www.huntingland.sk
dnes je pondelok,  27. marec 2017,  meniny má Alena,  spln: 11. apríl 2017,  dnes východ slnka: 05:36,  dnes západ slnka: 18:06
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia

oznamy

predstavujeme najpolovnik.sk
predstavujeme najpolovnik.sk
Radi by sme Vám predstavili poľovnícky obchod najpolovnik.sk zameraný na poľovnícke oblečenie a doplnky.
VYHODNOTENIE ZÁVEREČNEJ FOTOSÚŤAŽE O NAJLEPŠIU POĽOVNÍCKU FOTKU
Fotosúťaž na ľubovoľnú poľovnícku tému vyhrala fotografia ID 308365 s názvom K štyridsiatke od Diany a svätého Huberta... od autora hubertak. Fotografia získala 354 hlasov.
 


Autor fotografie hubertak získava od portálu LovuZdar.sk fotopascu. 

2. miesto: foto ID 306240 Dohladávka plná adrenalínu (autor: Martin208) 270 hlasov (odkaz)
získava tričko LovuZdar.sk
3. miesto: foto ID 306191 Váž si, staraj sa a príroda sa ti poďakuje (autor: Martin208241 hlasov (odkaz)
získava šiltovku LovuZdar.sk
4. miesto: foto ID 307356 Milión hviezdičkový hotel (autor: ferio221 hlasov (odkaz)
získava termo podkolienky LovuZdar.sk
5. miesto: foto ID 305884 Čaro zimnej poľovačky (autor: MiroSR220 hlasov (odkaz)
získava termo ponožky LovuZdar.sk
GRATULUJEME!

Petícia za reguláciu ochranárskych združení
Táto petícia vzniká ako odpoveď na iracionálne formulácie a zavádzanie verejnosti. Jej cieľom je poukázať na absolútne nelogické požiadavky a tvrdenia, ktorých cieľom je najmä všeobecne očierniť poľovníctvo na Slovensku ako také. Petícia bude po ukončení zaslaná na ŠOP, Ministerstvo Životného Prostredia a do NRSR.

Petíciu nájdete na odkaz 
Darujte 2% na podporu LovuZdar.sk
Darujte 2% na podporu LovuZdar.sk
Vaše dve percentá z daní nie sú žiadnou sumou navyše, sú časťou Vášho povinného odvodu a týmto rozhodnutím ich presmerujete na podporu LovuZdar.sk.

Cieľom občianskeho združenia LovuZdar je podporovať kultúrnosť, vzdelanosť, tvorivosť, knižničnú, informačnú a čitateľskú gramotnosť občanov formou realizácie kultúrno-spoločenských a výchovno-vzdelávacích aktivít. Združenie má záujem vytvárať materiálne, technické a fondové podmienky na podporu poľovníctva a napomáhať vytváraniu podmienok na jeho rozvoj.

Tlačivo na stiahnutie (.word)

potrebné údaje:
Obchodné meno (názov): LovuZdar
Adresa: Školská 326, 95195 Obyce
IČO: 42207011
Právna forma: Občianske združenie
Číslo účtu: 2100245135/8330 (Fio banka a.s)

ĎAKUJEME!

ZÁVEREČNÁ SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU FOTKU

FOTO SÚŤAŽ


Radi by sme sa Vám odmenili za priazeň ktorú nám venujete a preto sme zorganizovali záverečnú súťaž o najkrajšiu poľovnícku fotku.

Termín súťaže: 08.12.2016 - 28.02.2017

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie môže byť akákoľvek poľovnícka fotografia bez obmedzenia konkrétnejšej témy. Nepoľovnícke fotografie nebudú zaradené do vyhodnotenia súťaže. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 3 fotografie.
Taktiež bola do súťaže zavedená anonymita autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách.
Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 28.02.2017 (vrátane) najviac hlasov.


Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

1.cena: fotopasca
2.cena: tričko LovuZdar.sk
3.cena: šiltovka LovuZdar.sk
4.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk
5.cena: termo ponožky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 08.12.2016.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy v marci 2017.

Tešíme sa na Vaše fotografie!

najnovšie fotky

Nádejný dorast ...Minuloročný, no potešil5/2017 10 torák  prvý pohľadJar je tuA na chatu...Pozvánka na chovateľskú prehliadkuLíška v močiariAj dnes sme norovaliliskaTak a je na mieste - NásypecKonecneSrnecKamarátovi sa dnes zadariloVýcvik vodenie na remeni v tandemejelienkoviaNovy zivotsol nad zlatoSkúšky  SHOJ..

najnovšie videá

Srnky.Vysoká.ešte si ich nechamSrnky5/2017 10 torák nadočnicovýAko loví Beluša veľkáNa jar pri rybníkuVAŘEČKÁŘ V NOCISrnkaIhličiakVAŘEČKÁŘParáda

najnovšie firmy

Predaj poľovníckeho oblečenia a doplnkov - www.najpolovnik.sk
Prešovský kraj, Jakubany
Obchodné a servisné zastúpenie popredných svetových lídrov vo výrobe prístrojov nočného videnia a prístrojov termovízneho pozorovania, poradenstvu pri predaji týchto výrobkov, servisu, opravám a nastavovaniu najrôznejších optických parametrov systémov nočného videnia a termovíznych systémov.
Nitriansky kraj, Hlohovec

poľovník v marci

   Marcom sa končí obdobie núdze. Príroda sa však našou legislatívou a kalendárom nemusí riadiť. Tretí mesiac ešte nemusí znamenať definitívny koniec zimy, hoci jar pomaly vytláča chladné počasie do vyšších polôh. Príroda pomaly ožíva a preberá sa zo zimnej letargie.

   Prebúdza sa aj rastlinstvo. Typické sú rastliny , ktoré nesú druhové meno ,,jarná,,. Či už je to snežienka, bleduľa alebo na žlto kvitnúca prvosienka. Medzi stromy, ktoré začínajú kvitnúť skoro na jar patrí breza previsnutá, z ihličnanov tis obyčajný a smrekovec opadavý.

   Z teplejších oblastí sa začnú na naše územie vracať viaceré druhy vtákov. Pre poľovníkov je najzaujímavejším druhom určite sluka lesná, ktorú poľovníci označujú ako posla jari. Jarný ťah slúk patril k tým najkrajším zážitkom počas poľovníckeho roka. Legislatíva však lov sluky v tomto čase už nepovoľuje. Medzi vtáčích navrátilcov patria aj oba druhy bocianov, cíbik chochlatý alebo napríklad trasochvost biely.

   V čriedach srnčej zveri sú najvýraznejšie srnce. Ich parožie je obalené lykom, ktoré slúži na ich vyživovanie a opticky im pridáva na mohutnosti. Opačný proces začína u jeleňov, ktorí svoje parožie začínajú zhadzovať. Ako prvé zhodia staršie jelene, najmladšie sa zbavia parožia v tvare ihlíc približne v máji. Zhodené parožie jeleňov však vzbudzuje pozornosť. Zber jeleních zhodov akoby sa stal národným športom.

   V marci prichádzajú na svet mláďatá zajaca poľného. Samica rodí úplne osrstené a vidiace zajačiky, ktorých prežitie bude závisieť od klimatických podmienok daného stanovišťa a predačného tlaku. Regulovať treba hlavne líšky, pytliačiace psy a mačky. V marci tiež môžeme naraziť na mladé diviačiky, ktoré sú svojim pásikavým zafarbením dobre maskované. Ak by však boli ohrozené, diviačica ich bude brániť!

   Počas marca poľovnícke organizácie usporadúvajú tradičné chovateľské prehliadky. Na základe predložených trofejí sa posudzuje správnosť chovateľských zásahov do populácii poľovnej zveri. Jedince, ktoré boli ulovené príliš skoro a bol u nich predpoklad kvalitnej trofeje sú posúdené ako chovné.

   Počas marca prebieha párenie rysa ostrovida, mačky divej alebo sluky lesnej.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

PZ-Suchá-Zelenô
popis: Naše PZ sa rozprestiera na upatí dvoch parkov Nízkych Tatier a Velkej Fatry.Prírodu chotára charakterizuje zalesnenie bukom a smrekom, kde nad hranicou lesa prechádza do pásma kosodrevin ...
kraj: Žilinský (Slovensko)

akcie

Zemplínske poľovnícke dni
31.3. 2017 - 2.4. 2017
Zemplínske poľovnícke dni
akciu pridal: správca admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
NOŽE 2017 Bratislava
22.4. 2017
NOŽE 2017 Bratislava
akciu pridal: správca admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Súťaž vo varení gulášu, Mýtne Ludany 2017
10.6. 2017

Blíži sa mesiac jún, ktorý je mesiacom poľovníctva a ochrany prírody. V tomto mesiaci usporiadame a zorganizujeme súťaž vo varení poľovníckeho a nepoľovníckeho  guľášu.SLOS Pribina Nitra, Firma Marko 1935,  Robert Jáger, s.r.o. – skúšobňa zbraní LM a Firma Bokroš Fermot, si Vás dovoľujú  ako hlavní organizátori pozvať na toto podujatie. Súťaž sa uskutoční 10.06.2017 so zrazom o 9.00 hod. v obci Mýtne Ludany – vinohradné chatky. V priebehu súťaže bude firma Marko 1935 predvádzať najnovšie modely oblečenia poľovníkov a obuvi. Firma Marko 1935 poskytuje členom SLOS Pribina Nitra na všetky druhy oblečenia a  obuvi zľavy až do 50% ceny, čo je možné počas súťaže vo varení guľášu si objednať a zakúpiť. Firma Robert Jáger, s.r.o. – skúšobňa zbraní poskytnú víťazom súťaže bezplatné preskúšanie zbrane a členom Pribiny veľké zľavy pri preskúšaní zbraní. Účastníci súťaže na záver budú vyhodnotení a prvé 3 družstvá v poradí budú odmenené hodnotnými vecnými cenami, medailami a diplomami. Všetci súťažiaci obdržia pamätné medaily účastníkov varenia poľovníckeho a nepoľovníckeho guľášu . Príďte si zmerať sily a schopnosti vo varení guľášu. O občerstvenie a hudbu bude postarané. Tešíme sa na účasť poľovníckych a občianskych družstiev.  Na podujatí si budete môcť pozrieť ukážky drevorezbárskych prác známeho rezbára Štefana Beňu z Plášťoviec a ukážky práce sokoliarov, ako aj ukážky poslušnosti poľovne upotrebiteľného psa. Prosíme o potvrdenie účasti na tejto akcií na telefónnom čísle 0903/472399 – p. František Bokroš alebo na t.č. 0905/506479 – p. Mojmír Gera do 31.05.2017. Poznamenávame, že priestory na varenie súťažného guľášu sú zabezpečené, avšak každý účastník si musí priniesť so sebou kotlík, materiál a engridiencie do guľášu ako aj prezentačnú tabuľu s názvom súťažného družstva. Zo strany organizátorov je zabezpečené drevo, voda, občerstvenie a živá hudba. V prípade nejasností sa informujte na sporné otázky u organizátorov podujatia.

Poznámka: Prosíme sponzorov o ceny do súťaže a dobrovoľný poplatok na zabezpečenie tejto akcie .Ďakujeme za priazeň a tešíme sa na stretnutie. Lovu zdar!!!                                                                       Organizátori súťaže, v.r.


akciu pridal: správca admin
akcie sa zúčastní: off LubosRozgon, off hubertak, off pangrac, off hickok,
Stretko LovuZdar.sk 2017 - predbežné zistenie záujmu
23.6. 2017 - 25.6. 2017

Stretko LovuZdar.sk 2017 - Chcel by som sa spýtať či by bol záujem o stretko LovuZdar.sk v termíne cca koncom júna (piatok - nedeľa). Ubytovanie by bolo v Areáli Zdravia v Jedľových Kostolanoch ( viac informácií si môžete pozrieť na www.arealzdravia.sk ) cca 15 km od Zlatých Moraviec. V tomto čase je už i napustený bazén, sú tam rôzne ihriská pre športové vyžitie. V sobotu je možné realizovať turistiku na zrúcaninu hradu Hrušov, v blízkosti je Kaštiel Topoľčianky, Žrebčín Topočianky, ... V sobotu by sme prenajali strelnicu na asfaltové terče v Obyciach (cca 8 km od ubytovania), uskutočnili by sme súťaž v streľbe i na asfaltové terče i pre deti súťaž zo vzduchovky. Bude k dispozícii biliardový stôl, laserová strelnica. Cena za ubytovanie (2 noci) a polpenziu (2x večera + 2x raňajky) je cca 35 €. V sobotu zabezpečíme na obed guláš. Mali by ste o takéto víkendové stretnutie záujem? Mám to začať vybavovať? Prosím na znak súhlasu = záujmu kliknite že sa zúčastníte. Ďakujem.


akciu pridal: správca admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: včera 21:55
Patterdale terrier
Predám šteniatka s PP po super tvrdej pracovnej línii Csoka's Avar x Nemes's Fanni obaja tvrdo pracujú na škodnú a diviačiu zver, 100% dohľadávky MSBL Ic,MSD Ic, FSMP Ic,Odber v prvej polovi ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: včera 18:58
Tatra 805, ARO M461
Predám nákladné motorové vozidlo zn.Tatra 805, benzín, valník s plachtou, po rozsiahlej oprave, bez evidenčného čísla, vo veľmi zachovalom stave, cena dohodou predám Aro M461, benzín, o ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: včera 18:50
Mitsubishi Pajero
Predám Mitsubishi pajero 2:8 TD, rv. 1996, 188000km, super stav, motor po GO, nové brzdy,nové struny, vyklápací predný rám, navijak 4000kg, rozširovacie podložky. Treba vidieť. ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 11.1.2017 19:46
Kritéria selektívneho odstrelu srncov .
1 ročné srnce dĺžka kmeňa bez vetiev nad 12 cm dĺžka členitého kmeňa nad 10 cm redukovaná hmotnosť parožia - 110 gr. 2 ročné srnce dĺžka kmeňa 18 cm počet vetiev - 5 priemerná dĺžka vetiev nad 3 cm bodová hodnota nad 45 b. CIC redukovaná hmotnosť - min. 180 gr. 3 ročné srnce dĺžka kmeňa nad 20 cm počet vetiev - 6 priemerná dĺžka vetiev nad ...
pridané: 11.1.2017 19:39
Treba zver vyvrhovať čo najskôr ulovení ? Odkladanie vyvrhovania sa vždy spája s hygienickými rizikami, najmä s možnosťou jej „zaparenia“. Cieľom je čo najskôr po ulovení odstrániť zo zveri vnútorné orgány, aby sa mohla vychladiť. Samozrejme, výber spôsobu závisí aj od veľkosti zvieraťa, pri rozhodovaní však musíme vychádzať z toho, o aký druh a vekovú kate ...
pridané: 11.1.2017 19:32
Streľba na diviaka
Poľovník by mal vedieť odhadnúť dĺžku tela unikajúcej zveri. V tabuľke uvažujeme o mierení na dospelého diviaka s dĺžkou 120 až 170 centimet- rov bez chvosta a na líšku s dĺžkou 120 centimet­rov vrátane chvosta. Pracujeme pritom len s priemernými údaj­mi, bez zohľadnenia pohlavia, veku, životného prostredia či individuálneho vývoja jedinca. Dôležité je poznať ...

najnovšie príbehy

pridané: 8.2.2017 21:00
Ruja bola v plnom prúde, doliny sa aj cez deň ozývali trúbením roztúžených jeleňov. Mám už dva týždne povolenku na lov jeleňa IV.VT v úseku Potoky. Je to pekná časť nášho revíru, známa dobrými rujoviskami aj silnými jeleňmi. Našťastie ešte v lete dal kolega   ...
autor: off milan49, kategória: poľovačka
pridané: 4.2.2017 2:15
Zásah do srdca...poľovníkovho
Zásah do srdca...poľovníkovho Nie, v tomto príbehu krv nepotečie, hoci by sa to z nadpisu dalo predpokladať. Tento príbeh je o tom, že na poľovačke môže byť do srdca zasiahnutý aj poľovník, nie len zver. Väčšinu mojich návštev revíru boli sprevádzané mlčaním mojich pušiek. Ni ...
autor: off tifo, kategória: poľovačka
pridané: 15.1.2017 11:09
História zverníc na Slovenku
Chov zveri vo zverniciach nemá na Slovensku takú bohatú tradíciu ako napr. v susednej Českej republike, kde je v súčasnosti takmer 200 zverníc a viaceré z nich vznikli už okolo roku 1400. Zo zverníc, ktoré v súčasnosti obhospodarujú LESY SR majú najbohatšiu históriu Topoľčianky, ale aj Teplý vrch a Betliar. V okolí Topoľčianok sa už okolo roku 1786 spomínajú dve zvernice ...
autor: off Hubert123, kategória: iné
© 2006 - 2017 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.