Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odhad veku jeleňa podľa obrusu - diskusia

autor: off Gargano
pridané: 14.3.2020 21:14
Zdravím priatelia, pomocou akých pravidiel prípadne zásad odhadujete vek jeleňa, podľa obrusu chrupu. Vďaka
počet zobrazení: 1 506
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off cagi, 22.3.2020 o 21:07

Reakcia na príspevok od dede, 22.3.2020 o 11:23 :
Hm, pravdu mas Mirko, ale ide to inak? Tebe uz jelen otvoril pysk na posudenie skor ako si ho ulovil? :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 22.3.2020 o 11:23

Najnovsia je tá ISO 9020, najskor sa strelí a potom odhaduje vek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 22.3.2020 o 9:36

Jediná záväzná metodika je pre určovanie veku laboratórnymi metódami, všetko ostatné je veľmi, veľmi subjektívne, a čo poviem jeden, s tým sa nemusia stotožniť ďaľší ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 21.3.2020 o 21:52

Gargano, Dede vie byt obcas ustipacny ale nemysli to zle. Google je naozaj dobry, najdes snad vsetky clanky a publikacie roznych autorov ktori sa tejto problematike venuju. Doporucujem precitat. Dalej mozes pokracovat na tejto stranke v rubrike “Urcovanie veku a vekovych tried.....” je tu uz celkom slusna databaza celusti v kazdom veku zivota zveri. Sleduj, pozeraj, porovnavaj, vsimaj si detaily. Nepojde to rychlo. Fotky su ale iba fotky a nepovedia Ti vsetko. Ak mas okolo seba kamaratov ktori lovia viac ako Ty, navstevuj ich, pozeraj celuste, studuj ich porovnavaj atd....drzim palce, dokaze celkom dost casu zabrat takato zabavka:-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Gargano, 21.3.2020 o 20:08

Reakcia na príspevok od dede, 21.3.2020 o 9:08 :
dede, áno mám 50r a od 25r som poľovník. Aj napriek tomu, že revír navštevujem často, mám strelených iba pár kusov. Nemal som príliš veľa možností sa zdokonaľovať v tejto oblasti. No čím som starší, mám ako poľovník aj iné hodnoty. V kurze som bol už dávno a ak ma pamäť neklame, túto oblasť sme prešli len zbežne a to teoreticky. Túto diskusiu som vytvoril preto, aby sa ľudia znalí problematiky, mohli vzájomne odborne obohatiť, prípadne si argumentačne oponovať. Google viem používať, no skúsenosti sú nenahraditeľné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.3.2020 o 12:32

Reakcia na príspevok od dede, 21.3.2020 o 9:08 :
a za druhé, sa to tu ťažko vysvetluje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 21.3.2020 o 9:08

Gargano - v profile mate uvedeny vek 50 rokov ( ak je realny ), polovnik - zapisane ANO. Neviem kolko rokov mate vysvedčenie o skuske polovnictva ale čo tu požadujete v Diskusii sa učia v zakladnom polovnickom kurze. Moj prispevok nebol mysleny ironiou ale ked som zadal do vyhladavaca google klučove slovo Mitchelova metoda vyhladavač reagoval okrem text. odkazmi aj obrazkami. Neviem čo špecifickeho požadujete v diskusii ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Gargano, 20.3.2020 o 20:37

Bol by som vďačný za odborné komentáre, nie premudrelé reči! Kolega dede ak máte problém sa odborne vyjadriť, prípadne poskytnúť nejaké skúsenosti, tak Vás prosím nevyjadrujte sa!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.3.2020 o 13:40

Googl, Safari pripadne iné vyhladávače sú blokované ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Gargano, 14.3.2020 o 21:16

prípadne aj odhad veku srnca na základe obrusu. Vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov