Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

S&B Exergy - diskusia

autor: off puki
pridané: 5.4.2016 21:24
Zdravím kolegovia, zháňam nejaké solídne informácie ohľadom tejto novej strely.V podstate bez ohľadu na kaliber si na niektorých fórach, hlavne českých túto strelu dosť pochvaľuju, avšak informácie sú dosť útržkovite. Kto má s touto strelou reálne skúsenosti? Hlavne ide o farbenie, priestrel, či poškodzovanie zveriny a v neposlednom rade jej presnosť. Vďaka za názory, info a postrehy.
počet zobrazení: 14 501
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Peter10, 27.9.2017 o 22:17

MMasska.Hej máš pravdu, až tak dobre to nevyzerá. Tá zliatina je skutočne dosť mäkká a často sa stáva, že sa znej ulomuju časti, prípadne sa deformuje po zásahu kosti. Ak tu už bolo spomínané, tým že je zliatina mäkkšia stačí jej menší odpor / a tým pádom aj menšia rýchlosť/ na deformovanie strely. Na druhej strane klasické monolity od iných výrobcov laborované na vyššie úsťove rýchlosti spoľahlivo účinkujú aj pri horšiom zásahu. U eXergy je to presne naopak. Horší zásah neodpúšťa. Aj keď musím povedať, že je to presné strelivo a šetrné k divine spokojný určite nie som. Vrátil som sa k Saku HH. Pre BLEIKER. Presne pre také blbé poznámky chodím na toto fórum už iba sporadicky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 23.9.2017 o 16:23

Zas ma niekto predbehol.....No a každý máme iné kritériá,možno je autor foto spokojný? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.9.2017 o 1:22

Peter10, 31.8.2016 o 16:33 písal si že spokojnosť a po čase pridáš foto odkaz a to už tak spokojne nevyzerá ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pnak, 19.9.2017 o 10:34

Zdravím máte niekto skúsenosti so strelou Exergy Blue aj na väčšie kusy diviačej alebo vysokej. Ja som s touto strelou ulovil prasa a lanštiaka a zatiaľ som spokojný. Ale počul som aj zle ohlasy na túto strelu, tak preto sa pýtam aké sú vaše skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.3.2017 o 8:38

lanus, ďakujem za tip strelivo exergy-blue ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off miko, 9.3.2017 o 16:31

zubzero - presne tak ako spanik spomenul, nie v každom kalibri vyzerá strela HH ako si dal link :) takže namiesto nezmyselnej foto od monolita, ako si poznamenal, je nezmyselný tvoj komentár :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 9.3.2017 o 14:41

goret - Najnovšie strely "eXergy blue" sú jediné strely v hmotnosti 10,7 g /165 gr ;(B.c.0,419;Vo 829 m/s ), ktoré S.B. laboruje do 308 Win.; konečne niečo v optimálnej hmotnosti aj rýchlosti; môžeš vyskúšať a porovnať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 9.3.2017 o 11:15

zubzero,pozri rozdiel v tvare gule v cal 3006 11,7g a 14,3g,tá 11,7 zodpovedá monolitovej fotke a treba si pozrieť rozdiel v tvare HH u rôznych kalibrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 9.3.2017 o 10:10

Tikka T3 Hunter w.308 nastrelená na 100m s Nosler Accubond 10,7g , na 100m s S&B Exergy 11,7g o palec nižšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 9.3.2017 o 9:09

Zdravim pani Miko a Monolit, davam Vam tu linky, ako skutocne vyzeraju strely sako HH a Hornady RN. Kedze som prebijal oboje tak mi nedalo nezareagovat na to nezmyselne foto v prispevku od Monolita. Davam vam foto kde si to mozete realne kuknut. takto vyzera HH od Sako a takto RN od Hornadyho S&B Exergy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matvej, 9.3.2017 o 0:01

Nedávno som sedel s pánmi so Sellier&Bellot, ktorí mi nižšiu úsťovú rýchlosť u eXergy vysvetlili. Jedná sa síce o monolit, ktorý je v porovnaní s inými laborovaný na nižšie úsťové rýchlosti, ale je to najmä kvôli tomu, že je používaná zliatina je podstatne mäkšia ako na väčšine monolitov. Strelivo laborujú na najbežnejšie lovcké vzdialenosti - teda do 200 metrov, kde má dostatočnú dopadovú energiu. Strela eXergy blue sa rozkladá ešte rýchlejšie.. Každopádne sa chystám túto sezónu na jej otestovanie v kalibroch .270 win a 9.3x62 a budem ju porovnávať so strelivom GECO PLUS v oboch kalibroch a GECO ZERO v .270 Win. Uvidíme ako to pôjde.. Pridám čoskoro fotografie. :) S pozdravom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 31.8.2016 o 16:33

Na nejakom fóre vytýkali tomuto strelivu nízku úsťovu rýchlosť, oproti monolitom od iných muničiek. Nášiel som náhodou článok, ktorý vysvetľuje práve tu úsťovku pri strelách Exergy, tak ho pripájam odkaz. Ináč pred nedávnom som ich kúpil do mojej 7x64. Zatiaľ spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off garon, 12.8.2016 o 19:43

Vážení,s náboji Exergy už lovím 3 roky.Dva roky jsem lovil v ráži 7x64 a nyní mám rok 30-06 Sprg.Z mé strany veliká spokojenost lovím srnčí,černou a vysokou.Téměř výhradně střílím zvěř v klidu na komoru.Ještě se mi nestalo aby kus odešel dále než 20m.Poškození zvěřiny minimální,výstřel je cca 2-3cm.Je ovšem také pravdou že srnčím střela proletí jako celoplášť protože u tak malého kusu nemá odpor.Ale zvěř dobře barví.Nyní má SB v nabídce podobnou střelu pod názvem Exergy Blue ta má špičku z plastu právě kvůli rychlejší deformaci u srnčí zvěře s tou ale zatím nemám zkušenost.Jinak přesnost vynikající i když já se snažím lovit do 150 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miko, 11.8.2016 o 11:56

zubzero - monolit sa nemýli, je to Sako Hammerhead ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zubzero, 11.8.2016 o 10:37

Monolit - to co mas oznacene ako Sako Hammerhead je urcite Hornady RN, je tam viacej toho co tam na tom obrazku nesedi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CT308W, 9.8.2016 o 14:16

Toto strelivo testoval Karol a jeho kamarát s tejto stránky na nick si nespomeniem , bolo by ich požiadať nech vratia fotky s testu a dokumentaciu. Ak si dobre pamätám tak to nedopadlo slavne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off monolit, 3.8.2016 o 20:48

Tie strely Exergy som ešte nemal tú česť vyskúšať ale teraz som si kúpil asi staré zásoby 30-06 springfield Sellier bellot Zo strelou barnes TSX 10,7 g uvidím ako sa to bude správať S&B Exergy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 3.8.2016 o 12:06

Mysho22: asi tak :) keby to nebolo S&B, tak by som to aj vyskúšal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 3.8.2016 o 12:00

miko: Takže verná kópia Barnesu TTSX? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 11.4.2016 o 18:52

Diskusia bola pri fotkách: účinky nábojov na zver. Fotky som už nenašiel, majiteľ ich stiahol?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 10.4.2016 o 20:26

Ja to tu nejako neviem najst. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.4.2016 o 19:27

Uz sa tu diskutovalo o tomto nepodarku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Milos323, 10.4.2016 o 12:55

Nasiel som v jednom prípade aj projektil v brušnej dutine, taký otvorený hríbik, zbytok boli pre strelené, diviaky boli do 100 kg.Ja som spokojný, používam ešte hornady sst a do 100 m to má rovnakú balistiku netreba nastrelovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puki, 10.4.2016 o 8:39

To je vcelku pozoruhodne. Boli aj priestrely, alebo si aj nasiel nejaky projektil ? Aka bola priemerna hmotnost diviakov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Milos323, 10.4.2016 o 7:45

Strelil som stým pár diviakov, používam to v 7x64 všetky ostali na mieste, je to šetrné k divine a aj presné, všetko strieľane do 100 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off puki, 9.4.2016 o 12:37

Hmm, asi to striela iba malokto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 5.4.2016 o 21:53

Aj mna by zaujimalo, ako sa tato pomerne nova strela sprava. Odozvy su na nu celkom priaznive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 5.4.2016 o 21:38

Napíš kolegovi MMaska myslím že ho testoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM