www.huntingland.sk
dnes je piatok,  20. január 2017,  meniny má Dalibor,  spln: 12. január 2017,  dnes východ slnka: 07:32,  dnes západ slnka: 16:23
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
BARRACUDA SLOVAKIA s.r.o.
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Zmena hranice PR - právna poradňa

autor: off win243
pridané: 11.8.2015 10:32
Pri zmene hranice poľovného revíru, ak sa k existujúcemu revíru pričleňujú poľovné pozemky, je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov celého reívu, alebo len súhlas vlastníkov dotknutých pozemkov?
počet zobrazení: 1 019
právnik radí:
Dobrý deň win243, podľa môjho právneho názoru je na zmenu hranice poľovného revíru potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov navrhovanou zmenou dotknutých poľovných pozemkov. Svoj právny názor pritom opieram o ust. § 4 ods. 2 v spojení s ust. § 5 ods. 3, ust. § 10 ods. 4 a nepriamo aj ust. § 9 písm. b) zákona o poľovníctve. Napriek tomu mám vedomosť o tom, že niektoré orgány štátnej správy na úseku poľovníctva majú na vec iný právny názor (otázne je, či nie účelovo) a poľovný revír posudzujú ako vec spoločnú, pričom odkazujúc na ust. § 139 ods. 2 Občianskeho zákonníka majú zato, že na zmenu hranice poľovného revíru je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov celého poľovného revíru. V tejto súvislosti dávam do pozornosti novelu zákona o poľovníctve č. 115/2013 Z.z., ktorá zakotvila legálnu definíciu pojmu dotknutý pozemok a to práve v snahe odstrániť výkladové rozpory týkajúce sa podmienok na možnosť aplikácie inštitútu zmeny hranice poľovného revíru.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

© 2006 - 2017 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.