Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pomoc pri vychove jazvecika - diskusia

autor: on bendo135
pridané: 15.7.2018 23:06
Potreboval by som prosim poradit s vychovou jazvecika ma rok a zacal sa bat divej zvery hlavne diviaka nesteka ani ked je mrtvy a to ked mal len par mesiacov tak stym problem vobec nemal.Neviem cim to je odkedy skoro zomrel na babeziozu ostal takyto ulaknuty.
počet zobrazení: 1 175
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Zuzka-Z, 26.1.2019 o 10:08

Reakcia na príspevok od alex31, 25.1.2019 o 21:34 :
Na BL musí mať minimálne 1 rok,horná hranica veku nieje určená.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex31, 25.1.2019 o 21:34

Poprosil by som o radu.Do koľkých rokov môže ísť jazvečík na BL skúšky.Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MarekPO, 24.1.2019 o 9:01

Zdravím, mám dvojročného psíka - jazvečíka hladkosrstého štandard. Máme absolvované FSMP a FD. Chcel by som s ním skúsiť umelý brloh, ak bude šikovný, pôjdeme aj na BL. Len sa chcem spýtať, či by ste mi vedeli poradiť/pomôcť čo sa týka tréningu (vybaviť umelý brloh, líšku, tréning t.j. všetko s tým spojené). Psík je podľa mňa dosť ostrý (o mačkách sa tu radšej nebudem rozpisovať). Najlepšie západné Slovensko. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 18.7.2018 o 23:31

Do obory s ním zatiaľ nechoď. Rozštekaj ho najprv napr. na loptičku, alebo nejaké pamlsky, potom skús na zajaca ( môže byť v klietke aj domáci ) alebo na mačku. Až sa ti na tieto rozšteká, skús s ním zájsť k obore. Podotýkam k obore, nie do obory, aby diviaky cítil a hlavne videl. Vtedy ho skús podporiť, povzbudiť,aby mal pocit bezpečia za plotom. Až prejde cez toto, potom môžeš skúšať oboru v doprovode iného, skúseného psa, najlepšie však len s jedným diviakom, aby nedošlo náhodou k jeho napadnutiu inými kusmi z čriedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.7.2018 o 21:44

Reakcia na príspevok od bendo135, 16.7.2018 o 21:41 :
Asi budeš potrebovať veľa trpezlivosti...prajem ti veľa úspechov...skús ešte mačku do klietky... možno sa trošku osmeli a vzrastie v nom pud loviť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on bendo135, 16.7.2018 o 21:41

Reakcia na príspevok od Taras, 16.7.2018 o 15:04 :
Skusil som s kopovkou 4 rocnou ale on sa stranil dokonca aj ked ho diviak nahanal tak nevydal ani hlasok. Skusim to este s jazvecikom druhym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Taras, 16.7.2018 o 15:04

Skúste ho pustiť do diviačej obory so starším psíkom, ktorý pri durení šteka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov