Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Elektricky obojok na vycvik psov - diskusia

autor: off arsenal5
pridané: 26.1.2009 15:12
Nevie mi niekto poradit kde na slovensku sa da kupit el. obojok pre vyc. psov od firmy Canicom. Ďakujem
počet zobrazení: 33 498
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lukas01315, 9.3.2021 o 14:36

Skus e obojok dobrý výber neviem ci tam majú aj hentu značku ale myslím ze bude ja mam patpet na 2 obojky a super tvrdohlavý pes hneď na supu vedel co ma robiť lepšia vec ani nemôže byť ????pre tých co si myslia ze to hádže psov o zem to je hlúposť skúsil som si na sebe co to dava není to nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 15.10.2019 o 15:30

Elektronický obojok by si mal vyskúšať chovateĺ na sebe a až potom na psíkovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off VojtechB, 21.9.2018 o 13:32

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off jagttiger, 21.12.2017 o 9:11

MarekPO ,mal som raz stajeraka a keď bol mladý tak hnal na spoločných vsetko,no asi v 3-4rokoch ho nabral diviak a o rok tak isto,od vtedy na spoločných za vysokou a srnciou ani nepachol,bral len diviaky.Po vypustení v hone prebehol cely hon a keď diviaky neboli tak sa vrátil ku mne a držal sa po blízku,keď diviaky našiel tak hlásil a hnal,vtedy som vedel že tam sú. Potom som mal jagteriera keď ako stena bol na spoločnej kde sa postrelil diviak a on ho dorážal,no bola to tvrdohlavá povaha,po vypustení na dvor zdrhal a tak som skúsil el.obojok .Pouzil som najvprv zvukové znamenie a potom el.impulz ktorý som dal iba 2x.Po čase už len pipnutie lebo vedel že potom príde pecka.Celkovo ten obojok mal na sebe asi 7x odvtedy je odložený doma v šuflíku. Myslím si že to ide od vzťahu majiteľa ku psovi a povahy psa keďže každý je iný a hlavne treba sa mu veľa venovať ,brat ho do revíru a tak... Ešte dodám že obojok som na spoločnej nikdy nepoužil a nemyslím si že by to bolo vhodne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MarekPO, 21.12.2017 o 8:24

Zdravím, mám ročného jazvečíka, tento rok so mnou prvý raz absolvoval spoločné poľovačky. Samozrejme že hnal všetko, srnčie, vysokú aj diviaky. Zdá sa mi to normálne, veď je to jeho lovecký pud. Starší kolegovia ma hneď upozornili, že treba mu dať elektrický obojok, aby nehnal srnčiu. Je mladý, podľa mňa musí prísť na to sám, že nemá význam hnať všetko čo mu príde do cesty. Podľa mňa len musí dospieť a získať skúsenosti... Aký máte na toto názor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 20.12.2017 o 21:42

Ak je v dobrých rukách, vie byť vÝborný pomocník... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marosfigura, 20.12.2017 o 20:27

všetkým psovodom čo používajú elektricky obojok by som im ho dal na krk nech sa naučia oni poslušnosti je to hnus pohľad na psa ktorý je na polovacke alebo vo výcviku aby mal el.obojok na sebe vycvicte psa bez toho lebo aj tak vás nikdy nebude bez toho obojku rešpektovať keď mu ho dáte dole na polovačke ho už nenajdete a pravý kynológ by sa nikdy neznížil ku niečomu takému ako je elektricky obojok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 22.4.2017 o 20:37

Zdravím nemáte niekto skúsenosti s obojkami PET SAFE? (350 - 900M) Totiž vlastním tento obojok už 3 rok, doteraz bez problémov no keď som ho teraz po dlhšej dobe zapol, tak obojok mi svieti a funguje ale ovládač akoby nereaguje, na obrazovke sa nič nezobrazuje len pri nabíjaní sa mi ukáže ikonka stavu batérie.. len by som chcel vedieť či sa to už niekomu stalo ... v záruke už nie je,takže asi s tým veľa neporiešim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 5.12.2013 o 20:52

zdravím čo poviete na tento obojok ? finančne je pre mňa dostupnejší odkaz alebo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 11.6.2012 o 18:34

Odporučam každemu kro chce prvy krat obojok použiť aby si pozrel video v pravo odkaz dal lowec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 11.6.2012 o 16:22

3 ročná záruka napr.. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 11.6.2012 o 16:12

A privolanie slovom KU MNE rozumie? Daj si ju na špagat chod na luku špagat som použil 30m ked bol odomna na cca 20m som piskol(zatrubil) nasledne povel ku mne ak nič pritiahol a opakoval no bol som na treningu kde to jeden psik nemohol pochopiť stale sa zaujimal o ine veci tam bol priebech.Trubenie,povel ku mne,pritiahnutie takto sa to opakovalo a striedavo sa použival el.obojok.Obojok použivam dal mi ho kamarat na vyskušanie tento odkaz držte sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off novic, 26.4.2012 o 15:41

teda ak ma rocna sucka da sa povedat ignoruje na pistalku a povel k nohe ako mam postupovat s el.obojkom aby som si ju nepokazil.autoritu mam vybudovanu ostatne pocuva celkom solidne.kto mi to vysvetli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 7.12.2011 o 23:51

Takto nejako funguje elektronický obojok v praxi. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 12.6.2011 o 18:03

Pozdravujem Vás, dados odpoviem asi takto: S výcvikovým obojkom podmieňujeme nejaký povel "hlasový alebo píštalku" a jeho dôslednosť k dokonaniu do konca,výcvik s výcv.obojokom sa praktizuje podľa druhu výcviku a potreby ,ak psíka pripravujeme napríklad na nejaké skúšky ,celý výcvik treba brat dôsledne ,odporúčam aby psík nosil takýto obojok aspoň 3 dni bez akej koľkvek indikácie ako zvuku alebo vibracie či samotnej korekcie ,psík si takto zvyká na obojok a nič iné si s nim nespája ,k samotnej otázke ak sme zvládli výcvik a dôslednosť daného povelu a vidíme ,že psík všetko dokoná podla našej potreby "reakcia na hlasový povel" a bez potreby obojku na krku niet daľších obáv,či psík nosí taký obojok daľej alebo už nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mindy, 11.6.2011 o 17:12

Dados dobrá otázka, aj mňa by to zaujímalo. Má s tým niekto osobnú skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 29.5.2011 o 15:18

Zdracím , mam este pár dotazov na požívanie el. obojka : ci pes , kt. ho ma na krku pri vycviku alebo aj polovackach , bez neho napr. na nejakom v=ylete alebo tak prestane posluchat kedze zacíti ze hona sebe nem´=a atd. stretol som sa s takýmto nazorom , ale osobnu skusenst nemam tak neviem , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor123, 8.6.2009 o 15:25

Canicom neviem, ale veľmi dobré sú aj značky PetSafe, ale hlavne Innotek a SportDog. SportDog sú výrobky špeciálne pre poľovníkov. Môžete niečo kúpiť napr. tu: odkaz. Ak niečo nebude na webe, tak si tam zavolajte, majú všetko z týchto troch značiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lowec, 8.6.2009 o 12:41

Pre harmonické spolunažívanie človeka a psa je velmi dôležité pochopenie povahy štvornohého priateľa. Pes nie je človek a neuvažuje tiež ako človek . Riadi sa vrodenými zákonitosťami v chovaní, ktoré nemôžeme posudzovať podľa našich hodnôt. Často robíme bez toho, aby sme o tom vedeli, chyby vo výchove a výcviku, ktoré sa prejavia nesprávnym sa chovaním psa, z čoho potom neskôr obviňujeme práve psa.
Výchova a výcvik psa sú postavené na správnej komunikácii medzi nami a naším psom. Preto sa musíme naučit jeho spôsob myslenia a komunikácie. Psy sa dorozumievajú predovšetkým pomocou reči tela, mimiky, zafarbenia zvuku hlasu a nálady, ktoré ich doprevádzajú . Nerozumejú slovám a preto ich najskôr musíme naučit, čo určené slová (povely) znamenajú a kedy a ako ich treba používať.
Veľmi diskutovanou pomôckou pre výcvik psa sú elektronické výcvikové obojky, ktoré
v krátkej dobe môžu zjednodušiť odstránenie nežiadúceho správania sa psa. Prvá informácia o podobných zariadeniach je už z dôb pred druhou svetovou vojnou. Modernejšie prístroje sa vo svete predávajú už cez 30 rokov. Existujú rôzné druhy týchto elektronických obojkou. Niektoré slúžia k výcviku psa – s ich pomocou sa pes spoľahlivo naučí základné povely, odnaučí sa zlozvyky. Druhé sú určené pre odnaučenie nežiadúceho štekania a za pomoci elektronického generátoru spolu s anténnym drátom a elektronickým obojkom naučíte svojho psa sa voľne pohybovať vo vyhradenom priestore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 7.6.2009 o 22:19

S výcvikovým obojkom dokážete naučiť psa:
• chôdza u nohy bez vodítka
• spolehlivé privolanie (povely KU MNE, K NOHE)
• odnaučenie zlozvykov pri každodennom spolužitia s ľuďmi, napr. kradnutie jedla zo stola, skákanie na ľudí, hrabanie, nežiadúce štekanie a pod.
• odnaučenie prenasledovania zvery a vzďaľovanie sa od svojho pána v prírode

PS : váš psík s elektronickým obojkom získa viac slobody ,zmení sa vám vaše spoločné spolunaživanie .

viac info ... gamatechnic@azet.sk ,0903/ 362 290 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 15.3.2009 o 10:38

Tiež ponúkam výcvikové obojky DOG. A osobne ich aj používam pri výcviku. Tiež som s nimi velmi spokojný. Ale pravda je že človek musí vedieť kedy ho použiť. Lebo čo za malú chvýľočku pokazí, to určite za týždeň nenapraví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 13.3.2009 o 17:29

EL.OBOJOK si mozes kupit aj v DUBNICI NAD VAHOM v CHOVATELSTVE na 105 bytovke pokial sa jedna o vycvik tak tento obojok pouziva moj kamarat ktoremu som ho zohnal pouziva ho na stredoazijskeho ovciaka ktory mu chodil a zabijal psov vysledok je 100% !!! su na predaj 3 druhy 2 su francuzke a 1 je cesky on si kupil ten najdrahsi zhruba za 10 000 korun ktory ma dosah na 1500 metrov a daju sa nim ovladat az 4 psy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 5.2.2009 o 8:12

lowec - pravdu máš, el. obojok môže byť naozaj veľmi dobrý pomocník, ale veľký pozor treba dávať na to kedy ho použiť, lebo tiež môže aj veľa pokaziť a to už sa dáva psík veľmi ťažko dokopy. A nie všetko sa s ním dá naučiť, ale naozaj veľa vecí urýchli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 4.2.2009 o 21:39

ja osobne mám velmi dobré skúsenosti pri výcviku,,, pred samotným výcvikom si treba preštudovat všetko o možnostiach výcviku a neunáhlit sa ....

Ja to hodnotím následovne: .... od kedy mám elektronický výcvikový obojok má psík viac slobody .. naučil sa velmi rýchlo rozonavat čo robí zle " nežiadúce spravanie a pod.."
hodnotím to ako profesionalnu záležitost ... ak niekto cvičí psíka inou metodou ... trestom ... príklad "fyzicky " psík sa potom bojí a povel kumne je aktuálny so strany psíka na 60% aj to príde na 2 m k pánovi a nedokončí povel.....S elektronickým obojkom je to úplné iné ..psík si nevykladá uložení trest s pánom...práve hladá u neho oporu ... psík rozoznáva základné veci čo robí dobre a čo zlé ....a preto pri výcviku treba vela chvály ako aj odmien ....

ak chcete vediet niečo viac s ponuky ceny, modely .. a pod ...napište na gamatechnic@azet.sk ,0903362 290 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off arsenal5, 3.2.2009 o 20:45

viem vediet aj neake druhy a ceny ceny??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 3.2.2009 o 13:42

lowec: aké s nimi máte skúsenosti pri výcviku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 3.2.2009 o 7:28

ponúkam vycvikové obojky DOG ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arsenal5, 29.1.2009 o 21:31

to sa da ale myslel som ze je neake zastupenie aj u nas,ale aj tak Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lejzr, 29.1.2009 o 9:53

No, viem že sa dá objednať cez internet ale myslím že to je cez českú firmu. ale sa dá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM