www.huntingland.sk
dnes je piatok,  5. február 2016,  meniny má Agáta,  spln: 22. február 2016,  dnes východ slnka: 07:13,  dnes západ slnka: 16:47
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

oznamy

nové číslo e-magazínu „Lovec“
nové číslo e-magazínu „Lovec“
Je tu nové číslo poľovníckeho e-magazínu, ktorý je pre Vás dostupný ZDARMA na adrese www.lovec.info. Zaujímavé čítanie venované prírode, poľovníctvu, strelectvu, fotografovaniu, kulinárstvu, legislatíve, novinkám z domova i zo sveta a ďalším zaujímavým oblastiam. Čakjú na Vás prvé články tohto mesiaca,  ale nimi to ani zďaleka nekončí. Sledujte LOVCA aj na facebooku (https://www.facebook.com/casopisLovec) a neunikne Vám žiadna pikoška z našich lesov.
predstavujeme polovnikovsvet.sk
predstavujeme polovnikovsvet.sk
Poľovnícky eshop. U nás nájdete všetko čo potrebujete pre úspešnú poľovačku.
FOTOSÚŤAŽ - O NAJKRAJŠIU FOTKU LÍŠKY

FOTO SÚŤAŽ - O NAJKRAJŠIU FOTKU LÍŠKY


Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s poľovníctvom IBO Poľovník (www.ibo.sk)

Termín súťaže: 30.1.2016 - 31.3.2016

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je líška, či už odfotená v prírode alebo ako úlovok, je to dobrovoľná voľba každého z vás. Tematicky nevhodné fotografie budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže vymazať a nahradiť ich novými. Taktiež bola do súťaže zavedená anonymita autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách. Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.3.2016 (vrátane) najviac hlasov.

1.cena: vábnička na líšky Nordik Predator Plain Pain (sponzor IBO Poľovník)
2.cena: Magazín poľovníka 2016
3.cena: Magazín poľovníka 2016

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 30.1.2016.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy v apríli 2016.

Tešíme sa na Vaše fotografie!
DOPYT - nová sekcia na portáli
Nová sekcia DOPYT vznikla za účelom pomôcť vám nájsť najlepšiu cenu tovaru, ktorý práve chcete kúpiť. Je určená na zadávanie dopytu nových vecí. Na použité veci slúži inzercia.

Ako to funguje?
Zadáte si dopyt cez položku Pridať dopyt vpravo vo vašom menu po prihlásení. Váš dopyt je hneď automaticky rozoslaný našim partnerom. Je dôležité uviesť správne telefónne číslo a email, aby vás konkrétne firmy vedeli kontaktovať, a je už len na vás u koho a za akú cenu si tovar kúpite.

Ste firma, poľovnícka predajňa alebo živnostník a chcete dostávať od nás info o nových dopytoch?
Kontaktujte nás na info@lovuzdar.sk, radi vám vysvetlíme ako sa stať našim partnerom.
Súťaž o najaktívnejšieho člena LovuZdar.sk za rok 2015 - VYHODNOTENIE
Chceli sme odmeniť tých, ktorí sú počas celého roka aktívni. Hodnotilo sa na základe počtu prihlásení počas roka, počtu vami pridaných fotografií, videí, článkov, príbehov, receptov, komentárov a hlasov ktoré ste dávali počas celého roka 2015 ostatným. Snažili sme sa vyrobiť skript ktorý by to vyhodnotil čo najsprávnejšie.
Súťaž o najaktívnejšieho člena LovuZdar.sk za rok 2015

Víťazov určuje poradie na základe získaných bodov za ich aktivitu za celý rok 2015.
Výsledky súťaže sú nasledovné:
1. pampalini007 19065 bodov
2. Durell 18876 bodov
3. Arikam 18665 bodov
4. pavian 18558 bodov
5. lutrach 17894 bodov

GRATULUJEME!

Tabuľku najlepších z vás si môžete pozrieť na tomto odkaze.
Novoročná ponuka Dacia

najnovšie fotky

Sám na horizontespicer jeleniaPodzim v AlpáchTesák - detail kování a leptuJenenie Ležoviskopod diviačie zbrane...Uhlířkavčerajšia prechádzkaČ.10 2015/16maskovanyDobrá.. Daj!Portrét laněDnes opäť pripadlo na horách...JariabokdiviačicajelenMuntjac

najnovšie videá

Orol skalnýNestrpel konkurenciu - Ruja 2014Srnčia zver pri solisku, pobytové znaky zveryMladá kukučkaJazvečia rodinkaSrnčekBelušskí bobrimuflóny - to je ale tlačenica...Něco se dějeKuvičok vrabčíOdrastení myšiaciRanna prechadzka

najnovšie firmy

Poľovnícky eshop. U nás nájdete všetko čo potrebujete pre úspešnú poľovačku.
Nitriansky kraj, Malé Bedzany Topoľčany
Ručne vyrábaná úžitková a dekoratívna keramika. Pestrá ponuka darčekov pre všetkých. Ponuka darčekov pre poľovníkov, gravírované parožie aj podľa vlastného námetu.

poľovník vo februári

   Aj napriek tomu, že február je posledným typicky zimným mesiacom, práve v tomto období zima zvykne udrieť vo svojej plnej sile. Celú krajinu pokryje biely sneh a krásnu atmosféru dopĺňa štipľavý mráz. Každý správny poľovník by mal byť na toto obdobie poriadne pripravený.
   Prioritnou aktivitou poľovníka v tomto období je prikrmovanie zveri. Obzvlášť na to treba myslieť v revíroch, kde sa v posledných dňoch vytvorila vrstva zľadovateného snehu, ktorý v značnej miere znemožnil prístup zveri k potrave. Prikrmovanie zveri v tomto čase má značný vplyv na kondíciu zveri a taktiež aj na graviditu samíc. Zver v tomto zimnom období spotrebuje svoje posledné zásoby, ktoré si vytvorila počas roka. Poľovník by mal v pravidelných intervaloch kontrolovať zariadenia určené na prikrmovanie a dopĺňať ich predovšetkým objemovým krmivom vhodnej kvality, jadrom a dužinou. Vysoká zver určite nepohrdne ani silážou. Pri jadre je potrebné byť opatrný predovšetkým pri srnčej zveri, aby sme jej zbytočne nespôsobili zdravotné problémy. Netreba zabudnúť ani na soľ, ktorá je dôležitým zdrojom minerálov pre zver.
   Zver v našich revíroch vo februári potrebuje hlavne pokoj, ten je bohužiaľ často rušený „zberačmi“ zhodov. Tí vnímajú parohy ako výhodný obchodný artikel a častokrát si vôbec neuvedomujú, že svojou honbou zver nielen vyrušujú pri odpočinku, ale spôsobujú jej aj stres.
   Zákon aj vo februári ešte umožňuje lov niektorých zaujímavých druhov zveri. Spomedzi srstnatej to je: kuna, tchor, z pernatej: sojka, straka a havran. Celoročne je povolený odlov lanštiaka, prasa, medvedíka čistotného, psíka medvedikovitého a samozrejme líšky hrdzavej.
   Lov líšky je najviac obľúbený práve v tomto ročnom období, kedy vrcholí jej obdobie párenia. Povedzme si pravdu, kto by odolal tej prekrásnej scenérii ako líška prechádza zasneženými a slnkom zaliatymi poliami!? Aj ruja diviaka sa pomaly, ale isto chýli k svojmu koncu. Taktiež sa začínajú objavovať prvé znaky príchodu jari, akými bezpochyby sú prílet škovránkov, či husí divých. Zo zeme sa derú prvé snežienky.
V poľovníckej praxi je február mesiacom bilancie. Poľovnícky hospodár zhodnotí uplynulú sezónu a predkladá plán činnosti na nasledujúcu sezónu. Kompletizuje a predkladá orgánom štátnej správy výkaz o revíri a stavoch zveri. Odovzdávajú sa trofeje na chovateľskú prehliadku, aby bolo možné posúdiť správnosť odlovu. V neposlednom rade je potrebné v našich združenia pripraviť aj výročnú členskú schôdzu, ktorá by sa mala niesť v poľovníckom duchu.
   V mnohých poľovníckych združeniach je toto obdobie obdobím poľovníckych plesov, kde sa stretávajú kolegovia poľovníci so svojimi priateľmi a pozvanými hosťami a spoločne si vychutnávajú zábavu a oddych. 

predstavujeme poľovnícke združenie

Richtárovo Valaská
...
kraj: Banskobystrický (Slovensko)

akcie

Pohľady z prírody
1.2. 2016 - 12.2. 2016
Pohľady z prírody
akciu pridal: off MarekZimka
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Srdečne vás pozývame
6.2. 2016 - 7.2. 2016
Srdečne vás pozývame
akciu pridal: off ijavorcik
akcie sa zúčastní: off ijavorcik,
5. ročník medzinárodnej konferencie "Významné aspekty v chove jeleňovitých"
18.2. 2016
akciu pridal: off admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: 5.2.2016 21:29
Predám brokovnicu cal. 16/16.
Predám brokovnicu cal. 16/16. Výroba: Novák Mladá Boleslav. Lokalita: Tomášov. ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 5.2.2016 21:08
výcvik psov
Ponúkam výcvik polovnych psov:poslušnosť,zaklady,parforsný aport predvadzanie na skuskach svs Jss,Jsr,JSMP,FSS,FSMP,ŠSVP,VSS,BL ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 5.2.2016 19:54
Trezor, skrinka na zbrane
Predám úplne nový trezor na zbrane značky NOVCAN. Trezor na 6 zbraní, hrúbka steny 4 mm, dvojstenná konštrukcia dverí, zámok triedy A, otvory na ukotvenie, hmotnosť 79 kg, 2 komory, 2 x kľ ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 21.1.2016 7:40
Sprievodca výberom výcvikového obojka
Výber výcvikového obojka nie je nijako zložitý. Stačí sa riadiť niekoľkými málo parametrami, ktoré, pokiaľ si ujasníte, zúžia voľbu na pár modelov. Potom už je to len otázka vášho vkusu a rozpočtu. Začíname V prvom rade je dobré si o použití elektro obojkov ...
autor: off Alice, kategória: iné
pridané: 4.1.2016 17:01
Klarus XT 30 XM- L2 U2 LED
KlarusXT 30 XM-L2 U2 LED -Pri hladaní a vybere spravnej znacky led svietidla pre polovnika a skalneho vyznavaca outdoorove zivota v kazdom smere a zmysle ma zaujala firma Klarus presnejsie Klarus Lighting Technology Co., Ltd. V jej vyrobnom portfoliu som nasiel niekolko svietidiel. Osobne som vyberal baterku ,podla niekolko dopredu danych vlastnosti. Velkost a dlzka bate ...
autor: off ppeter29, kategória: iné
pridané: 29.12.2015 16:52
Poľovníctvom to začína ,alebo súmrak tradícií v našich národných parkoch ?                           Jedným z obľúbených ochranárskych  argumentov o „nevinnosti“ veľk&yacut ...
autor: off Lysec, kategória: poľovníctvo

najnovšie príbehy

pridané: 19.1.2016 12:29
Už je to 14 rok čo sa aktívne venujem poľovníctvu. Za tu dobu tých zážitkov v prírode bolo pozehnane ale prvý úlovok ostane v pamäti ako by to bolo vcera... Cerstvý polovný lístok, zbrojný preukaz,nová zbran, nové oblecenie, dalekohlad... kazdý to pozná... A otcova otázka p ...
autor: off Rimo, kategória: poľovačka
pridané: 11.1.2016 14:39
Nešťastná posledná poľovačka
Dobrý deň, tento príbeh resp. zážitok by som s vami chcel zdieľať, z jedného dôvodu, a to kvôli tomu aby ste si uvedomili aký môže mať dopad tzv. "ochrana" našich šeliem, konkrétne vlkov. Som študent šiesteho ročníka Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach a ...
autor: off dominikM, kategória: poľovačka
pridané: 29.12.2015 11:00
MISIA SRNEC SPLNENÁ
Po dlhšom čase sme spolu s otcom vybehli do lesa. Srnčia ruja je u nás na vrchole a ja som otcovi už predčasom sľúbil, že mu budem robiť sprievod počas poľovačky na srnca, kde využijem svoje dlhoročné skúsenosti z ich vábenia. Vybrali sme sa spolu do rovinatej časti revíru, ktorej samotný názov (Roveň) vystihuje jej r&aac ...
autor: off chegal, kategória: poľovačka
© 2006 - 2016 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.