Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

HEYM SR21 Allround 30-06 - diskusia

autor: off alik
pridané: 3.7.2018 17:54
Dobrý den zvajuzem kupu tejto krasnej pusky Heym SR 21 Allround ale este pred kupou by som sa Vás chcel opytat ze ci je to dobra zbran lebo predca je to nieco ine ako bezne pusky a bude to moja prva puška prosim piste vsetko co sa tyka tejto pusky.A taktiez zvazujem kaliber 30-06 ,naboje Norma oryx,a puskohlad Delta Optical Titanium 2,5-15x56 HD SF S pozdravom LESU A LOVU ZDAR!
počet zobrazení: 3 674
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Hirko2, 13.8.2018 o 8:42

Dobrý deň, ako tak čítam diskusiu a príspevky k danej téme je vidieť že alik nemá v danej problematike skúsenosti alebo prehľad ... k otázke či keď strelíš na jeleňa alebo diviaka či zostane v ohni vplýva väčšie množstvo aspektov, také najdôležitejšie je umiestnenie rany pokiaľ ty jeleňa trafíš na 250m na mäkko alebo ako si to ty nazval na zadnú komoru ti garantujem že ti v ohni neostane, ďalšie veci pri tejto otázke sú v akej kondícii je momentálne jedinec, aký je veľký, čo sa týka jeleňov či je ruja lebo pokiaľ je jeleň plný hormónov a adrenalínu málokedy ostane v ohni, pri diviakoch napr. či ti vyjde sám alebo ich vyjde viacej ak ich je viac a ty diviaka zasiahneš aj dobrou ranou poväčšine bude mať tendenciu ťahať sa za svojimi druhmi, k zbrani tu už bolo napísané viac menej všetko kvalitná nemecká guľovnica a zbrojovka heym s veľmi dlhou históriou čo sa týka výroby zbraní, no zarazilo ma tvoje uvažovanie že keď niekomu padá z lacnej pušky že musí aj tebe z drahej ... puška je to posledné čo má na toto vplyv... čo sa týka streliva Norma Oryx je bezpochyby kvalitná strela a norma ako firma má aj kvalitné prevedenie Náboja ako takého či už je to vyrovnaná prachová navážka alebo nábojnica ... aj tak si ale myslím že do 30-06 sú aj lepšie možnosti ... ale všetko závisí od toho aké strelivo bude chutiť tvojej hlavni či stihne danú strelu ustabilizovať u mňa je to v 30-06 Lapua Mega 12,0g a puška je Blaser r8, a ďalšia vec je že inak sa bude tá strela správať na 80m a inak na ako ty plánuješ strieľať 250m nižšia zostatková rýchlosť a energia. K optike len toľko ak plánuješ strieľať na vzdialenosti cez 200m tak by som šiel do väčšieho zväčšenia a s možnosťou nastavenia paralaxy + balistická veža nie je na škodu pri takejto streľbe a potom nemusíš riešiť či nastreliť puškohľad na ONV alebo na 100 ... jendoducho nastrelíš na 100 a väčšie vzdialenosti jednoducho doklikáš. asi všetko čo som chcel povedať každopádne sprav si po svojom ako sám uznáš za vhodné nikomu svoj názor nevnucujem ;) Lovu Zdar! a veľa pekných poľovníckych zážitkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Stando123, 8.8.2018 o 20:27

A ináč puškohľady odporúčam, nakoľko som ho mal ale v 2.5-10x50. je dobrý hlavne mechanicky. Ale na takú pusku radšej dajdaco kvalitnejšie. Aspoň R2 alebo prytlač na kahlesa alebo zeiss.alebo doktera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 8.8.2018 o 20:21

Alik. Heym je výborná zbrojovka. Sr 21 je štandard a výborný. Skvelá voľba. Kaliber 30-06 je skvelý, univerzálny, ale je dosť výkonný.zaleži načo tochceš.ale do spingfielda sa dá dať všeličo,predsa je to najpopulárnejší kaliber.a strela Prix je dobrý ale trochu pritvrdeny.vsetko zalezi na to ako chces polovať a na čo. Či posed či šulaćka. Ak posed radšej by som volil lapua mega ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off markus123, 14.7.2018 o 15:30

bavime sa ci je dobry kaliber... kazdy je dobry ktory dosiahne 2000j na 200m otaska je aky je dobry strelec.... ak je aj dobry strelec nema odpolovane nic a ruky sa budu klepat a mozes mat aj 50bmg. skus sa naucit strielat na 250m ako chces polovat aspon s rosptilom do 10x10cm a potom neries kaliber. ja mam 15kalibrou ak chces napis do posty a mozme popisat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off alik, 7.7.2018 o 14:09

Jasne dieta ved mam už 36 rkov.Ako sory ze kladiem take sproste otazky ale my v rodine nemame ziadneho polovnika.+ja som polovnik uz 4 roky.ale pusku si idem kupit az teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stefa, 6.7.2018 o 16:40

Reakcia na príspevok od Ondrik, 5.7.2018 o 19:07 :
Ja mám z toho taký dojem, ako keby tieto otázky kládlo dieťa a nie držiteľ PL! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off spanik, 5.7.2018 o 19:40

Alik, všetko ťa naučí prax, najprv musíš získať skúsenosti,potom uvidíš čo je vlastne poľovačka, že každá aj keď identická rana na zver môže mať úplne iný priebeh,čiže sa bude zver správať po nej rozdielne,jedna padne v ohni druhú bude treba dohľadať.Na tie otázky ktoré si tu položil by ti nedal zaručenú odpoveď ani výrobca Kaťuše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 5.7.2018 o 19:07

To je zase debata toto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Vladoh1, 5.7.2018 o 18:07

Ano Alik maš pravdu ale aj KriKa ma čiastocne pravdu ber tu pusku je to dobra zbran aj puskohlad ale aj kaliber ale tak isto aj naboj.Ja mam Remington 700 CDL 30-06 a vždi strielam do 120metrov a nikdy nedohladavam.Takze tymto som myslel ze ak si kupis kvalitnu pusku tak budeš moct strielat na 250 metrov.Tieš mam naboje norma oryx ale puškohlad mam leupold.Lovu zdar Alik! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alik, 5.7.2018 o 17:58

A tymto dlhym komentarom som chcel povedat ze ak to niekto dokaze z cezetou tak preco by som ja nemohlo z takou drahou puskou strielat na 250 metrov.+z norma oryxom + puskohladom delta optical titanium 15x56,a kalibrom 30-06.A diviakovi by sm nikdi nestrielal na chvost ale asi y to tak robite aby sa Vam neposkodilo mäso.A vzdi pred prvou polovackou mladeho polovnika z novou vybavickou sa zbran ide nastrelit takze keby som strelil tak by som hned zislil ze ci je to slabota alebo naozaj mozem strielat do 250 metrov. LESU A LOVU ZDAR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alik, 5.7.2018 o 17:50

Jasne ale ja som sa chcel opytat spanika ze ci ked strelim s touto zbranou do zadnej komory takze zaludok tak ci budem dohladavat lebo v mojom zdruzeni su aj taky 70 rocny majstri ktory strielaju a ani nevedia na co strilaju ale samozrejme ze strielaju.Potom ohladavaju 8kilometrov a potom si to ubolene zviera zoberu ale mame tam aj jedneho polovnika krori ma CZ 550 kal.7x64 striela S§B a zostane mu na mieste ale tento polovnik nestrila na 150 metrov ale striala do 80metrov a nikdy nedohladava zver mu ostava na mieste na strelu ale su aj taky majstry krtory maju pusku za 4 tisic eur puskohlad za 3 tisic eur a strielaju na komory a vzdy dohladavaju.Ja som mal moznost si vystrelit skoro z kazdej zbrane ale Remington a Heym sa my zdaju byt najlebsie vtejto cenovej dostupnosi! LESU A LOVU ZDAR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 5.7.2018 o 12:17

Ak toho jelena trafis do hlavy, takmer urcite ostane na mieste a dohladavat nebudes.Ak diviakovi odstrelis chvost, urcite budes dohladavat a pravdepodobne ani nenajdes. Prepac, aka otazka, taka odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off alik, 5.7.2018 o 9:45

Myslite si ze ked vystrelim na jelena na 250metrov tak ostane a mieste alebo skor budem dohladavat.Ja dohladavanim myslim aj ked ujde 50m.Alebo ak vystrelim na 50metrov na diviaka tak zosnane na mieste? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 4.7.2018 o 8:51

Alik,podľa môjho názoru je to dobrá zostáva aj optika aj kaliber aj strelivo a samozrejme zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alik, 4.7.2018 o 8:06

A čo hovorite na kaliber,puskohlad a naboj? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 3.7.2018 o 18:02

Alik,bez váhania ju ber,neolutuješ,je to stará Nemecká firma,ktorá vyrába kvalitné zbrane, hlavne sú veľmi presné, záver chodí ľahko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov