Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Uvolnovanie skrutiek na 300WM - diskusia

autor: off pifo
pridané: 29.7.2018 19:35
Zdravim. Prosim o pomoc pri vybere vhodneho lepidla na skrutky...rnrnKupil som Tikka T3x Lite v razi 300WM, na ktoru som nasadil rychloupinaciu montaz INNOMOUNT a optiku Meopta. Tuto montaz aj s optikou som pouzival 2 roky na Tikka Hunter 308W a bolo to bezproblemove.rnNo hned ako som to nasadil na 300WM, tak mi zacalo po vystreleni 30 striel samovolne povolovat skrutky ktore drzia kruzky pre osadenie optiky. Najskor som myslel ze boli len zle dotiahnute, tak som este aj kupil momentovy skrutkovac a nastavil moment predpisany vyrobcom montaze a to 3,5Nm. Isiel som na strelnicu, strelil 20 striel a skrutky znova povolene. Tak som napisal vyrobcovi INNOMOUNT ze aky mam problem a odpisal mi jednou vetou, ze mam pouzit zavitove lepidlo a nemam prekracovat predpisany moment utahovania 3,5Nm. Isiel som do obchodu so spojovacim materialom a pytal som lepidlo, odporucili mi LOCTITE 243. Dal som ho tam, dotiahol na 3,5Nm, nechal 2 dni zatvrdnut a isiel na strelnicu. Samozrejme rovnaky scenar, 20 striel a skrutky povolene!!!! rnKed som ich vysrouboval, to lepidlo tam bolo ako keby stale nezatvrdnute, normalne ako zuvacka a pritom bolo na nom pisane ze uplne vytvrdne do 24hod. Tak som isiel do toho obchodu kde som ho kupoval, oni povedali ze to je najbeznejsie lepidlo na zavity, ale ze mi mozu predat aj nejaky cerveny LOCTITE, ktory urcite nepovoli, ale ze ani ja ho nikdy nepovolim. Tak teraz neviem co mam spravit.rnAke prosim vam pouzivate lepidla vy? Je jasne ze 300WM je dost silna raz, ale su aj silnejsie a musi to drzat... Dik
počet zobrazení: 1 565
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off pifo, 5.8.2018 o 17:00

Reakcia na príspevok od tthunt, 4.8.2018 o 20:39 :
No vidis, ja som mal taku skusenost ako som napisal... Aj som ho pretrepal a aj ho este doma mam a skusil som ho na testovacich skrutkach a vobec nevytvrdol. Na gulovnicu som uz kupil ten loctite 270 a skrutky uz nepovoluju... len v buducnosti to bude problem vobec povolit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 4.8.2018 o 20:39

Loctite243 je treba pretrepat pred pouzitim. Pouzivam ho roky na 10tky gulovnic roznych kalibrov a vzdy pekne vytvrdol a sroby samovolne nikdy nepovolili. Ide bezproblemov povolit srobovakom a loctite sa rozsype na prasok. Z mojej praxe nie je nic lepsie a jednoznacne doporucujem kazdu montaz zalepit srobiky loctite243. Vyhnete sa tym roznym neprijemnostiam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 31.7.2018 o 21:45

pifo kúp zaisťovacie podložky ŠNOR príslušného rozmeru,daj na skrutku a dotiahni ako sa dá imbusovým kĺúčom.Na momenťák zabudni,ten potrebuješ na dotiahnutie poškohĺadu v objimkach, aby si nezmáckol tubus puškohĺadu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 31.7.2018 o 20:01

pifo - Radšej neriskuj ! a mrkni na loctite-242 Uvolnovanie skrutiek na 300WM - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 31.7.2018 o 18:01

takze vyzera to ze ten Loctite 243 je pokazeny alebo co... sice je na nom expiracia az 12/2019 ale nechce vobec zatvrdnut. Skrutku ktoru som vcera skusobne na vzduchovke zalepil, som teraz bez problemov vysrouboval a to lepidlo je na zavite tekute skoro rovnako ako ked som ho tam vcera nanasal... Takze 9EUR do kosa, kedze blok som si nezobral.... Skusim nejake ine. To co radi citulik ani neviem nikde najst, takze risknem ten cerveny Loctite pre silne spoje.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 31.7.2018 o 17:13

Pifo toto ti to zafixuje.Používal som to 15 rokou v strojarstve na fixovanie skrutiek v automobilovom priemysle v celej Európe.Mám osobné skúsenosti.Odkaz Uvolnovanie skrutiek na 300WM - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 31.7.2018 o 12:26

Ja mam dve 8x68 S a aj 9,3x74 R a okrem toho som vystriedal už asi 10 ďalších guľovníc anikdy som skrutky nelepil a nebol žiaden problém. Pokial su zavity Ok tak by to nemalo povolovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 31.7.2018 o 10:54

tak ako píše lanus, treba to lokálne nahriať a potom to povolí, je to bežná prax... dá sa to nahriať tenkým horákom tepelné ovplyvnenie okolia je minimálne samozrejme riziko je tu vždy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 30.7.2018 o 13:57

Reakcia na príspevok od lanus, 30.7.2018 o 13:44 :
Stalo sa... Som poriadne odmastil skrutku na vzduchovke a dal som tam L-243. Necham to do zajtra vecera stat a skusim to povolit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 30.7.2018 o 13:55

pifo - sprav ešte skúšobný pokus s L-243 pri dokonalom odmastení ak nevyjde , jedná sa pravdepodobne o nepodarok !!! Problémom však môžu byť aj "vyťahané" závity skrutiek ,keďže sa jedná o použitý materiál !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 30.7.2018 o 13:20

Reakcia na príspevok od lanus, 30.7.2018 o 13:01 :
ved preto radsej cerpam informacie, aby som nespravil kravinu... Ako som spominal, na 308W som ziadne skrutky nelepil a dlhe roky sa nic nepovolovalo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 30.7.2018 o 13:01

pifo - Povoľovanie pevnostných lepidiel nahrievaním je bežná prax ,ale pozor tu by došlo aj k nahriatiu puškohľadu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 30.7.2018 o 12:50

Reakcia na príspevok od zekon, 30.7.2018 o 10:33 :
Zekon a mas s tym LOCTITE 620 aj osobnu skusenost? Akoze podla popisu to vyzera velmi dobre, len aby potom v buducnosti isli tie skrutky povolit. Lebo to mi aj ten predajca povedal, ze mi moze predat LOCTITE nejake cervenej farby, ale ze to nikdy nepovolim bez nahrievania... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 30.7.2018 o 12:48

Reakcia na príspevok od lanus, 30.7.2018 o 8:25 :
aha, to je pravda ze na vzduchu to nevytvrdne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 30.7.2018 o 10:33

ahoj, daj tam toto a mal by si mať pokoj Uvolnovanie skrutiek na 300WM - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 30.7.2018 o 8:25

Reakcia na príspevok od pifo, 30.7.2018 o 1:16 :
pifo - Skúška na papier je bezpredmetná lebo sa lepidlo vytvrdzuje bez prístupu vzduchu ! Uvolnovanie skrutiek na 300WM - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pifo, 30.7.2018 o 1:16

ten LOCTITE 243 co som pouzil ma expiraciu 12/2019, takze je v zaruke. Samozrejme som vsetko odmastoval technickym benzinom. Pre skusku som kvapol to lepidlo na papier a zatial preslo len 12 hodin a je stale tekute... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 29.7.2018 o 21:23

citulík - Nemusí !!! "úplne postačí " aj Threadlocker !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 29.7.2018 o 21:09

Na lepidle musi biť napísane SCHRAUBEZICHERUNG a material treba dôkladne odmastit acetónom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 29.7.2018 o 20:42

pifo - stav lepidla aké uvádzaš mi veľmi pripomína stav po použití mojej starej zásoby Loctite ; skontroluj dátum výroby !!! ( Inak na závity sa v strelectve používa najčastejšie Loctite 242 je to tiež lepidlo strednej pevnosti ; dôležitá je jeho čerstvosť a náležité očistenie a odmastenie závitu). Tikka Lite je super v 308W ; pre 300 WM by som použil niečo ťažšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov