dnes je streda,  22. október 2014,  meniny má Sergej,  spln: 6. november 2014,  dnes východ slnka: 07:20,  dnes západ slnka: 17:40
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

oznamy

FOTOSÚŤAŽ - Danielia ruja
FOTOSÚŤAŽ - Danielia ruja
Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou SVEHRA (prevádzkovateľ internetového obchodu www.jagershop.sk).
Termín súťaže: 14.10.2014 - 30.11. 2014
Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je Danielia ruja. Tematicky nevhodné fotografie budú vyradené zo súťaže. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na portáli LovuZdar.sk máte. Takéto fotografie budú tiež zo súťaže vyradené. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Fotografie zaradené v súťaži budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií sekcie Fotografií.

Autor fotografie ktorá získa do 30.11.2014 (vrátane) najviac hlasov vyhráva od spoločnosti SVEHRA Fotopascu ScoutGuard SG 370 HD s neviditeľným prísvitom.
Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže do 14.10.2014.

Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 6.12.2014.
Strelivo a všetko okolo balistiky - nová foto kategória
Vo fotografiách vznikla na vaše podnety nová kategória - Strelivo a všetko okolo balistiky. Boli tam už presunuté niektoré fotografie ktoré tam patria a chcel by som poprosiť všetkých autorov týchto fotografií aby si upravili na týchto fotografiách názov podľa popisu kategórie - má obsahovať druh streliva a kaliber. Ak fotografie nebudú mať do mesiaca upravený názov podľa popisu kategórie, fotografie budú vymazané. Správcom tejto kategórie je MMasska za čo mu i touto cestou ďakujem.
ďakujem
admin
Konanie skúšky poľovníckeho hospodára.

Okresný úrad Banská Bystrica, odbor opravných prostriedkov, ako orgán štátnej správy príslušný v súlade s ustanovením § 71 ods. 2 písm. (b. zákona 274/2014 Z.z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ( ďalej len zákona o poľovníctve) v spojitosti s ustanovením § 4 ods. 2 písm. (a. zákona 180/2013 Z.z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

POVERUJE

Okresný úrad Žiar nad Hronom, pozemkový a lesný odbor ,zabezpečením skúšky poľovníckeho hospodára v roku 2014. V súlade s ustanovením § 50 ods. 2 písm. (b. zákona o poľovníctve, okresný úrad skúšku zabezpečí v spolupráci s Obvodnou poľovníckou komorou Žiar nad Hronom.

Touto cesto Vám oznamujeme, že sa môžete na skúšky poľovníckeho hospodára prihlásiť do 15.10.2014 na mail – marika.duricova@minv.sk alebo telefonicky kontaktovať na čísle 045/5245072.

Dacia Duster - auto pre poľovníkov
Boli sme na návšteve v Poľovníctve TEREM v Banskej Bystrici
LovuZdar.sk na návšteve Poľovníctva TEREM v Banskej Bystrici. Predstavíme Vám ponuku obchodu, všetky informácie o rakúskych guľovniciach značky Rossler a ukážeme vám aké jednoduché a rýchle je vymeniť si kaliber guľovnice Rossler za iný priamo doma.
poľovníctvo TEREM

najnovšie fotky

HubyJeleníkna svitaníale som narástlaKeď si ma číta ...Kriváň

najnovšie videá

Predvádzal sa.Medvedica s ratolesťamiZ dančí říjeDaniel so svojim háremomDančiadohľadavka jeleňa

najnovšie firmy

V našej ponuke nájdete originálne fotopasce svetových výrobcov Acorn, Welltar, UOVision a samozrejme k nim aj kompletné príslušenstvo.
Trenčiansky kraj, Priepasné
Fotopasce Boskon Guard – to pravé pre Vás ochrana budov & fariem & domácnosti & poľovníctvo
Žilinský kraj, Námestovo

poľovník v októbri

   Jeseň je už v plnom prúde. Vidieť to všade naokolo. Príroda prechádza do úspornejšieho režimu, stromy strácajú listy a tým sa pomaly, ale isto pripravujú na zimné obdobie. Na zemi okrem spadaného lístia nájdeme i plody stromov. Žalude, bukvice či gaštany sú pre zver v tomto období dôležitou zložkou potravy. Bukvice sú dobrým zdrojom tuku a spolu so žaluďmi bohatým zdrojom energie.

   Rána sú chladné, často krát sprevádzané hmlami. Aj napriek tomu je vychádzka do lesa najkrajšia práve teraz. V polovici októbra doznieva jelenia ruja. Vysilené jelene teraz potrebujú prijímať dostatok potravy a vytvoriť si tak energetické zásoby. Jedna ruja končí a hneď nato začína druhá. Ruja danielej zveri. Tá sa od jelenej značne líši. Daniele sa ozývajú pre ne typickým zvukom, takzvaným chŕkaním. Ďalším rozdielom je uchádzanie sa o rujné samice. Daniel sa za danielicami neženie. Iba predvádza svoju silu, kondíciu a tým sa snaží dostať do ich priazne, ak bude úspešný danielice pr&iacu te;du samé. Teritoriálne správanie samcov môže končiť súbojom. Trieskanie lopát si nemôžeme zameniť s iným zvukom a privedie nás až k miestu onoho súboja. Vábenie a napodobňovanie daniela v ruji nám úspech neprinesie. Jednoducho naň samce nereagujú a je preto zbytočné. V tomto čase prebieha aj tok Jariabka lesného.

   Október je typický nielen zmenou farby samotného lesa, ale aj zveri. Blíži sa čas výmeny letnej srsti za zimnú. Srnčia zver koncom mesiaca už nebude v tehlovočervenej srsti, zmení ju na hrubšiu hnedastú.

   Poľovnícka sezóna je v plnom prúde. V centre pozornosti je najmä jelenia, danielia a muflónia zver. Príjemným spestrením môže byť úlovok jazveca. Úspešnému strelcovi prinesie trofej v podobe lebky, kožušiny a najmä vzácnej a liečivej jazvečej masti. Tá má blahodárne účinky pri liečbe respiračných ochorení a je preto vysoko cenená. Zákon o poľovníctve (č. 274/2009 Z.z.) nám od 1. októbra dovoľuje loviť Sluku lesnú. Otázkou je, či sa jej lovu budú poľovníci v tomto období aj venovať.

   Okrem lovu nemožno zabúdať na starostlivosť o zver. Tá by mala byť vždy prvoradá. Dôležité je dopĺňanie soľníkov. Ak sme lúky kosili v správnom čase a správnym spôsobom sme seno aj uložili, máme teraz kvalitné objemové krmivo pripravené na zimné obdobie. Zásoby jadrového a dužinatého krmiva sú tiež dôležité, či už v lesných alebo poľných revíroch.

   Aj v desiatom mesiaci si nielen poľovník, turista či fotograf prírody nájde dostatok dôvodov na návštevu našich lesov.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

 
...
kraj: Bratislavský (Slovensko)

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: 22.10.2014 17:16
Pažba CZ 550 Medium
Predám úplne novú drevenú pažbu na CZ 550 medium v tmavom prevedení.cena 170,-€. ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 22.10.2014 17:15
predám brokovnicu ZH 221 16/16 dobrom stave , alebo výmena ponúknite ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 22.10.2014 17:14
bushnell sharpshooter 3-9x40
predám bushnell sharpshooter 3-9x40 noví bol len namontovaný na puške plus montáž na weaver lištu 1" ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 19.10.2014 7:53
Združenie polovníckych organizácií HUBERT je občianske združenie, ktoré združuje PO, ktoré sú registrované na LU, majú svoje ICO a sú členmi SPK. Hlavnou úlohou ZPO Hubert je združit PO do jedného velkého celku a zmenit zákon o polovníctve - zrušit povinné členstvo v ...
pridané: 30.9.2014 7:27
POVOD NA DÔCHODCOCH               Pár dní nazad som mal „odbornú“ debatu  s priateľom, 64 ročným dôchodcom o jeho predlžovaní platnosti poľovného lístka. Bol rozčúlený, lebo musel za predĺženie na dobu neurčitú zaplatiť 40& ...
autor: on apple, kategória: poľovníctvo
pridané: 25.8.2014 21:29
Večerná romantika pri západe začína sa, Stojím a krajom krásnym rozhliadam sa. Nadýchnem sa, privriem oči, žijem sen, čo zdal sa mi v noci. Pocit radosti slovami neopísateľný, prišiel ku mne sťa vietor silný. Ostáva už chladno, čo chvíľa je tu ruje čas, konečne zanie vytúžený moc ...
autor: off Smatan, kategória: poľovníctvo

najnovšie príbehy

pridané: 8.10.2014 20:11
Dezertér..
Sečení řepky, konec lovu divočáků. I tak by se dala stručně shrnout situace ve většině polních honiteb. Nejinak je tomu i u nás. Prasata sice většinou přecházejí do lánů kukuřice, ta však u nás letos není, takže s každou další posečenou řepkou se šance na ulovení če ...
autor: off xchipsy, kategória: poľovačka
pridané: 8.10.2014 20:10
Rychlý lov
Ikdyž každý rok na velké lány řepky nadávám, zase na ně tak trochu těším, protože je to v naší honitbě skoro jedna z mála příležitostí k ulovení divočáka. Letos, stejně jako předloni, máme jeden velký lán kousek za domem. Už delší dobu udr ...
autor: off xchipsy, kategória: poľovačka
pridané: 8.10.2014 20:08
Jasný plán
Že vnadiště na naší louce u lesa navštívilo divoké prasátko jsem letos poprvé zjistila někdy v polovině dubna. Jenže to tehdy očividně byl jen nějaký náhodný kolemjdoucí, protože znovu už se neukázalo. Až začátkem května se zase objevilo, nejprve přišlo jen jednou za sedm, deset d ...
autor: off xchipsy, kategória: poľovačka