Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poškodený brunír Tikka T3x - diskusia

autor: off LUkaSS001
pridané: 10.8.2019 17:34
Dobrý deň, Chcel by som požiadať o radu. Asi rok vlastním guľovnicu Tikka t3x hunter. Po včerajšej vychádzke som si všimol poškodený brunír na ústi hlavne viď priložená fotka.Neviem čo by to mohlo spôsobyť. Za všetky rady a odpovede ďakujem.
počet zobrazení: 2 213
počet hlasov: 0
Poškodený brunír Tikka T3x - diskusia
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off dolfi, 2.8.2020 o 12:36

Myslim ze iba v pažbe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off emo1, 2.8.2020 o 10:02

Neviete, aký je rozdiel medzi tikku t3 a t3x ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LUkaSS001, 18.8.2019 o 13:10

Reakcia na príspevok od sipik, 14.8.2019 o 16:56 :
A ako ste potom postupovali pri oprave ? počiernili za studena alebo celková obnova brunírovania ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 17.8.2019 o 15:18

Mne sa pri prechode vysokou trávou nalepil na hlaveň nejaký sliz . Ked som to potom neskôr zotrel zišlo to aj s brunírom a zostal strieborný fľak . Našťastie to bolo malé . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 14.8.2019 o 16:56

Ja som tak nový gulobrok oprel o strom, pokosil som pod krmelcom a keď som ho potom zbadal, bolo mi do plaču. Hrýzli doňho mravce niekde pri muške a kyselina stekala po hlavni dolu. Zožralo to brunir, ostali strieborné fľaky, ktoré veľmi rýchlo zhrdzaveli podobne ako na foto. Netvrdím, že je to určite aj tento prípad, každopádne bacha na kyseliny. Aj šťava z paradajky to dokáže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 14.8.2019 o 6:50

Reakcia na príspevok od Ondrik, 13.8.2019 o 14:00 :
Ondrik: Možno skorej reagoval na to či mu po nej neprebehli mravce alebo iná háveď ktorá mu roozleptala čiernenie. Nebolo to prvý ani posledný raz čo som sa s tým stretol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 13.8.2019 o 21:35

Ondrej ja moj Hubertus bezne opieram o strom. Keby som tu rozpisal co sa mne stalo na hlavni mojho Hubertusu myslim, ze by si neveril. A ten bol tunovany na moje poziadavky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LUkaSS001, 13.8.2019 o 19:06

Reakcia na príspevok od Ondrik, 13.8.2019 o 14:00 :
Však práve ... dnes som volal aj s predajcom tak že sa na to najskôr musí pozrieť ich technik ... som zvedavý čo povedia, ale každopádne je to podľa mňa výrobná vada nakoľko som nepoužíval chemické čistenie na vývrt hlavne ktoré by mohlo poškodiť čiernenie zbrane a na konzerváciu klasické oleje typu konkor alebo balistol. No a mechanické poškodenie to tiež nemôže byť. To by vyzeralo trošku inak. Mám doma staré ZKK ktoré nosím na spoločné poľovačky do pohonu a tú zbraň veru nešetrím a nikdy sa mi s ňou nestalo takéto niečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 13.8.2019 o 16:13

Keby len setrilo... to by bol este ten lepsi pripad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 13.8.2019 o 14:00

Reakcia na príspevok od vivatvikend, 12.8.2019 o 22:08 :
Prečo či oprel pušku o strom? A keby aj? Stačí ak pušku /kovové časti/ po poľovačke ošetrí tak ako má a nič takéto sa nemôže stať. Bohužiaľ, dnes sa pri výrobe všade šetrí a tu je toho dôkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pleva, 13.8.2019 o 10:24

Treba to dat na reklamaciu, pretoze sa može jednat aj o mikrotrhlinu, ktoru volnym okom nie je vidiet dlhsi čas. Nema to zo zaciatku vplyv na strelbu, ale casom vystupi hrdza na povrch v presne takom tvare ako je poskodena. Avsak je to len domienka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LUkaSS001, 12.8.2019 o 22:35

Reakcia na príspevok od vivatvikend, 12.8.2019 o 22:08 :
Nie, alebo aspoň nie som si toho vedomý že by som zbraň opieral o strom. a z akého dôvodu ak sa môžem opýtať ?. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 12.8.2019 o 22:08

Oprel si tu pušku niekedy ustim o strom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2019 o 22:42

Brunir, resp. cernenie sa neodlupuje, pretoze ten „vchadza“ pri chemickom procese hlboko do struktury - porov kovu, pricom kov nenabera na objeme. Neviem, akou technologiou je u tikky upraveny povrch hlavne a kovovych casti proti korozii / zrejme brunir a domnievam sa, ze aj dalsia ochrana, mozno fosfatovanie/. Jedno je vsak podla mna iste, reklamoval by som to s podozrenim na nedodrzanie technologickych postupov, ako aj podozrenim na poslednu tvoju vetu prispevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LUkaSS001, 11.8.2019 o 18:50

Reakcia na príspevok od rys2, 11.8.2019 o 14:12 :
Však práve že sa jedná o ústie hlavne ... ale ten brunír akoby doslova opadol zo dňa na deň predože som zbraň kontroloval po každej vychádzke nakoľko je takmer nová. A nejedná sa o typické "vyšedivenie" čiernenia ale vyzerá to ako keď sa odlúpne farba. Skúsim asi len reklamáciu pretože to nemusí byť len vada spomínaného počiernenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2019 o 14:12

Ustiu hlavne, jeho zaobleniu, vyvrtu sa pripisuje velky vyznam co sa tyka presnosti strelby a preto pri akomkolve poskodeni ustia hlavne treba spozorniet. Z prilozeneho obrazku si jednoznacne myslim, ze korozia ustia je dovodom na reklamaciu pusky. Vela zdaru! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.8.2019 o 19:20

Keď ti poviem, že som na vlastné oči videl fungel novú tikku t3x vybalenu z krabice, ktorá došla na objednávku v nemenovanej poľovníckej predajni na Slovensku a mala komplet hrdzavu celú hlaveň od puzdra záveru až po ústie po celom obvode, uveris mi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM