Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnice Marlin - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 28.4.2011 11:29

Kamarát uvažuje nad kúpou tejto guľovnice. Aké sú Vaše skúsenosti?

počet zobrazení: 22 951
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off henrik, 18.9.2015 o 20:10

mily dede, asi si chcel byt vtipny, ale celkom ti to nevyslo. kubik polozil normalnu otazku, umiestnil ju do spravneho vlakna a nevidim dovod na ironiu. a mimochodom, sice blahosklonne naznacujes, ze na rozdiel od inych poznas winnetouovky , ale asi si ich stale nevidel dost. inak by si vedel, ze old shatterhand mal dve pusky, ale ani jednu pakovu opakovacku.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
off brandebur, 18.12.2017 o 15:55

ja mám winchester mod 1894 xtr v kalibri 30-30, používal som PPU 170gr, teraz SB 150gr, už som s tým niečo ulovil ale nosím to len do nadhánky, dal som si tam puškohľad fomei 1-4x24, tiež uvažujem aj nad 45-70gov ale dostupná je len marlin mod1895, ale fajn flinta, môj bratranec v USA ju má s tou kratšou nerezovou hlavňou,lovia s tým srnce bielochvosté ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandebur, 18.12.2017 o 15:50

Old Shaterhand mal v knihe hernryovku asi v kalibri 44-40, či 38-40, čo boli vtedy vyrábané kalibre pre henry lever action a pootm aj winchester mod.1866, to čo mal vo filmoch to bolo niečo z inej planéty urobené len pre film, aj v múzeu k.Maya v Drážďanoch sú vystavené tieto zbrane aj s dvojkami perkusnými ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 6.7.2016 o 8:44

Mám tak isto Marlina s 22" hlavňou. Rozdiel v rýchlosti medzi 22" a 18,5" hlavňou je cca 30 m/s 2% vo vyhorení prachu. Ja som si kvôli prebíjaniu vybral dlhšiu hlaveň. Osobne si myslím že 22" hlaveň je dosť krátka aj do pohonu aj na malé posedy. Zbytočne uberať výkon ešte kratšou hlavňou. S týmto kalibrom sa dá bez problémov loviť aj na 150 metrov len treba počítať s prepadom strely. Tento knedlík pri nastrelení optiky na sto metrov padá na 150 metrov cca 8cm čo nie je až tak tragické ale každým metrom sa prepad zvyšuje. Ja osobne strielam do 100 metrov a nikdy som nemal problém. Pri kratšej hlavni treba večer rátať aj s efektným ohňostrojom nakoľko prach vyhorí na cca 90% v závislosti od použitého prachu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off hyperon, 5.7.2016 o 23:30

mam tu s 22" hlavnou, a co som pozeral tabulky, tak cca 10% vykonu je rozdiel medzi 18.5" a 22" hlavnou. nakoniec, mozes si to overit cez nejaky balisticky kalkulator. kazdopadne, pokial chces kupovat novu, z obchodu, a nebudu ju mat priamo na predajni, priprav sa na dlhu dodaciu dobu. pri strelbe na vacsiu vzdialenost treba pocitat s tym ze tento kaliber je dost pomaly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 5.7.2016 o 22:46

Zdravim pani,uvazujem ze si kupim marlina 1895 45-70 do honu a stand,zatial len pozeram co je na nete a nasiel som na jednej stranke ze ich maju v dlzkach hlavni 47 a 56cm.,do honu by som bral tu kratsiu no napr.na stand alebo keby som sa ju rozhodol zobrat niekedy na vnadisko alebo posed na strelbu max 120m.neuberala by ta kratka hlaven uz moc na vykone strely?predsa je tam rozdiel 9cm.Viem na kratsie vzdialenosti to nema nejaky vplyv no tak teoreticky v akych cislach by sa mohli pohybovat rozdiely rychlosti a energia pri tej kratsej a dlhsej hlavni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 6.10.2015 o 20:38

ma nieko skusenosti s firmou rossi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 5.10.2015 o 8:06

Ak marlina chceš a na slovensku nie je tak ho kúp z vonku. Ja som môjho kupoval v rakúsku a nebol problém. Ak niečo naozaj chcem tak pár kilometrov pre mňa nemôže byť problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 4.10.2015 o 20:50

neviete nahodou kde na slovensku zozeniem merlina 45-70 alebo 444 merlin dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 18.9.2015 o 22:02

ked som Marlina kupoval ja, tak som ho zhanal takmer pol roka. oslovil som viacerych predajcov na SVK (od PO az po BA), a vsade bola rovnaka odpoved, ze momentalne nemaju a ze su z dodavkami problemy a cakava sa tristvrte roka az rok. nakoniec som ho (v oktobri) kupil u frana, vtedy mi hovoril ze mu chodia dva krat rocne. ale neobjednaval vtedy vsetky modely a prisli mu vtedy asi len tri alebo styri kusy, takze ak by som chcel silou mocou model, ktory som mal vyhliadnudnuty (1895GBL), tak by som si ten rok nan musel pockat. takze pokial sa ti tak dlho cakat nechce, tak ta Galanta naozaj daleko nie je ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 18.9.2015 o 20:59

No neviem, ale tá Galanta nieje na konci sveta, a ak ju chceš, zdvihni telefon, sadni do auta a je doma. Dede fuuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off henrik, 18.9.2015 o 20:10

mily dede, asi si chcel byt vtipny, ale celkom ti to nevyslo. kubik polozil normalnu otazku, umiestnil ju do spravneho vlakna a nevidim dovod na ironiu. a mimochodom, sice blahosklonne naznacujes, ze na rozdiel od inych poznas winnetouovky , ale asi si ich stale nevidel dost. inak by si vedel, ze old shatterhand mal dve pusky, ale ani jednu pakovu opakovacku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

off dede, 18.9.2015 o 19:52

Ja som dnes pozeral ( pre Teba možne neznámy film) Poklad na striebornom jazere a OLD Shatterhand je na dôchodku, skús ho kontaktovať či sa zbrane nechce zbaviť ak nepredĺžil platnosť ZP (Zbrojného preukazu). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 18.9.2015 o 17:11

Zdravím, viete mi poradiť kto má na predaj (súkromník alebo predajňa) Marlin pákovú opakovačku (30-30W alebo 45-70 GOV) v TN kraji? Hľadal som všade a zatiaľ iba Brno a Galanta. Myslím že túto zbraň ide zohnať aj dakde bližšie. Dokonca ani v Nitre Fraňo ju nemá momentálne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Impotentgod, 26.2.2014 o 12:33

vlastnim Marlin XS7VH v 308Win za tu cenu je to slusna zbran, spolahliva a velmi presna, spust sa da velmi citlivo nastavit, zaver ma lahucky chod a pri strelbe vobec nekope, som maximalne spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off meindl, 25.2.2014 o 18:26

takze dam aj ja tam deltu len este sa musim rozhodnut ktoru inak dakujem za poradenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 25.2.2014 o 18:02

Mám ju na na montáži Leupold QRW (vysoká) a je to 2,5-10x50. 56ka tam kvôli cielniku nevôjde, ale ja som spokojný aj s 50kou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off meindl, 25.2.2014 o 17:34

aj ja som presne uvazoval o delte mohol by si mi povedat ktoru presne tam mas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: