Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kuna/líška v dome, ako sa jej zbaviť - diskusia

autor: off franko
pridané: 13.2.2009 7:49

do novostavby do podkrovia sa mi nastahovala asi kuna(podla trusu)ako sa jej zbavit .klietku mam ale navnady neberie maso,vajcia,slanina nic.co jej mam ponuknut?vonkaj sie omietky tak skoro nebudu cize moznost navratu je vysoky.odpudzovace ,plasice?dakujem za kazdu radu nici mi izolaciu

počet zobrazení: 30 307
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 26.5.2016 o 0:41

Volala mi gazdina, ktorej nejaka selma za par dni zadrhla na dvore niekolko sliepok. Selma utocila vzdy cez den (po vypusteni sliepok). Dostavil som sa, prezrel okolie, stopy, znaky, predpokladany smer prichodu, najpravdepodobnejsie miesto zautocenia , miesto cakania a vybral „flek" zoberuc pritom na zretel hlavne neohrozenie vypustenej hydiny pri pripadnej strelbe. Cakal som v prvom poschodi domu a pozoroval cez okno pasuce sa sliepky na dvore, na ktorych sice bolo vidno traumu z predoslych dni (neustale sa obzerali a boli stale v strehu), no neboli pokope ale roztiahnute a pomerne pokojne co mi prezradilo, ze v blizkosti selma nie je. A naraz som pocul nad hlavou po streche nejaky zvuk, rychlo a opatrne som sa presunul k inemu oknu vykukol a v poslednej chvili zbadal na zlomok sekundy kunu. Znovu som sa rychle presunul k povodnemu oknu a pozrel na spravanie sliepok, ok. Znovu k povodnemu oknu a uz som ju videl na zemi, uz spekulujuc nazerajuc a chystajucou sa skocit asi na 3 sliepky asi z dvoch-troch metrov, ktore oddychovali v pristresku na slame ci sene za domom. Urcite by bola zautocila ale silny ohen zahrdlenia 1/1 ju priklincoval k zemi. Den ci dva bol pokoj a situacia sa opakovala. Tentoraz gazdina povedala, ze zazrela lisku. Vzhladom k okolnostiam som volil miesto dole. Po troch hodinach zodpovedneho cakania som sa dockal. Vysla spoza domu tesne popri dome, zastala a v tvari som jej zretelne cital, co zamysla. Plny zasah na cca 5-6 metrov bol pre nu vykupenim aj z dovodov, ze trpela prasivinou. Odvtedy bol pokoj.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 26.5.2016 o 0:41

Volala mi gazdina, ktorej nejaka selma za par dni zadrhla na dvore niekolko sliepok. Selma utocila vzdy cez den (po vypusteni sliepok). Dostavil som sa, prezrel okolie, stopy, znaky, predpokladany smer prichodu, najpravdepodobnejsie miesto zautocenia , miesto cakania a vybral „flek" zoberuc pritom na zretel hlavne neohrozenie vypustenej hydiny pri pripadnej strelbe. Cakal som v prvom poschodi domu a pozoroval cez okno pasuce sa sliepky na dvore, na ktorych sice bolo vidno traumu z predoslych dni (neustale sa obzerali a boli stale v strehu), no neboli pokope ale roztiahnute a pomerne pokojne co mi prezradilo, ze v blizkosti selma nie je. A naraz som pocul nad hlavou po streche nejaky zvuk, rychlo a opatrne som sa presunul k inemu oknu vykukol a v poslednej chvili zbadal na zlomok sekundy kunu. Znovu som sa rychle presunul k povodnemu oknu a pozrel na spravanie sliepok, ok. Znovu k povodnemu oknu a uz som ju videl na zemi, uz spekulujuc nazerajuc a chystajucou sa skocit asi na 3 sliepky asi z dvoch-troch metrov, ktore oddychovali v pristresku na slame ci sene za domom. Urcite by bola zautocila ale silny ohen zahrdlenia 1/1 ju priklincoval k zemi. Den ci dva bol pokoj a situacia sa opakovala. Tentoraz gazdina povedala, ze zazrela lisku. Vzhladom k okolnostiam som volil miesto dole. Po troch hodinach zodpovedneho cakania som sa dockal. Vysla spoza domu tesne popri dome, zastala a v tvari som jej zretelne cital, co zamysla. Plny zasah na cca 5-6 metrov bol pre nu vykupenim aj z dovodov, ze trpela prasivinou. Odvtedy bol pokoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off 357AS, 25.5.2016 o 22:46

Líška. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavol68, 25.5.2016 o 18:38

Všetko z popisu smeruje na líšku, aj u nás sa to stalo aj tento rok aj v minulosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 25.5.2016 o 17:23

Liscata uz presli na mäsitu potravu a liska je vtedy velmi drza, vynaliezava a odvazna.K tomuto ma vedie aj poznanie, ze to bolo vonku na dvore. PS- je dokonca mozne, ze na tomto masakri sa podielali naraz dve selmy v kombinacii liska, lisiak alebo liska, kuna! Keby som to nezazil na vlastne oci, tak tomu neuverim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusab, 25.5.2016 o 16:40

Mensia liska ano. Zapchaj dieru. Sliepky ti uz nic nevrati...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ruzicka, 25.5.2016 o 16:18

dakujem vam za rady avsak este vas chcem poprosit o prehodnotenie - ja sa v tom nevyznam. Naozaj moze mat kuna zuby vzdialene 3cm? Kuna ma vela zubov, nebolo by ich vidiet v hryze? odkaz Ja to tipujem skor na tu lisku. Len neviem ci prejde lebkou cez 10cm medzeru. odkaz Nastavil som pascu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 25.5.2016 o 15:05

kuna...zabije a necha tak ale raz mi fotopasca zachytila ako mi drhne malu hydinu tchor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 25.5.2016 o 11:32

Ahoj, ja si myslim ze to bola kuna. tie su dost rozsirene aj v mestach. aj popis udalosti tomu nasvedcuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ruzicka, 25.5.2016 o 11:26

Aky zabijak to bol? - Dobry den,
dnes som mal na dvore nemile prekvapenie, pozabijanej cca 15 kusov hydiny.

Sme na kraji mesta Nitra, no 500m je lesik a polia.

Poradite mi, ci to mohla byt liska, pes prip. nieco ine?
1. Nasiel som podhrabany plot, no diera ma len cca 10 cm, aj perie v nej
2. Vedla brany je tiez medzera max 10cm, kde boli betonove kocky oprete, odhodene, perie a vedla brany 2 sliepky, ktore to nevedelo preniest
3. na kaciciach su vidiet 2 zuby - presne 3 cm od seba

Dakujem za rady kuna/líška v dome, ako sa jej zbaviť - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 3.11.2015 o 16:39

Ak pojde do susedneho kurina to beriem si ju aj necham :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 3.11.2015 o 13:21

Inac udajne tvoja domaca kuna nepojde do tvojho kurina. Lebo vie ze je to domaceho vraj pojde az do sesedovho ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 3.11.2015 o 12:53

Ked nerobia je dobre, ale ak sa im im podarí preniknúť do kurína, zajacinca, holubníka, pozabíjajú veľa hydiny mnohokrat bez toho, že by odniesli korisť.To iste robi aj tchor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 3.11.2015 o 12:37

my mame viacero kún v okolí ale nerobia neplechu, kury žijú na zajace nechodia, dokonca už ani káble nehrýzú. tak ich tolerujeme. dokonca možno aj nejaké hlodavce vyhubia. síce sa už tretiu zimu chystám ich zredukovať ale skutek-utek. Kúpil som si aj sklopec v kinekuse, ale je menší a nechce sa im tam. tak som nakúpil materiál a idem si vyrobiť lepší, väčší. hádam potom nejakú odchytím, aby som nemusel sedieť v zime na záhrade a číhať na ne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 3.11.2015 o 12:25

Spravne astronom, vidno ze rozmyslas a ti to mysli :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off astronom, 3.11.2015 o 12:08

Jaro1, veď píšem že ďaleko od môjho domu. Tam je dedín fúra :). Shoogo, tá pasca je nastavená nonstop. Veru som už viac tých kún takto premiestnil :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 3.11.2015 o 10:49

chovať a neskôr čiapku spraviť. jednu záškodnú kunu odnesieš a druhá sa ti nasťahuje. len keď ju budeš vypúšťať aby si ju v lepšom prípade nedoviezol v aute domov, v horšom sa tú môže stať že ani nenaštartuješ lebo ti od radosti káble prehryzie ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 3.11.2015 o 10:38

Astronom si mysli, ze je to len tak vypustit kunu skalnu daleko do volnej prirody. Vsak tam by nezila a je jasne, ze by sa mu zas vratila domov. Preto je lepsie vypustit ju do vedlajsej dediny nech zas tam inym robi paseku :-o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 3.11.2015 o 10:33

som si myslel že by sa mi vratila :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 3.11.2015 o 10:16

Kunu skalnu vypustit daleko do volnej prirody? Vsak tam nema domov. Treba ju vypustit do vedlajsej dediny :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off astronom, 3.11.2015 o 7:16

No čo myslíš Lesák, čo spravím s kunou ? - preveziem ju ďaleko od môjho domu a pustím ju do voľnej prírody :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lesak159, 2.11.2015 o 23:07

Astronóm a ďalej s ňou čo urobíš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off astronom, 29.10.2015 o 11:01

Ja kunu skalnú riešim takto. kuna/líška v dome, ako sa jej zbaviť - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Lesak159, 27.10.2015 o 17:42

Doteraz som ani nevedel ze take spreje existuju :-) aspoň dobre ze si napisal ze to nefunguje aby som to nekupoval zbytocne ak mi to niekto bude odporúčať :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2015 o 17:22

Je na to celá škála sprejov odkaz tie elektronicke rušiče absolutne nefungujú čo môžem potvrdiť v praxi som vyskúšal 3 druhy . Kedže kuna u mňa žila rok uplne skrotená testoval som tieto rušičky aké budú reakcie . Na žiaden absolútne nereagovala ani len povšimnutím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 27.10.2015 o 16:40

hehe ina rada :DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 27.10.2015 o 14:28

obetuj zajace za lepsiu kozusinku ;-) , aj tak je to suche masko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 27.10.2015 o 13:24

táto mi chodi na zajace :( kuna/líška v dome, ako sa jej zbaviť - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 27.10.2015 o 11:23

ide len o sposob nie konkretnu realizaciu ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 27.10.2015 o 11:08

Áno kuny skalnej teda ospravedlňujem sa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.10.2015 o 11:01

4,5mmm je uz pomerne velky brok a je tak na jazveca, pytliaciaceho psa, pripadne vlka, kedysi rysa ( aj este väcsi brok), lisku a NIE na kunu. Na kunu najlepsie okolo 3,5mm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan49, 27.10.2015 o 10:35

Matej kunu lesnú je umenie uloviť v lese, nemyslel si náhodou kunu skalnú? Potom ti dobre poradil "shoogo". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 27.10.2015 o 9:38

trpezlivost a 4.5 brok alebo .22lr, alebo skus sklopec a vzduchovku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 27.10.2015 o 9:20

Kuna - Dobrý deň poradili by ste mi nejaký recept na zlikvidovanie kuny lesnej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 20.11.2014 o 17:37

toto funguje na kuny, pokial niekomu prehryzu kable v aute...mne sa zatial kuna do auta nedostala, ale sused ten rok menil kable asi 3x na svojom aute, ale kupil toto a odvtedy nic... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 20.11.2014 o 16:33

Daj do klietky sušené slivky a mačky do nej nechytíš ale za to kuna väčšinou neodolá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off volis, 20.11.2014 o 16:19

terminátora mám jagoša ktorý dokonca vie vyliezť po rebríku .no tie kunvy sú šikovnejšie. Aj klietku mám no zatial som používal mäsitú návnadu a už ma nebavilo každé ráno vypúštať mačku.skúsim to ovocie ,polejem ho medíkom a posypem orieškami. Snáď to zaberie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 20.11.2014 o 15:04

ja by som pockal na lepsiu kozusinku a potom ich vylakal na zahradu povedzme na susene ovocie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 20.11.2014 o 13:36

Stačí kúpiť odchytové zariadenie podľa veľkosti zvieraťa. Predávajú sa bežne na burzách, poľ. obchodoch a na nete. Zvieraťu to neublíži. Treba dať na povalu. Mačka ak sa chytí, tak len vypustíš. Je to super odskúšané a na každej chovateľskej burze vidím, že to kupujú bežný ľudia a sú nadmieru spokojní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 20.11.2014 o 13:26

jazvečík hrubosrstý alebo iný nezastaviteľný terminátor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM