovaná za tvrdú strelu/aj dovzdelani internetom to tvrdia/ sa čuduj svete mne zázračne otvára a energiu odovzdáva aj na vzdialenosť 5 m aj na 200 m.....overené praxou,nie na 1,3,10 ani 20 ks zveri. Tak si odpoveď precitaj zo 5 x a zamysli sa ešte raz pre istotu ty,lebo lepšiu odpoveď už nedostanes.

off semjan, 21.8.2017 o 22:56

Pouzij ty vlastnu hlavu a zamysli sa nad tym co pises. K comu je potom balistika, rozne druhy striel???? Jasne ze ked trafis na 10 alebo 100m tak zver to schyta. Podstatna otazka je,kolko energie ktory naboj dokaze odovzdat a vytvorit stop efekt na 10-50m.strelba na 100+ m ma nezaujima.tam mam odskusane naboje. Geco plus a aj vsetky tvrde strely su absolutne nevhodne na kratke vzdialenosti ak samozrejme netrafis kost co v hone nie je az take jednoduche namierit presne tam kam chces.

on tempus, 21.8.2017 o 10:08

Keď pouzijes vlastnú hlavu a niečo už nastrielane máš,tak nebudeš špekulovať,lebo reálne je to úplne jedno,keď to funguje na 100+,tak to bude fungovať aj na 10+......toľko praktická rada,od človeka,čo už niečo z 9.3 mm strelil aj mimo internetu

© 2006 - 2017 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.