www.huntingland.sk
dnes je utorok,  23. máj 2017,  meniny má Želmíra,  spln: 9. jún 2017,  dnes východ slnka: 05:00,  dnes západ slnka: 20:26
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia
CAKNORIS.sk

oznamy

FOTOSÚŤAŽ - SRNČIA ZVER
fotosúťaž srnčia zver
FOTOSÚŤAŽ - VTÁCTVO VO VOĽNEJ PRÍRODE

FOTO SÚŤAŽ


V spolupráci so Zlatníctvom Ivan Godál (www.polovnickysperk.sk) vyhlasujeme novú Fotosúťaž na tému Vtáctvo vo voľnej prírode.

Termín súťaže: 27.03.2017 - 31.05.2017

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je vtáctvo fotené vo voľnej prírode. Fotografie fotené vtáctvo v zajatí nebudú zaradené do vyhodnotenia súťaže a budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 3 fotografie. Taktiež bola do súťaže zavedená anonymita autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách.
Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala najlepšia fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.05.2017 (vrátane) najviac hlasov.

Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

1.cena: prívesok z líščieho trháku osadeného v 14karátovom zlate
2.cena: šiltovka LovuZdar.sk
3.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 27.03.2017.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy v máji 2017.

Tešíme sa na Vaše fotografie!

najnovšie fotky

našuchorený trasochvostíkSrnec II.vtParohZimná spomienkasrnkavlciPóózor, rozchod!kmotra v tráve...TrojčataFlinta pokrstenaOpatrnáupsTínedžerLetošní druhýPrvý pohlad je najkrajší10torakNa stromePekne rastú..

najnovšie videá

srnec čergovNa luke.Záchrana srnca lesného(Capreolus capreolus)Rys ostrovid(Lynx lynx)Ach ten vietor.Medvede spolu na soliskuSrnec...DiviakDiviakPárenie medveďovnłodyMamina

najnovšie firmy

Predajca tažných zariadení a nosičov s montážnymi dieľňami po celom Slovensku. Najširší výber značiek, rýchle dodanie a nízke ceny. Objednávky tovaru aj montáží na www.tazargroup.sk.
Bratislavský kraj, Bratislava
Predaj poľovníckeho oblečenia a doplnkov - www.najpolovnik.sk
Prešovský kraj, Jakubany

poľovník v máji

   Jarné počasie sme si ešte ani nestihli poriadne vychutnať a už je tu posledný jarný mesiac. Lesy, polia, lúky, všetko je do zelena. Výnimkou sú porasty repky so svojou jasno žltou farbou kvetov. Kvitnúť začína agát biely, je jednou z najúspešnejších inváznych drevín na našom území. Jeho jasno biele kvety sú významným zdrojom obživy pre včelstvá.

   V tomto období už nie je zver odkázaná na prikrmovanie. Kŕmne zariadenia by sme už mali mať vyčistené a vydezinfikované. Teraz je dôležité dopĺňať najmä soľníky. V máji je vhodný čas na zakladanie políčok pre malú zver a tiež na prípravu letniny. V revíroch sa objavujú druhé vrhy zajačikov a čo nevidieť začnú svojich potomkov vodiť i srny. V líščích brlohoch je stále menej miesta a mladé líščatá sa už čoskoro vydajú na prieskumy okolo nory. Vyvíjajúce sa parožie jeleňov je pokryté lykom. Na tvorbu nového parožia potrebujú dostatok minerálnych látok.

   V polovici mája sa upriami pozornosť poľovníkov na srnce. Začína sa totiž obdobie ich lovu. Na jeho začiatku lovíme srnce 1. vekovej triedy, ktoré nespĺňajú stanovené kritéria chovnosti. Staršie srnce nechávame aby sa zúčastnili ruje. Srnčia zver vychádza na pašu pomerne v rovnakom čase a lov z posedov je efektívny. Pred výstrelom je nutné správne určiť vek srnca a kvalitu parožia. U jednoročných srncov to však nebýva problémom. Ak si však nie sme istý, nestrieľajme! Po ulovení nezabúdajme na poľovnícke tradície, ktoré odlišujú poľovníka od obyčajného lovca. Ulovenému srncovi vzdajme poctu zálomkami. Na tieto účely sa používajú ulomené konáriky zo stromov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v okolí. Prvý zálomok vložíme ulovenému srncovi do papule ako posledný hryz. Druhý zálomok umiestnime na ranu tak, že jeho ulomená časť smeruje k parožiu srnca. Posledný zálomok, mierne namočený vo farbe, patrí úspešnému strelcovi, ktorý si ho upevní na pravú stranu klobúka. Ak bolo potrebné srnca dohľadať pomocou psíka, zálomok patrí aj jemu. Umiestnenie plomby (značky) a zapísanie úlovku do povolenky je samozrejmosťou.

   Po návrate z lesa si v tomto období môžeme so sebou priniesť aj neželaného hosťa – kliešťa. Na našom území žije dvadsať druhov týchto parazitov. Našťastie iba pár z nich je pre človeka či zviera nebezpečných. Aby sme zabránili možným komplikáciám je dôležité najmä včasné odstránenie prichyteného kliešťa a dezinfekcia miesta.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

PZ Starý Diel - Vychylovka
...
kraj: Žilinský (Slovensko)

akcie

Otvorená strelnica Americký TRAP pre verejnosť
27.5. 2017

Oznamujeme Vám, že dňa 27.5.2017 od 13:00 bude otvorená strelnica Americký TRAP pre verejnosť. Kto má chuť, príďte si zastrielať!cena položky: 2 € / 10 terčovmiesto: strelnica ObyceViac informácií na tel. č. 0905 171 589 (p. Németh)


Otvorená strelnica Americký TRAP pre verejnosť
akciu pridal: správca admin
akcie sa zúčastní: správca admin,
Verejné strelecké preteky Veselé
3.6. 2017
Verejné strelecké preteky Veselé
akciu pridal: off -palo-
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Poľovnícky juniáles
3.6. 2017 - 4.6. 2017

Poľovnícke združenie Výčapy - Opatovce Vás srdečne pozýva dňa 3. júna 2017 na poľovnícky juniáles, ktorý sa bude konať v miestnom kultúrnom dome. Pre hostí sú pripravené špeciality z diviny, víno, nealko, káva. O hodubnú produkciu sa postará skupina DANUBIUS. Cena vstupenky je 20 Eur/osoba. Objednávky sa príjímajú na telefónnych číslach: 0903 837 838 a 0915 706 645 


Poľovnícky juniáles
akciu pridal: off magnat
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Verejné strelecké preteky.
3.6. 2017

Poľovnícke združenie Lakšárska Nová Ves poriada dňa 3.6.2017 v čase 08.00 hod.- 20.00 hod.,  Verejné strelecké preteky o pohár starostky obce Lakšárska Nová Ves v disciplíne Poľovnícky parkúr, na strelnici U Jazera , kú. Lakšárska Nová Ves.Hodnotí sa súčet troch najlepších položiek. Jena položka obsahuje 35 asfaltových terčov / 15 x trap, 10 x zajac, 5 x 2 kačica. Cena jednej položky 10 euro.Ceny : 1. miesto : odstrel srnca III. vt. + divina, pohár pre víťaza2. miesto : finančná hotovosť, vecná cena, pohár3. miesto : finančná hotovosť, vecná cena, pohár4 - 10 miesto: vecné ceny, poháre

Občerstvenie zabezpečené - pečený diviak, srnčí guláš, cigánska pečienka.Večer zábava pri hudbe.

Tel. kontakt : 0905987053


Verejné strelecké preteky.
akciu pridal: off stanov
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý
Súťaž vo varení gulášu, Mýtne Ludany 2017
10.6. 2017

Blíži sa mesiac jún, ktorý je mesiacom poľovníctva a ochrany prírody. V tomto mesiaci usporiadame a zorganizujeme súťaž vo varení poľovníckeho a nepoľovníckeho  guľášu.SLOS Pribina Nitra, Firma Marko 1935,  Robert Jáger, s.r.o. – skúšobňa zbraní LM a Firma Bokroš Fermot, si Vás dovoľujú  ako hlavní organizátori pozvať na toto podujatie. Súťaž sa uskutoční 10.06.2017 so zrazom o 9.00 hod. v obci Mýtne Ludany – vinohradné chatky. V priebehu súťaže bude firma Marko 1935 predvádzať najnovšie modely oblečenia poľovníkov a obuvi. Firma Marko 1935 poskytuje členom SLOS Pribina Nitra na všetky druhy oblečenia a  obuvi zľavy až do 50% ceny, čo je možné počas súťaže vo varení guľášu si objednať a zakúpiť. Firma Robert Jáger, s.r.o. – skúšobňa zbraní poskytnú víťazom súťaže bezplatné preskúšanie zbrane a členom Pribiny veľké zľavy pri preskúšaní zbraní. Účastníci súťaže na záver budú vyhodnotení a prvé 3 družstvá v poradí budú odmenené hodnotnými vecnými cenami, medailami a diplomami. Všetci súťažiaci obdržia pamätné medaily účastníkov varenia poľovníckeho a nepoľovníckeho guľášu . Príďte si zmerať sily a schopnosti vo varení guľášu. O občerstvenie a hudbu bude postarané. Tešíme sa na účasť poľovníckych a občianskych družstiev.  Na podujatí si budete môcť pozrieť ukážky drevorezbárskych prác známeho rezbára Štefana Beňu z Plášťoviec a ukážky práce sokoliarov, ako aj ukážky poslušnosti poľovne upotrebiteľného psa. Prosíme o potvrdenie účasti na tejto akcií na telefónnom čísle 0903/472399 – p. František Bokroš alebo na t.č. 0905/506479 – p. Mojmír Gera do 31.05.2017. Poznamenávame, že priestory na varenie súťažného guľášu sú zabezpečené, avšak každý účastník si musí priniesť so sebou kotlík, materiál a engridiencie do guľášu ako aj prezentačnú tabuľu s názvom súťažného družstva. Zo strany organizátorov je zabezpečené drevo, voda, občerstvenie a živá hudba. V prípade nejasností sa informujte na sporné otázky u organizátorov podujatia.

Poznámka: Prosíme sponzorov o ceny do súťaže a dobrovoľný poplatok na zabezpečenie tejto akcie .Ďakujeme za priazeň a tešíme sa na stretnutie. Lovu zdar!!!                                                                       Organizátori súťaže, v.r.


akciu pridal: správca admin
akcie sa zúčastní: off hubertak, off zozale, off pangrac, off martinhancko, off hickok,

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

Ďalekohľad  WIDE ANGLE 10x50 FIELD 7
Predám pogumovaný ďalekohľad WIDE ANGLE 10x50 FIELD 7. Používaný na poľovné účely, čistý bez škrabancov na skle. ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: dnes 18:05
Predám guľovnicu jednovýstrelovú IŽ 18 MN kal. 7,62x54R s optikou, upravená pažba, zjemnená spúšť, ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: dnes 15:13
Sada pneu na SUV
Predam zimne pneu na al. diskoch. 235x65x17 vhodne na SUV Hyundai santafe. Pneu boli používane od novembra 2016. Kupene oktober 2016. Najazdene 2500 km. Dvôvod predaja. Preda. Ostali mi po predaji ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

Máte problém s presnou muškou? Kvalitný puškohľad pomôže pri každej streľbe!
Trafiť sa vždy do čierneho, nemusí byť také jednoduché. Ak sa trápite pri každej svojej streľbe s tým, aby ste dokonale zasiahli určený cieľ, máme pre vás riešenie! Možno váš problém vzniká kvôli súčasnému puškohľadu. Alebo je na vine to, že žiadny puškohľad za ...
pridané: 11.1.2017 19:46
Kritéria selektívneho odstrelu srncov .
1 ročné srnce dĺžka kmeňa bez vetiev nad 12 cm dĺžka členitého kmeňa nad 10 cm redukovaná hmotnosť parožia - 110 gr. 2 ročné srnce dĺžka kmeňa 18 cm počet vetiev - 5 priemerná dĺžka vetiev nad 3 cm bodová hodnota nad 45 b. CIC redukovaná hmotnosť - min. 180 gr. 3 ročné srnce dĺžka kmeňa nad 20 cm počet vetiev - 6 priemerná dĺžka vetiev nad ...
pridané: 11.1.2017 19:39
Treba zver vyvrhovať čo najskôr ulovení ? Odkladanie vyvrhovania sa vždy spája s hygienickými rizikami, najmä s možnosťou jej „zaparenia“. Cieľom je čo najskôr po ulovení odstrániť zo zveri vnútorné orgány, aby sa mohla vychladiť. Samozrejme, výber spôsobu závisí aj od veľkosti zvieraťa, pri rozhodovaní však musíme vychádzať z toho, o aký druh a vekovú kate ...

najnovšie príbehy

pridané: 6.5.2017 22:05
Boli sme zavolaní merať plochy na lesnom celku Vígľaš. Bolo to v asi tretí deň našich meraní. Plocha podľa GPS padla do hustej, približne 50 ročnej smrečiny. Keď sme po asi hodinke mali všetko hotové, spustil sa dážď. Dvaja kolegovia a ja sme debatovali čo ďalej, navliekali pršiplášte, skr&yac ...
pridané: 8.2.2017 21:00
Ruja bola v plnom prúde, doliny sa aj cez deň ozývali trúbením roztúžených jeleňov. Mám už dva týždne povolenku na lov jeleňa IV.VT v úseku Potoky. Je to pekná časť nášho revíru, známa dobrými rujoviskami aj silnými jeleňmi. Našťastie ešte v lete dal kolega   ...
autor: on milan49, kategória: poľovačka
pridané: 4.2.2017 2:15
Zásah do srdca...poľovníkovho
Zásah do srdca...poľovníkovho Nie, v tomto príbehu krv nepotečie, hoci by sa to z nadpisu dalo predpokladať. Tento príbeh je o tom, že na poľovačke môže byť do srdca zasiahnutý aj poľovník, nie len zver. Väčšinu mojich návštev revíru boli sprevádzané mlčaním mojich pušiek. Ni ...
autor: off tifo, kategória: poľovačka
© 2006 - 2017 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.