Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

9x19, .357 mag. - diskusia

autor: off medko
pridané: 26.9.2018 16:17
Dobrý deň, chcel by som vedieť či má niekto skúsenosti s pištoľovým strelivom daných kalibrov na lov škodnej zveri, samozrejme z dlhej hlavne. Ďakujem
počet zobrazení: 1 993
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off medko, 27.9.2018 o 18:32

Táto téma tu ešte nebola,a pri prezeraní internetových obchodov som už veľa krát narazil na dané, podobné zbrane týchto kalibrov a preto ma napadlo,či niečo také sa aj reálne používa v poľovníckej praxi. Nič viac, len poznatky,či má niekto skúsenosti atď. Na lov škodnej preferujem niečo iné ako je toto, pýtal som sa len zo zaujímavosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 27.9.2018 o 18:11

Reakcia na príspevok od medko, 27.9.2018 o 8:30 :
Chcel si odpoveď tak sa sa vyjadrím aj ja a môžete posúdiť či fundovane. Otázku si napísal či sa s tým dá poľovať na škodnú alebo nie. Len ty si nenapísal s akým strelivom ty si napísal len 2 druhy ráží a na nich až tak nezáleží. Oba dokážu za určitých okolností zabiť ale .... . Nepíšeš ako chceš poľovať a čo od danej ráže očakávaš. Hneď vylúčim 9x19 pre všetky nedostatky ale aj ak použiješ napríklad 357mag strelivo hornady FTX 140gr (cena daného streliva je cca 30€za 25ks) tak to na líšku mačku, psa, dokonca za určitých okolností aj vlka stačí, ale ako ideš strieľať, na 25m? Vieš síce dopadovú energiu na usmrtenie to bude mať aj na 80m ale...- vybral si si pištolové ráže ktoré sú určené na krátke vzdialenosti s krátkej hlavni. Aj keď tu hlaveň predĺžiš a budeš to strieľať s pušky nikdy nedosiahneš takú prestnosť ako s puškovým strelivom určeným na väčšie vzdialenosti. To pištolové fabrické strelivo nikdy nedosiahne! Preto skús presne opísať na čo ti daná zbraň bude a čo od nej očakávaš a možno nájdeme niečo čo ti bude viac na danú vec slúžiť a vyhovovať. S pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off miroorim, 27.9.2018 o 15:45

nik sa na mna nehnevajte, ale ak niekto pri otazke na lov skodnej tuto pochopi ako lov medveda tak si myslim, ze mu ide len o to mudrovat alebo sa vyhovarat lebo si poriadne neprecital otazku. chytanie sa za slovicka je taka dnesna moda internetu :-). Ale co uz, taka je doba. A co sa tyka otazky, tak lovit skodnu ako je liska a pod, nie velke selmy ako vlk a medvet, sa dlhymi zbranami v tychto kalibroch da ale ja by som to osobne nerobil. Zbrane tychto kalibrov su podla mna super na strelnicu, na zabavenie sa a zastrielanie si do sitosti, ale do lesa by som ich ja nenosil. to je moj nazor a nikoho o nom nepresviedcam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off medko, 27.9.2018 o 8:30

Lov škodnej som myslel líška, túlavý pes, mačka. Medveď,vlk a iné záležitosti do tej kategórie nepatria a za ďaľšie na medveďa je 1500J na 100metrov. A jednalo sa mi len o čisto poznatok ľudí, či majú skúsenosti s týmto typom striel, čo som aj uviedol typ zbrane je len čisto teoreticky, za tie peniaze by som mal určite niečo inšie a lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.9.2018 o 23:50

Strielat nie. Ale lovit, napr. medveda / Ty pises o love "skodnej"/ si myslim, ze nabojcekom 9x19 a ani 357 nesmies v zmysle zakona, resp. predpisov, i ked by si mozno zasluzil "posteklit" aj takym strelivom :-o) Ps- na medveda je myslim od 1500, ci 2000 joulov na 100m? No a to nabojcek 9x19 Luger, ale ani 357 magnum myslim nema... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off medko, 26.9.2018 o 17:10

Reakcia na príspevok od jaro1, 26.9.2018 o 16:53 :
A? z dlhej guľovnice je zakázané strieľať týmto typom náboja? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.9.2018 o 16:53

Hore mas uvedene ako prve 9x19. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off medko, 26.9.2018 o 16:45

Reakcia na príspevok od jaro1, 26.9.2018 o 16:42 :
Aby bol niekto v obraze o čo sa mi jedná 9x19, .357 mag. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 26.9.2018 o 16:44

Sme na Slovensku a platia tu Slovenske zakony. Odporucam Ti ich respektovat! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM