Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ako naucit psa na stopu? - diskusia

autor: off paprik6
pridané: 28.12.2008 9:29
mam hanoveraka ma 10 mes. ako ho mam naucit nastopu.poradte mi vase triky a skusenosti
počet zobrazení: 7 651
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Stajerak, 16.4.2015 o 12:42

Bol som aj pri diviakoch (len za plotom) a mal o ne obrovsky zaujem. Nos ma vyborny v lese ma na vsetko upozorni. Pokial viem na PF moze ist aj SK,AJD,ŠD. Stajerak je vyslachteny z Hanoverskeho farbiara a po nom zdedil dobry nos ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 16.4.2015 o 11:57

Ja uviažem o strom tie ratice, no ani mačka nieje zlá (len na skúškach sa to može vypomstiť ak prebehne po stope mačka). Štajeráka by som učil na durenie diviakov a následnej dohladávke na čo má vlohy a nezaťažoval by som ho farbiarskymi prácami.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stajerak, 16.4.2015 o 11:21

Na konci naslapanej drahy by mala lezat zastrelena zver. Mozem pouzit aj macku v klietke. Poradil mi to jeden polovnik , vraj aby mal pes motivaciu a zacal hlasit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kormp, 16.4.2015 o 9:43

Treba sa spýtať kolegov či nemajú v mrazničke odložené....umelý pach nieje to pravé orechové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stajerak, 16.4.2015 o 9:25

Neviem kde sa da teraz zohnat cerstva ratica , preto som chcel skusit ten umely pach. Staru raticu by som postriekal a potom naslapal stopu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 16.4.2015 o 9:10

Našlap (najlepšie kamarát aby tam nebol tvoj pach)umelú stopu s raticami z vysokej, do skúšok PF (používať len ratice z vysokej), v žiadnom prípade nie farbu(krv).Dlžku a lomy a aká má byť starána si pozri na odkaz youtube nájdeš dobré video výcvik barvare. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 16.4.2015 o 9:09

Našlap (najlepšie kamarát aby tam nebol tvoj pach)umelú stopu s raticami z vysokej, do skúšok PF (používať len ratice z vysokej), v žiadnom prípade nie farbu(krv).Dlžku a lomy a aká má byť starána si pozri na odkaz youtube nájdeš dobré video výcvik barvare. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stajerak, 15.4.2015 o 12:46

Zdravim! Mate niekto skusenosti so zakladanim umelej stopy pomocou pachu zveri z vysokej (118ml flasticka). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 17.7.2009 o 11:33

a s krvou je to ako na farbiarskych skuskach malich plemien sa stopa robi iba krvou........aky je tam presny postum.?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 2.3.2009 o 20:13

nikoho neurážam,napísal si čerstvú stopu,čerstvé ratice... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceld, 2.3.2009 o 0:20

Vobec mi neharasi.Mal som na mysli stopu zivej vysokej.Mozno som sa zle vyjadril;prepac ale nikoho neurazaj! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 1.3.2009 o 19:36

ti haraši?akú čerstvú stopu?nemyslel si náhodou na prirodzenú stopu v teréne od živej zvery? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 28.2.2009 o 22:00

hh skus ako chces ja som ucil zo zajacom a uz nie raz pes dohladal zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceld, 28.2.2009 o 12:49

So zajacom to v ziadnom pripade neskusaj.Psik je este mlady a hravy. Teraz aj tak cerstvu raticu z vysokej nezozenies.Uc psika na stopu cerstvu. Skus sa spojit s p.Cervenkom on Ti urcite poradi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 25.2.2009 o 11:32

neni vsetko zadarmo , isteze je ho skoda ,ale ako inak ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 25.2.2009 o 9:34

...není škoda toho zajíce pro výcvik BOXERA? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 24.2.2009 o 20:57

ahoj ja mam nemeckeho boxera len na chov a ked som nemal co robyt tak som sa jej zacal venovat a cwicit ju na stopu som ju cvicil tak ze som zobral zajaca a pichol som ho o nohu som mu zaviazal spagat , psa som odlozil a tahal som zajaca po zemi aj niekolko km . pes isiel najprv po krvi a ked sa krv stratila isiel dalejj uz len po pachu urobyl som to asi 3 krat a nemecky boxer ktory bol urceny na chov krasne vystopoval ranenu zver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 31.12.2008 o 18:07

aj moj je hravy a velmi to je ok je to este stena.napis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paprik6, 31.12.2008 o 15:13

tak s poslusnostou je to celkom dobre ale je este taky zivi a hravi cize viac sa chce hrat skusim mu to tak urobyt ako vravis dakujem zatial ked budem mat nejake otazky ti napisem ok ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 30.12.2008 o 23:30

tu raticu samozrejme s vysokej z nicoho ineho.a rob mu ju na husto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 30.12.2008 o 23:28

10mesacny farbiar uz mal mat urobenu stopu.a nedaval si mu od malicka raticu s vysokej aby sa snou hral,lebo je dost mozne ze sa velmi nabazil toho pachu a nieje prenho uz taky lakavy.sprav mu stopu s raticou najprv kratsiu a za 3hodiny ho tam daj na zaciatok tej stopy viac tam s nou pobuchaj a nechaj ju tam chvilku postat aby bol pach intenzivnejsi.ked ho das na stopu tak mu povedz stopa hladaj a chval ho.neverim ze by nemal zaujem o pach tej ratice.10mesacny by uz mal mat nejaku tu stopu absolvovanu a ako je na tom s poslusnostou.a zapametaj si ze vsetkeho vela skodi a nic sa neda uponahlat,aj s tou stopou pomaly nie casto do nicoho ho nenut pes by mal ist s chutou nesetri chvalou ani odmenou,nic neuponahlas.co pokazis napravujes potom dlho.a nerob stopu na snehu aby nesiel po pohlade ale iba po cuchu.a stopu nerob velmi dlhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off paprik6, 30.12.2008 o 23:03

ja som ho estenic neucil ale tak ked natrafime v lese na stopu visokej tak zaciti ju ale nevenuje jej nejaku pozornost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 30.12.2008 o 22:48

a na aku stopu by si ho chcel naucit??predpokladam ze uz na stopu vysokej uz bol ci este nie?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov