www.huntingland.sk
dnes je štvrtok,  30. júl 2015,  meniny má Libuša,  spln: 31. júl 2015,  dnes východ slnka: 05:23,  dnes západ slnka: 20:22
Predajňa poľovníckych potrieb Németh
www.profihunting.sk

oznamy

predstavujeme Chovateľskú stanicu Z Okrúhleho vrchu
predstavujeme Chovateľskú stanicu Z Okrúhleho vrchu
 
V súčasnej dobe našu chovateľskú stanicu reprezentuje suka plemena alpský jazvečíkovitý durič BEKKY TOTUROV DVOR a suka plemena borderský teriér - CHERA HANTER KRISBARK. Obe suky aktívne poľujú.
predstavujeme Chovateľskú stanicu Danibull
predstavujeme Chovateľskú stanicu Danibull
Chovateľská stanica Danibull. Pôvodným zameraním bolo plemeno Bulteriér, od čoho je odvodený aj názov chovateľskej stanice. V súčasnosti sa venujeme aj plemenu Slovenský hrubosrstý stavač.
 
Časopis Poľovníctvo a rybárstvo - augustové číslo
Časopis Poľovníctvo a rybárstvo - augustové číslo

Chemický zabijak * Selektívny lov jeleníc * Agresívne medvedíky * S taserom na pasrnca * Návrat k olovu! * Čertovská poľovačka * Prešibaná kmotra * Trubači v Malackách * Poklad srnčej matky * Šteňatá sa hlásia na svet * Problémové diviaky * Zvieratkovo * Najlepší vo finále * Báč 2015 * Nože v časoch nedávnych * Spoločník na dlhé cesty * Takmer zabudnuté hrivnáky * Asi rastú v utajení * Kam za nimi * Prezident rybárov * Elita na suchu * Nuansy sbirolina * Akcie prívlačových prútov * Slučková montáž * Pekný rybníček * Takže, aká farba je správna? * Monitoring Kysuce * Úhor na prírodno * Kam odplávali lipne a potočiaky? * Sivá nymfa * Kapry na psie granuly * Letná prívlač * Kde loviť tarpony? * Záchranca voblerov * Záťaž na bolonskom prúte * Čarovanie s matchovým prútom * Jesetery pre Labe * Podustva v ohrození * Divinové guľky s dubákmi

zobraziť časopis

Dacia Duster - TOP partner portálu LovuZdar.sk
dacia duster LovuZdar.sk
POĽOVNÍCKA FOTOGRAFIA 2015
Múzeum vo Svätom Antone, Osvetová komisia Slovenského poľovníckeho zväzu a f. Prospect Doletina B. Štiavnica organizujú 20. ročník celoslovenskej súťažnej prehliadky fotografií, v rámci XXV. ročníka celoslovenských poľovníckych slávností Dní sv. Huberta 2015, s názvom POĽOVNÍCKA FOTOGRAFIA 2015.

- propozície na stiahnutie
FOTOSÚŤAŽ - SRNČIA ZVER

foto súťaž srnčia zver


Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou IBO Poľovník a IBO Les a záhrada (www.ibo.sk).


Termín súťaže: 16.6.2015 - 31.8.2015


Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je srnčia zver - srnec, srna, srnčatá, srnčia ruja, úlovok srnca - všetko čo sa týka srnčej zveri. Tematicky nevhodné fotografie budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Jedine že by ste si ich vymazali a pridali znova ale do kat. súťaže. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 4. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií.


Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.8.2015 (vrátane) najviac hlasov.


1.cena: Elektrický strunový vyžínač VILLAGER VET 350 P (sponzor IBO Les a záhrada)

2.cena: srnčia vábnička NORDIK ROE (sponzor IBO Poľovník)

3.cena: termo ponožky LovuZdar.sk


Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 16.6.2015.


Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 7.9.2015.


Tešíme sa na Vaše fotografie!

VIDEO SÚŤAŽ - SRNČIA ZVER

video súťaž srnčia zver


Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou SVEHRA (www.jagershop.sk).


Termín súťaže: 16.6.2015 - 31.8.2015


Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou videa je srnčia zver - srnec, srna, srnčatá, srnčia ruja, lov srnca - všetko čo sa týka srnčej zveri. Tematicky nevhodné videá budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať video vytvorené z fotografií. Do súťaže môžete pridať i viac videí, najviac však 3. Videá zaradené v súťaži budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Videí.


Odmenení budú autori videí, ktoré získajú do 31.8.2015 (vrátane) najviac hlasov.


1.cena: fotopasca (sponzor SVEHRA jagershop.sk)
2.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk
3.cena: termo ponožky LovuZdar.sk


Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 16.6.2015.


Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 7.9.2015.


Tešíme sa na Vaše videá!

Dacia Duster - auto pre poľovníkov

najnovšie fotky

lanštiakhrdý pohĺadNa Farskej poľanePočas rujesrnecZajo

najnovšie videá

Čeští mufloniDaš či nedašDohladavka lanstiakasrnec - liškaHubert 2005Hubertove slavnosti Oščadnica 2005

najnovšie firmy

Už 20 rokov sme špecializovaná firma zameraná najmä na distribúciu a predaj offroad príslušenstva, špeciálne offroad úpravy, predaj vysielačiek a príslušenstva k nim. Ponúkame profesionálne odborné poradenstvo s vlastným servisným zázemím ako i vývojovým oddelením.
Trenčiansky kraj, Handlová
Predajňa poľovníckych potrieb v Tornali. Široký sortiment - Bezkonkurenčné ceny Zbrane, strelivo / Sellier Bellot, Sako, RWS, Geco, Federal Igman, Prvi partizan,Barnaul, Hornady, , , ZVS / , optika, oblečenie, obuv, vzduchovky, plynové zbrane, nože, doplnky, darčekové predmety ...
Banskobystrický kraj, Tornaľa

poľovník v júli

   Júlové počasie je typické vysokými dennými teplotami, ktoré sa i v noci držia dosť vysoko. Typické bývajú búrky z tepla, kedy sa nebo zatiahne a celú krajinu zvlaží letná búrka. Vysoké teploty vplývajú aj na obyvateľov lesov. Zver počas dňa leží na miestach, kde je ukrytá pred slnečnými lúčmi. Na večernú pašu tiež vychádza o niečo neskôr. Veľa zveri sa zdržuje v porastoch repky, kde nachádza dostatok potravy. Lesnú zver počas dňa obťažujú okrem horúčav aj množstvá hmyzu, ktoré na zver neustále dobiedzajú. Zver má v tomto období veľké nároky na vodu, ktorú vyhľadáva aby uhasila smäd, alebo sa vyváľala v blate.

   Najdôležitejšou úlohou je preto zabezpečiť práve dostatok vody. Tam kde nie sú prirodzené pramene a potoky treba vodu dovážať. Spotreba vody sa líši podľa druhu zveri, od dospelého jeleňa, ktorý dokáže za deň prijať 15 až 20 litrov vody, po zajaca s potrebou 1 až 2 litre. Dbať treba nielen na kvantitu, ale aj kvalitu vody.

   Potravinová ponuka je počas leta bohatá, zver si má z čoho vyberať. Od rôznych druhov tráv, malinčia až po bohatú ponuku kultúrnych rastlín. Srnčia pravidelne vychádza do porastov ďatelinovín, kde sa v pokoji popása. Diviaky schádzajú do obilia a repky. Často krát sa v nich zdržiavajú celé dni a robia tak poľnohospodárom výrazné škody.

   Venujeme sa lovu srnčej a diviačej zveri. Správnym lovom diviačej zveri možno znížiť škody, ktoré dokážu títo čierny rytieri napáchať na poľnohospodárskych plochách. Od polovice júla je možné loviť i dospelé diviaky. Repka a obilie je pre túto zver silným magnetom a lov preto býva často úspešný. Dôležité je strieľať iba na jedinca, ktorého sme bezpečne posúdili, aby sme s prasiatok nechtiac neurobili malé siroty, bohužiaľ i to sa niekedy stáva.

   Približne v druhej polovici júla sa začína srnčia ruja. Staršie srnce zo svojho teritória odháňajú mladších a telesne slabších samcov. Dobrým pomocníkom pri pozorovaní takýchto výjavov zo života srnčej zveri je nepochybne fotoaparát. Kvalitná fotografia určite urobí radosť a bude spomienkou na chvíle prežité v našom revíri. Počas ruje môžeme použiť i vábničku a imitovať rôzne zvuky, ktoré táto zver vydáva.

   V lese je rušnejšie ako zvyčajne. Dôvodom je aj začínajúca hubárska sezóna a letné prázdniny. Poniektorí návštevníci hôr sa v nich však nevedia správať. Hluk a odpadky sú často krát znakmi ich prítomnosti. Neprípustné sú tiež voľne sa pohybujúce psy. Takýchto návštevníkov treba napomenúť. Nech už je mesiac akýkoľvek, v horách je vždy čo obdivovať.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

 
...
kraj: Bratislavský (Slovensko)

akcie

Dunajský pohár - viackolová súťaž v OS-80
22.8. 2015 - 12.9. 2015

Rozsah a termíny: 6 kôl v disciplíne OS-80 na strelniciach v nižšie uvedených termínoch:1.kolo: 14.3.2015 - Mochovce2.kolo: 25.4.2015 - Iža3.kolo: 8.5.2015 - Martovce4.kolo: 20.6.2015 - Kravany n. Dunajom5.kolo: 22.8.2015: Moča6.kolo: 12.9.2015: MochovceZbrane a strelivo podľa streleckého poriadku. Podmienky na účasť: osoby spĺňajúce držbu brokovej zbraneSpôsob určenia celkového víťaza a celkového poradia: pre určenie víťaza a celkového poradia sa budú počítať 3 najlepšie výsledky z 1. až 5. kola, ku ktorým sa pripočíta výsledok zo 6. kola (t.j. 6. kolo je povinné). Ceny v jednotlivých kolách sú:1. miesto: 125 brok. nábojov a diplom, 2. miesto: 75 brok. nábojov a diplom, 3. miesto: 50 brok. nábojov a diplomCeny celkové hodnotenie 1. až 6. kolo: pohár + diplom + finančná odmena1. miesto: 600 EUR, 2. miesto: 500 EUR, 3. miesto: 400 EUR, 4. miesto: 300 EUR, 5. miesto: 200 EUR, 6. miesto: 100 EURŠtartovné 25 EUR. Prezentácia vždy od 08:30 do 09:00 hod. Začiatok preteku o 09:00 hod. Kontakt: riaditeľ preteku p. E. Ševčík (0905 621684)


akciu pridal: off kaso79
akcie sa zúčastní: off kaso79,
Veľká cena Domaše
22.8. 2015 - 23.8. 2015

Pozvánka na Veľkú cenu Domaše.


Srdečne pozývame všetkých štartujúcich ako aj divákov na Veľkú cenu Domaše, v dňoch 22. – 23. 08. 2015 do Vranova nad Topľou, kde vám pripravíme nezabudnuteľný zážitok.


Organizačný výbor


- propozície na stiahnutie


Veľká cena Domaše
akciu pridal: on admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Verejný strelecký Pretek o pohár starostu Šoporne v Americkom trape.
5.9. 2015

PZ Domovina ŠoporňaDňa 05.09.2015 ( v sobotu ) Vás srdečne pozývame na Verejný strelecký pretek o putovný pohár starostu obce Šoporňa na asfaltové terče ( Americký trap ), ktorý sa bude konať na strelnici PZ Domovina.Začiatok preteku je od 9.00 hod. do 16.00 hod, strieľa sa Americký trap hodnotia sa strelci s najväčším počtom zásahov. V prípade rovnosti zasiahnutých terčov pokračuje pretek rozstrelom s jedným nábojom.Súťažiť sa bude zaujímavé ceny.Zároveň Vás pozývame na špeciality z diviny a to guláš zo srnca a pečeného diviaka aľko a nealko bude zabezpečené.Tešíme sa na stretnutie s Vami. 


akciu pridal: off sinel
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: 30.7.2015 16:44
Predám trofej
Predám raritnú trofej jeleňa ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 30.7.2015 13:55
Predám guľovnicu IZ 18 cal. 223 rem. s montážou a puškohľadom, vystrelených cca 20 nábojov, nevyužitá. ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 30.7.2015 12:55
Predám NKS
Predám NKS - pes s PP narodený 3.6.2013, JSS, I.C a KV-NKS, V2. Cena dohodou. T.č.:0911 112 706. ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 24.6.2015 7:55
~~Obvodná poľovnícka komora , Martin                                     Anonymná anketa o vzťahu poľovníkov              &nb ...
autor: off Lysec, kategória: poľovná zver
Tlačová správa Vážené zodpovedné inštitúcie, vážená odborná verejnosť, vážení priatelia prírody, občania Slovenskej republiky, dovoľujeme si Vás upozorniť na veľmi dôležitú problematiku týkajúcu sa nás všetkých. V tomto období pric ...
autor: on admin, kategória: poľovníctvo
pridané: 15.6.2015 15:07
~~Ing.Jaroslav Ďurík                                                               &n ...
autor: off Lysec, kategória: poľovníctvo

najnovšie príbehy

pridané: 19.7.2015 11:17
Postriežka či relaxácia ?   Krstný na dva týždne k moru do Bulharska odišiel a mne clivota myseľ opantala. Postriežkou na diviaky sa relaxovať vyberiem. Bola to super podívaná, keď začala srnčia zver podvečer z hory vychádzať. Najprv jedna srna, potom druhá, tretia. Pásli sa na skosenom prielohu a potom &scaron ...
autor: off Vacoo, kategória: poľovačka
pridané: 3.6.2015 18:36
Prvy srnec
Na moje 15. meniny mi môj starý otec dal darček, na ktorý už nikdy nezabudnem. Bol to môj prvý srnec. Jedného dňa prišiel za mnou dedko a oznamil mi, že dnes bude ten deň kedy mi pomôže streliť srnca. pár dni pred tým sme si už vypozorovali jedného krásneho srnca, ktorý je vhodný na odstrel. T ...
autor: off bzuco69, kategória: poľovačka
pridané: 3.6.2015 14:45
Na strnisku
~~Jedno teplé poobedie sa ma dedo spýtal, či pôjdeme večer do hory na posed. Ja som ani chvíľu neváhal a hneď som mu odpovedal: ,,To si sa ma ani nemusel pýtať.´´ Ešte v tú chvíľu sme sa dohodli na čase kedy pôjdeme a na mieste kde si sadneme. Keď sa blížil čas odchodu som sa išiel ešte n ...
autor: off bzuco69, kategória: poľovačka
© 2006 - 2015 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.