Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zvonček pre poľovných psov - diskusia

autor: off FilipKu
pridané: 24.7.2018 21:04

Používa niekto zvonček? Aku máte skúsenosť.

počet zobrazení: 1 999
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off binka, 25.7.2018 o 16:03

Osobně bych to psovi nikdy nedal. Pes má několikanásobně lepší sluch než člověk. A nám by to cinkání na krku nebylo zrovna příjemné. K sousedů na naháňky chodí kluk s goldenem a má na mě rolničku. V leči má člověk pocit, že za chvíli vyrazí z houšťáku Santa i se saněmi. A i pro ostatní psovody je to otravné. Kvůli zjištění polohy psa je lepší GPS.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off sinko, 4.1.2019 o 8:37

Reakcia na príspevok od binka, 4.1.2019 o 8:00 :
Tak to už musí byť chumaj nie len slepý ale aj hluchý, všetkým psom v pohone povinne aspoň reflexný obojok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 4.1.2019 o 8:00

Reakcia na príspevok od posed33, 3.1.2019 o 15:27 :
Zbrklého a lačného střelce nezastaví zvuk rolničky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off posed33, 3.1.2019 o 15:27

Rolničky sú super hlavne pre bezpečnosť psíka... nakoľko minulý rok bol dosť postrielanych psíkov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 27.7.2018 o 10:31

Reakcia na príspevok od filda, 26.7.2018 o 17:25 :
Fildo je to jen o lidech. Taky nemám rád psovody, kteří mají syndrom skloněné hlavy. Pochopím u zjišťování polohy psa, který se zaučuje pracovat v leči, ale poslouchat psovoda jak vyřvává, že jeho, už zkušený, pes drží prasata na místě 400 metrů od nás? No a co? Nepůjdeme tam za ním všichni? Asi ne, to se v leči nedělá. Nehledě na to, že čumiči do GPS často nedrží řadu. Taky mám na feně GPS, ale do mobilu čučím, až když jí dlouho nevidím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.7.2018 o 8:45

Myslím si, že GPS je vhodné, ak sa pes vzďaľuje na viac ako 100 m, príp. obľubuje nory. Inak dobrou signalizáciou u niektorých psov je aj ich chvost, odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on filda, 26.7.2018 o 17:25

Reakcia na príspevok od binka, 25.7.2018 o 16:03 :
Binko, máš pravdu, že GPS je lepší než cinkání rolničky nebo zvonku a psovod má i jistotu, že ví kde má psa, ikdyž je značně vzdálen a cinkání by nebylo slyšet. Na druhou stranu nemám moc rád situace, kdy se psovodi věnují koukání na displej GPS a ne okolí a nastalým situacím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on filda, 26.7.2018 o 17:16

I já přispěji svými zkušenostmi do diskuze. Když jsem začal s myslivostí a pořídil si psy, tak jsem na naháňky a dosledy používal sokolnické rolničky na orly. V průběhu let jsem rolničk vyměnil za zvonečky italského výrobce. Hlavní důvod byl ten, že když psi proběhli blatem nebo sněhem, tak se do štěrbiny rolničky dostaly nečistoty a zvuk se utišil nebo ustal úplně. U zvonečků se tohle nestává. Protože jsou dostatečně otevřené a srdce zvonečku nečistoty vyklepe. Rolničku i zvonky jsem vždycky přišil na reflekní obojek, který si v případě zachycení pes dokázal sám stáhnout přes hlavu. Pokud se člověk naučí pořádně poslouchat tak je schopný určit celkem přesně polohu psa a jeho rychlost. Z mé zkušenosti mohu říct, že na kovový zvuk při naháňkách reagují obzváště lišky, které nezůstanou zapíchlé v leči a ikdyž na ně pes přímo nenarazí, tak leč opouští. Při nošení rolniček nebo zvonků jsem nikdy nepozoroval nervozitu psů. Ač je jasné, že citlivost psího sluchu je značná, tak záleží především na frekvenci danného zvuku. Tudíž výstřel ze zbraně, např. při dostřelné ráně je daleko horší pro psí sluch než nějaké cinkání zvonku. Samozřejmě je nutné psa na zvuk zvonku zvyknout. Málokterý pejsek bude fungovat, když mu to nasadíte a není na to zvyklý. Čerpám pouze ze svých osobních zkušeností a zkuěností kamarádů, kteří také zdárně fungují s rolničkami nebo zvonky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 25.7.2018 o 21:14

Reakcia na príspevok od binka, 25.7.2018 o 16:03 :
Naše psy do húštia maximálne s reflexou páskou na krku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 25.7.2018 o 16:03

Osobně bych to psovi nikdy nedal. Pes má několikanásobně lepší sluch než člověk. A nám by to cinkání na krku nebylo zrovna příjemné. K sousedů na naháňky chodí kluk s goldenem a má na mě rolničku. V leči má člověk pocit, že za chvíli vyrazí z houšťáku Santa i se saněmi. A i pro ostatní psovody je to otravné. Kvůli zjištění polohy psa je lepší GPS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off goret, 25.7.2018 o 14:18

Rolničku zvyknú používať stavačiari pri hľadaní zveri na miestach, kde nevidia na psa. Keď rolnička prestane cinkať, pes vystavuje nájdenú zver. Dobrý stavač je vo vystavovaní vytrvalý a čaká na vodiča. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.7.2018 o 12:52

veru, majiteľa si nevyberieš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 25.7.2018 o 10:55

Chudák psík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov