Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer S 303 - diskusia

autor: off kjuby
pridané: 22.12.2017 16:07
Dobrý deň, chcel by som počuť vaše názory na guľovnicu Sauer 303, ako je spoľahlivá... . rnrnPočul, že sa vraj zvykne zasekávať (že to s ňou ide rovno na reklamáciu) tak by ma zaujímalo že či to je pravda, alebo poprípade či ste sa s tým niektorí už stretli. rnrnZa odpovede ďakujem.
počet zobrazení: 4 634
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off kjuby, 29.1.2018 o 18:52

Dobrý večer, pán Lukra. Robíte nejakú povrchovú úpravu pri Sauer S303, myslím či okrem toho, že namažete hlaveň mastíte aj "handspunger", tzv. spúšťací mechanizmus vo vnútri. Ďalej by som sa chcel opýtať, aké strelivo používate do Sauera S 303? Odporúčali by ste mi kúpu samonabíjacej guľovnice Sauer S 303. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 28.1.2018 o 14:51

mňe Benelli nebral sako posledný sa sekal tak som sa vrátil k českým sellier bellot TIE IDU AKO CUKOR a Benelli MAM UZ 10 ROKOV a žiaden problém žiadna hrdza a to jej nevenujem žiadnu extra pozornosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukra, 28.1.2018 o 13:34

Mal som Benelliho a teraz mám Sauer. Benelli sa mi zasekával , fungoval len pri strelive GECO,,, rws, lapua tiež nefungovalo dobre a to som mál elegance s pozlátením - bol spomínaný vzhľad. Ešte dobre fungovalo strelivo Blaser (3,5 eur/kus) . Teraz mám sauer a ide bez chyby, vzhľadovo super dobre sa drží čo u benelliho až tak nebolo. benelli mi skoro chytal hrdzu. Je pravdou, že po kompletnom rozobraní, vyčistení a namazaní benneli fungoval dobre. Sauer má na dobre vypracovanú hlaveň, skoro vôbec nechytá hrdzu a hlaveň má hrubší plášť. Drevo dobré opracované, spúšť veľmi dobrá. Sauer mám 2 roky a Benneliho som mal 4 roky. Sauer má lištu na montáž - veľmi dobrá vec čo u Benneliho tak nebolo. Vzhľadovo to vyzerá oveľa lepšie a účelovo je to to tiež oveľa lepšie. Sauerku má aj otec . On strieľa z Gekom a v pohode. Stalo sa mu u 10 ranového zásobníka, že mu zaseklo 7 náboj a to len raz. Síce málo kedy strieľaš toľko rán po sebe. Keby ste dačo ešte chceli vedieť napíšte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off RASK, 6.1.2018 o 0:04

kjuby: nestalo sa mi, ze by s BST zasekla, ale stalo sa mi, ze pri 5 ranovom zasobniku mi pri 4 resp. 5 rane (na strelnici) zasobnik nestihol podat naboj (resp. asi zaver nedobehol do koncovej polohy), zaver preletel nad zasobnikom, puska sa tvarila prebita ... a nebola... ale ja S303 vytahujem do lesa len zriedka... vystrelim max 20 nabojov/rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 5.1.2018 o 15:43

RASK, ak používate Vami spomínané strelivo máte ešte problém so zasekávaním? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 4.1.2018 o 19:52

RASK ... vidíš o tom že ma SAUER problém aj zo zásobníkom som ani nevedel ale určite si zas trochu viac odpovedal NAMOR na otázku v čom je benelli lepšia... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RASK, 4.1.2018 o 10:36

S303 zasekava, nesmies pouzivat strelivo s tupou spickou, lebo ta sa pri nabehu naboja do nabojovej komory pri naraze do niektorej z vnutornych hran nabojovej komory zdeformuje a zasekne... ja som to u dovozcu v NR reklamoval, pan F z toho aj sam kadeco strielal a zasekol tiez a skonstatoval, ze chyba je v zasobniku a ze ho zreklamuje a doda novy... a uz sa neozval... fakt je taky, ze sauer uz dodava a predava zasobniky s upravenou geometriou, maju zozadu vygravirovane pismena „RE“... ale teda aby som predisiel zasekavanie, tak som zacal pouzivat strelivo s ostrou plastovou spiskou, ako napr. Nosler BST... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 27.12.2017 o 22:51

Prosím Vás, aké strelivo používate do Sauer 303? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 27.12.2017 o 20:37

Ja ju len utriem od vody a vysuším....obcas pretiahnem šnúrou hlaveň... Sauer S 303 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 27.12.2017 o 20:19

V zásade pohyblivé časti záveru (všetky klzné a kontaktné časti) a spúšťový mechanizmus spolu s ,,handspannugom". Streknem olej cez medzery okolo s aplikačnou hadičkou ktorá je súčasťou spreju, prebytok ktorý vytečie zotriem handričkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 27.12.2017 o 20:18

Moja skusenost s Benelli argo cal.9,3x62- cistim hlaven a pretriem olejom kovove casti, rozoberiem a vycistim vsetko po neakych 5-7 vystreloch a na konci spolocnych polovaciek, striela vsetky naboje , vratane S&B. Este ani raz nezlyhala. Syn ma takisto 9,3 jku a niekedy neprebije naboj od ziadneho vyrobcu a niekedy ani zaver nezostane vzadu (otvoreny) po poslednom vystrelenom naboji zo zasobnika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 27.12.2017 o 20:09

Mal by som ešte jednu otázku, pán Namor676 ak ste písali že sem tam prestreknete olejom pohyblivé časti, mohli by ste mi to prosím upresniť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 27.12.2017 o 19:34

NAMOR 100% súhlas... ja mám benelli 9 rokov a presne to isté... a čistenie si už napísal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 27.12.2017 o 19:24

Mne sa za nejakých 7 - 8 rokov čo ju vlastním nezasekla ani raz, iba pri S&B mi vyťahovač nevyťahoval vystrelené nábojnice. Čo sa týka údržby, tak bežné čistenie hlavne a sem tam olejom (ballistol) prestreknem pohyblivé časti. Otázka streliva je aj otázkou kalibra a na čo bude zbraň prednostne používaná, myslím individuálny lov, poplatkový alebo spoločné polovačky. Je potrebné zohľadniť poškodenie zveriny, stop efekt, rýchlosť strely atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 27.12.2017 o 19:02

KJUBY zasekava sa len S&B... prečo.. ? Opýtaj sa vyrobcu....a je to jedno či to je sauer alebo benelli.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 27.12.2017 o 18:32

Myslíte si že zasekávanie zbraní sauer s 303 je spôsobené typom streliva? Čo by ste povedali na RWS ... ? Počul som tiež, že po každej streľbe treba zbraň premazať aj z vnútra aby sa nezasekávala? Vedeli by ste mi objasniť aj tento fakt? Vopred Vám ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 23.12.2017 o 10:23

NAMOR.... nebudeme to tu zbytočne rozvádzať . .narážal som na to že niekto pustil do obehu zbraň ktorá môže hoci kedy vystreliť . . Áno bola zvolavacka ale myslíš že všetky zbrane tam boli .. ? Ja ked vidim niekoho na štand pri mne a ma sauer tak ho rýchlo upozornil aby sa držal čo najďalej odo mňa... človek nikdy nevie... a strelivo S&B je do toho najlepšia kombinácia.. . Buď zastreliš suseda alebo ťa zosrotuje niaky kanec lebo ti zasekne zbraň . . :) samozrejme jedna sa o krásnu zbraň ktorá je aj presná ale mala muchy ktoré ty nevieš či sú už na všetkých vychytane.. . Prajem ti krásne sviatky a lovu zdar ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 23.12.2017 o 8:57

Presne tak ako som napísal, pri ostatných je na prvý pohľad jasné že sú to samonabíjacie zbrane, zatiaľ čo sauer na pohľad klasická poľovná zbraň. Čo sa týka spoľahlivosti neviem v čom by mala byť benelli spolahlivejšia, ale nemienim sa o tom s nikým dohadovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 22.12.2017 o 22:09

NAMOR .... definuj agresívne...ja mám benelli a nevidím na nej nič agresívne...a spoľahlivosťou je asi niekde inde ako sauer... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 22.12.2017 o 19:34

Presne ako hovori namor676. Pokial budes pouzivat kvalitne strelivo a nie tie prskavky od SB tak zbran bude spolahlivo fungovat. Lebo oni uz aj na materiale na nabojniciach setria ze su ako z alobalu. Proste cele zle. Mal som ju asi 5 rokov v 8x57IS. Jediny dovod preco som ju predal bol typ spuste lebo som zvyknuty strielat s napinacikom a akosi som si na to nezvykol. Z toho isteho dovodu som predal aj blasera R8 a kupil si novy so spustou ATZL. Co sa presnosti tyka tak tam nebol absolutne ziaden problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 22.12.2017 o 18:11

Ani jeden krá sa mi nezasekla, je však pravda že ju používam iba na spoločné polovačky, ale aj tak s ňou vystrelil viac ako 300 rán. Jediný problém bol s sellier&bellot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 22.12.2017 o 18:04

Dobrý večer, ja by som si chcel takúto zbraň zakúpiť, ale počul som že sa zvykne zasekávať, tak obávam sa vyhodiť 3 000 € za zaseknutú pušku s ktorou nehnem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 22.12.2017 o 18:03

Vlastním ju už pár rokov, na začiatku som s ňou mal jediný problém, ale ten bol spôsobený strelivom S&B a to že mi nevyťahovalo nábojnice a skončilo to zlomeným vyťahovačom, ale to bolo spôsobené strelivom. Inak žiaden problém, mám ju v kalibri 9,3x62. Podľa môjho názoru je to jediná samonabíjacia zbraň ktorá nepôsobí agresívne, na prvý pohľad klasická poľovná zbraň. Zo začiatku výroby s ňou bol pri niektorých problém že úderník aj pri nenatiahnutom handspannungu vyčnieval. Od výrobného čísla 13,000 už je tento problém určite odstránený. Používal som rôzne druhy streliva a žiadne až na vyššie zmienené nespôsobovalo problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov