Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Blaser K95 v kalibri 8x75RS skusenosti? - diskusia

autor: off Marek83
pridané: 17.1.2019 7:06
Uvazujem o kupe K95 v danom kalibri. Ma niekto realne skusenosti prosim? Vdaka
počet zobrazení: 3 539
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off danosedo, 21.1.2019 o 19:53

Kaliber 8x75RS ,.30RB a 8x68S su kalibre pre chlapov čo neriešia take p......y ako je spätny raz;)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

komentáre

zoradiť
off fanda, 23.1.2019 o 13:26

danosedo: No když myslíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off danosedo, 21.1.2019 o 19:53

Kaliber 8x75RS ,.30RB a 8x68S su kalibre pre chlapov čo neriešia take p......y ako je spätny raz;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

off tempus, 21.1.2019 o 18:54

Pani, kaliber je v pohode, CDP funguje spoľahlivo, dokonca čím ťažší kus v tomto kalibri, tým lepšie.....strelivo drahé, ale kto ho chce, toho to asi nerozhodí. Ja mám na zlamovacke ustovu brzdu a je to vyriešené. Bez ustovej brzdy som z toho ešte nestrieľal, čiže vyjadrit sa neviem ako to kopká bez. Ale inak kaliber ok, zver značí super a aj ranu počuje.....naj asi čo mám strelene je na vzdialenosť do 300 m a ani s jelenom problém nebol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fanda, 21.1.2019 o 18:49

Hurky máš pravdu já dokonce četl, že tato ráže byla přímo Goringova. Jak jsem psal kalibr určitě zajímavý pro fajnšmekra, střílel jsem s kulovnice (sauer) ráže 8x68 no a kopaneček to byl teda řádný o lahodném výstřelu mám jiné představy, ale nic nezvládnutelného, jen pro mě opravdu zbytečné, zvlášť když to srovnám s mou oblíbenou 6,5x55SE s kterou bez problémů střelím vše co u nás běhá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 21.1.2019 o 13:05

Dnes je fajnšmeker ten kto používa nočák, termo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hurky, 21.1.2019 o 10:33

Kdesi som čítal, alebo to bolo v nejakom dokumente že aj "vrchní lovčí tretej ríše", či jaký to mal titul Göring ho vraj mal v obľube. A tiež tvrdil, že je to kaliber pre fanjšmekrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 21.1.2019 o 10:03

Páni výstrel z kal.8x75 je lahodný,ako píše 243Win,kto tvrdí opak,tak v živote z toho nestrieľal,30 06 je podľa mňa väčšia morda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 243WIN, 21.1.2019 o 9:12

8x75RS je určitě silný kalibr, ale např.dr.Hanák o něm píše jako o ráži labužníků, kde dlouhá nábojnice a předepsané tlaky max 3300 barů dávají plynulý a nekopavý vývin rány.Já jsem těmto informacím docela podlehl a objednal si to v dvojáku. Snad se již po dvou letech dočkám a pak zjistím, zda mi to upraví fasádu či se budu chechtat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubos2, 20.1.2019 o 13:20

Fanda iste mas pravdu, ale ja som hovoril o .30R Blaser s ktorym mam osobnu skueenost. Pokial nemam, nevyjadrujem sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 17.1.2019 o 21:29

lubos2, máš jistě pravdu, ale přece jen 8x75 to už je pěkná prda navíc ta nabídka továrních nábojů je opravdu skromná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 17.1.2019 o 15:03

Reakcia na príspevok od tthunt, 17.1.2019 o 13:44 :
tthunt, dovolím si Ti oponovať v tvrdení, že ľahká guľovnica v silnejšej ráži musí "kopať". Nie je to pravda, nakoľko vlastním sabattku v .30R Blaser a nemám pocit, že by nejako extrémne kopala. Samozrejme, že to nie je .222ka. Nie je to vždy o kalibry, ale v kope objektívnych príčin (pažbenie, úchop zbrane, záverová vôľa-opakovacie guľovnice). Len tak pre porovnanie prvá moja guľovnica bola Brno 98 v kal .308 W. Neskutočne ba priam hrozivo kopala a to nie som žiadna padavka. Vyskúšal som už aj tuhšie ráže, ale neprekonala ju žiadna. Tu treba, ale povedať, že strieľam na ľavú stranu a pažbenie bolo klasika na pravú stranu. Je možné, že tam bola taktiež záverová vôľa, ale to je len jedna baba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 17.1.2019 o 13:49

Kalibr zajímavý, nicméně asi jak píše tthunt dost silná ráže do lehké zlamovačky komfort střelby nic moc, ale proti gutu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 17.1.2019 o 13:44

Mal som isty cas K95 v 30R Blaser, strasne ale strasne lahucka gulovnica. Kopalo to,dvihalo ale to by nebol az taky problem ako to ze s tak lahkou gulovnicou sa zle mierilo a este horsie triafalo. Gulovnica potrebuje mat na preciznu strelbu min. 4kg vratane optiky. K95 som predal z cistom praktickeho hladiska. Na moj vkus nepouzitelna kombinacia - silny kaliber a lahka zbran. To plati aj pre kal. 8x75 kde bude samotna zbran este lahsia ako pri. kal. 30R B. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tempus, 17.1.2019 o 13:00

Prečo by malo byt CDP nič moc? Celkom ma to zaujíma, pretože s CDP v tomto kalibri nemám zle skúsenosti. Za mna flinta aj kaliber v poriadku, pokial je teda vlastník bez možnosti prebíjať ochotný zaplatiť za ranu cca 7 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 17.1.2019 o 12:38

No blaser K95 áno super zbraň ale smiem vediet čo ťa vedie ku kúpe 8x75RS? Vieš nieže by som ťa od toho dohováral ale ti dám otázku, Prebíjaš si náboje sám? Ak áno potom by sa to ešte dalo ak nie tak fabrického streliva je ako šafránu. Tak tento náboj je niečo medzi 7mm a 9,3 ja osobne 8mm veľmi nemusím a určite by som do toho nešiel. S osobných skúsenosti viem že maly výber streliva hodne obmedzuje. Keď už chceš investovať do parádnej zlamovačky tak hľadaj niečo univerzálne, neviem na čo chceš primárne poľovať, či len diviaky a jelene alebo ideš aj do afriky? Vieš v K95 je toho na výber z univerzalneho vela či 7Rm popripade 300WM ak chces R-ko tak 30R alebo 9,3x74R čo viacej POTREBUJEŠ? Načo hľadať teplú vodu keď už to niekto vymyslel? Zbytočné sa do toho zamotaš a ostanú ti oči pre plač keď začneš do toho zháňať strelivo a zistíš že blaser CDP v tejto ráží nič moc a MJG od Möllera lieta na prd a čo potom? Zamyslí sa trochu čo od toho očakávaš a načo to potrebuješ a či nieje aj niečo iné čo by pre teba bolo vhodnejšie. S pozdravom karol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 17.1.2019 o 9:08

Ta ráže by mě také zajímala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov