IBO poľovník
www.huntingland.sk
dnes je piatok,  27. apríl 2018,  meniny má Jaroslav,  spln: 30. apríl 2018,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
Hunters s.r.o.
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

hlasovanie o odvolaní - právna poradňa

autor: off vilo72
pridané: 11.6.2016 14:11
Dobrý deň. Pán doktor mám na vás otázku týkajúcu sa hlasovania o odvolaní voči disciplinármenu trestu uloženému výborom PZ.
Som členom poľ. združenia, ktoré je registrované v rámci SPZ. Výbor PZ na základe podnetu členov PZ uložil trom členom združenia disciplinárne tresty zákazu lovu individuálnou formou, .... . Dotknutí členovia PZ podali voči disciplinárnym trestom odvolanie v určenej lehote. Na členskej schôdzi sa prerokovalo odvolanie členov PZ a napokon pebehlo tajné hlasovanie. Naše PZ má spolu 46 členov. V stanovách PZ máme uvedené, že
" čl. 5. Súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých členov PZ je potrebný na platnosť rozhodnutia o :
a/ zmene stanov PZ
b/ voľbe a odvolaní členov do orgánov PZ
c/ prijímaní členov PZ , v odvolacom konaní a o vylučovaní členov PZ
e/ určení členského podielu a členských príspevkov v PZ
f/ úhrade straty a použití výsledkov hospodárenia PZ
g/ o zániku PZ, výpovedi alebo dohode o zániku zmluvy o postúpení výkonu práva poľovníctva
h/ zlúčení s iným PZ
i/ pokiaľ to tieto stanovy podmieňujú"

Na schôdzi bolo prítomných 39 členov. Všetci prítomní hlasovali. Za rozhodnutie prvostupňového rozhodnutia v prvom prípade hlasovalo 18 členov; v druhom prípade 17 členov a v treťom prípade 15 členov. Proti rozhodnutiu (za zrušenie prvostupňového rozhodnutia) hlasovlo 12 členov, v duhom prípade 14 členov a v treťom prípade nastal rovnaký počet hlasov ako aj za - t.j. 15 hlasov. Ostatní členovia sa zdržali hlasovania.

Ani v jednom prípade nebol súčet hlasov rovnajúci sa, alebo prevyšujúci počet 24.
Mám za to, že nakoľko nehlasovalo proti rozhodnutiu viac ako 23 hlasujúcich ostáva v platnosti rozhodnutie prvostupňového orgánu nakoľko zrušiť takéto rozhodnutie možno len 24 hlasmi čo sa nestalo.
Aký máte názor na to vy?
počet zobrazení: 772
právnik radí:
Dobrý deň vilo72, v prvom rade je nutné zdôrazniť, že prvostupňové disciplinárne rozhodnutie je vždy napadnuteľné riadnym opravným prostriedkom a v danom prípade voči nemu podľa Vášho vyjadrenia odvolanie podané bolo. Zároveň si dovolím v tejto súvislosti poukázať na ust. § 7 ods. 1 veta druhá Disciplinárneho poriadku SPZ, podľa ktorého za rozhodnutie o vine a treste, alebo o odvolaní musí hlasovať viac ako polovica prítomných. Tým, že sa tak v danom prípade nestalo, nemožno hovoriť o potvrdení prvostupňového rozhodnutia, t.j. nemožno sa stotožniť s Vašim záverečným konštatovaním. Resumé je teda také, že disciplinárny trest právoplatne uložený nebol.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

OVERLIMIT Dacia Duster

komentáre

zoradiť
off Hekler, 16.6.2016 o 20:42

ďakujem, už aj ja ... prehliadol som v 4. vete slovo trom ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunternh, 16.6.2016 o 17:26

Pan Hekler, ja som to pochopil tak, ze sa nehlasovalo 3x za sebou, ale o 3 osobach.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.6.2016 o 12:50

odvolací orgán uloženie disciplinárneho trestu nepotvrdil a teda nebol uložený ... koniec ... prečo sa ale hlasovalo o takej jednoduchej veci ako potvrdenie (nepotvrdenie) uloženého trestu 3x ? ... resp. prečo len 3x. prečo nie napr. 7x ?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

© 2006 - 2018 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.