Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,5creedmoor - diskusia

autor: off rossler
pridané: 4.3.2019 14:02
Prosím vás je tu niekto kto využíva reálne na lov zvery kaliber 6,5 creedmoor . Prosím o postrehya reálne skúsenosti . Naozaj reálne ! !!
počet zobrazení: 24 320
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dominikadominika, 6.3.2019 o 15:27

Ahoj strielam s 6,5 creedmoor už cca 2 rok a ulovila som s ním cca 30ks rôznej zveri. Otvorene ti napíšem že nemusíš mať obavu a never predsudkom ľudí ktorí túto ráž ani neskúsil. Pravda je ale to aj pri iných kalibroch že rozhoduje strelivo a strelec. Preto nepočúvaj tých ktorí ti poradia bez toho aby od teba mali dostatok informácií. Použijem slová jedného odborníka s tejto stránky či zistíte koho citujem \\\" ak ti niekto odpovie ake strelivo máš používať bez toho aby vedel od teba s akéj zbrane budeš poľovať, na akú zver , ake vzdialenosti v akom teréne. Čo od streliva očakávaš kolko vystrieľaš do roka a koľko si ochotný dať za škatuľku. Never nikomu kto ti radí bez týchto informácií. Čo sa týka ja používam AccuBond LR 129gr v Maďarsku do 300m bez korekcie puškohladu a super aj na diviaky. Môj takto s ním strelil daniela na 580m ale tam treba klikať do papiera som s tým už strielala aj na 600m ale na zver ešte nie.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Stagstalker, 6.11.2023 o 23:55

Reakcia na príspevok od mako747, 6.11.2023 o 21:42 :
Dik za odpoved, pridam ho do zoznamu na vyskusanie, vyzera, ze nakoniec bude z coho vyberat a co porovnavat. A nie, neboli sme v kontakte, nezhanal som nikdy v minulosti do 6,5 CM strelivo, aj teraz si len robim prieskum po com v buducnosti pravdepodobne siahnem, kedze ponuka je relativne siroka, avsak praktickych skusenosti v nasich podmienkach pomenej. Amici co to potestuju, ale v mnohom je marketing. Kazdopadne velmi dobre spracovali vplyv dlzky hlavne pri 6,5CM a bol som milo prekvapeny ako malo citlivy creedmoor na kratsie hlavne je. Sprava sa velmi podobne ako .308win ci 8x57, ktorym kratke hlavne co do malej straty ustovej rychlosti sedia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on mako747, 6.11.2023 o 21:42

Reakcia na príspevok od Stagstalker, 2.11.2023 o 8:51 :
Používal som toto strelivo a skúsenosti len tie najlepšie, tak ako zo strelou Nosler Accubond takmer každom kalibri. Momentálne je nedostupné, škoda. Ja používam ešte strelu Nosler Accubond v kalibri 8,5x55 Blaser a taktiež skúsenosti moc dobré. Stagstalker neboli sme mi v kontakte , že si po mne chcel toto strelivo do 6,5Creedmor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 2.11.2023 o 8:51

Dik za odpovede, je zaujimave, ze v 6,5 creedmoore v Tikke tie bondstrike velmi nejdu, toto je uz druhy pripad, kde pocujem o problemoch s presnostou pri tejto zbrani v tomto kalibri, ale asi to bude kus od kusu. Pri ELD-X som niekde na fore zachytil, ze niekedy zver neprestreli a su s tym spojene dlhsie odbehy, neboli tam podrobnosti na aku vzdialenost a neviem na kolko toto tvrdenie v realite plati. Osobne ma zaujalo aj strelivo v 6,5 Creedmoor, konkretne Federal Premium Nosler AccuBond 140gr. Ma s nim niekto skusenosti pri pouziti, ktore som specifikoval nizsie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 1.11.2023 o 15:52

Reakcia na príspevok od Perazzi, 1.11.2023 o 10:21 :
Neskušal si HORNADY ELD-X 143gr.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Perazzi, 1.11.2023 o 10:21

Reakcia na príspevok od Stagstalker, 12.9.2023 o 14:23 :
No zatiaľ sa mi najviac v creedmoore osvedčil bondstike… pouzivam blaser r8 jagtmatch cca 50 kusov s tým mám strelených a zatiaľ nebolo čo vytknúť( 60%diviaky 40%vysoka, dancia, srnčia) …. Najdlhší odbeh bol 50m ( smola strelena za lopatku na pluca) farby doteraz toľko že nebol problem s dohladanim bez psa… vzdialenosti do 300m ….čo sa týka poškodenia diviny nemyslím že je to niečo čo by bolo nejaké hrozivé ale niekto kto kuka na 10 gr masa k tomu môže mat výhrady ….k monolitom - každý sa bude primárne chovať ako celoplast pokial nedostane poriadny odpor takze veľmi záleží od zásahu… momentálne pripravujem navážku 127 lrx takze budem vedieť keď odskúšam v reale a budem to vedieť zhodnotiť z vlastných skúsenosti lebo pri strelive sa nedrzim - jedna baba povedala…. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off CT308W, 20.9.2023 o 0:00

Reakcia na príspevok od Stagstalker, 12.9.2023 o 14:23 :
No moje skúsenosti monolit VOR-tex TTSX za mňa jedine čo bolo na tom dobré bolo malé poškodenie aj keď to bolo strelené na menej ako 80m. Čo bolo na prd že sa to často pri menšom odpore správalo ako celoplašť. Robilo to dierka vstrel dierka výstrel. Tela strelené na 120m vstrel za lopatku medzi rebrá výstrel na zadný rebroví oblúk. Tela po rane značilo výskok a zobralo sa s čriedou do lesa. Odbeh bez farby 250m bez dobrého psa navždy stratené. Toto sa mi stavalo častejšie aj pri čiernej prasa lončák. Paradoxne veľký kanec váha 150kg vzdialenosť 80m odbehom len do 50m vstrel cez lopatku guľka ostala pod kožou polámané 3 cípy s monolitu. Čo sa týka norma bondstrike účinok fajn aj keď väčšie poškodenie na zverine a nie úplne vyrovnané účinky, ale na čom som zlyhal bola presnosť 100m 150mm. Nebudem haniť Normu tak to beriem že mojej tikke veľmi nechutia, tak som sa ich vzdal. Neviem či moja odpoveď naplnila tvoje očakávanie ale snažil som sa opísať moje skúsenosti s tebou zadaného streliva, LRX som neskúšal nakoľko som zavrhol na monolity. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 12.9.2023 o 14:23

Má niekto reálne (praktické) alebo aspoň sprostredkované skúsenosti pri porovnaní resp. väčšej vhodnosti streliva na lov v kalibri 6,5 creedmoor, konkrétne norma bondstrike 143 gr. vs Barnes VOR-TX LR 127gr LRX BT? Použitie- streľba od 50-300m (80% v rozmedzí 70m-160m), lov dospelej aj nedospelej diviačej (40%), srnčej(10%), dančej, vysokej (50%), hlaveň 20". Kritéria sú samozrejme dobrá ranivosť, farbenie a čo najmenšie poškodenie diviny, ale najmä čo najlepšia univerzálnosť pri love vyššie spomenutej zveri na uvádzané vzdialenosti (nezvyknem v priebehu sezóny nastreľovať na rôzne strelivo podľa použitia), terén lesno-lúčny, najčastejšia možná prekážka vysoká tráva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 25.8.2023 o 3:57

Reakcia na príspevok od Lubos123, 20.10.2021 o 20:39 :
Pokazil si krkovičku ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Huskyman, 18.8.2022 o 14:34

Reakcia na príspevok od nocpet, 18.8.2022 o 13:48 :
Sako powerhead? Federal fusion? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nocpet, 18.8.2022 o 13:48

Ahoj, mam 2 roky. Najprv som strielal Saka - rany na komoru (srnec, jelen), do 60 m. Cisty priestrel, rana sa zavrela, zver odbehla cca. 15-20 metrov. Na nastrele ani kvapka farby. Zmenil som strelivo - Federal, zatial 3 srnce, vsetko rana na komoru, ostali v ohni. S Federalom velka spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 7.8.2022 o 12:06

Ešte by som dodal z vlastnej skusenosti co sa týka kalibrov 6.5,vlastním 6.5x57 blaser r93,6.5x55se cz 550fs a 6.5creedmoor mossberg,vsetko odskusane na strelnici aj polovačkach,strelivo SB,hornady a rws,co do učinkov na zver s jednotlivym strelivom všetko dostačujuce na našu zver a na dialku bez rozdielu učinku,6.5 crd asi najmenši spätný raz zo všetkych,rws 6.5x57 najväčší zvukovy efekt a spätný ráz aj poškodenie diviny. Podla mna je to len o sympatii ku konkretnemu kalibru a dostupnosti streliva,kto prebija je mu to jedno,6.5crd marketing hornady a kvázi novinka,výhoda kratky zaverovy systém.toď moj postreh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 7.8.2022 o 11:50

Cz 557 american sa už nevyraba a pochybujem ze ju zozenies v 6.5 crd,ja by som volil cz skor ako plastovy mauser m18,moja skusenost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 6.8.2022 o 12:48

Reakcia na príspevok od dominikadominika, 6.3.2019 o 15:27 :
ahoj, kde kupujes AccuBond LR 129gr? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 6.8.2022 o 12:29

chcel by so poprosit ktori maju skusenosti so zbranami MAUSER M18 BEZ MIERIDIEL 6,5 CREEDMOOR a CZ 557 AMERICAN 6,5 Creedmoor bez mieridiel aby mi poradili ktoru si vybrat. Som pevne rozhodnuty pre jedno z tychto dvoch znaciek, prosim neradte mi ine zbrane, len porovnajte pre aj proti a ktoru zbran by ste si vybrali z tychto dvoch a preco. Cena u oboch je skoro rovnaka tj. okolo 1000.-eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 21.10.2021 o 16:14

Reakcia na príspevok od lanus, 21.10.2021 o 9:24 :
Pri najbližšej príležitosti to vyskúšam ako si napísal a dám vedieť lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 21.10.2021 o 9:24

Lubos123 - Na strieľanie do krku či na chrbticu bohato postačí aj 223Rem. a skutočnosť,že monolit šetrí divinu je všeobecne známa. Účinok loveckého streliva sa vyhodnocuje pri čistej pľucnej rane a samozrejme na dostatočnej početnej vzorke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lubos123, 20.10.2021 o 20:39

Včera strelený kancek 98 kg na krk 152 krokov na mieste priestrel odpad pol kila ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BlueHill, 8.10.2021 o 15:26

Reakcia na príspevok od zbojnik1, 7.10.2021 o 9:44 :
Staršie 6,5 mm kalibre sú tiež veľmi dobré a účinné či už 6,5x57, alebo 6,5x55 SE. Balistika a výkony u 6,5 Creedmoor a 6,5x55 SE sú skoro totožné. Výhoda u Creedmoor je v tom, že je dizajnovaný na strely s vyšším balistickým koeficientom, umožňujúcim vyššiu úsťovú rýchlosť s ťažšími strelami na ktoré má bočný vietor menší vplyv. Tieto rozdiely sa však výraznejšie prejavujú na vzdialenostiach nad 500 metrov, čo je už za hranicou poľovníckych vzdialeností streľby. Navyše už ani výkon strely nie je dostatočný pre etické ulovenie zveri. Hlavná výhoda 6,5 Creedoor voči (6,5x55 SE, 6,5x57) je najmä v jeho súčasnej vysokej popularite u strelcov a z toho vyplývajúcej širokej ponuky továrenského streliva a tiež aj v širokom výbere nových zbraní na trhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hubertushk, 7.10.2021 o 16:54

Reakcia na príspevok od zbojnik1, 7.10.2021 o 9:44 :
Dobrý deň. Podľa mňa sú tieto kalibre veľmi podobné a v poľovníckej praxi sú rozdiely pri použití rovnakého streliva minimálne. Najväčší rozdiel pre poľovnícku prax ja vidím v tom, že 6,5 Creedmoor sa dá postaviť na krátky záver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 7.10.2021 o 10:28

Reakcia na príspevok od zbojnik1, 7.10.2021 o 9:44 :
6,5x55se je super, len creedmoore má lepšiu balistiku, mám obe, možem porovnať. Akurát creedmoore je na trhu od 2007 a SE - švédsky mauser cez storočie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zbojnik1, 7.10.2021 o 9:44

zdravím dámy a páni poľovníci mám takú možno pre niekoho blbú otázku aký je prosím rozdiel medzi 6,5 creedmoor a 6,5x57 alebo 55 mal niekto možnosť porovnať tieto kalibre ? čo sa týka účinnosti na rôznu zver... teraz dosť čítam o 6,5 creedmoor ako o výbornej ráži a staršie 6,5x55 ako o neúčinných ražiach tak reku zo zaujímavosti či to niekto mal možnosť porovnať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BlueHill, 6.10.2021 o 16:01

Tento kaliber som začal využívať túto sezónu (2021). Varmintová 60 cm hlaveň. Skúšal som zatiaľ Sellier&Bellot 6,5 CREEDMORE SP 8,5g. Lanštiak 60 kg na 50 metrov, za lopatku prestrelené plúca, odskočil cca 30 m potom zhasol, farbil už od nástrelu. Poškodenie minimálne ma rebrách a pľúca roztrieštené. Srnec na 180 m, zásah na komoru/ lopatku, z ohňa prešiel cca 15 metrov smerom ku mne potom zhasol. Poškodenie tak na pol dlane. Farbil od nástrelu Lanštiak 65kg na 55 metrov na lopatku, zasiahnutá lopatková kosť, ostal v ohni. Strela neprestrelila obe lopatkové kosti boli zlomené. Poškodenie tak do dlane. Po tomto neprestrelení som zmenil strelivo. Teraz skúšam Lapua NATURALIS 9,1g s ňou muflónča na 75 metrov priestrel pľúc, odskočilo 30 metrov. Poškodenie na rebrách a roztrieštené pľúca. Diviača 20 kg na 60 metrov, zásah na komoru za lopatky, priestrel pľúc, odkskočilo z ohňa na 15 metrov. Poškodenie minimálne. Som zvedavý aká bude Lapua na väčšiu zver. Okrem toho ešte túto sezónu chcem vyskúšať Sellier&Bellot TXRG eXergy 7,8g. Pri Lapua Naturalise mi vadí jej strmá balistika po 150 metroch už strela výrazne padá. Presnosť je však veľmi dobrá. Pri eXergy mám zo strelnice tiež dobrú skúsenosť s presnosťou. Je tam aj lepšia balistika. Je tu aj založené diskusné vlákno k samotným strelám eXergy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 20.9.2021 o 16:03

V sobotu strelený lanstiak 70kg 80 metrov na mieste za lopatku chutilo chrbticu odpad do dlane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lubos123, 5.9.2021 o 12:36

Včera strelené prasa 25 kg 70m na lopatku chitena chrbtica na mieste poškodenie minimalne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lubos123, 17.8.2021 o 9:26

Prešiel som na bezolovnate strelivo sb exergy blue do terča na100m do1cm strelený lanstiak v kukurice 40m za ucho na mieste zatiaľ neviem čo to bude robiť pri streľbe na komoru dám vedieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lukas30-06, 24.6.2021 o 21:02

Reakcia na príspevok od F4B147BK, 28.9.2020 o 17:01 :
F4B147BK: Poprpavde sa niet čomu čudovať. Nestrielali sa na vlas rovnaké vzdialenosti, zver nebola v rovnakej kondícii, počasie nebolo identické a čo je hlavné, boli rozdielne použité strely. Ako sa dá čakať rovnaký výsledok pri rôznych strelách? Stagstalker- odporúčaná dľžka hlavne pri 6,5 creedmore je 60cm. Pri 51 sa samozrejme dájú očakávať negatívne vlastnosti ktoré si opísal. Lubos123: Rovnako dobrý aj na polovanie posliedkou. Myslím si, že tam fakt nehraje rolu aký typ lovu človek preferuje. A kludne vhodný na polovanie aj na 500m. Vlastnosti na to má,treba však zvoliť správnu strelu, aby spravila svoju prácu. Samozrejme je to 6,5 takže treba strieľať presne. Kto trafí zadok, nech to nehádže za vinu kalibru, hh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lubos123, 29.5.2021 o 10:26

Stál šikmo vstrel za lopatkou výstrel na druhej strane odpad do jednej dlane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 28.5.2021 o 23:17

Priestrel čoho akého orgánu aby sme vedeli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 28.5.2021 o 10:34

Včera lanstiak 65m norma Bond Strike 9.27g na mieste priestrel 53kg poškodenie minimálne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 30.12.2020 o 9:00

Reakcia na príspevok od pytliak6, 3.10.2020 o 10:55 :
NA POLOVANIE Z POSEDU DO 100M UPLNE V PORIATKU ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pytliak6, 3.10.2020 o 10:55

Reakcia na príspevok od Stagstalker, 29.9.2020 o 21:23 :
Dobrá otázka, aj mna by zo zaujimalo, ako sa to chová v 51cm hlavni. Rozmýšľam nad sako s20 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 29.9.2020 o 21:23

Aky vplyv ma na tento kaliber kratka hlaven napr. 51cm? Je pri nej citelny pokles vykonu resp.zmena plusovych vlastnosti kalibru (spatny raz, vykon, balistika) a vyhovuju mu dlhsie hlavne podobne ako je to pri 6,5x55, kde sa odporucaju hlavne v dlzke 57cm+ alebo je tento kaliber vhodny aj pre kratsie hlavne podobne ako je to napr. pri 8x57 ci .308 win? (ktore sa vseobecne odporucaju aj pri kratsich hlavniach) Samozrejme bavime sa o polovnom vyuziti.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off F4B147BK, 28.9.2020 o 17:01

Ahoj, som čerstvým majiteľom 6,5CM. Zatiaľ strelné 2ks lanštiakov, skoro úplne rovnakých v rozmedzí troch dňov. Prvý strelený Sako Deerhead 10,1g - na hlavu cca 5cm za ucho, spadol v ohni. Krv v celom tele zranená, krvná zrazenina pod lopatkou o veľkosti päste. Druhý strelený na mäkko, šikmo, strela Federal Fusion 9,1g uviazla v lopatke, odbehol cca 40m. Výsledok odpad z podlieteho mäsa do jednej dlane. Záverom by som mohol konštatovať, že dve skúsenosti s dvoma rovnakými úlovkami s absolútne odlišnými výsledkami. Toť moje skúsenosti, zatiaľ, už sa teším na ďalšie. V každom prípade zatiaľ na 100% uprednostním Federal Fusion 9,1g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 8.3.2019 o 16:04

Mibe: ??? Neviem kto je Karol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 7.3.2019 o 23:26

Reakcia na príspevok od dominikadominika, 6.3.2019 o 15:27 :
Nuž to su slova Karola... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dominikadominika, 7.3.2019 o 0:13

Reakcia na príspevok od peterber, 6.3.2019 o 22:57 :
Máš pravdu kto chce poľovať-strieľať nad 200m tak to bez dialkomera nech ani neskúša, veď ak sa už nad 300m pomýliš o 40m tak zásah môže byť inde aj o 40cm balistickú vežičku máme na každej zbrani dokonca aj na CZ ;) 6,5creedmoor - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off peterber, 6.3.2019 o 22:57

Dominika: trosku by som doplnil, ze strielat na 300m bez korekcie ako pises je v poriadku, ale "prenasanim". Aj tvoj otec, ako uvadzas strelil na 580m, ale som si isty, ze s pouzitim dialkomera a balistickej tabulky, samozrejme da sa to strielat aj cez osnovu, ale to v prispevku neuvadzas, pretoze ta strela ma pokles na tu vzdialenost, tak priemerne, nechce sa mi pozerat do tabuliek, lezim v posteli, 180cm. Co sa tyka Scirocco, strela ponerne "tvrda", v dosledku hrubky plasta, cize potrebuje vysoke ustove rychlosti aby bola ucinna na dlhe trate na polovacke. ELDx by som stotoznil s Acc LR, ale podla skusenosti z praxe nelieta dobre v kazdej razi, chce to trpezlivost a pohrat sa s laboraciou. Na LR hunting by som volil radsej Berger. Moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 6.3.2019 o 21:57

je zrejme,že 6,5 ako sa vravi ma slušnne našliapnute. Co sa tyka strely Scirocco v tomto kal. by som bol opatrný. Je to pomerne tvrdsia strela.Ja som ju pouzival v 7RM co je o viac ako 30% výkonnejsi kaliber (velmi uspesme) ale ani tam sa prilis nedeformovala. Viac asi nemusim hovorit...Creedmor je momentalne na vlne zaujmu a aj fabrického streliva je pomerne dost..na svoje si pridu aj prebijaci,ktorí z tohto kal.urcite vytlacia maximum..co sa tyka strelby na 300M bez korekcie..to je v pohode aj v 9,3x62...s MJG..-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 6.3.2019 o 15:27

Reakcia na príspevok od rossler, 6.3.2019 o 10:02 :
Ahoj strielam s 6,5 creedmoor už cca 2 rok a ulovila som s ním cca 30ks rôznej zveri. Otvorene ti napíšem že nemusíš mať obavu a never predsudkom ľudí ktorí túto ráž ani neskúsil. Pravda je ale to aj pri iných kalibroch že rozhoduje strelivo a strelec. Preto nepočúvaj tých ktorí ti poradia bez toho aby od teba mali dostatok informácií. Použijem slová jedného odborníka s tejto stránky či zistíte koho citujem \\\" ak ti niekto odpovie ake strelivo máš používať bez toho aby vedel od teba s akéj zbrane budeš poľovať, na akú zver , ake vzdialenosti v akom teréne. Čo od streliva očakávaš kolko vystrieľaš do roka a koľko si ochotný dať za škatuľku. Never nikomu kto ti radí bez týchto informácií. Čo sa týka ja používam AccuBond LR 129gr v Maďarsku do 300m bez korekcie puškohladu a super aj na diviaky. Môj takto s ním strelil daniela na 580m ale tam treba klikať do papiera som s tým už strielala aj na 600m ale na zver ešte nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

off harad24, 6.3.2019 o 13:14

Reakcia na príspevok od rossler, 6.3.2019 o 10:02 :
Skus aj Norma Scirocco. Vyborna laboracia, vyborna strela,takisto s vybornym BC a podobna Accubondu. Je k dostaniu na slovensku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM