Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Malokalibrovka na športovú streľbu - diskusia

autor: off Lord7
pridané: 8.1.2018 17:06
Zdravím vás priatelia, chcel by som sa vás opýtať aké máte skúsenosti tu uvedenými malokalibrovkami, chcel by som ju na športové účely buď ČZ 455 THUMBHOLE alebo CZ 452 2E-ZKM ... Za vaše rady a skúsenosti vopred ďakujem :)
počet zobrazení: 4 141
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off arbor, 4.7.2018 o 9:50

Súhlasím s Mysho22. Vlastním túto guľovnicu CZ 455 Thumbole v ráží 22wmr aj s výmennou kanelovanou hlavňou v 22lr. 22lr na 50 m do jednej dierky s SK standard plus. Pri kanelovanej hlavni som vypálil za 1,5 hod cca 150 nábojov a nemusel som ani raz čakať na vychladnutie hlavne. Pažba mne sadla perfektne. Spúšť som si dal upraviť u puškára za 20 Eur. Prebrúsil ju a vymenil pružinu. Bipod mám Caldwell kupovaný cez net z Prešova. Je to zlatá stredná cesta, kľudne ho montujem aj na 30-06. Puškohľad mám na tom Hawke Vantage IR 4-16x50 AO MilDot. Osvetlenie nitkového kríža katastrofa, ale inak je v pohode. Jedine čo sa mi nepáči je poistka, ide troška ťažšie. Inak som s ňou spokojný. Za tie prachy super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 30.6.2018 o 8:08

2xdominika: najprv som vylestil Stične plochy ale nedostal som sa pod 1.5kg na odpor spúšte tak som vymenil pružiny a hneď som bol na 220g tak isto sa mi zlepšil rozptil a pohotovosť pri streľbe. Bipod už neviem či nájdem typ skúsim pohľadať. K thumbhole mi sadol ako riť na šerbel asi mám neforemné ruky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 29.6.2018 o 23:14

Reakcia na príspevok od Mysho22, 29.6.2018 o 7:50 :
Myslíš že by malo význam spraviť s toho niečo takéto? Mysho22 aký bipod si kúpil s alli? Daj link Malokalibrovka na športovú streľbu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 29.6.2018 o 23:12

Reakcia na príspevok od Mysho22, 29.6.2018 o 7:50 :
Ako si upravoval spúšť? Veď to že som si ju ošahala a thumbhole pažba mi nesedí ani kus buď tam dám namontovať EVOLUTION alebo som uvažovala o SDS Malokalibrovka na športovú streľbu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 29.6.2018 o 7:50

2xdominika: Mal som CZ 455 Varmint Thumbhole na športovu strelbu do 50m som nastrielal do 5centovky na 100m do 2€ mince. Problém nemala so žiadnym terčovým strelivom dokonca ani s 30 ročnými Rexkami do SB ktoré dokonca chodili lepšie ako bežné SB. Vyskúšal som toho veľa SB Elley RWS Fiochy Federal Blazer a ešte neviem čo. Horšie to bolo s magnumami tie rozhadzovalo po 10cm hold krátka hlaveň nevedela ustrabilizovat mag navažky. Čo sa týka zbrane za tie prachy neviem či zoženieš niečo lepšie len počítaj s tým ,že budeš muset upraviť spúšť praca cca 5-10min prípadne dovážiť zbran. Ja som mal obyč bipod z aliexpres za pár šupov tak som nedovažoval. Zbran je sama o sebe dosť ťažká na posliedku po revíri bola cítit v ramene no na posede už vôbec. Najlepšie si ju niekde omakať a uvidíš ako ti bude sedieť nie každý má šikovné ruky a zrovna ti nesadne typ pažby ako kamarátovi a budeš mat doma další nepotrebný kus :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 28.6.2018 o 22:51

Dobrý deň chcela by som oživiť diskusiu ohľadom malokalibrovky. Tiež zvažujem kúpu tejto zbrane na športovú ale aj poľovnú strelbu viete niekto poradit. Prosím vaše osobné skúsenosti. Zvažujem kúpiť CZ 455 VARMINT THUMBHOLE GREY  alebo verziu THUMBHOLE YELLOW mate niekto praktické skúsenosti alebo viete poradiť poprípade niečo iné- lepšie. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov