www.huntingland.sk
dnes je piatok,  28. august 2015,  meniny má Augustín,  spln: 29. august 2015,  dnes východ slnka: 06:02,  dnes západ slnka: 19:33
Predajňa poľovníckych potrieb Németh
Poľovníctvo TEREM

oznamy

srnčia ruja - vábenie - poľovačka na srnca - Nordik Roe - Dacia Duster
srnčia ruja - vábenie - poľovačka na srnca - Nordik Roe - Dacia Duster
... to všetko vás čaká vo videu, ktoré zachytáva priebeh srnčej ruje, vábenie srncov, ukončené je ulovením krásneho srnca. Pripravili sme pre vás skoro 13 minútový zostrih všetkého čo sa nám podarilo zachytiť kamerou počas srnčej ruje. Dúfam že sa vám video bude páčiť. Video si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.
 
predstavujeme Chovateľskú stanicu z Porubskej horárne
predstavujeme Chovateľskú stanicu z Porubskej horárne
Chovateľská stanica z Porubskej horárne sa venuje chovu bíglov a hrubosrstých jazvečíkov od roku 2011.
Našim cieľom je vychovávať zdravé a poľovne vedené psy.
Časopis Poľovníctvo a rybárstvo - septembrové číslo
Časopis Poľovníctvo a rybárstvo - septembrové číslo

Smädné zajace * Monitoring medveďov na Poľane * Nie vrtuliam! * Trofeje už neletia * Chronické chradnutie * Prichádza kráľ * Dni sv. Huberta 2015 * Ohliadnutie za srnčou rujou * Hernia bránice * Memoriál Š. Krasňanského * Od narodenia do odstavu * Ako sme lovili * Úprava diviačej trofeje * Pozor, je tu jaguár! * Veľká trojka na Slovensku * Pichliačikove dobrodružstvá * Strmuľka anízová * 10 mýtov o love kaprov * Na sumce s bójkou * Koniec psích dní * Za maškrtníkmi * Sme majstri sveta * Problémové vodné stupne * Patenty preparátora * Namiesto boleňov jalce * Montáž so sponkou * Očakávania a možnosti chovu pstruhov * Ostračky a slnečnice * Zelená nymfa * Rybárčenie so švihom * Malé zázraky * Nedravé predátory * Lov na zlome * Diviak v alobale

zobraziť časopis Poľovníctvo a rybárstvo 

Právna poradňa - nová sekcia portálu pre vás
Právna poradňa - nová sekcia portálu pre vás
Vážení priatelia,
v spolupráci s JUDr. Norbertom Horváthom, advokátom špecializujúcim sa na oblasť poľovníckeho práva sme pre Vás pripravili novú sekciu portálu LovuZdar.sk - právnu poradňu. Táto sekcia vznikla v snahe pomôcť tým, ktorí sami nedisponujú dostatočnými právnymi vedomosťami v oblasti poľovníckeho práva a za pomoc budú považovať aj prípadné základné právne usmernenie, ktoré tu získajú. Chcem upozorniť, že sekcia nebola vytvorená s cieľom poskytovať služby právnej pomoci, nakoľko to ani z legislatívneho hľadiska nie je dovolené, ale aspoň usmerniť návštevníkov portálu v spleti mnohých predpisov a inštitúcií, ktoré sú na riešenie ich vecí príslušné.
Dacia Duster – ideálny partner pre poľovníkov?
Dacia Duster – ideálny partner pre poľovníkov?
Ako ste si určite všimli, už druhý rok spolupracuje náš portál so značkou Dacia. Prečo je to tak? Asi pred dvomi rokmi som uvažoval nad kúpou nového vozidla, ktoré by som mohol používať občas aj na dlhé cesty, ale hlavne na moje poľovnícke hobby, pri ktorom treba občas zdolať aj horšie prístupný terén. Oslovila ma Dacia Duster, pre svoj vydarený dizajn, veľmi dobrý pomer úžitkovej hodnoty a ceny vozidla a odbornou verejnosťou veľmi pozitívne hodnotené jazdné vlastnosti v teréne. Napadlo mi, že možno mnohí z vás uvažujete rovnako a mohol by vás zaujímať nezaujatý názor niekoho, kto prežíva denne veľmi podobné situácie ako vy. Preto som navrhol importérovi vozidiel Dacia dlhodobý test zameraný na potreby poľovníkov. Odvtedy aktívne využívam Daciu Duster už takmer dva roky, počas ktorých som precestoval viac ako 24 000 km. Preto mi dovoľte sa s vami v krátkosti podeliť o moje doterajšie skúsenosti.
POĽOVNÍCKA FOTOGRAFIA 2015
Múzeum vo Svätom Antone, Osvetová komisia Slovenského poľovníckeho zväzu a f. Prospect Doletina B. Štiavnica organizujú 20. ročník celoslovenskej súťažnej prehliadky fotografií, v rámci XXV. ročníka celoslovenských poľovníckych slávností Dní sv. Huberta 2015, s názvom POĽOVNÍCKA FOTOGRAFIA 2015.

- propozície na stiahnutie
FOTOSÚŤAŽ - SRNČIA ZVER

foto súťaž srnčia zver


Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou IBO Poľovník a IBO Les a záhrada (www.ibo.sk).


Termín súťaže: 16.6.2015 - 31.8.2015


Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je srnčia zver - srnec, srna, srnčatá, srnčia ruja, úlovok srnca - všetko čo sa týka srnčej zveri. Tematicky nevhodné fotografie budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Jedine že by ste si ich vymazali a pridali znova ale do kat. súťaže. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 4. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií.


Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.8.2015 (vrátane) najviac hlasov.


1.cena: Elektrický strunový vyžínač VILLAGER VET 350 P (sponzor IBO Les a záhrada)

2.cena: srnčia vábnička NORDIK ROE (sponzor IBO Poľovník)

3.cena: termo ponožky LovuZdar.sk


Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 16.6.2015.


Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 7.9.2015.


Tešíme sa na Vaše fotografie!

VIDEO SÚŤAŽ - SRNČIA ZVER

video súťaž srnčia zver


Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou SVEHRA (www.jagershop.sk).


Termín súťaže: 16.6.2015 - 31.8.2015


Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou videa je srnčia zver - srnec, srna, srnčatá, srnčia ruja, lov srnca - všetko čo sa týka srnčej zveri. Tematicky nevhodné videá budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať video vytvorené z fotografií. Do súťaže môžete pridať i viac videí, najviac však 3. Videá zaradené v súťaži budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Videí.


Odmenení budú autori videí, ktoré získajú do 31.8.2015 (vrátane) najviac hlasov.


1.cena: fotopasca (sponzor SVEHRA jagershop.sk)
2.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk
3.cena: termo ponožky LovuZdar.sk


Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 16.6.2015.


Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 7.9.2015.


Tešíme sa na Vaše videá!

najnovšie fotky

okamihCape BuffaloHamblivýzaujatiIII. veková triedaranne stretnutie

najnovšie videá

Jesenné ránoNa love.Ked sa dvíhla hmla.srna a srnecJelenice pri soľníkuNedelňajší tréning

najnovšie firmy

Už 20 rokov sme špecializovaná firma zameraná najmä na distribúciu a predaj offroad príslušenstva, špeciálne offroad úpravy, predaj vysielačiek a príslušenstva k nim. Ponúkame profesionálne odborné poradenstvo s vlastným servisným zázemím ako i vývojovým oddelením.
Trenčiansky kraj, Handlová
Predajňa poľovníckych potrieb v Tornali. Široký sortiment - Bezkonkurenčné ceny Zbrane, strelivo / Sellier Bellot, Sako, RWS, Geco, Federal Igman, Prvi partizan,Barnaul, Hornady, , , ZVS / , optika, oblečenie, obuv, vzduchovky, plynové zbrane, nože, doplnky, darčekové predmety ...
Banskobystrický kraj, Tornaľa

poľovník v auguste

   Leto sa v kalendári prehuplo do svojej poslednej tretiny. V auguste sa často krát striedajú teplejšie dni s chladnejšími, ktoré sú sprevádzané dažďom. Búrky z tepla dodávajú lesom potrebnú vlahu a jeho obyvateľom hasia smäd. Husté porasty malinčia ponúkajú svoje plody a dobrý úkryt. Les je v plnej sile.

   V tomto období pokračujeme v príprave krmiva na zimu. Sušenie sena a letniny, patrí k bežným činnostiam vykonávaných v revíry. Občas je tiež potrebné vyčistiť prístupové chodníčky k posedom, ktoré môžu rýchlo zarásť. Výrazne sa zmenil charakter poľných revírov. Poľnohospodári už zobrali úrodu repky a obilnín, zostali iba prázdne polia. Zver hľadá pokoj v okolitých remízkach a hájikoch. Na strniská, ktoré zostali po zbere, ešte stále schádzajú diviaky a počas dňa tu nájde potravu i nejeden holub hrivnák. Dorastajúca kukurica ponúka diviakom a inej zveri úkryt a najmä chutnú potravu. Vrcholí ruja srnčej zveri. Srnce vyhľadávajú rujné srny.

   Už pekne odrastené jelenčatá nasledujú svoje matky na každom kroku. Vyvíjajúce sa parožie jeleňov a danielov je obalené lykom. Lyko však láka dotieravý hmyz, ktorý neustále dobiedza a znervózňuje zver.

   Naďalej sa poľuje na srnca a diviaka. Úspešné sú najmä ranné a večerné vychádzky. Pri postrieľaní diviaka a následnej dohľadávke a to najmä v kukurici, treba dbať na opatrnosť. Porast kukurice neumožňuje rýchlu manipuláciu so zbraňou. Vo výhode je preto zranený diviak.

   Čas strávený v lese, ale aj na posede znepríjemňujú všadeprítomné komáre. Tie po vytrvalých dažďoch vyrazili do ofenzívy. Repelent je preto nutnou výbavou.

   Les je aj v lete výborným miestom k oddychu a zrelaxovaniu. Bohužiaľ nie každý však vie ako sa v ňom správať. Napríklad zberači lesných plodov. Tí dokážu vyzbierať veľké množstvo malín alebo čučoriedok a tak pripraviť medvede a iné druhy zveri o ich prirodzenú potravu.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

 
...
kraj: Bratislavský (Slovensko)

akcie

Dunajský pohár - viackolová súťaž v OS-80
22.8. 2015 - 12.9. 2015

Rozsah a termíny: 6 kôl v disciplíne OS-80 na strelniciach v nižšie uvedených termínoch:1.kolo: 14.3.2015 - Mochovce2.kolo: 25.4.2015 - Iža3.kolo: 8.5.2015 - Martovce4.kolo: 20.6.2015 - Kravany n. Dunajom5.kolo: 22.8.2015: Moča6.kolo: 12.9.2015: MochovceZbrane a strelivo podľa streleckého poriadku. Podmienky na účasť: osoby spĺňajúce držbu brokovej zbraneSpôsob určenia celkového víťaza a celkového poradia: pre určenie víťaza a celkového poradia sa budú počítať 3 najlepšie výsledky z 1. až 5. kola, ku ktorým sa pripočíta výsledok zo 6. kola (t.j. 6. kolo je povinné). Ceny v jednotlivých kolách sú:1. miesto: 125 brok. nábojov a diplom, 2. miesto: 75 brok. nábojov a diplom, 3. miesto: 50 brok. nábojov a diplomCeny celkové hodnotenie 1. až 6. kolo: pohár + diplom + finančná odmena1. miesto: 600 EUR, 2. miesto: 500 EUR, 3. miesto: 400 EUR, 4. miesto: 300 EUR, 5. miesto: 200 EUR, 6. miesto: 100 EURŠtartovné 25 EUR. Prezentácia vždy od 08:30 do 09:00 hod. Začiatok preteku o 09:00 hod. Kontakt: riaditeľ preteku p. E. Ševčík (0905 621684)


akciu pridal: off kaso79
akcie sa zúčastní: off kaso79,
Verejný strelecký pretek
30.8. 2015

POĽOVNÍCKE ZDRUŽENIE " MANNA" V PRESEĽANOCH

      usporiada dňa 30.8.2015 ( v nedeľu ) na strelnici PZ ,, MANNA,,    v Preseľanoch 34. ročník STRELECKÉHO PRETEKU O PUTOVNÝ  POHÁR SNP v streľbe na asfaltové terče –  americký trap.  Časový rozpis:

 - 8:00 Začiatok predaja položiek - 9:00 Slávnostné otvorenie streleckého preteku - začiatok strelieb - 17:00 Predpokladané ukončenie streleckého preteku  Cena jednej položky na desať terčov je 3,00 euro.  Hodnotí sa päť najlepších položiek.

  Ceny :  1. cena -  150.- Eur + Pohár + Putovný pohár  2. cena -  100.- Eur +Pohár  3. cena -   50.- Eur + Pohár

    Občerstvenie bude zabezpečené na strelnici PZ.  Za riadny priebeh streleckého preteku zodpovedá organizačný   výbor PZ.KONTAKT: 0903 746168 , 0904 227657

  TEŠÍME   SA   NA   VAŠU   ÚČASŤ  !


akciu pridal: off Revirnik89
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Verejný strelecký Pretek o pohár starostu Šoporne v Americkom trape.
5.9. 2015

PZ Domovina ŠoporňaDňa 05.09.2015 ( v sobotu ) Vás srdečne pozývame na Verejný strelecký pretek o putovný pohár starostu obce Šoporňa na asfaltové terče ( Americký trap ), ktorý sa bude konať na strelnici PZ Domovina.Začiatok preteku je od 9.00 hod. do 16.00 hod, strieľa sa Americký trap hodnotia sa strelci s najväčším počtom zásahov. V prípade rovnosti zasiahnutých terčov pokračuje pretek rozstrelom s jedným nábojom.Súťažiť sa bude zaujímavé ceny.Zároveň Vás pozývame na špeciality z diviny a to guláš zo srnca a pečeného diviaka aľko a nealko bude zabezpečené.Tešíme sa na stretnutie s Vami. 


