Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odborná literatúra o výcviku poľovne upotrbitelného psa. - diskusia

autor: off edo1
pridané: 30.1.2009 13:46
Zdravím všetkých psíčkarov. Vedel by niekto poradiť knihu o výcviku poľovne upotrbitelného psa ku skúškam? Nemôžem žiadnu poriadnu zohnať. Dík.
počet zobrazení: 4 390
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 16.7.2018 o 6:13

na začiatok sa môžeš riadiť napr. touto knihou odkaz . Ohľadom konkrétnych slovenských skúšok PUP platí známe "lepšie raz vidieť ako 100-krát čítať", lebo popri tom videní je zvyčajne možnosť opýtať sa niekoho skúseného na nejasnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 15.7.2018 o 23:15

Málo dobrých kníh je o výcviku poľovného psa. Ja osobne som sa ešte s dobrou knihou, ktorá by sa zaoberala moderným výcvikom poľovného psa, ešte nestretla. Bohužiaľ, "stará škola" jedná väčšinou o parforsnom výcviku, čoho nie som zástanca. Najlepšie si nájsť knihu všeobecne o výcviku, naštudovať si, ako pes funguje a potom to skombinovať so skúšobným poriadkom. Plus ešte k tomu skúseného výcvikára (nie starého zatŕpknuého poľvníka, ktorý pozná parfors). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 7.2.2009 o 23:22

čav edo okolo kníh si hlavu nerob podla knihy aj tak psa nevycvičíš prečítaj všetko čo sa k tebe dostane ale hlavne si skus prečítat skúšobný poriadok nech vieš čo ma tvoj pes robit na skúškach cvičenie je ako učenie na každeho plati niečo iné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off edo1, 6.2.2009 o 21:19

Zdarec pavian, ak si myslíš, že si robím srandu, predaj mi knihu a Ty si kúp novú, keď je to také ľahké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 2.2.2009 o 16:37

To so hádam robíš srandu, nie?
Slimák: Poľovné psy
Báča: Dohledávky a dosledy (tá sa dá stiahnuť na PID)
a mnoho ďalších, základom dobrého kynológa je aj dobrá knižnica, ja som najlepšie knihy zohnal v antikvariáte... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov