Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok - výber zbrane do 1200 € - diskusia

autor: off adam89
pridané: 18.5.2009 20:36
Chcle by som si zakupiť gulobrokovu kozlicu do 35 tisic prosim poradit

Dakujem
počet zobrazení: 36 824
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 169 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 23.3.2018 o 17:18

Reakcia na príspevok od Lukas32, 23.3.2018 o 0:29 :
Lukas32- konkretne v com je UPLNA pohoda u tohoto gulobroku? Ved brokova ma plne zahrdlenie 1/1,patron 7x57R nie je nic moc a patri len medzi akysi standard, flinta sa neda naprazdno "spustit" stlacenim oboch spusti,vaha nie je zrovna najlahsia na celodenne pochodzky(3,45-3,50 kg bez montaze a optiky), vola oboch spusti do stran podla mna je prilis velka a hlucna, tak v com je ta UPLNA pohoda? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lukas32, 23.3.2018 o 0:29

Ja mám GB brno 50.2. 7X57R/12 úplná pohoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 11.11.2009 o 7:59

iboo ano ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.11.2009 o 23:59

Edu - strielal /skúsil si si strelbu z kal.9,3x62 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2009 o 19:53

namor676 presne tak treba poriadne kalibre nie hladať jeleňa po rem 222 tri dni ako bolo povolené starým zákonom . Samozrejme k tomu RWS EVO . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 10.11.2009 o 18:31

Ak môžem doporučiť, určite kaliber 9,3 x 62. RWS EVO so m zatiaľ nevyskúšal, dúfam, že čoskoro budem mať príležitosť. Tento kaliber je veľmi dobrý, a hlavne mám pocit istoty, že mi nijaká zver neodbehne. Zatiaľ sa tak nestalo- vždy zostala v ohni na mieste, až na jeno jelienča, to odbeho asi 20 metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 10.11.2009 o 14:44

Edu neuvažol by si radšej o 9,3x62 predsa len je tam trošku väčší výber streliva. A priemer dobrý, veľkosť ničím nenahradíš : )))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2009 o 11:17

kasari samozrejme ,že chlapi sú stale ako malé deti (: Našťastie (: keď to pominie život už bude k ničomu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2009 o 11:15

Iboo zatial to vypadá na 9,3x64 alebo 7mm Rem. Mag
rys 2 samozrejme žene by sa mala darovať vyrobená koža líščia . Ja som daroval celeho lišiaka môjmu hosťovi . Takže ak si ju dá vyrobiť môže potešiť napríklad manželku . Do drania sa mi veľmi nechcelo ,lebo mám poranenú ruku .Aj keď besnotu sme úspešne na Slovensku zlikvidovali ešte stále vo mne pretrváva konzervatizmus voči tejto smrtelnej chorobe .
Na kožuch nešetrím ani sa to neoplatí kedže v grécku stojí líščí kožuch 100 € za čo mi ho nikto na Slovensku ,ani len nezošije. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 9.11.2009 o 23:18

Edu, keby si ju stiahol z kože a dal vyrobiť a dajme tomu až potom daroval človeku ( žene ), ktorá má rada pekné kožušiny, myslím si, že by si naplno zabodoval - aj na viac rokov. Dobre stiahnutá avyrobená pekná líška je veru pekná a pomerne trvanlivá trofej. Mám na mysli líšku stiahnutú do vaku a tak aj vyrobenú, nie podšitú filcom - to mi až tak moc nereže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.11.2009 o 21:44

Edu nj, schvaľujem :))) keď už blaser, tak poriadny.....ale čo mňa zaujíma - kaliber ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 9.11.2009 o 19:38

A mimochodem - když jsem si poslední kulovnici přinesl domů já, tvářil jsem se prý tak, jak jsem tě líčil u toho stromečku...:-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 9.11.2009 o 19:37

To já vím...Narážím na to, když jsi se divil, že střílím tolik kusů ročně. Jinak ti upřímně držím palce, aby sis radost udělal, to mi věř...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2009 o 19:28

kasari srnčej zveri mám strelených desiatky,diviakov mám strelených tiež desiatky ,tiež mam strélených nikolko jeleňov ,muflonov atd. Takže len tolko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 9.11.2009 o 19:22

Edu - a to chceš na ty 2 srnce a jednu lišku za rok? :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 9.11.2009 o 19:21

Edu - to je dělo...No vánoce už se blíží, tak napiš ježíškovi :-) Třeba ti to pak rodina koupí a ty budeš moct pod stromečkem tleskat ručkama a celá rodina obdivovat tvoje zářící oči...:-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2009 o 18:56

Iboo neser ma :) Samozrejme ,že chcem ale gb si ponecham na straky :)) Bez toho lišiaka by som prežil ,aj tak som ho daroval :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.11.2009 o 18:35

Edu - gratulujem , lovu Zdar! Tak si sa konečne stal plnohodnotným guľobrokovničiarom a naplno si si vychutnal výhody používania GB v poľovníckej praxi :))) Dúfam že už sólogulu nechceš :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2009 o 8:54

Iboo jasne že gb :))) ďakujem zdar. Hlaveň ani nie je nová ako nevyužitá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.11.2009 o 0:42

Edu - guľobrokom ??? pokrstil si brokovú hlaveň ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 8.11.2009 o 15:59

aaaa - gratulujem, lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 8.11.2009 o 15:00

Ešte ku GB. Skončila SP a zopár chlapov sme išli spoločne k autám. Predseda PZ ( inak dobrý kuniar ) mi ukázal na obnovci čerstvú stopu kuny lesnej, ktorá vyšla po pár metroch na strom do veveričieho hniezda. Asi 5-6 chlapov sme sa rozostavili. Zaklepanie na strom a kuna tam bola – vyštartovala a preskakovala konáre stromov. Bola ulovená mojim guľobrokom, pretože chlapi mali guľovnice.. Podobných prípadov s inou drobnou zverou, resp. šelmami, kde bolo koľkokrát nutné bleskurýchle vystreliť ( hodená rana )som zažil niekoľko desiatok krát a tak viem, prečo a hlavne na čo je guľobrok, resp. troják dobrý. Preto si myslím, že hádam každý poľovník vie, že je dobrá aj guľovnica, aj guľobrok. Ten, kto loví ročne „viac“ kusov raticovej zveri, resp. špecializuje sa len na ňu, inklinuje ku guľovnici. Pokiaľ sa zúčastní SP na drobnú zver, bude mať brokovnicu. Aj tak sa dá rozmýšľať a určite mnohí tak rozmýšľajú a aj konajú. Ale pre individuálne poľovačky pre všestranného poľovníka, ktorý vie a dokáže uloviť rôznu zver, je GB skvelou voľbou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 8.11.2009 o 9:19

Čo tu vykecavam on line priamo z štandu prave som strelil stareho lišiaka brokom :) kusok odomna stoji MSmarian a lesnica 1 a veru tuším aj tam padali rany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 8.11.2009 o 9:12

EDU ty vela skody nenarobis : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.11.2009 o 8:42

Za 20 rokov čo polujem som zver dostreloval 2 x mohol som mat každopadne 2 x po 60 centov ušetrenych . Ja som 2 x vždy použil gulu každopadne by som za 20 rokov ušetril asi tak jedno pivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 7.11.2009 o 17:01

pre osviezenie pamati GB je dobry aj na to ze ked nieco strelis a potom musis dostrelovat tak nemusis minan naboj za 1 EURO a viac ale dostrelis napr. esbalom co ta vide v konecnom dosledku napr. na 40 centov : )))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 7.11.2009 o 16:58

Neberme nikomu, kto si, čo kúpi. Rozhodujúca je spokojnosť majiteľa. Ja vlastním solo aj GB, no osobne nezatracujem, či neuprednostňujem jeden druh z nich. Mojim snom v začiatkoch bola guľová kozlica, ale v tej dobe som ju u nikoho nevidel, okrem na MSV v Brne, silné kalibe pre Afriku. V roku 1973 na moju objednávku hlavni kalibru 7x65/7x65 v Z Brno požadovali 22.000.- Kčs /lebo sa ten kaliber nerobil/ !!! Nasledne som kúpil ZKK 600, 30-08 za 2.100.- Kčs. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.11.2009 o 16:02

Edu vieš len, ja som túžil po guľobroku a hop, mám ho. Ty tu už dva roky spievaš o sólo gulovnici a ? :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2009 o 15:01

Rys 2 + Iboo ja vam nazor neberiem . Môj názor a desaťročné skúsenosti som povedal . Za 10 rokov som ešte brokovú hlaveň nepoužil ani raz . Ano Adam89 ak chceš báchať po strakách /ak po ne vôbec niekde ešte prídeš :) / Tak si kúp GB a buchaj . Mne osobne GB vôbec nič pozitívne nepriniesol .
Vlavar samozrejme jednotka je super zbran lahučká . Dvojak je už iný level ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 7.11.2009 o 14:39

Pre všestranného poľovníka, ktorý sa zaoberá príležitostným individuálnym lovom všetkej lovnej zveri je GB výborná vec. V niektorých prípadoch jednoznačne predčí aj sólo guľovnicu. Sú prípady, keď dominuje sólo G a naopak sú prípady, keď dominuje GB. Všetko sa odvíja od typu revíru, zastúpenia zveri, druhu lovenej zveri, spôsobu poľovačky, znalosti, osobného pohľadu a pod. Ja osobne nemôžem povedať na sólo guľovnicu a guľobrok ani krivého slova – obe mi priniesli radosť, osoh a úžitok.
P.S.- adam 89, rady sú .
To, že niekto hovorí, že GB nie je ani guľovnica, ani brokovnica ( 7- 10% pravdy ) resp. kúp si solo brokovnicu a guľovnicu ( vec názoru ) alebo že GB nevyužiješ ( vec názoru ) to treba brať s nadhľadom. Kvalitný GB s dobrým sústrelom, resp. kvalitná guľovnica je naozaj vecička. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 7.11.2009 o 12:23

Edu guľobrok rozhodne nieje pre teba. A síce neviem kto vôbec v dnešnej dobe loví líšku kvôli kožušine. A neviem si dobre predstaviť, ako by som pri bežnej posliedke revírom lovil straku guľou :D Guľobrokom rozhdone v dnešnej dobe nepraje, veď ej doba profesionálnych poľovníkov, v mnohých prípadoch vrahova doslova zabijakov, ktorým poľovníctvo nič nehovorí. Počul som názor, že poľovníckejšia je celopažbová guľovnica a aj guľobrok, ale to sú len názory. Ja rozhodne dokážem guľobrok využiť po celý rok jak guľovú, tak aj brokovú hlaveň, a to mám krom toho tiež dve sólo gulovnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 7.11.2009 o 9:34

Vlavar ja som nikdy netvrdil že blaser je najlepší a ani si to nemyslím napriek tomu že ho mám. Mám aj zlamovacie jednoušky effect i IŽu a robia mi guľový dvoják. Jednoducho zlamovacie zbrane majú pre mňa svoje čaro a ,,osobnosť" a preto nezatracujem ani GB, ale ide tu praktickú stránku veci. Diskutujeme tu o jeho využiteľnosti o jeho pozitívach a negatívach. Dokonca aj moja prvá zbraň bola GB, avšak doporučoval by som ako prvú sólo guľovnica, samozrejme záleží od revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vlavar, 7.11.2009 o 9:07

Edu neviem prečo jednoranovú guľovnicu. Vymenne hlavne umožňuju aj guľa/guľa hlaveň. Vtedy mam dve a bez prebíjania. A jednotná strela do brok. hlavne nie je "ďalšia guľa"? Ale mate pravdu. Najlepšie su solo guľovnice značky BLASER ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2009 o 8:39

Och bože ta slovenčina oprava guľou a nie BG aje GB . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2009 o 8:38

namor676 súhlasím so všetkým čo si napísal .
vlavar tlmiť škodnú môžeš aj solo guľovnicou .
Otázka na čo si kupuju BG nuž na nič ale to ešte netušia :) Moja otázka je načo je taký troják ? Odpoveď na dve nič . Kvalitna solo gula to je moja rada ! Presne ako napísal MSmarian . Okrem toho kde ju došiahneš brokom určite ju dočiahneš i guľov . V lete si nebudeš dávať vyrábať líšku a psa a mačku tých trafíš skôr guľov ako brokom na pár krokov . Takže tlmiť môžeš habadej ! A komu to vyhovuje môže i ruru naviac nosiť poprípade dve :) Nesmie zabúdať ,že si kúpil vlastne jednoranovú guľovnicu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 6.11.2009 o 15:44

Myslím si že GB je hlavne zbraň lesníkov, kolegovia ju bežne nosili do práce hlavne z dôvodu že nevedeli na akú zver narazia. Ja osobne si ale myslím že čo sa dá streliť brokmi dá sa streliť aj guľou (aj keď nie vždy) ale opačne to neplatí. A po škodnéj som guľu vždy poslal, lebo ako povedali naši predkovia ,,Kde je škodná nie je drobná." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vlavar, 6.11.2009 o 15:09

Pýtam sa na čo si poľovníci GB vlastne kupujú, keď ich vlastne ani nevyužívajú? Múdro si napísal Edu, že "keď idem na čakánu, nebudem buchať po psovi či mačke". Aké smutné, vidieť túlavu, pytliačaciu či škodnú a nestreliť, lebo si vyplašíš srnca či diviaka. Tlmenie škodnej je väčšia priorita ako lov zvere.Ak chceme zver v revíre mať, musíme sa najprv starať a tlmiť škodnú. Je pravda, že táto debata asi ďaleko nevedie. Všetko je vec názoru. Každému sedí iná zbraň, páči sa iná zbraň, poľuje na rôznu zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 6.11.2009 o 10:50

Ahoj, vlastnil som guľobrok jeden rok. Túto zbraň som ani raz nepoužil. Na prvý pohľad sa možno zdá, že sa jedná o univerzálnu zbraň, v skutočnosti to tak nie je. Súhlasím s tým čo píše Edo. Jednoznačne doporučujem sólo guľovnicu a k tomu brokovú kozlicu alebo dvojku. To už záleží na vskuse strelca.
O tom sa tu môžeme dohadovať donekonečna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.11.2009 o 5:49

vlavar vypadá to pekne ,že máš uni zbraň možno strielaš škodú a prašivú líšku ,ktorá sa mimochodom dá streliť i guľov a komu je ľuto za náboj pár centov bude mu rovnako ľuto za náboj brokový. Mne osobne GB vôbec nevyhovuje a veľakrát som o+utoval ,že nemám opakovačku ,ale ani jeden krát sa mi nestalo ,že by som si chválil ako dobre ,že mám brokovú . Keď idem na čakanú nebudem báchať po kočke či psovi . Keby som však mal tento pud použijem guľovnicu rovnako ako na spomenutú prašivú líšku . Vlastním GB viac ako 10 r ,ale žiaden prínos som nezaznamenal ba naopak ešt som brokovú hlaveň ani raz nepoužil . Takže to je moja skúsenosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vlavar, 5.11.2009 o 16:48

Adam89, ty si bol rozhodnutý pre GB? Možem vedieť prečo? Ja mám GB Bettinsoli, 8x57 JRS/12. Výmenné čoky. Dnes by som rád pridal aj foto do rubriky zbrane. Pre mňa je GB praktická zbraň. Brok často využívam na túlave mačky, pytliačace psy. Brokom 5,1. Líška, psík,jazvec detto. Koža je celá, dá sa pekne vypracova. Zver často nevyzerá,ako by šľapla na mínu. Na spoločných v hone používam brok na pohnutie diviačej, dostrelenie. Zložím si optiku a strieľam na pevne. V lese fantázia. Jednotná strela je ďalšia guľa, ktorá sa dá použiť pri streľbe na div. Na goľobrok sa dá dať aj guľa/guľa hlaveň, brok/brok hlaveň, podľa potreby.Veľakrát som sa stretol s tým, že "guľovničiarom je ľúto náboj na škodnú, či prašivú líšku. Ja mám aj guľovnicu, ktorú tiež rád využívam na hosťovačky, ak idem na štand tak aj na spoločné a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 169 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov