Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

slovenský kopov verzus daxlkopov (AJD) - diskusia

autor: off sjankuv
pridané: 7.2.2011 22:56

potrebujem duriča do revíru s viacmenej kopcovitým terénom s vysokým počtom vysokej a diviačej zveri. Neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvomi plemenmi, poraďte mi prosím.

počet zobrazení: 8 624
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lech, 27.3.2015 o 19:49

slov kopov alebo AJD - PROSIM O SKUSENOSTI KTORE PLEMENO BI STE VOLILI VY DOHLADAVKA A PRACA S DIVIAKOM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.2.2011 o 7:53

kopov je pekny a velmi dobry pes, dobry duric ale urcite by som ho nenadradoval nad ostatne durice a urcite by som netvrdil, ze je TOP duric, ved koniec koncov o tom svadcia aj vysledky asi najvyznamnejsieho podujatia duricov Memorialu Frantiska Sigeta, kde tento rok zvitazil Jagos. Niekto to tu uz pisal, vo vseobecnosti ma kopov vacsi radius ako daxel aj ked to nie je 100% pravidlo, kedze ma dlhsie nohy tak aj zenie zver na vacsie vzdialenosti (zase nemusi to platit vzdy a pre vsetky kopovi). Daxel je velmi dobry pes a nema ani problem z vysokohorskym terenom ci snehom. V podstate su to velmi podobne psi ci uz vlohami alebo povahovo, samozrejme exterierovo odlisne. Podla mna volba medzi Daxlom a Kopovom je hlavne ovplyvnena osobnym vztahom k jednotlivemu plemenu a tym o sa komu viac paci. Co je u psa akehokolvek dolezite je to ako sa mu clovek venuje, aj pes s uzasnym povodom po bohovskych pracovnych rodicoch sa da pekne dokafrat a ked sa mu clovek nevenuje moze ho pokazit. Vlohy su zaklad ale nie vsetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 16.2.2011 o 15:50

matus27 počas mojej praxe som videl tých naj duričov práve kopovov . Vnučka pána Kolomana slimáka bola moja spolužiačka a tiež výýýýborne vyšlachtená . Fantasticky nádherné dievča . A veru dobrá je i dnes . Takže česť pamiatke pána Slimáka ktorý byval toď kusok pešo odomňa a česť jeho práci pre slovenskú kynologiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0