Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

7x57 R strela Norma Oryx - diskusia

autor: off rubi764
pridané: 6.9.2016 18:45
Chcel by som skusit strelivo Norma Oryx v kalibri 7x57R. Polujem na prevazne na srnciu, diviaciu a jeleniu zver. Ake mate prakticke skusenosti s tymto strelivom? Dakujem.
počet zobrazení: 3 970
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Walter, 16.1.2017 o 9:16

rubi, skús Vulkan 11g, ja ich už roky prebíjam do 7-mičiek, je to univerzálna strela na tie druhy zveri ktoré uvádzaš, presnosť vynikajúca a šetrná k divine, aj pri slabších kusoch. Oryx je trochu tvrdší, a na slabších kusoch sa niekedy chová ako celoplášť, inak presnosť vynikajúca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 13.9.2016 o 9:54

Kamarat striela oryx aj v 7x57 a aj v Rku.velka spokojnost farby dostatok na nastrele vzdy striekanec farby a ked odbehne tak len par metrov po trase farby dostatok na dohladavku bez psa nerozbyja skusenosti srncia diviacia .na vysoku tiez funguje .pouziva aj naspolocne polivacky a zostava tov ohbi alebo par metrov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 10.9.2016 o 8:42

Nemam skúsenosť s tymto strelivom, rozmyšľam nad ním do kozličky, ako sa prejavuje tá tvrdosť? Norma nelaboruje inú strelu do tohto kalibra asi vie prečo. A kdesi som čítal pozitívne skúsenosti s touto strelou v tomto kalibri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 9.9.2016 o 21:53

velmi tvrda preto som presiel na Geco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 6.9.2016 o 20:25

Je to tvrdšia strela, vhodná predovšetkým na jeleniu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Poľovníctvo TEREM