Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Elektronické schránky PO - diskusia

autor: off Hekler
pridané: 8.4.2020 10:37

Začiatok aktivácie elektronických schránok na doručovanie v zmysle zákona bol posunutý na 1. jún 2020,je k tomu potrebné mať OP s čipom, čítačku elektronických kariet a nainštalovaný softvér a ovládače k čítačke, len sa pýtam štatutárov PO či o tom vedia a pripravujú sa na to v tejto dobe ?

počet zobrazení: 5 728
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off laco11, 2.2.2021 o 17:37

...už aj mne došla pošta zo Sociálnej poisťovne a aj z Mestskej časti, teda pošta pre mňa ako osobu, pošta pre štatutára PS mi však ešte takto nedošla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 1.2.2021 o 20:07

mne to zase funguje, pošta od veterinárov, pozemkového a lesného odboru, súdu mi chodí už len v elektronickej podobe do schránky, nastavil som si poslať do telefónu oznam o doručení pošty do schránky a pípne mi to v celej EÚ, žiadna lehota mi tak neunikne ... no až sa divím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 22.12.2020 o 8:34

...ďalšia drahá štátna bublina, do dnešného dňa mi nedošla žiadna správa prostredníctvom elektronickej schránky, pošta od štátu naďalej ide cez Slovenskú poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 5.10.2020 o 14:34

Reakcia na príspevok od dede, 4.8.2020 o 22:17 :
...už som to urobil, dobrý postreh a uľahčenie získania informácie o došlej pošte. Doporučujem všetkým štatutárom. ....Čakám, čakám a stále nič, žiadna pošta ... je pravda, že ani poštou mi nič od 01.08.20 nedošlo, ja len, že či to funguje. Iba mi oznámili, že som pripojený, a toľko okolo toho bolo kriku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 4.8.2020 o 22:17

Info... viete možno ano, možno nie v schranke je možnosť informovania o poste ( doslej myslím to je najpodstatnejsie z dovodu staleho nečumenia ) . Elektronické schránky PO - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hurky, 3.8.2020 o 20:02

Dnes som skúšal. Funguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 3.8.2020 o 11:10

...už mám zelenú. Bude zaujimavé sledovať tých štatutárov, ktorí sa nechcú takýmto spôsobom z určitých mne nie celkom pochopiteľných dôvodov prezentovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 29.7.2020 o 21:07

Reakcia na príspevok od dede, 28.7.2020 o 12:08 :
...trvalo mi to, ale po nakopnutí som pochopil semafórové farby. Musíme čakať na zelenú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 29.7.2020 o 8:12

... štatutári PZ a PO bez revíru, týka sa to aj vás, PZ a PO v likvidácii tiež, tam sa nahlasuje aj RČ likvidátora ... ak ste to pozabudli máte na to ešte 3 dni, OÚ sú ale veľmi ústretové (dá sa to písome, e-mailom niekde aj telefonický) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 28.7.2020 o 12:08

Reakcia na príspevok od laco11, 27.7.2020 o 21:17 :
Laco 11 - stiahol si si ku čitačke ,, softwer ,,, aka farba bola uvedena od 1.08. 2020...? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 27.7.2020 o 21:17

...už mám všetko, OP s čípom a heslom, čítačku, r.č. v centrálnom registri a čakám na 01.08.2020 a spustenie systému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 7.7.2020 o 14:20

...už sa zobudili aj na SPK, teda na niektorých okresoch napr. PK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 5.6.2020 o 8:04

mám dobrú správu ... pre predsedov pasienkových a urbárskych spoločenstiev, od 1.9. sa to týka aj vás, prečo by ste sa mali mať lepšie ako predsedovia PZ a PO ? ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schmetterling, 4.6.2020 o 13:35

odkaz na tomto linku máte presný postup, ako bude prebiehať aktivácia elektronických schránok jednotlivým poľovníckym organizáciám. PZ sa budú schránky aktivovať podľa ich zápisu v registri poľovníckych organizácií, ktorý spravuje Národné lesnícke centrum Zvolen. Takže údaje o štatutároch (rodné čísla) pravdepodobne treba doplniť tam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.6.2020 o 9:59

myslel som si že to od 1.6. bude fungovať ... jaj či som bol naivný, najnovšie "údajne" treba podať "Žiadosť o zriadenie ES" s úradne osvedčeným podpisom, dokumentom preukazujúcim vznik PO s úradne osvedčeným podpisom alebo originál (čo to je ?), s dokumentom že osoba žiadateľa je štatutár PO s úradne osvedčenou zápisnicou o jeho zvolení ... ale to nie je všetko, treba ešte poslať aj "Žiadosť o aktiváciu" s úradne osvedčeným podpisom a všetko zaslať na úrad podpredsedníčky vlády ... no čo na to povedať, ak sa mýlim opravte ma, tak strašne by som sa mýlil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 2.6.2020 o 13:40

Elektronické schránky poľovných organizácií - Pozdravujem všetkých, chcel by som sa opýtať na Váš názor a postoj k problematike, ktorá nás asi neminie a to je povinnosť založenia elektronických schránok pre poľovné združenia a spolky obsiahnuté v 2 fáze elektronizácie ktoré nie sú zapísané v obchodnom registri od 1.8.2020 Bližšie informácie na: odkaz ďalšom kroku, štát postupne aktivuje na doručovanie aj elektronické schránky organizácií uvedených v registri poľovníckych organizácií, registri škôl regionálneho školstva, registri pozemkových spoločenstiev, registri záujmových združení fyzických osôb bez právnej spôsobilosti, registri miestnych jednotiek bez právnej spôsobilosti a registri verejných výskumných inštitúcií, ako aj elektronické schránky spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 27.4.2020 o 21:58

... už viem čo robia. Poľujú v "našom" (myslím tým Slovenský poľovnícky zväz) revíri v Zádielskej doline na 2.256 ha. poľovnej plochy, ktorý "nám" veľkoryso vyčlenilo Ministerstvo pôdohospodárstva ešte vlani 5.9.2019 pred voľbami na 15 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 25.4.2020 o 12:25

Reakcia na príspevok od laco11, 24.4.2020 o 21:06 :
žiaľ s funkciou neprichádza rozum ako sú o tom niektorí nevzdelanci na funkciách presvedčení, ale tragédia je v tom že to nezmeníme, môžeme brechať ale karavána pôjde ďalej, Tí na tej prvej ťave to majú naštudované ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 24.4.2020 o 21:06

... ešte by som sa spýtal, že čo robia z nášho členského dobre platení úradníci na SPZ a SPK keď o tom neinformujú? Že či o tom vôbec niečo vedia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 22.4.2020 o 6:39

Reakcia na príspevok od laco11, 20.4.2020 o 18:39 :
Laco, neviem či 99% možno len 80, ale práve preto som to sem zavesil aby som ich zobudil lebo ešte sa dá všetko kľudne stihnúť a ono to bude možno aj fungovať opačne, že budeš môcť raz posielať okrem ročného hlásenia, mesačného hlásenia aj ostatné elektronický, napr. sčítanie zveri, plán lovu a chovu ... úpravu plánu lovu a pod., samozrejme aj všetko ostatné napr. od veterinárov a späť, ja som optimista, verím že mi dvaja sa toho ešte dožijeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schmetterling, 21.4.2020 o 7:54

Reakcia na príspevok od laco11, 20.4.2020 o 18:39 :
Laco, do tej schránky Ti budú štátne orgány posielať všetky úradné zásielky, ktoré Ti doteraz chodili poštou. A nakoľko je PZ podľa zákona povinné mať túto schránku aktivovanú, tak nikoho nebude zaujímať, že si si danú poštu neotvoril a neprečítal- platí fikcia doručenia. Hekler, ohľadom funkcionality slovensko.sk a celej digitalizácie verejnej správy by som mohol rozprávať veľmi veľa- pracujem v štátnej správe, ako súkromná osoba mám aktivovaný občiansky preukaz, takže úskalia digitalizácie poznám z oboch strán. Podľa môjho názoru by niekto za celý tento systém mal ísť poriadne dlho do basy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 20.4.2020 o 18:39

... som presvedčený, že 99 % poľovníckych organizácií o tom ani netuší ... stále, ale neviem na čo mi tá schránka vlastne bude... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 20.4.2020 o 18:33

Laco pred chvíľou si ma nepotešil, tak ani ja Ťa nepoteším ((: ale teraz vážne, ide o to, že podľa zákona 305/2013 Z.z. tzv. zákon o "e-Governmente" (digitalizácia verejnej správy) každá právnická osoba ktorá doteraz nemá dobrovoľne aktivovanú elektronickú schránku a nie je zapísaná v Obchodnom registri SR (čo sú aj všetky Poľovnícke organizácie, teda aj PZ)povinné aktivovať si svoju elektronickú schránku k 1.6.2020. Len tak mimochodom pôvodný termín bol k 1.2.2019, všetci na to sra..li a tak bo termín zák. 313/2018 Z.z. predlžení k 1.6.2020. Čo teda musia predsedovia PO spraviť: 1. aktualizovať na Pozemkových a lesných odboroch OÚ svoje údaje, 2. požiadať o vydanie svojho OP s elektronickým čipom a osobným bezpečnostným kódom, 3. kúpiť si čítačku elektronických kariet (k OP ich má podľa zákona vydávať PZ SR do vyčerpania zásob, a tie sa už vyčerpali, možno niekde ešte majú, je to položka pri ktorej sa netreba vzrušovať)3. na počítači si inštalovať softvér na prihlasovanie (eID klient) a ovládač k čítačke kariet, na a potom sa treba modliť aby sa vám prihlásenie podarilo, lebo ten kto toto vymyslel žije v utópii. Želám všetkým dobré nervy a trpezlivosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off laco11, 20.4.2020 o 17:57

... povedzte aj mne o čo ide nech neumrem ako najhľupejší predseda ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 19.4.2020 o 15:41

čakal som tu inú diskusiu, prečo, načo, ako a pod., ale asi to už všetci predsedovia majú spravené alebo pripravené, mne už chýba len Elektronické schránky PO - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM