Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Brno 98 - diskusia

autor: off mato76
pridané: 16.3.2009 16:26
aka jeto zbran
počet zobrazení: 10 675
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on hunter73, 20.10.2017 o 19:57

Lanus-dakujem velmi pekne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 20.10.2017 o 11:06

hunter73 - Kompletná montáž je napr. :odkaz ,alebo lištu : odkaz a na ňu krúžky :.odkaz ,alebo kvalitnejšie Leupold : odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on hunter73, 19.10.2017 o 23:51

Prosim o vase rady skusenosti a postrehy aku montáž na brno 98 na 30mm tubus..najlepsie jednodielna a bez podhladu.....za vase reakcie vopred dakujem dakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on hunter73, 10.3.2016 o 22:24

hyperon-dakujem za info :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 31.12.2015 o 22:36

ako som pisal nizsie, kridlova poistka, rozdiel je akurat ze nie je trojpolohova ale iba dvojpolohova. montaz a optiku si tam potom mozes dat aku chces. Brno 98 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 30.12.2015 o 22:21

chlapi...vlastnim brno 98 v kalibri 30-06 a nakolko je na tej puske riesena poistka trochu inak tak by som sa chcel opytat kto z vas pouziva aku montaz a optiku nakolko skrz tu poistku je vyber trochu obmedzeny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 5.12.2013 o 17:24

zaujimava vec... ja som si ju vymenil za tu kridlovu (cca 25€) a je to uplne super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balance, 5.12.2013 o 14:48

k téme by som len dodal, že VOERE na svojích stránkach ponúka k tomu 98 záveru doplnok, kde vymeníš (lebo puškár ti vymení) krídlovu poistku za vypustenie záveru (asi to nie je celkom presné. Ale razom máš z neohrabanej poistky handspannung. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.12.2013 o 19:12

zabudol som napisat kaliber - 7x64. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 1.12.2013 o 19:04

poda mna je ta zbran velky omyl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.12.2013 o 18:17

vie mi niekto povedat ake je na B98 stupanie vyvrtu? neviem sa k tomu akosi nikde docitat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 1.12.2013 o 15:51

Vie mi niekto poradit ze ktora montaz od LEUPOLDU QR pasuje na BRNO 98? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 18.6.2010 o 20:24

kupil som ju bez napinacika,no sikovny zbrojar samouk:-)mi spust zjemnil nebol taky dlhy a tvrdy trocha ho zbrusil.Nevyhoda bola,ze si spustil ranu aj potlacenim spuste do predu(nebespecne).tak som kupil napinacik a bolo to super.mal som ju v kalibri7x64.nevyhody bol:musela byt strasne vysoka montaz(zaistovacia paka bola prilis dlha a paka zaveru pri nizkej montazi narazala do puskohladu).Naboje sa dali vybrat len cez zaver .Pri nabijani a vybijani sa na spodnych troch nabojoch otukavali gulky.Dokonca na uplne spodnom bola gulka zarazena do nabojnice az o 4 mm.Toto sa dialo aj u kolegovej BRNO98 toho isteho kalibru.Inak bola zbran presna,na 150m sa prekrivaly gulky.Da sa s tym polovat,len treba byt opatrny.Ci si ju este nekupil tak ju ani nekupuj radsej nejaku ZKK 600 ako BRNO 98.Alebo este prisetrit naCZ 550,Rosler titan a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 24.3.2010 o 6:42

Martin Kouba Uherský Brod...tam to mkůpíš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lojzicka, 23.3.2010 o 14:15

Potrebujem poradit kde kupim napinacik na B.98. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 7.10.2009 o 8:18

Pri trosilinke zrucnosti si ju namontujes sam za 15 minut bez specialneho naradia. Len daj pozor, aby si z tych par drobnych suciastok -kridelko poistky,skrutka, spruzinka, gulicka, podlozka- nic nestratil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majow3, 5.10.2009 o 21:23

horarstevo- cital som to ale , nemas tak spominane ze kolko ta vysla montaz tejto poistky u zbrojara ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 30.9.2009 o 19:35

majow3- chod v tejto diskusii na môj prispevok 30.7.- tam mas vsetko.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 19:22

Nadčasovosť neriešim . Je to výborná zbran v orechu veľmi pekná . Parádna pažba .Ja mám rád keď mám zbraň za čo chytit . 98čka mi padla do ruky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.9.2009 o 16:41

Edu - tak trochu nadčasová v dobe svojho vzniku, nemyslíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 16:13

Uhm samozrejme ako to bude na osoh treba to vylepšiť. Brno 98 je nádherná zbran . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.9.2009 o 14:59

odkaz kontaktujte puškára , volakedy mal na webe fotku krídelkovej poistky pre záver mauser s využuitím všetkých 3 polôh, vyzerá veľmi dobre, ja keby som mal systém 98 tak ju mám určite!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majow3, 30.9.2009 o 14:44

ja beriem jediene vtom poistku ako hendikep, ze puškohlad mam ovela vyssiek, lebo koli nej musim mat vyvysenu montaz, a pri miereni to nieje az take ono, sice mam uz nieco odstrielane , uz som si aj zvykol ale preco to nevylepsit ked sa to da ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 12:58

ja poistku nepoužívam keď som na posede zavriem záver a odistené mám stále ,do pohonu nechodím ,a na štande tiež nešpekulujem poistkou, Podobne keď poľujem posliedkov mám odistené .Puškov nemierim na nikoho mám hlaveň otočenú do hora . Preto mi na mojej 98 Brno vôbec poistka neprekážala . Ale samozrejme keď bolo potrebné dalo sa zaistiť . Ako handicap by som zrovna poistku nepovažoval . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majow3, 30.9.2009 o 12:53

horarstevo-
takze tvrdiš že ta poistka nova nema chyby a je to omnoho lepšia manipualcia, posli mi-ked možes- znej detajnejsie foto, dik a
počuvaj ma a koľko ta vyšlo prerobenie poistky u zbrojara, a ako si to objednaval tu poistku, ci kde si ju zohnal,dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off horarstevo, 20.8.2009 o 14:07

Ano, prides o tu polohu. Len som este nezistil, naco mi bola. Takto mozes vybijat zbran so zaistenym udernikom. Ver mi, je to podstatne lepsi, pohodlnejsi, tichsi, rychlejsi,...typ poistky. Minule ma chcel v hustine nabrat postrielany kancek a neviem si predstavit, ze by som mal strkat 2 prsty popod puskohlad. Tu poistku mi tu poradil log. kokatie (srdecna vdaka este raz), ma ju aj vo svojich fotografiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 20.8.2009 o 10:15

Pre horarstevo:
Pri výmene krídelkovej poistky, za preklapaciu(otočnu) čo popisuješ, neprideš o polohu, kde pri zaistenej poistke nejde otvoriť záver ? Tá pôvodná má v podstate polohu odistené, stred, poloha, kde sa dá otvoriť záver pri napnutej zaistenej zbrani( slúži aj na rozborku záveru), a poloha vodorovne v pravo, kde je zaistené a nejde otvoriť záver ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.7.2009 o 17:06

horarstevo predávajú sa však už i s namontovaným napináčikom . U nás v PZ sú take zbrane momentálne 2 . Mne sa veľmi páči nevadila by mi ani mauserácka poistka . Je to krásna robustná zbraň veľa hudby za relatívne málo korún . Ako si povedal Blaser ,sauer,merkel atd to je iná kategória za iné peniaze . LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 30.7.2009 o 16:53

Chlapi, mam 98-ku, dokupeny napinacik a dokupena /700 Sk/ otocna poistka- oproti pôvodnej nieco perfektne- odporucam vsetkym.odkaz Teraz uz ta flinta nema chybu. Samozrejme, ze na Blasera sa nechyta...:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 22:04

Ano tam sa daju použiť dve hlavne + brok na lišku inak je to na ho... Na čakanej nebudeš flakať po líške .A keď tak sa dá i guľou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.7.2009 o 21:37

ja mam tiez aj gulobrok ale, tiez mam radsej sólo gulovnicu, nosím ho len na nátlačku na diviaky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 21:28

Uf lovec84 tak to teda je velebnosti uplne niečo iného . Teší ma ,že máš výborný vkus !!! Sauer nie len dobre vypadá ale je to excelentná mašinka . Gratulujem k fantastickej zbrani ! Ano celopažba 98 je nádherná na živo keď ju uvidíš v tej kategorii je naozaj krásnučká . Ja mám GB sabatti ,je i pekná +v slušnej kvalite ale GB by som už nikdy nechcel . Zbytočne vlačenie druhej hlavne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.7.2009 o 21:18

celopazbena vyzera dobre, já mam dost prísny pohlad na pušky, lebo mam Sauer 202 avantgarde grande lux s kanililovanou hlanou a to je trocha iná kategória. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 21:11

lovec 84 neviem možno je 550 kultivovanejšia za podobne prachy sa dá kupiť i tikka finska . S tou hlavňou by som si nebol na tvojom mieste istý :)) Osobne sa mi páči celopažebná 98 veľmi .Poistka ma veľmi netrasie faktom je že je taká sparťansky riešená jednoduchá masívna guľovnica ktorú je za čo chytiť. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.7.2009 o 20:54

Edu- presne pre to co píse milanko12 ju vela kamosov predalo a nahradili juCZ 550. Hlavne tá poistka tam je naozaj dost blbo vyriešená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.7.2009 o 20:44

od hlavne CZ 550.A to mi nikto nepovie ze nieje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 29.7.2009 o 10:18

O koľko je tenšia? Hlavne od čoho je tenšia? Toto ma dosť zaujima. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.7.2009 o 9:10

Edu-ja som nenapísal ze zbran nieje presná, lebo viem ze striela presne, len tolko som napísal ze pri výstrele dvíha trocha viac hlaven ako CZ 550, ale to je zákonité z dôvodu ze je tá hlaven tensia a lahsia, ale to nemá vpliv na presnosť strelby, lebo gula uz je v ten moment vonku z hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov