Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puskohlad na trojak - diskusia

autor: on maco1590
pridané: 24.12.2017 14:41
Zdravim vas. Poradte mi nejaky puskohlad, obj.max 42 na stary trojak zn. Novotny. Nechcem aby narusal vzhlad zbrane. Montaz bude asi klapkova. Dakujem
počet zobrazení: 2 545
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off uhrineki, 20.1.2018 o 19:40

Čo by pasovalo na taky trojak je asi puškohľad zo šínkou od vyrobcu Hendsoldt Wetzlar, Zeiss, Kahles a predchodca Schmid Bendera tušim Hubertus. Pokiaľ máš uz kamene osadene na hlavni, nebol by az taky problem klapkovu montáz vyrobiť. Či kridelkovu a lebo Shull. Viem vyrobit obi dve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 3.1.2018 o 15:29

maco- podla mna nebude problem kupit takyto puskohlad v dobrom ci dokonca velmi dobrom stave a dokonca v normalnej cene povedzme od 40-do 150€ (pri 150€ to byva spravidla uz aj s montazou a kamenmi). Problem vidim skor v urobeni starej dobovej zastrckovej ci klapkovej montaze ( nevynimajuc tiez cenu) cize najprv by som konzultoval veci s dobrym puskarom atd. a az po dohode s nim by som kupoval puskohlad. Tiez si treba uvedomit, ze pri tejto montazi vznika zasah do pusky a preto treba domysliet vsetky veci okolo toho s predstihom aj do buducnosti, napr.pri pripadnom neskorsom predaji pusky, atd... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on maco1590, 29.12.2017 o 16:00

Polujem v lese. Vzdialenost max 100-120 m. Kaliber to je 6,5x52r/16. Problem bude asi najst starsi puskohlad v dobrom stave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 29.12.2017 o 15:11

Jaro 1 - suhlas. Ja by som doplnil. V starom puskohlade nemozes čakat svetelnosť a ine oprickévymoženosti ako v novom. Teda na aku dobu lovu chceš zbraň využit ? Streľba na akuvzdualenosť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 29.12.2017 o 12:08

Puskar Jan Novotny bol "Ceskej narodnosti" a tak by som ja uprednostnil na jeho trojak najlepsie stary (dobovy) puskohlad "Ceskej" vyroby z byvalej tovarne Srb a Stys, alebo z Meopty. Cize trojak by som osadil puskohladom SrbaStys, alebo puskohladom z Meopty, napr. Lovec, OP Lovur, Lesar atd..., pripadne puskohladom Nemeckej vyroby napr. Hensold Dialytan, atd..., pripadne Rakuskej vyroby nepr. Kahles Heliavier, pripadne ine. Nedaval by som tam „asi“ 40 ci 42mm (vyst. priemer puskohladu), ale 30,5 ci 32 do max. 36mm kvoli celkovemu vzhladu flinty s osadenym puskohladom. No a samozrejme stara zastrckova (klapkova montaz). PS- ale kolko ludi tolko chuti, vsak :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 26.12.2017 o 8:50

Na starú zbraň patrí dobre opravený starý puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov