Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ma niekto skusenosti z gulovou kozlicou ? - diskusia

autor: off gabo2502
pridané: 10.6.2009 21:59
.aky kaliber by bol najlepsi??mam zaujem nieco vecsie a ktomu nieco male .
počet zobrazení: 10 868
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 70 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rossler8x57js, 28.1.2012 o 16:12

škoda pysania s vamy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 28.1.2012 o 14:30

strielat do jednej diery sa da aj s kvalitnym strelivom. netreba doma v pivnici vazit zrnka prachu...samozrejme, tych-ktorych to bavi nech robia co chcu-ameriku vsak neobjavia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2012 o 13:56

rossler8x57js pousmiať sa môžu ale vyargumentovať s tým už bude problém :-D Reagovať vlastne nie je na čo . Kto si myslí že dokáže doma v pivnici urobiť na hračkárskych vážkach a mašinkách lepšie strelivo ako napríklad RWS či Norma nech sa hrajuuušká laboruje do sýtosti . Ak by mi niekto takéto kutilské strelivo chcel darovať zadarmo určite by som ho odmietol . Ak si niekto myslí že vzdušná vlkosť,prašnosť ,teplota a mnoho iných faktorov sú blbosti a doma v pivnici to bude lepšie ako v sterilnej firme RWS kde vývojari stále pracujú na vývoji nových nábojov nech si naplňa pre mňa aj v obyvačke . Ja to nikomu neberiem . Môže si aj puškohľad poskladať doma mne je to naozaj jedno . Ak sa bude niekto usmievať nech sa smeje do sýtosti a hor sa na fóra kde sa laboruje a vymýšla vymyslené :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 27.1.2012 o 15:41

tu nejde o neaku reklamu či telesoping či vtlkanie do hlavy koho to zaujme nech si z toho zoberie niečo niečo na tom bude a ty čo sa tomu rozumeju sa nad tymyto prispevkamy iba usmeju a ani reagovat nebudu lebo to by bolo na dlho a stale to iste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.1.2012 o 21:39

Okrem toho veľmi nerád objavujem objavené . Renomné značky streliva majú zmáknutú sterilitu ,prašnosť optimálnu vzdušnú vlhkosť až teplotu a iné maličkosti ,ktoré nie je možné v domácich podmienkach dosiahnuť . Naháňať nejaké umastené zrniečko prachu na čínskej vážke doma v pivnici je skôr humorné ako geniálne . To všetko robia stroje ktoré sú oveľa presnejšie ako tie lacné doma . To je iba môj názor . Už tu debatovali prebíjači v iných témach kde sa riadne naježilo zopár prebíjačov . Okrem toho keď mal niekto problém s guľovnicou pripekaním naboja v blaseri atď . Jednalo sa obyčajne o to špeci domáce strelivo . To nie je náhoda!!!Ospravedlňujem sa že som odbočil od temičky . Ku guľovej kozlici som sa vyjadril v predchádzajúcich príspevkoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.1.2012 o 21:30

rossler8x57js určite sú fora kde prebíjači popisujú neuveriteľnú presnosť ktorú práve vymysleli doma v pivnici . Môj názor je ,že pri jednej alebo dvoch krabičkách ročne čo vystrielam aby som laboroval strelivo to je masochizmus . Naozaj nevidím na to jeden relevantný dôvod pre mňa osobne určite nie . Málokedy strielam na 100 m a tam je odchýlka streliva možno 1 cm . Netúžim dosiahnuť 0,7mm . Mám kamarata čo chodí na audio fora ohladne audio techniky tam ti nahustia do hlavy ako je potrebné mať káblik z veže za 20 000 € . Všetko je to iba o hre . V telesopingu ti tiež ukážu vecičky ktoré sú neuveriteľné a jedinečné .Práve preto si ich ja nekupujem . Podobne to funguje na fotorecenziach ,ktorým vôbec nedôverujem . Mám odskúšané aké blbosti tam píšu o objektívoch . Takže mičurín vo výrobe streliva zo mňa určite nebude . Zatial mi nikto nedal jediný relevantný dôvod na prebíjanie streliva doma . Samozrejme kto chce nech si vyrába doma sám . Ako hovoria bratia česi Kdo si hraje nezlobí :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 26.1.2012 o 18:01

mna to moc nenadchlo. to by som musel mat nervy zo zlata piplat sa takto len s jednym nabojom. myslim, ze taky rozptyl sa da dosiahnut aj kvalitnym tovarenskym strelivom. ono je to vacsinou o strelcovi-ocicka a rucicky. Ale v tom videu odkaz strielal dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 26.1.2012 o 17:40

každá strela necháva v hlavni oter.. či nie?? :-).. super video.. moc sa mi páčila dielnička.. na jedničku.. čistota všetko pekne uskladnené prehladné.. nemá chybu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 26.1.2012 o 16:40

mna by zaujimalo, ako taki super presni strelci cistia hlaven na zbrani, ked im tam strela zanecha oter. chcel by som to vediet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 26.1.2012 o 16:34

odkaz video prebijani v pivnicy a ten nastrel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 26.1.2012 o 16:28

na loveckom fore je par tipkov ktory ti vysvetlia o čom to je prebijanie.prečo jedny naboje strielaju z jednej pušky super a z druhej maš problem trafit terč a to robia tie stroje za miliony .neaky pan tu pisal o h manteloch a ich presnych navažkach a osadeni striel prebijanim si odskušaš čo ti sedi a robiš sy to sam.edko strielam normu aj cdp to su neni neake nekvalitne naboje či? a neni ich malo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.1.2012 o 11:16

jarodt ako koníčka či životný štýl to beriem . Proste chlapci sa hrajú tým to všetko začína i končí . Fabrické strelivo je dostatočne presné vyrábané na špičkových strojoch . Strelba na 300m hm o nalaborovaní streliva to isto nebude . Odchýlku nespôsobuje ani tak nakalibrovanie streliva ako tlak vzduchu ,nadmorská výška, strelba do kopca či s kopca , hmyz ktorým strela prelieta ,vlhkosť vzduchu ,teplota ,a mnoho a mnoho iných faktorov ktoré sa nedajú niekako kalibráciou odstrániť . Tolko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 26.1.2012 o 7:13

Edu, veruže nie je prebíjanie ako prebíjanie, tu by som si určite poopravil názor. Asi pred 7 rokmi som bol v Rakúskych Alpách s kolegom, ktorý mal kamzíka a poviem ti to, čo som tam videl predčilo všetky moje fantázie o ktorých som dovtedy nemal ani páru. Počul si niečo o životnom štýle prebíjanie ? Ani ja nie. To sú chlapi, ktorí tam žijú a ich koníčkom je výroba vlastného streliva, štelovanie a úpravy zbraní, väčšinou cenných unikátnych kúskov. Pravidelne sa stretávajú po tých svojich samotách a nedokážu debatovať o ničom inom ako o týchto veciach, hodiny, dni, mesiace, roky ... V skratke k výrobe streliva : chlapík si kúpi dajme tomu 1000 striel a všetky odváži tuším na tisícinu jednu po druhej, vypočíta priemernú hmotnosť, vyhodí /doslova/ 200, alebo 300 striel s najväčšou a ten istý počet s najmenšou hodnotou, ostane mu 400 najpresnejšie vyrobených striel, ktoré použije na prebíjanie, prach na prebíjanie si už nepamätám, ale samozrejme svetová extratrieda, pri vážení a konečnom laborovaní tam ešte dohadzoval chlapík na váhu zrnko po zrnku prachu, aby mu to sedelo všetko na tisícinu presne... Výsledkom takejto absolútne precíznej práce je strelivo, ktorému sebelepšie fabrické nesiaha ani po päty. Títo chlapci s tým poľujú na kamzíky a svište často na niekoľkostometrové vzdialenosti a tam proste neexistuje, že odchýlka 2 cm na 100 m, ale odchýlka 2 cm na 300 m. Tie údaje si už možno presne nepamätám, ale sú to neuveriteľné hodnoty. Samozrejme v našich podmienkach je to zbytočný luxus, fabrické strelivo je na bežné poľovanie na bežné poľovnícke vzdialenosti dostatočne presné, chcel som len dokumentovať, že ak sa prebíjanie robí profesionálne, žiadne fabrické strelivo, kde robí navážku stroj sa mu presnosťou nevyrovná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2012 o 23:26

rossler8x57js ked si kupiš kvalitné strelivo jeho rozptyl bude 1 - 2 cm na 100 m .Ak ho nalaboruje niekto doma v pivnici jeho presnosť budé aká ? Nemyslím si ,že by niekto nalaboroval niečo kúzelnejšia ani presnejšie ako stroje renomných výrobcov za miliony euro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.1.2012 o 16:41

kolko ludi, tolko chuti. Ak niekto prebija-OK. pre radoveho polovnika staci uplne kvalitne strelivo-nie S&B a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 25.1.2012 o 16:35

nepovedal by som že ekonoicky ale aj na presnost..nalaboruje si aka navažka aka strela najlepšie sadne tej zbrani,kolko vtlači strelu do krčka nabojnice to všetko všetko ma vplyv na presnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.1.2012 o 16:31

iboo, pisem si na ceskom Loveckom fore so Shivou a Figim, ti nekupuju vobec tovarenske strelivo, ale kupuju komponenty a robia si ho sami doma. Samozrejme, dosahuju vynikajucich vysledkov na dlhe trate. A obidvaja aj poluju, zvlast Figi ma odbachnute dost zveri na velke dialky, ako napr 400-500 metrov. Prenho prebijanie ma vyznam. Pre radoveho polovnika plne postacuje kvalitne strelivo, ktore si zakupi. Mne striela 375H&H zasahy na 100 metrov 2-3 cm od seba. Pre mna je to dostacujuca presnost a nemam potrebu prebijat naboje. Ved predsa vo fabrike vedia, preco laboruju tie-ktore strely na danu rychlost. Musia to mat nejako odskusane. Usterit na prebijanim strelive by pre mna malo vyznam vtedy, keby som strielal sportovo velky pocet nabojov a chcel dosiahnut vynikajucu presnost. Zatial mi postacuje strelivo od Normy. Kopec polovnikov striela aj na 300 metrov so standartnym tovarenskym strelivom a skor urobi chybu strelec chvejucov sa rukou, ako sa vyhovarat na strelivo. U nas podaktori tiez strielaju na velke dialky a neviem ani o jednom, zeby si doma prebijal. Kupim kvalitne strelivo a strielam bez obav. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2012 o 15:54

prebíjanie má svoj význam pre športových strelcov čo pália tisíce nabojov môže mať nejaký ekonomický význam . Najmä pre pištole.Pre mňa osobne žiaden . Nemám náboje tak si ich kúpim a je to vybavené . Verím značkám ako Norma či RWS že mi to nakalibrujú správne . Menit rýchlosť nepovažujem za nejakú výhodu . Myslím ,že fabrika to má zmáknuté k dokonalosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 25.1.2012 o 11:58

Stačí si zmerať celkovú dĺžku origo nábojov a uvidíš ten rozdiel. Meral som RWS H-mantel a také rozdiely nemám ani keď budem moje náboje merať s colštokom. A o navážkach ani nehovorím. Zmeraj úsťovú rýchlosť. Ale hlavná výhoda pri laborovaní vlastných nábojov je že k strele akú chceš si navolíš rýchlosť akú chceš. Nafúknuté nábojnice sa najskôr kalibrujú. A ak ide o presnú streľbu na väčšie vzdialenosti, tak sú tie nafúknuté nábojnice výhodou(presný tvar komory)kalibrujú sa len krčky. Čínske vážky ako kto. Osobne ak by som si za peniaze čo som dal do prebíjacieho setu kúpil kvalitné náboje, tak mi vydržia do smrti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 25.1.2012 o 11:58

a čo tak toto? :) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 25.1.2012 o 0:45

mibe74 prestaň čítať katalógy a pozerať SCI FI filmy. Trepú ti tu do hlavy myšlienky ludia, ktorí nemajú ani puk o tom, čo prebíjanie je a čo sa dá dosiahnuť s bežnými zbraňami.Samozrejme dá sa odtrhnúť aj nejaký ten palec, ale rovnako aj stroj vo fabrike, aj človek robí chyby.Myslíte si že stroje vo fabrikách RUAGu produkujú čistú špičku, dokonalú? Marihuana je ešte stále nelegálna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 20:49

ja strieľam Geco a som spokojný čo sa týka aj ceny :) ale dosť odbočujeme od témy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 20:47

mozem ti zarucene povedat, ze s Normou som nemal nikdy problemy, co sa tyka presnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 20:36

neboj taktiež som proti prebijaniu ;) A myslím že Edu to zhodnotil naprosto geniálne :D vraj nafúknutá stará hilzňa a staré čínske vážky :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 20:26

Hirko2 myslis si, ze budes na tom lepsie, ked doma s prebijacim cinskym nadobickom za 500 eur-cca natrepes naboje? alebo si kupis ako ja normu, popripade ine kvalitne strelivo a pukas to s minimalnym rozptylom. mne mojich 2 cm na 100 metrov bohate stacia. A kto chce strielat bench rest-na to su ine naboje a zbrane. Takisto strelec, pokial vystreli raz za 5 rokov na kontrolnych, tak to je onicom. A v pivnici sa hrat na vynalezcu nemienim-fabrika to vymyslela za mna a plni mi naboje. Ja kupim a strielam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 20:20

presne si to vystihol mibe74 ! Tiež to nechávam na fabriku RWS alebo Norma :-D tam majú lepšiu kalibráciu ako do nafuknutej starej hilzne vážiť na čínskych vážkach v pivnici nejaký náboj :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 20:18

inak poznam cloveka, ktory ma 375H&H ako ja a prebija si sam doma s prebijacim nadobickom od Hornadyho. Presnost dosahuje vynikajucu. Ponukol sa mi, ze mi prebije strelivo-zadarmo, len si chce obohatit skusenosti, aby som mu poslal prazdne nabojnice-vystrelene. Ale ja nie som pokusny kralik a nechcem, aby mi vo veku terajsich 28 rokov odtrhlo hlavu, alebo urvalo rucicky-to sa mam este rad :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 20:18

Ano tá obsluha je náročnejšia u tých dvojakov . Keď má človek popité ani sa v toľkých gombíkoch nevyzná . Horšie ako klarinet.až to všetko ponaťahuje zistí ktorý kohútik je odkial a napinačik ako to odistit a také štrapácie môže tá zver aj odbehnúť . U Blasera R osmičky také nič nehrozí potlačí sa poistka všetko je odistené žiaden napináčik žiadne kohutiky dva ešte sa aj bodka rozsvieti :-D. Všetko je jasné :-D odkaz netreba sa modliť či sú trubky správne zletované . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 20:13

he heh konečene by bolo v správach niečo poriadne nie tam a tam sa stratila mačička :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 20:10

no ked si niekto kupi prebijaci manual a sersan k tomu, neni z neho hned majster sveta. inak fabriky co si plnia naboje maju masiny za miliony. Ja strielam fabricke norma oryx 300 grainovy na 100 metrov zasahy 2 cm od seba-takze nemienim prebijat strelivo niekde doma v pivnici-este by som dakde vybuchol-ako sa poznam :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 20:05

hej však jasné ja som sa len tak zo zvedavosti pýtal ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 20:04

tu S 303 som mal v ruke-vyborne spracovana zbran a takisto velmi dobre vyvazena. cital som aj ja o zasekavani nabojov, ale moze sa ti vzpriecit aj v klasickom zaveri-či? ja sosobne keby som mal kupovat taku zbran, tak jednoznacne benelli argo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 20:03

niekde dole som opísal ako kamarát strieľal na kamzíka v rakúsku s guľovou kozou ;) nemal problém len napol oba napináčiky naraz a išli obe gule naraz ale vzdialneosť ti neviem povedať na akú strieľal ale trafil obomi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.1.2012 o 20:01

Zrejme sa na kamzíka poľuje a strieľa na veľké vzdialenosti a tam sú vhodnejšie jednohlavňové presné guľovnice a príslušný kaliber s výbornou balistikou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 19:52

pýtam sa pretože som niečo zachytil že je tam stým prebíjaním nejaký problém traja známi to mali hneď to dali preč .. jeden trošku netypicky :D ... a Jager prečo nie aj na Kamzíka? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.1.2012 o 19:46

A preco nie ako prva zbran? Ja polujem iba s gul.kozlicou..JEdna hlaven nastrelena podla ONV a hotovo. JAsne ze to nie je na behanie po skalach za kamzikom ale na Slov. mi to stačí.(zatial) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 19:45

myslim, ze sa mu raz vzpriecil naboj, ale bol prebijany-ktosi mu dal vyskusat, tak neviem posudit kvalitu. Inak fabricke strelivo puka paradne a je to aj presna zbran. puskohlad ma moeptu dajaky nadhankovy, ale neviem presne model. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 19:40

mibe ten čo má tú s303? čo na ňu vraví? nemá sňou problémy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 19:27

trosku mimo temy: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 70 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov