dnes je piatok,  21. november 2014,  meniny má Elvíra,  spln: 6. december 2014,  dnes východ slnka: 07:07,  dnes západ slnka: 15:57
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

oznamy

Pribalíme Vám k vianociam termo ponožky LovuZdar.sk
termo ponožky zadarmo

Nezabudnite preto do poznámky v objednávke uviesť svoju veľkosť!
VIDEO SÚŤAŽ - Spoločné poľovačky

video súťaž spoločná poľovačka

Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou IBO Poľovník (www.ibo.sk).
Termín súťaže: 09.11.2014 - 28.02.2015
Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou videa je záznam zo Spoločnej poľovačky. Dĺžka videa musí byť minimálne 3 minúty. Zábery musia byť z jednej poľovačky. Nesmie ísť o video ako záznam z viacerých poľovačiek. Tematicky nevhodné videá budú zo súťaže vyradené. Do súťaže nemôžete pridať video vytvorené z fotografií. Do súťaže sa nemôžu zaradiť videá, ktoré už na portáli LovuZdar.sk máte uverejnené. Takéto videá budú tiež zo súťaže vyradené. Do súťaže môžete pridať i viac videí, najviac však 3. Videá zaradené v súťaži budú po skončení súťaže preradené do kategórie Poľovačka.

Autor videa ktoré získa do 28.02.2015 (vrátane) najviac hlasov vyhráva od spoločnosti IBO Poľovník značkový kvalitný poľovnícky nôž GERBER MOMENT FIXED BLADE LARGE DP.
Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 09.11.2014.

Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 6.3.2015.

Tešíme sa na Vaše videá!

Sekcia Inzercia po novom!
Vzhľadom na neustále porušovanie pravidiel bezplatnej inzercie a jej využívanie na komerčné účely sme boli nútení pristúpiť k zmene pravidiel v sekcii Inzercia. Každý môže pridať iba 1 bezplatný inzerát mesačne. Bola zrušená možnosť obnoviť inzerát za nový - nastaviť najnovší čas pridania bez úpravy inzerátu. Upraviť na inzeráte sa dá iba cena a fotografie. Preto je dobré napísať všetky informácie hneď pri pridávaní. Inzerát bude automaticky vymazaný po uplynutí 100 dní.
Vychádzali sme zo štatistík bežných inzerentov, kde tento počet je úplne postačujúci pre bežného poľovníka - inzerenta. Prípadné dotazy a otázky na nový spôsob inzercie rád zodpoviem v diskusii Sekcia Inzercia
ďakujem za pochopenie
admin
FOTOSÚŤAŽ - Danielia ruja
FOTOSÚŤAŽ - Danielia ruja
Súťaž organizuje portál LovuZdar.sk v spolupráci s firmou SVEHRA (prevádzkovateľ internetového obchodu www.jagershop.sk).
Termín súťaže: 14.10.2014 - 30.11. 2014
Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je Danielia ruja. Tematicky nevhodné fotografie budú vyradené zo súťaže. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na portáli LovuZdar.sk máte. Takéto fotografie budú tiež zo súťaže vyradené. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Fotografie zaradené v súťaži budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií sekcie Fotografií.

Autor fotografie ktorá získa do 30.11.2014 (vrátane) najviac hlasov vyhráva od spoločnosti SVEHRA Fotopascu ScoutGuard SG 370 HD s neviditeľným prísvitom.
Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže do 14.10.2014.

Výherca súťaže bude vyhlásený na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy najneskôr 6.12.2014.
Boli sme na návšteve v Poľovníctve TEREM v Banskej Bystrici
LovuZdar.sk na návšteve Poľovníctva TEREM v Banskej Bystrici. Predstavíme Vám ponuku obchodu, všetky informácie o rakúskych guľovniciach značky Rossler a ukážeme vám aké jednoduché a rýchle je vymeniť si kaliber guľovnice Rossler za iný priamo doma.
poľovníctvo TEREM
Dacia Duster - auto pre poľovníkov

najnovšie fotky

Pohlad z jari ...portrét sojkyČas krmenia...srnkyDiana

najnovšie videá

DobytiPo subojiKysucký danielPri nore.Z polí a lesov.krasny 14-torák

najnovšie firmy

V našej ponuke nájdete originálne fotopasce svetových výrobcov Acorn, Welltar, UOVision a samozrejme k nim aj kompletné príslušenstvo.
Trenčiansky kraj, Priepasné
Fotopasce Boskon Guard – to pravé pre Vás ochrana budov & fariem & domácnosti & poľovníctvo
Žilinský kraj, Námestovo

poľovník v novembri

   Rok sa chýli k svojmu koncu. Človek sa ani nenazdal a už je tu november. Posledný z jesenných mesiacov je typický chladnými ránami s teplotami okolo nuly. V noci klesá teplota do mínusových hodnôt. Počas dňa prevláda sychravé počasie sprevádzané dažďom a nezriedka i snežením. Život v lese sa aj napriek nevľúdnemu podnebiu nezastaví.
   Rušno je najmä v čriedach muflónej zveri. Dôvodom je ruja. Staršie barany sa pridávajú k čriedam holej zveri, kde vyhľadávajú rujné muflónky. Prítomnosť viacerých starších a silnejších baranov často krát vedie k súbojom. Pri súboji sa samce rozbehnú oproti sebe a zrazia sa rohmi. Strety baraních hláv počuť do širokého okolia. Po oplodnení sú samice gravidné 22 týždňov a mláďatá prichádzajú na svet v apríli.
   Srnčiu zver môžeme pozorovať najmä na poliach s repkou, ktorá je ľahko dostupnou potravou. Nadmerné spásanie tejto plodiny však vyvoláva tráviace ťažkosti. Zver trpí hnačkami, v ťažších prípadoch dočasnou slepotou. Časté sú aj úhyny. Okolo polí by sme mali mať dobre zásobené krmelce so senom. To je zdrojom vlákniny, ktorú srnčia zver potrebuje pre správnu funkciu tráviaceho traktu. Dôležitá je aj soľ a minerálne lizy. Približne od polovice novembra začínajú srnce zhadzovať parožie.
   Počty ulovených zajacov dnes a v minulosti sú neporovnateľné. Tento rok sa pod nižšie stavy podpísalo najmä nepriaznivé daždivé počasie. Ak chceme vo svojom revíri pomôcť zajacom prežiť zimné obdobie, predkladáme im dužinaté krmivo, seno, alebo napríklad konáriky ovocných stromov.
   Nastáva čas spoločných poľovačiek. Pri spoločných poľovačkách na kačice, husi a malú zver je neodmysliteľným pomocníkom pes. Zákon o poľovníctve (č. 274/2009 Z.z.) ukladá povinnosť mať na prinášanie a vyhľadávanie ulovenej zveri na prvých troch strelcov jedného poľovne upotrebiteľného psa a na ďalších aj začatých päť strelcov psa ďalšieho. Podobne je to aj pri poľovaní na diviaky, kde je potrebný jeden pes na prvých päť strelcov a na každých aj začínajúcich desať strelcov ďalší poľovne upotrebiteľný psík. Počas spoločnej poľovačky je najdôležitejšia bezpečnosť všet kých jej účastníkov. Preto je dôležité aby sme sa riadili pokynmi vedúceho poľovačky. Ten určí lokality kde sa bude poľovať a oboznámi všetkých zúčastnených s pravidlami. Z ľahkovážneho správania, požívania alkoholu alebo nebezpečnej manipulácie zo zbraňou ešte nič dobrého nevzišlo! Majme to na pamäti aby sme sa mohli zísť na záverečnom výrade spokojní a plní zážitkov z pekného a verím, že úspešného dňa.
   Samotná poľovačka nie je iba o love. Je to stretnutie priateľov a známych. Poľovníci z poľných revírov prichádzajú na pozvania svojich kamarátov na diviaky a každý poľovník, ktorý sa počas roka pohybuje v lesnom revíri, určite nepohrdne pozvaním na zajaca či bažanta.

Ondrik

predstavujeme poľovnícke združenie

...
kraj: Trenčiansky (Slovensko)

akcie

FeHoVa 2015 Medzinárodná výstava loveckých zbraní, rybárstva a poľovníctva
12.2. 2015 - 15.2. 2015
FeHoVa 2015 Medzinárodná výstava loveckých zbraní, rybárstva a poľovníctva
akciu pridal: on admin
akcie sa zúčastní: zatiaľ nikto, buď prvý

inzercia, bazár, ponuka, dopyt, najnovšie inzeráty

pridané: 21.11.2014 16:19
gulovnica Brno Effect
predam gulovnicu Brno Effect fs 7x65r, s puskohladom zeiss 4x32 ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 21.11.2014 15:26
Bavorský farbiar
Predám 4,5 ročného bavorského farbiara, PF 1. cena. Končím v PZ. ...
rybarstvo petrov zdar
pridané: 21.11.2014 10:16
LOV BAŽANTOV
Farma Oborín, s.r.o., Vám ponúka možnosť organizovania spoločných poľovačiek na bažanty v poľovnom revíri Oborín v termíne od:6.12.2014 - 31.1.2015.Optimálny počet poľovníkov na jedn ...
rybarstvo petrov zdar

najnovšie články

pridané: 6.11.2014 16:36
Swarovski EL Range 8x42
Hľadáte špičkový ďalekohľad s integrovaným ďiaľkomerom ?? Tak rozhodne by ste sa mali pozrieť na Swarovski EL Range... Ja osobne som si ho kúpil pred približne jeden a pol rokom a teraz som k nemu napísal pár postrehov a skúseností z praxe...   Jeho hlavná devíza spočíva v tom , že aj napriek i ...
pridané: 23.10.2014 6:09
~~                                                                Slovenský vlk ...
autor: off Lysec, kategória: poľovníctvo
pridané: 19.10.2014 7:53
Združenie polovníckych organizácií HUBERT je občianske združenie, ktoré združuje PO, ktoré sú registrované na LU, majú svoje ICO a sú členmi SPK. Hlavnou úlohou ZPO Hubert je združit PO do jedného velkého celku a zmenit zákon o polovníctve - zrušit povinné členstvo v ...

najnovšie príbehy

pridané: 3.11.2014 17:31
  Predvčerom som si sadol v poľnej časti revíru na posed zvaný "Pri vodárni". Tá vodáreň totiž patrí roľ.družstvu , ktoré má cca 250 m od posedu svoj rozsiahly areál (kravíny, ošipáreň, dielne , garáže, sýpky a pod. )Tento areál o výmere cca 4 ha&nb ...
pridané: 28.10.2014 13:41
             Jelenia ruja na Poľane - úryvok z poviedky Je pondelkové ráno. S Ľubomírom kráčame v prítmí strmým chodníkom na Vrch Detvu. Chrapľavý hlas jeleňa nás primä k opatrnosti. Pohybujeme sa veľmi pomaly, vyčkávajúc na opätovné ručanie. Svi ...
autor: off Vacoo, kategória: poľovačka
pridané: 24.10.2014 15:54
Po týždni odriekania poľovačky
                         Po týždni choroby a odriekania poľovačky  Keď ma koncom týždňa začalo bolieť hrdlo vedel som že si dlhší čas nezapoľujem na líšťičky... V pondelok som už mašíroval k doktorke s horúčkou a kašľom,verdikt znel t&yacu ...
autor: off matusko22, kategória: poľovačka