IBO poľovník
offroad klub
dnes je sobota,  19. október 2019,  meniny má Kristián,  spln: 13. október 2019,  dnes východ slnka: 07:16,  dnes západ slnka: 17:46
IBO

Robotická kosačka WIPER Premium C XH do 1100m² - detail

kosik
položiek: 0 ks
cena spolu: 0,00 €
Robotická kosačka WIPER Premium C XH do 1100m²
počet:                  cena: 1 827,90 €

Robotické kosačky WIPER - triedy C sú ako stvorené pre menšie záhrady. Tento model je ideálny pre trávnaté plochy do 1100 m². Vďaka tvaru kosačky a jednému vodiacemu koliesu vpredu je ako stvorená pre malé priestranstvá, ktoré majú množstvo rohov. Táto kosačka je vybavená jednoduchým displejom, ktorý slúži pre účely nastavenia a zobrazovania potrebných údajov pre užívateľa. Systém kosenia robotickej kosačky je automatický, čo znamená, že majiteľ nemusí pribehnúť, aby kosačka začala kosiť či sa išla pred vybitím akumulátora nabíjať.

Vstavaný kalendár

C XH má implementovaný kalendár, ktorý si prispôsobíte podľa Vašich predstáv, kedy vám najviac bude vyhovovať kosenie. Možno tak nastaviť dni v týždni, kedy má kosiť, možnosť nastaviť 2 pracovné intervaly v prípade, ak v určitom čase nechcete, aby kosila, prípadne ak máte presný čas, kedy požadujete, aby kosila. Nechýba taktiež možnosť nastavenia, aby na začiatku daného dňa pokosila najprv okraje a neskôr pokračovala kosením ostatných častí trávnika.

Režím kosenia okolo obrubníkov

Tento model má implementovanú špeciálnu funkcionalitu pre zabezpečenie kosenia okrajov trávnika v stanovené dni. Čo to znamená? To, že v daný deň začne kosiť ako prvé okraje trávnika a po skončení tejto činnosti prejde na kosenie ostatných plôch.

Viac zón záhrady

Ak je vaša záhrada členitá, táto kosačka má možnosť rozdeliť plochu trávnika na štyri samostatné zóny. Nie je treba ťahať kábel navyše, stačí jednoducho nastaviť v menu kosačky určenie rozlohy druhej plochy, vzdialenosť od stanice a kosačka sa tam dostane sama po dokončení práce na prvej ploche.

Chodník oddeľujúci trávnik

Máte trávnik predelený chodníkom alebo inou plochou? Pre túto robotickú kosačku to nieje žiaden problém a dokáže pokosiť aj takto dostupnú plochu.

Návrat do nabíjacej stanice

Aby sa kosačka dostala do nabíjacej stanice, nie je potrebná žiadna špeciálna inštalácia navádzacích káblov. Pre tento účel kosačke postačí obvodový navádzací kábel, po ktorom sa vráti naspäť do nabíjačky. Konštruktéri mysleli taktiež na úsporu energie a vymysleli V-meter - systém návratu. Čo to znamená? Že kosačke nejde do stanice priamo po kábli, ale iba vedľa neho približne 30 až 50 cm. Tým pádom môže ísť rýchlejšie bez nutnosti sledovania vodiaceho kábla, čo zvyšuje dojazd.

Doba kosenia

WIPER Premium C XH je vybavený Li-Ion batériami, ktoré majú kapacitu 2,5 Ah / 25,9V. Tieto batérie sa nabíjajú cca 2 hod. a pracujú 2,5 hod. Výkon kosačky je nastavený tak, aby plochu, ktorú má za plohu pokosiť zvládla v priebehu 24 hodín.

Rýchlosť kosenia

Kosačka dosiahne maximálnu rýchlosť kosenia 30m/min, takže za 1 hodinu pokosí cca 300 m².

Zvýšenie efektivity kosenia

Všetky kosačky WIPER z rady Premium majú implementovaný systém kosenia do špirály v prípade, keď detekujú vysokú trávu. Tým zabezpečia rýchle a efektívne pokosenie vysokej trávy na danej ploche.

Ďalšia výbava

Všetky kosačky sú vybavené kompasom a inclinometrom, aby zvládli rovnomerne pokosiť aj náročnejší terén, najmä svahy. Navyše sú vybavené dažďovým senzorom, ktorý dá kosačke povel, aby sa vrátila do stanice v prípade dažďu.

Úspora energie

Kosačka je vybavená celým radom systémov pre úsporu energie, aby bola schopná pokosiť čo najväčšiu plochu na jedno nabitie. Pre jeden z týchto systémov patrí aj modulácia rýchlosti rotácie kosiaceho noža. Keď je trávnik rovnomerne hustý aj vysoký, kosačka automaticky zníči otáčky, čím zároveň ušetrí energiu pre ďalšie kosenie.

Detekcia pokosenej trávy

Tento model je vybavený systémom detekcie pokosenej trávy. Vďaka nemu dokáže znížiť spotrebu batérie a spraviť viac práce na jedno nabitie. Táto funkcionalita zároveň slúži aj pre nastavenie automatického režimu kosenia na základe ktorého sa rozhoduje, či má kosiť alebo nie. V praxi to znamená, že kosačka si sama sleduje ako rýchlo tráva rastie a upravuje si sama režim kosenia podľa aktuálnej potreby.

Typ motora

Model C XH poháňa bezkartáčový typ motora, vďaka ktorému sa znížila spotreba a zvýšila kapacita kosenia.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je vždy samozrejme na prvom mieste. Vývojári nenechali nič na náhodu a implementovali rad bezpečnostných systémov, ktoré zabezpečujú, aby sa nikomu nestal žiaden úraz. 

Parametre

Plocha trávnika [m²] (-20%) 1100 Li-Ion batéria 25,9V 2x2,5Ah Inclinometer ÁNO
Výška kosenia [mm] 25 - 60 Nabíjačka 2,3Ah - 62W SMS výstrahy NIE
Sklon svahu [%] 45% Priemerný čas nabíjania [hod.] 02:00 Snímač zdvihnutia ÁNO
Sklon svahu na hranici kábla [%] 20% Spôsob nabíjania automatický Dažďový senzor ÁNO
Počet plôch vrátane hlavnej plochy 4 Priemerný pracovný čas +/-20% [hod.] 02:30 Bluetooth ÁNO
Šírka kosenia [cm] 25 Typ signálu TX-S2  Zabezpečenie PIN kódom ÁNO
Typ noža 4-zubý pevný Senzor pokosenej trávy  ÁNO Dĺžka kábla v balení [m] 150
Hlučnosť [db(A)] 65-72 Modulácia rýchlosti kosiaceho noža  ÁNO Počet klincov v balení 200
Rýchlosť otáčok noža [rpm] 2800 Kosenie do špirály  ÁNO Váha [kg] 9,8
Typ motora bezkartáčový (nižšia spotreba) GPS modul NIE Rozmery balenia [mm] 790x590x280
Maximálna rýchlosť [mt/min.] 30 Kompas  ÁNO    

Neviete sa rozhodnúť, ktorá kosačka je pre Vás ideálna? Kontaktujte nás. Budeme od Vás potrebovať následovné informácie:

  • plocha trávnika [m²],
  • nákres záhrady, ideálne pôdorys s vyznačením chodníkov, spevnených plôch, stromov,
  • vyznačenie betónových konštrukcií, ako sú betónové múry, bazény + ako ďaleko sú umiestnené od trávnika,
  • vyznačenie svahov + sklon,
  • fotografie záhrady a ako je oddelený záhon od trávnika.
© 2006 - 2019 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.