IBO poľovník
www.huntingland.sk
dnes je sobota,  26. máj 2018,  meniny má Dušan,  spln: 29. máj 2018,  dnes východ slnka: 03:57,  dnes západ slnka: 19:29
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
C.B. ONE, s.r.o.
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

škody spôsobené poľovníctvom, zverou a na zveri, témy právnej poradne

zobrazené 1-5 z 5 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
dobrý deň chcem sa spýtať čo všetko spadá pod poistenie za škody spôsobené zverou, na spoločnej polovačke bažant rozbil okno na rod. dome a zostal živý v obývačke , od miesta polovacky to bolo cca 300 metrov , je pravdou že doletel zo smeru poľovačky ale nik po ňom nevystrelil len bol zdvihnutý psom ako teraz nahradiť škodu majitelovi domu prípad je to zvláštny ale skut ...
počet príspevkov: 1 (posledný: 17.1.2018 o 9:11)
autor: off Lucia1400, pridané: 23.10. 2017
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či vlastník pozemku má nárok na lovenku v revíri, v ktorom vlastní pozemok, hoci je členom iného PZ. Ide o cca 10ha pozemku - oráčina, lúka, sad. A ako postupovať, keď zver urobí škodu na majetku? ďakujem ...
počet príspevkov: 0
autor: off asdfgh, pridané: 6.10. 2015
Dobrý deň pán doktor, často sa v praxi stretávam s otázkou náhrady škody spôsobenej poľovníctvom a zverou v zmysle § 69 a 70 zákona 274/2009 Z.z. v znení neskorších predpisov a hlavne jej vymožiteľnosti. Podľa môjho názoru v/u znenie zákona zakladá podmienky dohody medzi poškodeným a užívateľom PR. V prípade dohody je situácia bezproblémová. Ak sa však strany n ...
počet príspevkov: 10 (posledný: 10.1.2016 o 8:33)
S kým je povinný úžívateľ poľovného revíru uzavrieť zmluvu o minimalizácii škôd spôsobených zverou a na zveri? ...
počet príspevkov: 0
autor: off jirik0077777, pridané: 3.9. 2015
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na výklad nepoľovnej plochy ??? Podľa § 2 písmeno F) je nepoľovnou plochov aj ostatný oplotený pozemok a moja otázka znie : Je pole ohradené elektrickým ohradníkom nepoľovnonou plochov ??? nadväznosti na § 69 ods. 7 . Za odpoveď vopred veľmi pekne Ďakujem . ...
počet príspevkov: 0
zobrazené 1-5 z 5 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
© 2006 - 2018 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.