www.huntingland.sk
dnes je utorok,  26. júl 2016,  meniny má Anna/Hana,  spln: 20. júl 2016,  dnes východ slnka: 05:18,  dnes západ slnka: 20:27
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

oznamy

predstavujeme CAKNORIS.sk
predstavujeme CAKNORIS.sk
CAKNORIS.sk je predajňa zameraná na predaj outdoorového a survival vybavenia do prírody. Ich cieľom je ponúknuť zákazníkovi čo najširšiu ponuku kvalitného sortimentu. V ponuke nájdete takmer všetko, zbrane, strelivo, vzduchovky, luky, kuše, šípy a rôzne doplnky a pomôcky k lukostreľbe. Taktiež ponúkajú širokú škálu kvalitného vojenského a outdoorového oblečenia či obuvi. Na predajni nájdete aj vybavenie pre adrenalínové športy ako horolezectvo, potápanie, airsoft či paintball.
vyjadrenie
Radi by sme reagovali na predchádzajúce udalosti, nakoľko nás kontaktujú rôzne médiá, televízia, novinári, i súkromné osoby s tým, prečo sme zrušili avizované zhromaždenie. Tu ale dochádza k zámene firiem, nakoľko my ako poľovnícky portál LovuZdar.sk nemáme absolútne nič spoločné s avizovaným zhromaždením. Firma Lovu Zdar s.r.o. nemá absolútne nič spoločné s našim portálom, preto sa chceme verejne od daných informácií i organizácie podobných podujatí dištancovať. Mrzí nás, že opäť boli poľovníci zneužití k podobným aktivitám a opäť sa tak poškodzuje dobré meno poľovníkov i nášho portálu v očiach verejnosti. 
portál LovuZdar.sk
VYHODNOTENIE FOTOSÚŤAŽE - MEDVEĎ
Fotosúťaž na tému  MEDVEĎ vyhrala fotografia ID 292107 s názvom prekvapený statný samec od autora jurco. Fotografia získala 324 hlasov.
 


Autor fotografie jurco získava od Zlatníctvo Ivan Godál (www.polovnickysperk.skmedvedí pazúr v striebre
 
GRATULUJEME!

2. miesto: foto ID 293529 s názvom Ozruta z hôr (autor: RasťoS) 254 hlasov (odkaz) - získava strieborný grandlový prívesok
3. miesto: foto ID 292347 s názvom samec po súboji (autor: romandermek) 249 hlasov (odkaz) - získava strieborný grandlový prívesok
Dacia Duster
FOTOSÚŤAŽ - MEDVEĎ

FOTO SÚŤAŽ - MEDVEĎ


Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci so Zlatníctvom Ivan Godál (www.polovnickysperk.sk), ktorý je výhradným sponzorom súťaže.

Termín súťaže: 19.04.2016 - 30.06.2016

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je medveď, či už odfotený v prírode alebo ako úlovok, je to dobrovoľná voľba každého z vás. Tematicky nevhodné fotografie budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Každý má možnosť pridať max. 3 fotografie.
Taktiež bola do súťaže zavedená anonymita autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách.
Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 30.06.2016 (vrátane) najviac hlasov.


Zlatníctvo Ivan Godál (www.polovnickysperk.sk) venuje:

1.cena: medvedí pazúr v striebre
2.cena: strieborný grandlový prívesok
3.cena: strieborný grandlový prívesok

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 19.04.2016.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy v júli 2016.

Tešíme sa na Vaše fotografie!

najnovšie fotky

Podpoľanie...Srnec záhradnýchvílku popozeral :)jeleňBez mamkyPrvý privábený v sezóne 2016Krásavec.vyhľad z posedukačicePřivábenýTatranský potôčik..12-toráknad Uložou...Čerstvé strniskoPonad Udrieňsrna a srnčekukPosledné spoločné foto

najnovšie videá

Podvečer.Krkavčia matZlyhal strelec aj kameraman.U lovenie lišťaťa.Včelárik zlatýSrnec - privábený až k poseduzáchrana danielaMláďatá solola myšiaraJazvec, srnka a líška .Boj LysekMufloni 105aSrnec 92a

najnovšie firmy

outdoor & survival equipment, zbrane, strelivo, luky, kuše a šípy
Žilinský kraj, Námestovo
Naša predajňa sa zameriava na predaj zbraní, streliva, poľovníckych doplnkov, oblečenia, obuvi vhodného do prírody, na poľovanie a tiež outdoor. Našim cieľom je osloviť zákazníka širokou ponukou kvalitných produktov za výhodné ceny.
Prešovský kraj, Vranov nad Topľou

poľovník v júli

   Júlové počasie je typické vysokými dennými teplotami, ktoré sa i v noci držia dosť vysoko. Typické bývajú búrky z tepla, kedy sa nebo zatiahne a celú krajinu zvlaží letná búrka. Vysoké teploty vplývajú aj na obyvateľov lesov. Zver počas dňa leží na miestach, kde je ukrytá pred slnečnými lúčmi. Na večernú pašu tiež vychádza o niečo neskôr. Veľa zveri sa zdržuje v porastoch repky, kde nachádza dostatok potravy. Lesnú zver počas dňa obťažujú okrem horúčav aj množstvá hmyzu, ktoré na zver neustále dobiedzajú. Zver má v tomto období veľké nároky na vodu, ktorú vyhľadáva aby uhasila smäd, alebo sa vyváľala v blate.

   Najdôležitejšou úlohou je preto zabezpečiť práve dostatok vody. Tam kde nie sú prirodzené pramene a potoky treba vodu dovážať. Spotreba vody sa líši podľa druhu zveri, od dospelého jeleňa, ktorý dokáže za deň prijať 15 až 20 litrov vody, po zajaca s potrebou 1 až 2 litre. Dbať treba nielen na kvantitu, ale aj kvalitu vody.

   Potravinová ponuka je počas leta bohatá, zver si má z čoho vyberať. Od rôznych druhov tráv, malinčia až po bohatú ponuku kultúrnych rastlín. Srnčia pravidelne vychádza do porastov ďatelinovín, kde sa v pokoji popása. Diviaky schádzajú do obilia a repky. Často krát sa v nich zdržiavajú celé dni a robia tak poľnohospodárom výrazné škody.

   Venujeme sa lovu srnčej a diviačej zveri. Správnym lovom diviačej zveri možno znížiť škody, ktoré dokážu títo čierny rytieri napáchať na poľnohospodárskych plochách. Od polovice júla je možné loviť i dospelé diviaky. Repka a obilie je pre túto zver silným magnetom a lov preto býva často úspešný. Dôležité je strieľať iba na jedinca, ktorého sme bezpečne posúdili, aby sme s prasiatok nechtiac neurobili malé siroty, bohužiaľ i to sa niekedy stáva.

   Približne v druhej polovici júla sa začína srnčia ruja. Staršie srnce zo svojho teritória odháňajú mladších a telesne slabších samcov. Dobrým pomocníkom pri pozorovaní takýchto výjavov zo života srnčej zveri je nepochybne fotoaparát. Kvalitná fotografia určite urobí radosť a bude spomienkou na chvíle prežité v našom revíri. Počas ruje môžeme použiť i vábničku a imitovať rôzne zvuky, ktoré táto zver vydáva.

   V lese je rušnejšie ako zvyčajne. Dôvodom je aj začínajúca hubárska sezóna a letné prázdniny. Poniektorí návštevníci hôr sa v nich však nevedia správať. Hluk a odpadky sú často krát znakmi ich prítomnosti. Neprípustné sú tiež voľne sa pohybujúce psy. Takýchto návštevníkov treba napomenúť. Nech už je mesiac akýkoľvek, v horách je vždy čo obdivovať.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

MS Dědkovská hora
...
kraj: Vysočina (Česko)

akcie

Verejný strelecký pretek B100
30.7. 2016 - 31.7. 2016

Poľovnìcke združenie PLAVECKÉ PODHRADIE Vás pozýva na verejný strelecký pretek na asfaltové terče B 100,ktorý sa uskutoční v dňoch  30.7-31.7.2016 na strelnici ŠTIMBERK v Plaveckom Podhradí. 30.7.2016   Začiatok  14:00hod.   Koniec 20:00hod. 31.7.2016   Začiatok  11:00hod.   Koniec 20:00hod. Bude sa súťažiť o odstrel muflona 3v.t,poľovnú zbraň a ďalšie ceny s poľovníckou tématikou. Zabezpečené občerstvenie: alko-nealko,guláš z diviny,cigánska pečienka(kuracia,diviak),pečeny diviak,klobáska,zemiakove placky. TEŠÍME SA NA VAŠU UČASŤ! Info:Tomáš Olšovský 0918473380


Verejný strelecký pretek B100
akciu pridal: off zajo11
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Verejný strelecký tréning - americký TRAP
6.8. 2016
Verejný strelecký tréning - americký TRAP
akciu pridal: off admin
akcie sa zúčastní: off admin, off pohodak75, off BiRra,
Výcvikový Memorial Jána Knižku
21.8. 2016
akciu pridal: off slakni
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Výcvikvý Memorial Jána Knižku
21.8. 2016
Výcvikvý Memorial Jána Knižku
akciu pridal: off slakni
akcie sa zúčastní: off slakni,
POĽOVNÍCKA FOTOGRAFIA 2016
3.9. 2016 - 4.9. 2016

Múzeum vo Svätom Antone, Osvetová komisia Slovenského poľovníckeho zväzu a f. Prospect Doletina B. Štiavnica organizujú 21. ročník celoslovenskej súťažnej prehliadky fotografií, v rámci XXVI. ročníka celoslovenských poľovníckych slávností Dní sv. Huberta 2016, s názvom POĽOVNÍCKA FOTOGRAFIA 2016.Propozície si môžete stiahnuť kliknutím sem.

akciu pridal: off admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: včera 23:14
Nemecky Prepeličiar
Predám poľovné upotrebitelneho psa nemecky Prepeliciar pes ma 2 roky Pes ma:JSMP 1.c FSMP 1.c Výstava :OTV,V1,VŠV,CC,CAC Bližšie info na:0910516174 ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: včera 20:43
Predám guľobrokovú kozlicu ZH 304
Predám guľobrokovú kozlicu Zbrojovka Brno Poldi Steel model ZH 304 v kalibry 7x57R-12/70.K zbrani pridám kožený remeň potiahnutý neoprénom a 4kusy Norma Oryx taktiež pridám spúšťacie ná ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: včera 11:59
Lacno predám psa slovenský kopov, nar. 6.10.2013, skúšky SD II. cena, úraz oka ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 5.7.2016 21:08
~~Ing.Jaroslav Ďurík                                        Človek  v obkľúčení medveďov ?                    ...
autor: off Lysec, kategória: poľovníctvo
pridané: 3.6.2016 11:39
kto je viac SUD alebo LU v TO ???
Človek si povie že poľovníctvo je nádherná záľuba, relax a veľa prijemného, ale po skúsenostiach ktoré mam ja sa hambím zato že som poľovník a určite niesom sám. Na druhej strane by som sa nemal začo, pretože som nič zlého nespravil, a mali by sa hambit na LU v TO, ale určite sa nebudú pretože podr&aac ...
pridané: 9.5.2016 14:24
Vector Optics Aurora 8x30 Rangefinger.
Vector Optics Aurora 8x30 Rangefinger Úvodom článku prvoradé poďakovanie patri predajni Black Market  Presov za zapožičanie testovaného produktu. Diaľkový merač alebo laserový merač vzdialenosti od Vector Optics- Model Aurora s zväčšením 8 x  nám ponuka 3 módy merania: 1. Meranie v daždi - ...

najnovšie príbehy

Lovecké
Moje lovecké „ Puzzle“! Všetko, má svoju postupnosť. Každá činnosť, každý jeden deň skladá skladačku ktorá do seba pasuje alebo nie. Tak ako puzzle ( pucle) keď použijete nesprávny tvar skladačky tak to ďalej nejde!! A tak práve preto „Moje lovecké pucle“!! Nazačiatku je výbe ...
autor: off TomiBB, kategória: poľovačka
pridané: 15.7.2016 21:38
Vnútorný hlas                       V živote sa spravidla riadim rozumom, ale niekedy však vypočujem aj hlas v mojom  vnútri...             Tak tomu bol aj v tomto príbehu. Spolu s Jozefom sme dosta ...
autor: off tifo, kategória: poľovačka
pridané: 16.6.2016 11:26
    Slovo dalo slovo a už sme vykračovali revírom s dnes už nebohým poľovníkom, funk. PZ, priateľom našej rodiny. Padal drobný dáždik a dúha na oblohe dodávali tomuto koncomájovému dňu zvláštnu príťažlivosť. Kochajúc sa scenériou prekrásnej prírody a ...
autor: off jaro1, kategória: poľovačka
© 2006 - 2016 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.