www.huntingland.sk
dnes je utorok,  21. november 2017,  meniny má Elvíra,  spln: 3. december 2017,  dnes východ slnka: 07:07,  dnes západ slnka: 15:57
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Vyňatie nepoľovných pozemkov - právna poradňa

autor: off canadier
pridané: 13.10.2016 13:02
Dobrý deň pán Doktor. Moja otázka znie, ak požiadame lesný úrad o vyňatie nepoľovných plôch podľa §2, ods. f) zák. č.274/2009 Z. z. ako sú napr. zastavané plochy a pod. a lesný úrad našej žiadosti vyhovie, zníži sa tým výmera nášho poľovného revíru, alebo nie? Za odpoveď vopred ďakujem.
počet zobrazení: 675
právnik radí:
Dobrý deň canadier, v prípade zastavaných plôch a pod. (nehnuteľnosti vymenované v ust. § 2 písm. f) zákona o poľovníctve) sa jedná o nepoľovné plochy ex lege (zo zákona) a príslušný okresný úrad o ich vyhlásení za nepoľovné plochy nerozhoduje. Z hľadiska posudzovania podmienok na zvolanie zhromaždenia vlastníkov a rozhodovanie na ňom je podstatná aktuálna výmera poľovného revíru (ku dňu konania zhromaždenia), nie výmera poľovného revíru uvedená v rozhodnutí o jeho uznaní, nakoľko sa jedná o flexibilný údaj.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

OVERLIMIT Dacia Duster

komentáre

zoradiť
off canadier, 18.10.2016 o 9:51

Ďakujem Vám za odpoveď.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

© 2006 - 2017 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.