Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

LETNINA - diskusia

autor: off atyla13
pridané: 12.8.2007 17:34
Aké s tým máte skúsenosti ? ako to pripravujete, aké druhy bilin alebo krovín su na pripravu letniny vhodné.Kedy je vhodny čas na pripravu? Za vaše prispevky vopred dakujem
počet zobrazení: 9 649
počet hlasov: 3
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Milanhongo, 6.9.2013 o 23:47

Mne sa najviac osvedčila rakyta. A chystal som ju koncom mája. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavian, 27.6.2013 o 3:28

letninu môžeš pripraviť z hocičoho, ale najkvalitnejšia je rakyta, jaseň, javor, malina, žihľava ;) podstané je dobré sušenie v tieni a pokropenie slanou vodou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 26.6.2013 o 8:57

kubik856 - letnina sa pripravuje z mäkkých listnáčov (malina, rakyta ,osika , topoľ , topinambur )a buk tam nieje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 24.6.2013 o 21:58

Môžem do letniny použiť aj bučník (sušené bukové lístie)? A akým spôsobom ju sušiť? Môžem ju dať na povalu v surovom stave, a ona tam vyschne?? Pripomínam že na povale je tma, sucho, a je tam asi 40 stupňov Celzia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 13.6.2013 o 20:22

Ja si myslím že ak ho zamiešaš medzi ostatnú letninu tak nič nepokazíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 12.6.2013 o 21:42

Mňa by naozaj veľmi zaujímalo to použitie starčeku...Nechcem aby moja práca vyšla na zmar. Ďakujem za odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 12.6.2013 o 15:12

Tak ako to opísal bakchus tak to bolo. Dávali sme aj liesku,sušilo sa to v senníkoch po krokvách a hradách,ale to bolo veľmi dávno,keď sme ako školáci brigádovali v št. lesoch.Škoda že sa už od toho upúšťa, teraz príde podľa nového podnikateľ s návesom kukurice a odchádza s návesom diviny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedi, 12.6.2013 o 9:30

Zaujalo ma to,čo si napísal gejto.Prečo pôsobí breza ako "odpudzovač"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glejto, 12.6.2013 o 8:07

pise sa tu ze aj z brezy sa robi letnina. brezu je dobre sadit tam kde nechceme aby zver chodievala pretoze posoby ako odpudzovac, tak neviem ci ma zmysel zabavat sa vyrobou letniny z brezy ktora vyjde na zmar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 11.6.2013 o 21:43

bakchus škoda že sa v tom nepokračuje!... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 11.6.2013 o 21:38

Momentalne sa to u nas nerobi ale davno ako chlapec som chodieval s ocom na brigady na letninu. Robila sa z rakyty a z maliny. Viazali sa pary viazanic a davali sa susit do velkeho pristresku na zrdky priamo pri krmnej linke a z bokov boli tiez zrdky na zamedzenie pristupu a viazanice sa postupne v zime vesali na senik. Pamatam sa ze kazdy clen PZ musel nachystat 40 parov. Vysoka zver to brala velmi dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 9.6.2013 o 20:42

Dobrý večer! Zaujímalo by ma aké máte skúsenosti s použitím Starčeku v letnine... Ďakujem za odpovede! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo212, 25.8.2010 o 20:32

my sme davali minuleho roku zihlavu a rakytu srncia a jelenia zver ju brala vyborne.toho roku chceme oskusat aj malincie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 25.8.2010 o 14:34

sali a preco nie je vhodna rakyta??lebo je horka??prave rakyta je vhodna,breza,malincie,zihlava,toto vsetko je dobre.vyskusaj dat vysusenu letninu-rakytu ku krmelcu a uvidis ako ju zver bude brat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 14.6.2010 o 14:32

ja som tento rok spravil z rakyty,brezy,osiky...... pre sali:ja som srnciu videl rakytu obhryzat vela razy....vsak uz mlade srncata som videl obhryzat rakytu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berco69, 31.1.2010 o 13:58

aj vrba je dobrá aj to som mal túto sezonu srnčia to brala dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berco69, 31.1.2010 o 13:55

z letnin je najlepšia hroznové listy,mirabelky, marhulové konare a čerešnové konake, treba to usušiť v tieni a na suchom mieste skladovat aj agát je dobrí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 16.1.2010 o 19:45

a ktore dreviny by ste odporucili do letniny??ma niekto skusenosti s jarabinou?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sali, 9.5.2009 o 20:38

Malokdo si uvedomuje,že rakyta nie je pre zver najvhodnejšia,pretože je horká!okrem toho ja som ešte nevidel zver obhryzat rakytu!takže pozor nato!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 9.5.2009 o 11:43

aj mlady topinambur je dobrý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ComeBack, 8.5.2009 o 23:21

:DDDtato tema tu bola neraz ale ked je znova zalozena :D takl teda môzes pouzit ako letninu aj zihlavu a zdrevin najme tie co zver najcastejsie obhryzuje☺☻ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 6.5.2009 o 18:04

ake dlhe mam strihat tie konare s rakyti????????
co okrem kakyti je este vhodne?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 14.8.2007 o 22:44

je dobrá aj rakyta,je to druh vŕbi,ktorá sa viaže do viazaničiek a vešia ka suché miesto,napríklad na poval,do šôp a.t.ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 13.8.2007 o 15:08

Letnina se dela z letorostu mekych drevin.maliniku,kopriv atd.Nejvhodnejsi doba je do konce cervna,kdy byliny jeste nejsou zdrevnatele.Susime ji ve slabsich svazcich,kvuli zamezeni plesniveni.Snopky zavesujeme na zakryte misto,puda,zasobnik u krmelce do stinu a pruvanu.Nekdo letninu take prosoluje.Lumir ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Cilan, 13.8.2007 o 14:22

s letninou je najvecsi problem ju uskladnit , co viem ja tak sa robi z mekych drevin , malin alebo aj topinambury ale najlepsia je vraj z malin ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 13.8.2007 o 14:15

a co je to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off atyla13, 13.8.2007 o 13:30

nikto mi nevie poradiť ????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM