www.huntingland.sk
dnes je piatok,  24. február 2017,  meniny má Matej,  spln: 12. marec 2017,  dnes východ slnka: 06:39,  dnes západ slnka: 17:19
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
Poľovníctvo TEREM

oznamy

nové číslo e-magazínu „Lovec“
Je tu ďalšie číslo poľovníckeho e-magazínu, ktorý je pre Vás dostupný ZDARMA na adrese www.lovec.info. Zaujímavé čítanie venované prírode, poľovníctvu, strelectvu, fotografovaniu, kulinárstvu, legislatíve, novinkám z domova i zo sveta a ďalším zaujímavým oblastiam. Čakjú na Vás prvé články tohto mesiaca,  ale nimi to ani zďaleka nekončí. Sledujte LOVCA aj na facebooku (https://www.facebook.com/casopisLovec) a neunikne Vám žiadna pikoška z našich lesov.
lovec
Petícia za reguláciu ochranárskych združení
Táto petícia vzniká ako odpoveď na iracionálne formulácie a zavádzanie verejnosti. Jej cieľom je poukázať na absolútne nelogické požiadavky a tvrdenia, ktorých cieľom je najmä všeobecne očierniť poľovníctvo na Slovensku ako také. Petícia bude po ukončení zaslaná na ŠOP, Ministerstvo Životného Prostredia a do NRSR.

Petíciu nájdete na odkaz 
Darujte 2% na podporu LovuZdar.sk
Darujte 2% na podporu LovuZdar.sk
Vaše dve percentá z daní nie sú žiadnou sumou navyše, sú časťou Vášho povinného odvodu a týmto rozhodnutím ich presmerujete na podporu LovuZdar.sk.

Cieľom občianskeho združenia LovuZdar je podporovať kultúrnosť, vzdelanosť, tvorivosť, knižničnú, informačnú a čitateľskú gramotnosť občanov formou realizácie kultúrno-spoločenských a výchovno-vzdelávacích aktivít. Združenie má záujem vytvárať materiálne, technické a fondové podmienky na podporu poľovníctva a napomáhať vytváraniu podmienok na jeho rozvoj.

Tlačivo na stiahnutie (.word)

potrebné údaje:
Obchodné meno (názov): LovuZdar
Adresa: Školská 326, 95195 Obyce
IČO: 42207011
Právna forma: Občianske združenie
Číslo účtu: 2100245135/8330 (Fio banka a.s)

ĎAKUJEME!

ZÁVEREČNÁ SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU FOTKU

FOTO SÚŤAŽ


Radi by sme sa Vám odmenili za priazeň ktorú nám venujete a preto sme zorganizovali záverečnú súťaž o najkrajšiu poľovnícku fotku.

Termín súťaže: 08.12.2016 - 28.02.2017

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie môže byť akákoľvek poľovnícka fotografia bez obmedzenia konkrétnejšej témy. Nepoľovnícke fotografie nebudú zaradené do vyhodnotenia súťaže. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 3 fotografie.
Taktiež bola do súťaže zavedená anonymita autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách.
Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 28.02.2017 (vrátane) najviac hlasov.


Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

1.cena: fotopasca
2.cena: tričko LovuZdar.sk
3.cena: šiltovka LovuZdar.sk
4.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk
5.cena: termo ponožky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 08.12.2016.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy v marci 2017.

Tešíme sa na Vaše fotografie!

najnovšie fotky

krásne súTakovej lepší jelen18-torák,7,8-kgSrnciObkúsaný 10torákPrvý sezóna 2017Vlci hodovali ..3kg desatorakStaroušekPOUZDRO NA  SKNNER803Pred starou štôlňouRámyvodnar potočny...Ten si polezalHýľ lesný  - samecCestou domov sa priplietlyčerstvy zhod

najnovšie videá

Za bučkomALBÍN 2Poľovná spoločnosť Minčol-Mutnéjeleň s boľavou nohoutaký som si vždy prialVerejný strelecký pretek na asfaltové terče Chyzerovce 2016Čergovský jeleňDnešné stretnutie.No počkaj jeleň.bahenny kupelKráľovstvo jeleňataký mali

najnovšie firmy

Obchodné a servisné zastúpenie popredných svetových lídrov vo výrobe prístrojov nočného videnia a prístrojov termovízneho pozorovania, poradenstvu pri predaji týchto výrobkov, servisu, opravám a nastavovaniu najrôznejších optických parametrov systémov nočného videnia a termovíznych systémov.
Nitriansky kraj, Hlohovec
outdoor & survival equipment, zbrane, strelivo, luky, kuše a šípy
Žilinský kraj, Námestovo

poľovník vo februári

   Aj napriek tomu, že február je posledným typicky zimným mesiacom, práve v tomto období zima zvykne udrieť vo svojej plnej sile. Celú krajinu pokryje biely sneh a krásnu atmosféru dopĺňa štipľavý mráz. Každý správny poľovník by mal byť na toto obdobie poriadne pripravený.
   Prioritnou aktivitou poľovníka v tomto období je prikrmovanie zveri. Obzvlášť na to treba myslieť v revíroch, kde sa v posledných dňoch vytvorila vrstva zľadovateného snehu, ktorý v značnej miere znemožnil prístup zveri k potrave. Prikrmovanie zveri v tomto čase má značný vplyv na kondíciu zveri a taktiež aj na graviditu samíc. Zver v tomto zimnom období spotrebuje svoje posledné zásoby, ktoré si vytvorila počas roka. Poľovník by mal v pravidelných intervaloch kontrolovať zariadenia určené na prikrmovanie a dopĺňať ich predovšetkým objemovým krmivom vhodnej kvality, jadrom a dužinou. Vysoká zver určite nepohrdne ani silážou. Pri jadre je potrebné byť opatrný predovšetkým pri srnčej zveri, aby sme jej zbytočne nespôsobili zdravotné problémy. Netreba zabudnúť ani na soľ, ktorá je dôležitým zdrojom minerálov pre zver.
   Zver v našich revíroch vo februári potrebuje hlavne pokoj, ten je bohužiaľ často rušený „zberačmi“ zhodov. Tí vnímajú parohy ako výhodný obchodný artikel a častokrát si vôbec neuvedomujú, že svojou honbou zver nielen vyrušujú pri odpočinku, ale spôsobujú jej aj stres.
   Zákon aj vo februári ešte umožňuje lov niektorých zaujímavých druhov zveri. Spomedzi srstnatej to je: kuna, tchor, z pernatej: sojka, straka a havran. Celoročne je povolený odlov lanštiaka, prasa, medvedíka čistotného, psíka medvedikovitého a samozrejme líšky hrdzavej.
   Lov líšky je najviac obľúbený práve v tomto ročnom období, kedy vrcholí jej obdobie párenia. Povedzme si pravdu, kto by odolal tej prekrásnej scenérii ako líška prechádza zasneženými a slnkom zaliatymi poliami!? Aj ruja diviaka sa pomaly, ale isto chýli k svojmu koncu. Taktiež sa začínajú objavovať prvé znaky príchodu jari, akými bezpochyby sú prílet škovránkov, či husí divých. Zo zeme sa derú prvé snežienky.
V poľovníckej praxi je február mesiacom bilancie. Poľovnícky hospodár zhodnotí uplynulú sezónu a predkladá plán činnosti na nasledujúcu sezónu. Kompletizuje a predkladá orgánom štátnej správy výkaz o revíri a stavoch zveri. Odovzdávajú sa trofeje na chovateľskú prehliadku, aby bolo možné posúdiť správnosť odlovu. V neposlednom rade je potrebné v našich združenia pripraviť aj výročnú členskú schôdzu, ktorá by sa mala niesť v poľovníckom duchu.
   V mnohých poľovníckych združeniach je toto obdobie obdobím poľovníckych plesov, kde sa stretávajú kolegovia poľovníci so svojimi priateľmi a pozvanými hosťami a spoločne si vychutnávajú zábavu a oddych. 

predstavujeme poľovnícke združenie

PZ-Suchá-Zelenô
popis: Naše PZ sa rozprestiera na upatí dvoch parkov Nízkych Tatier a Velkej Fatry.Prírodu chotára charakterizuje zalesnenie bukom a smrekom, kde nad hranicou lesa prechádza do pásma kosodrevin ...
kraj: Žilinský (Slovensko)

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: dnes 16:28
Nisan Terano 2   2,7
Predam lacno Nisan terano 2 r.v. 7/1997, 170 000 km, diesel, 2 664 cm³ (2.7 l), 92 kW (125 PS), 5-st. manuálna prevodovka, 4x4 pohon, zelena, combi, 3 - dverové, 5 - miestne Dovezené z Luxemburska ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: dnes 13:04
Poľovnícke sako
Ponúkam na predaj nenosené poľovnícke/lesnícke sako na výšku postavy okolo 175 cm, obvod pása 90-100 cm ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: dnes 10:01
Predam fotopascu uovision um-595HD. Fotopasca je nova zakupena januar 2017. Zaruka dva roky. Dodam s bateriami 12ks a sd karta 8GB. Platna dvojrocna zaruka. Kupna cena bola 210€. Viac info telefonic ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 11.1.2017 19:46
Kritéria selektívneho odstrelu srncov .
1 ročné srnce dĺžka kmeňa bez vetiev nad 12 cm dĺžka členitého kmeňa nad 10 cm redukovaná hmotnosť parožia - 110 gr. 2 ročné srnce dĺžka kmeňa 18 cm počet vetiev - 5 priemerná dĺžka vetiev nad 3 cm bodová hodnota nad 45 b. CIC redukovaná hmotnosť - min. 180 gr. 3 ročné srnce dĺžka kmeňa nad 20 cm počet vetiev - 6 priemerná dĺžka vetiev nad ...
pridané: 11.1.2017 19:39
Treba zver vyvrhovať čo najskôr ulovení ? Odkladanie vyvrhovania sa vždy spája s hygienickými rizikami, najmä s možnosťou jej „zaparenia“. Cieľom je čo najskôr po ulovení odstrániť zo zveri vnútorné orgány, aby sa mohla vychladiť. Samozrejme, výber spôsobu závisí aj od veľkosti zvieraťa, pri rozhodovaní však musíme vychádzať z toho, o aký druh a vekovú kate ...
pridané: 11.1.2017 19:32
Streľba na diviaka
Poľovník by mal vedieť odhadnúť dĺžku tela unikajúcej zveri. V tabuľke uvažujeme o mierení na dospelého diviaka s dĺžkou 120 až 170 centimet- rov bez chvosta a na líšku s dĺžkou 120 centimet­rov vrátane chvosta. Pracujeme pritom len s priemernými údaj­mi, bez zohľadnenia pohlavia, veku, životného prostredia či individuálneho vývoja jedinca. Dôležité je poznať ...

najnovšie príbehy

pridané: 8.2.2017 21:00
Ruja bola v plnom prúde, doliny sa aj cez deň ozývali trúbením roztúžených jeleňov. Mám už dva týždne povolenku na lov jeleňa IV.VT v úseku Potoky. Je to pekná časť nášho revíru, známa dobrými rujoviskami aj silnými jeleňmi. Našťastie ešte v lete dal kolega   ...
autor: off milan49, kategória: poľovačka
pridané: 4.2.2017 2:15
Zásah do srdca...poľovníkovho
Zásah do srdca...poľovníkovho Nie, v tomto príbehu krv nepotečie, hoci by sa to z nadpisu dalo predpokladať. Tento príbeh je o tom, že na poľovačke môže byť do srdca zasiahnutý aj poľovník, nie len zver. Väčšinu mojich návštev revíru boli sprevádzané mlčaním mojich pušiek. Ni ...
autor: off tifo, kategória: poľovačka
pridané: 15.1.2017 11:09
História zverníc na Slovenku
Chov zveri vo zverniciach nemá na Slovensku takú bohatú tradíciu ako napr. v susednej Českej republike, kde je v súčasnosti takmer 200 zverníc a viaceré z nich vznikli už okolo roku 1400. Zo zverníc, ktoré v súčasnosti obhospodarujú LESY SR majú najbohatšiu históriu Topoľčianky, ale aj Teplý vrch a Betliar. V okolí Topoľčianok sa už okolo roku 1786 spomínajú dve zvernice ...
autor: off Hubert123, kategória: iné
© 2006 - 2017 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.