akciu pridal: off sinel
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Jesenné skúšky retrieverov a Jesenné skúšky stavačov
5.9. 2015

Slovenský športový klub retrieverov usporiada dňa 05. 09. 2015 Jesenné skúšky retrieverov so zadávaním titulov CACT, R. CACT, Najlepší retriever a Jesenné skúšky stavačov o Víťaza Jesenných skúšok stavačov.Propozície: www.sportklub-retriever.sk/images/propozicie_JSR-september.pdfPrihláška: www.sportklub-retriever.sk/images/prihlaska_JSR-september.docxMiesto konania: Imeľ (okres Komárno)Uzávierka prihlášok: 23. 08. 2015Začiatok skúšok: 8,15 hod.

Jesenné skúšky retrieverov a Jesenné skúšky stavačov
akciu pridal: off S-i-m-o-n-k-a
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
19 ročník Memoriálu Kolomana Slimáka
25.9. 2015 - 27.9. 2015
19 ročník Memoriálu Kolomana Slimáka
akciu pridal: off macek351975
akcie sa zúčastní: off sauer303clasic,

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: 27.8.2015 15:57
čistiace šnúry Bore Snake
Predám čistiace šnúry Bore Snake na gulove zbrane cal.22 , 5.6mm .24 , 6mm , .25 , 6,5mm , .32 , 8mm , cal.270w , 7mm , cal.45 , 11,5mm , cal.357 , 9mm , .35 , cal.38 , 308w , 7,62mm , 30-06 sprin ...
kategória: iné
rybarstvo petrov zdar
pridané: 27.8.2015 8:54
Guľovnice 8x57 JR
Predám guľovnicu 8x57JR, vz. 24, úloženka po odbornej renovácii. Možná dohoda. ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 26.8.2015 22:12
Sauer 202 highland 270WIN
Predam opakovaciu guľovnicu Sauer 202 highland..kal. 270 WIN..montaž era reknagel..optika Leica Magnus 1,5-10x42...drevo kategorie c.5...lahučka velmi presna gulovnicka..idealna na pochôdzky...nas ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

Dacia Duster – ideálny partner pre poľovníkov?
     Ako ste si určite všimli, už druhý rok spolupracuje náš portál so značkou Dacia. Prečo je to tak? Asi pred dvomi rokmi som uvažoval nad kúpou nového vozidla, ktoré by som mohol používať občas aj na dlhé cesty, ale hlavne na moje poľovnícke hobby, pri ktorom treba občas zdolať aj ho ...
autor: off admin, kategória: iné
pridané: 8.8.2015 8:09
Kauza leva   Cecil
Priatelia poľovníci, V poslednej dobe prebehla masívna kampaň o ulovení leva Cecil v Zimbabwe . Bohužiaľ si myslím , s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou – že ľudia ktorí o tom píšu nemajú presné informácie o love v Zimbabwe a zrejme nikdy neboli ani v Zimbabwe , nieto ešte v parku Hwange. Keďže mo ...
pridané: 24.6.2015 7:55
~~Obvodná poľovnícka komora , Martin                                     Anonymná anketa o vzťahu poľovníkov              &nb ...
autor: off Lysec, kategória: poľovná zver

najnovšie príbehy

pridané: 19.7.2015 11:17
Postriežka či relaxácia ?   Krstný na dva týždne k moru do Bulharska odišiel a mne clivota myseľ opantala. Postriežkou na diviaky sa relaxovať vyberiem. Bola to super podívaná, keď začala srnčia zver podvečer z hory vychádzať. Najprv jedna srna, potom druhá, tretia. Pásli sa na skosenom prielohu a potom &scaron ...
autor: off Vacoo, kategória: poľovačka
pridané: 3.6.2015 18:36
Prvy srnec
Na moje 15. meniny mi môj starý otec dal darček, na ktorý už nikdy nezabudnem. Bol to môj prvý srnec. Jedného dňa prišiel za mnou dedko a oznamil mi, že dnes bude ten deň kedy mi pomôže streliť srnca. pár dni pred tým sme si už vypozorovali jedného krásneho srnca, ktorý je vhodný na odstrel. T ...
autor: off bzuco69, kategória: poľovačka
pridané: 3.6.2015 14:45
Na strnisku
~~Jedno teplé poobedie sa ma dedo spýtal, či pôjdeme večer do hory na posed. Ja som ani chvíľu neváhal a hneď som mu odpovedal: ,,To si sa ma ani nemusel pýtať.´´ Ešte v tú chvíľu sme sa dohodli na čase kedy pôjdeme a na mieste kde si sadneme. Keď sa blížil čas odchodu som sa išiel ešte n ...
autor: off bzuco69, kategória: poľovačka
© 2006 - 2015 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.