Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

V akej cene sa pohybuje teraz vymena gulovej hlavne? resp.zhanam kontak na puškara - diskusia

autor: off Marek88
pridané: 9.3.2009 8:35

Pozná niekto dobrého puškára na výmenu hlavne , poprípade na opravu zbrane

počet zobrazení: 19 521
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on lanus, 4.8.2018 o 10:40

Miesto skracovania hlavne o pár centimetrov je výrazne šikovnejšie od-vŕtanie opotrebovanej časti ústia !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 4.8.2018 o 6:48

Reakcia na príspevok od army9, 3.8.2018 o 22:49 :
Arny9.... najprv si zisti čo to všetko obnáša... nemôžeš sám len tak dať skrátiť hlaveň... zavolaj si na príslušné oddelenie zbraní u vás a oni ťa stoho vyvedu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 3.8.2018 o 22:49

Ak je vyšľahané ústie hlavne pomohlo by jej skrátenie . Napr. z 60 cm hlaveň skrátiť na 56 cm . Odstráni sa tým opotrebovaný koniec ktorý destabilizuje strelu . Otázne je ako dlho to zlepšenie presnosti vydrží . Najlepšie by bolo ju najprv dať premerať kalibrom či už nieje priveľmi opotrebovaná . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 30.7.2018 o 17:42

mibe74 Ďakujem za skvelé informácie, zatiaľ ešte nemám peniaze na to ale chcem dopredu všetko vedieť, kde čo treba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 30.7.2018 o 16:42

Cena??? Hlavnovina záleží na konkrétnej značke, resp. Výrobe na zákazku. Puškári sú na SK ja dávam Ing Svetozarovi Jancovi zo Zvolena, robí aj nitridaciu hlavní...cena hlavnoviny polotovary bez komory bežná oceľ 15230 cca 120-180 evri kde ako, cena za robotu už sa dojednáva s puskarom počítam cca 400 evri dokopy nakomorovanie a osadenie bez nejakých výmyslov...ale všetko je vec dohody...záleží, kto čo chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 30.7.2018 o 16:31

Prísť so zbraňou na políciu, tam kde je registrovaná a povedať im dôvod výmeny hlavne. Oni ti potom odoberú zbraň a preukaz zbrane a pošlú na expertízu. Vydajú ti potvrdenie o odovzdaní zbrane a streliva do uschovy. Následne ti príde zbraň z expertízy, vypises tlačivo, teda žiadosť o výmenu hlavne. Podpisuje to myslím náčelník a keď to bude podpísané, po zbraň si príde Puškár a aj s tlačovom zbraň zoberie. Starú hlaveň znehodnotí, treba to prísť oznámiť na policiu, kde je evidovaná a následne jak Puškár novu hlaveň osadi, pošle na tormentacnu skusku tam je dôležitý ten dátum, kedy on napíše, že je to hotové a následne musíš zbraň zaevidovať zo zákona do siedmich dní, pretože tá druhá hlaveň už bude mať iné výrobné číslo a je potrebné vystaviť nový preukaz zbrane. Na žiadosť o zmenu sa platí myslím 6,50 eurový kolok a nový preukaz zbrane tuším 4,50? Neviem naisto tie ceny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lubo123, 30.7.2018 o 15:52

Reakcia na príspevok od MiroSR, 30.7.2018 o 13:14 :
Skús firmu Breton v Košiciach. Viac po telefone. LaLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 30.7.2018 o 13:14

Zdravím, zdedil som po dedovi ZG 47 trocha som s ňou zapoľoval ale v poslednej dobe mi začala rozhadzovať. Skúsil som do ústia vložiť strelu SPCE a bez výrazného odporu tam vošla celá. Chcem sa preto informovať čo s tým ? Či je potrebná výmena komplet hlavne alebo sa to dá ešte zachrániť aj inak. Som z okolia Prešova tak by som chcel vedieť, či je tu v okolí nejaký puškár ktorý by to vedel urobiť. Za rady ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 21.5.2016 o 12:25

Papiere OK. Ale už vedia puškári poslať na expertízu len samotnú vymontovanú hlaveň. Takže môžeš mať hlaveň vymenenú aj za 2 týždne bez čakania na expertízu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 21.5.2016 o 10:34

Ondrík, zoberieš zbraň na OR PZ, kde si registrovaný, ako držiteľ zbrane, dáš ju na expertízu, potom puškárovi na prerobenie, on dá urobiť tlakovky.Ja om si dával meniť u puškára v Tomášikove, dobrá robota a máš to blízko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 20.5.2016 o 18:54

Budem musieť meniť hlaven na ZKKčke, hlaveň 8x64 už dosluhuje. Viete mi povedať aký je celý postup tejto procedúry? Najmä čo sa týka papierovania a polície...čo kde požiadať, ohlásiť a tak...ako vlastne začať a s čím...vdaka za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 17.1.2016 o 15:41

Milan Kruty z Malženic alebo Urminsky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kerb99, 17.1.2016 o 15:02

Dobry puskar - vyroba novej hlavne - Chcel by som poprosit ak mate kontakt na dobreho puskara, ktory vyroby novy gulovy zvazok na zlamovaciu pusku. Dakujem za rady a kontakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 17.4.2009 o 14:18

No veď áno, rozumieme sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 17.4.2009 o 13:54

Netvrdim, ze mi sem tam nieco neklesne, ale konkretne Blaser bude musiet este dlho klesat, aby sa jeho cena aspon vyrovnala s tymi uzasnymi znackami :o))))) Mam priatela, co poluje 45 rokov a nejake Z-ko ma v perfektnom stave, ale vzdy sa rad pokocha s mojou humporou a o tom, ze by menil ani nepochybuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.4.2009 o 10:58

Ja mám vedomosť, že ZG, Z, ZKK vydržali aj bez akejkoľvek údržby... a nič nehrdzavelo. Teraz mnohí uvádzajú, ČZ 550 hrdzavejú, čo ale nemôžem potvrdiť , ani vyvrátiť.
B 300WM, mať tak niektotú z týchto zbraní ( hlavne z prvých dvoch značiek ) v perfektnom a pôvodnom originálnom stave....... nepotrebujem nič iné....... a naviac hodnota stúpa.... a tebe klesá.
A tieto guľovnice ZG, Z boli štíhlé a ľahké jak pierko. Proste reprezentačné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Blaser300VM, 17.4.2009 o 7:18

Kohutik alebo spust, hlavne, ze si rozumieme o com hovorime. Keby malo ZKK kohutikov aj desat, neohrialo by sa u mna kvoli vahe a potreby servisu neustaleho po kazdom vyvetrani nedajboze zmokmuti. Beretty som mal tri kusy, takze kludne mozem pouzit spojenie BLBA BERETTA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 16.4.2009 o 20:07

Správne. Nie kohútik, ale spúšť - spúšte. Preto som dolunižšie uviedol "akože" kohútik........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.3.2009 o 0:43

bodo1948 - hej mne nepošlú, ikeď neviem prečo, pdola zákona by mala byť surová hlaveň volne predajná, nieje to zbraň. Nech si nabalujú kolko len chcú, Ale mať hlaveň v kvalite sniper (a hlavne vyrobenú metódou ktorou sa robia presné hlavne) za cenu walthera je dobrá volba. počul som už aj také, že aj walther laudfy sa poberajú cestou "silnej značky". neviem aké rozptyly robíš ty zo svojho SPRG (mohol by si napísať), v každom prípade spokojnosť je prvoradá, či to bude CZ lauf, walther, remington,Ruská... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rys2, 16.3.2009 o 21:39

Puškára máš v Martine. Jaro Daniš. Chvália ho. Kontakt Ti môžem dať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 16.3.2009 o 21:37

Dr. Hanák to spomínal v streleckej poradni, že pri výrobe laufov u ZKK sa používala kvalitná oceľ z Kladna. Guľovnice 550 z tejto povestnej Kladenskej ocele - teda ich laufy nie sú, táto sa už nedováža z Kladna. Blaser, čo sa týka tých rovných kohútikov na zbrani, možno je to na vzhľad neestetické, ale konštruktér zrejme vedel, čo robí. Chcem povedať, že nie len na terčových špeciáloch je takýto akože rovný kohútik a má to určite svoj význam, prečo je to tak. Nejdem to tu detailne rozpisovať, pretože to poznajú viacerí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 16.3.2009 o 18:33

No iboo ten cenník je len pre veľkoodberatelov,a ak chceš aby ti prišla na Slovensko stojí to tiež niečo,a musíš mať samozrejme zbrojára ku ktorému to príde,tebe osobne ju nepošlú.A tak sa cena nabaľuje s povodných cca 200euro na 400 euro.Tak to chodí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sokolik, 12.3.2009 o 19:30

Skús osloviť Ľuda Remeníka z Martina, presnejšie Žabokreky pri Martine, má dobrú robotu, len má moc zákaziek, kamaráta objednal až na 1.mája. č.t. 0902 542311 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.3.2009 o 11:18

Marek ak si naozaj presvedčený že chaba je v hlavni tak enváhaj a daj tomu repas, neolutuješ. puškára Krutého (odkaz) ti môžem len odporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek88, 12.3.2009 o 9:36

vdaky chlapi poradili ste mi aj som sa neucomu poucil.ale nechcem aby ste sa tu o niecom presvedcovali ze tato puska je lepsiea ako tato .ved kazdemu podla jeho gusta a moznosti no nie.jasom zo svojou ZKK 600 doposial spokojny ale uz ma nieco zasebou tak tak chcem vymenit hlaven a myslim ze mi este potom dlho dlho posluzi. vdaka za pridane komentare. LOVUZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.3.2009 o 22:07

Blaser300VM - beretta môže mať rezervné aj dve celé pušky, nad tak brutálnou kombináciou plastov a trvácnosťou akou oplýva sa netreba ani pozastavovať. keď nás začnú tráopiť zakrivenia kohútikov, tak to by bol ten najmenší problém, o to horšie to býva s obsluhou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.3.2009 o 20:18

Iboo vidim, ze nakoniec sa nase nazory aj niekedy zhoduju. :o)) Dal som si tu namahu a pozrel sa na to ZK. Zazrel som ten rovny kohutik a stacilo. Aj taka blba Beretta ma dva kohutiky v prislusenstve, aby si si mohol vybrat, ktory Ti lepsie vyhovuje :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.3.2009 o 19:54

bodo1948- tak to si sa dobre prestrelil s tým Walthrom, hlavne ak vieme o čo ide. Surová hlaveň ide podstatne lacnejšie, za tú cenu dneska máš hotovú hlaveň od Walthra aj stiahnutú na potrebný priemer, aj s vystruženou komorou, pozri si cenník on-line.Aaale čo, keď striela dobre, nieje problém ani s českou. neviem ako ty, ale ja som na ňu dostal "ústnu" záruku od puškára na 30 rokov. síce mi je to na dve veci, ale za niečo to hovorí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.3.2009 o 19:50

Blaser300VM - nič v zlom kámo, ale toto nieje téma pre teba :) poznáme tvoj názor na uvedené značky. odpoveď pre teba je : nieje medzi nimi rozdiel, sú to hnoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 10.3.2009 o 19:15

V poistke,spušti,samozrejme v tvare pažby,kapotovanom závere a o to čo nám tu ide je kvalita použitého materiálu,kde 550 prehráva na celej čiare. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.3.2009 o 18:38

Asi mi nieco uniklo, ale aky je rozdiel medzi ZKK a CZ? Nech se pobavime. Vazne je nejaky? :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 10.3.2009 o 16:22

Ja som tú tortúru absolvoval,tiež pred 3 rokmi,za lothar-walter som dal vtedy cca 11000Sk,a za robotu 3000Sk,a policajtom za expertízu nič,už ani neviem či som niečo platil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.3.2009 o 14:16

Ok - doplním . kompletný repas kovovej časti, výmena hlavne (zmena kalibru) a nanovo počiernenie gulovnice ZKK600 , nové volné mieridlá so svetlovodivým pásikom Truglo - 500€ (tie mieridlá boli okolo 100€) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.3.2009 o 14:10

bodo1948 - to máš síce pravdu, lenže ja som dostal lauf čo sa montujú do CZ550 varmint, sniper,... za cenu walthra.Stále si myslíš že som nič nevyhral so 6 drážkovou hlavňou? Výrobca nieje CZUB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.3.2009 o 13:49

Bodo1948 - presne tak ako vravíš - ja som to teraz riešil Zkk -600 nová hlaveň plus počiernenie okolo 300 Eur plus niečo pre policajtov na expertízu a tiež pri opätovnom prihlásení do 350Eur to musí byť určite . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 10.3.2009 o 9:25

Iboo-lenže ten rozdiel je,že teraz aj do ZKK ti hlaveň,dá len tú istú ktoré sa dávajú do CZ550,takže nič s tým nevyhráš.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.3.2009 o 8:12

laik - lenže či ten rozdiel stojí za to ! porovnaj si kvalitovo gulovnice CZ550 a ZKK600... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 9.3.2009 o 17:59

A od cca. 17.550.- Kč nová guľovnica ČZ bez expertíz. Skús pouvažovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.3.2009 o 16:12

Finist - tak presne, zabudol som :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 9.3.2009 o 14:40

plus policajná expertíza starej hlavne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov