Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zeiss conqest v 6 2,5-15*56 - diskusia

autor: off volis
pridané: 28.1.2019 18:02
Kúpil som tento puškohlad.vypadá super,aj obraz super.No niečo sa mina ňom nepozdáva.večer som skúšal svietiaci bod a mal som dojem že ho mierne rozlieva.skušal som aj doostrovať dioptrie,aj som znižil intenzitu osvetlenia a stále som mal pocit že tá bodka nie je ostrá.teraz neviem či to je normálne,alebo je tam nejaká vada.Puškohlad je nový -nepouživaný.mám žiadať o vymenu?prosím vás kto ho máte napište vaše postrehy.Ďakujem.
počet zobrazení: 1 350
počet hlasov: 0
zeiss conqest v 6 2,5-15*56 - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Pepes33, 28.4.2019 o 11:35

Zdravím Vás, rozhodujem sa za čo vymením puškohľad na mojej 6,5x55. Zatiaľ vo finále výberu ostali Meopta R2 2,5-15x56, Leica visus 3-12x50, Zeiss conquest V4 3-12x56 a Zeiss conquest V6 2,5-15x56. Všetky s červenou bodkou. Čo by ste mi ppradili?Všetky vymenované sú zhruba v jednakej cenovej relacií, avšak medzi Zeiss V4 a V6 je cenový rozdiel cca 400 euro, oplatí sa do tej V6 dať toľko peňazí? Osobne si myslím že sklá a mechaniku majú určite rovnakú.Sú tu nejaký majitelia tej Zeiss V4 a V6, ktorý by sa podelili o praktické skúsenosti? Pri tej Leica visus hovorí aktuálna cena, výpredaj z cca 1800 eur na necelých 1000. Nebude v tom nejaký háčik, keď to skoro za polovicu vypredávajú? Sú tu nejaký majitelia tej Leica visus, ktorý by sa podelili o praktické skúsenosti? A u tej Meopty asi nemá zmysel kupovať ju teraz, keďže koncom roka má prísť na trh už modifikovaná aj s nastavením paralaxy. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 28.1.2019 o 22:26

No môže ísť aj o inú očnú vadu ako dioptrickú, ja bez okuliarov vidím čiarku, s okuliarmi ostrú bodku a dioptrie mám cca 1,25 avšak mám astigmatizmus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.1.2019 o 21:14

volis - Môžeš spraviť aj posúdenie ostrosti bodu tvojho conqestu v rámci rodiny či známych .Rozsah nastavenia dioptrií má +2 | -3 dpt. Ak má niekto väčšiu odchyľku môže byť problém z doostrovaním . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 28.1.2019 o 20:14

Skus kuknúť do iného puskohlady a pokiaľ ti robí to isté, je to očná vada. Pokiaľ nie, je to chyba z výroby. V6 ma obraz dobrý, ale citeľne tam chyba korekcia paralaxy na väčšie vzdialenosti. Konkrétne môj kus ma osvetlenie super aj na najsilnejšiu intenzitu. Svetelnosť je ok, ale ostrý obraz je použiteľný tak do 12x priblíženia. Od12x do 15x je už trochu rozmazany a konkrétne s mojim je 14x a 15x použiteľný tak maximálne do 380 metrov, čo mám odmerané. Na väčšiu diaľku je nepoužiteľný z dôvodu rozmazaneho obrazu. Ten puskohlady je určený pre poľovníkov, nie LR strelcov. Do 300 metrov v pohode. Klikanie ma super, presne a opakovatelne. Táto optika nie je žiaden zázrak, ale na polovanie slusna. 99% poľovníkov s tým puskohladom bude spokojných. Ma síce na okrajoch mierne skreslený obraz, ale nič strašné, to si mohol zeiss troch dat na to pozor. Mam aj meoptu zd 6-24x56 s korekciou paralaxy a tam je obraz ostrý komplet v celom zornom poli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM