Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

naše lesy - diskusia

autor: off Samo740
pridané: 16.11.2017 17:36
Chcem sa spýtať aký máme my polovnici názor na to linčovanie našich lesov názor?? Dá sa to ešte vôbec zastaviť?? (niesom ochranar som mladý poľovník ktorému niesu naše lesy ľahostajné a série má pohľad na ne)
počet zobrazení: 6 113
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off oravskymedved, 20.11.2017 o 20:51

Som lesník. Ide ma šľak trafiť. "Ochranárski" smradi zas mudrujú, masírujú mozgy a lesníci mlčia. Samozrejme, celebrity sa pridajú. Jednoducho les dozrieva, rúbeme ho, ale nemizne. Iba mladne. Aj mladina je les. Kde to tak nefunguje, treba dodžubať obhospodarovateľov lesa,alebo lesné úrady , ak si nerobia svoju prácu. Mali by sme prestať počúvať Tupcov čo "pomohli" Tatrám. Jasné že Horehronie, Liptov. Orava, Kysuce... vyzerajú smutno.Iba sa rúbe kalamitné drevo. Ale všade sa zalesňuje, aby les nezmizol, nezomrel, aby stále žil. Z lesa treba vyhnať zlatokopov a dobrodruhov v zelenom, pomýlených ochranárov, verejnosti poskytnúť fakty a všetko bude fungovať ako má.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
off citulik, 1.12.2017 o 16:44

Páni lesníci a technici klobúk dolu pred Vašou prácou ktorú vykonávate čestne a svedomite v prospech Slovenských lesov a v súlade so zákonom. Lesu a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off oravskymedved, 30.11.2017 o 20:08

No neviem pavián. V kancli majú robotu správcovia a technici. Lesník má byť v lese. Tej agendy nie je toľko, aby tam vysedával. Ibaže by to bol dáky lenivý pecivál. Ale aj takí asi sú medzi nami a potom má verejnosť skreslený pohľad na realitu. Jasné že horárčina už nepatrí medzi lukratívne povolania. Ale ak má niekto zelenú krv, nemôže riešiť že nemá Q7. A takých nás potom mrzia urážky a osočovanie od "neznalých" problematiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pali1, 30.11.2017 o 13:17

mepl - ako vždy,trieskaš nezmysly,čo ty vieš o tom,či to dakto kontroluje alebo nie,pravdu má oravskymedved,ak poznáš vo svojom okolí nejakého lesníka,zajdi za ním,porozprávaj,hlavne nasaj trošku rozumu a potom sa vyjadrí k danej veci,už som ti raz písal,že takto iba urážaš lesníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pavian, 30.11.2017 o 8:55

Čo napísal fleshled je absolútna pravda, aj keď je to viac-menej o ľuďoch a je jedno, či to je pilčík, turista, lesník alebo poľovník. Na druhú stranu, kedy to má aj ten lesník skontrolovať, keď jeho náplňou je dnes poväčšinou kancelárska práca a von sa dostane, keď musí byť pri nakládke auta alebo si chce privyrobiť v nejakej prerezávke k tej mizérii. Je to možno trošku nadnesené, ale je to bohužiaľ tak. Lesníčina pre 50-30 rokmi a dnes je diametrálne odlišná :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mepl, 29.11.2017 o 22:56

Fleshled mas umna palec hore a toto nikto nekontroluje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oravskymedved, 29.11.2017 o 21:37

Fleshled. Ja po roztopení snehu zahrabávam toaleťák a dámske hygienické potreby popri turistickom chodníku. Počas hubárskej sezóny znášam plechovice a plastové fľaše. V čase sucha som parkrát našiel ohniská po opekačke v lese. Upozorňunem psíčkadov, zúrim na motorķárov. Všetci sú to "milovníci" prírody. U nás robotníci nenechajú nič, lebo by som ich zožral. (Alebo strhol z platu.) A tvoj kámoš keď si najal partiu chu..v, aby naňho robili, tak mal po nich upratovať. Neurážaj lesníkov. Keď sa chceš verejne vyjadrovať, daj si k profilu meno a bydlisko. Možno potom nebudeš mať vymazané príspevky a komentáre. Si fakt BOREC... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off fleshled, 29.11.2017 o 20:32

Pani horari a lesnici, mohokrat pri mojich turach znasam plne igelitky bordelu, co nechala partia pilcikov v lese.Zahodene kanystry oleja,ktorym pilcici mazu retaze na ringopilach, potom igelitky z teska, flase z piva, pet flase.Pani horari ja nechapem, ked chlapi dopilia, neviete si skontrolovat miesto tazby????Kamos mal v nemecku partiou pilcikov v hore,ktory tam nechali bordel a na druhy ten prisli inspektori za majitelom firmy a dostal 200 euro pokutu.A viete ako ich nasli?Podla slovenskych tesko igelitiek.Nase lesy su plne bordelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off HUGO09, 28.11.2017 o 22:20

Už v biblii na prvej strane je napísané podmanťe si zem ale to neznamená zničte zem ale podmanťe čiže zveľaďťe ,každý kto tak robí dobre robí a neviem či je dobré keď les trpí a my sa máme pozerať, keď príde na ľudí epidémia všetci sa idú zblázniť ako treba očkovať pri zvieratach sa zlikvidujú celé chovy, len keď je v lese kalamita máme sa len pozerať ako sa z toho spamätá ,týmto nechcem povedať že sa nerobia aj špinavosti ale spamätajte sa páni ,,ochranari,,už vidieť vaše vysledky po celych kysuciach orave a aj inde a nehádžte vaše bahno len na lesníkov máte dosť masla za ušami len zodpovednosť ziadnu!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off pali1, 28.11.2017 o 20:32

mepl.- prosím ťa nevyjadruj sa,bud ticho,a naštuduj si danú problematiku,svojimi vyjadreniami - urázaš všetkých lesníkov ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mepl, 28.11.2017 o 18:16

Ok ale kolko nam ešte zostalo smrekovych lesou v tatrach a v okoly smrekove lesy nam ničia korovce a robia sa vôbec letecke postreky???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan49, 27.11.2017 o 20:55

mepl, čítaš vôbec čo napíšeš? Prvý ti odpovedal zepo, dúfam že si mu rozumel. A nepoučuj oravskéhomedveďa, veď už v prvej vete napísal že je lesník. Súhlasím s celým jeho príspevkom, takisto aj s kormpom. A preto aj mňa, ako bývalého lesníka hnevajú mudrlanti a "ochranári" spoza počítača. Ja do čoho sa nerozumiem, tak nekafrem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off zepo, 27.11.2017 o 17:57

mepl,prezraď mi prosím ťa koľko rokov sa pestuje 7-ročná mladina pretože ja to zaboha neviem uhádnuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off mepl, 27.11.2017 o 16:18

Ahoj oravskymedved kazdy to vnima ináč lesi miznu pred očami len ludia si nechcu pripustiť pravdu . Robil si pestevnu činnosť? Vies kolko rokou trva vypestovat taky 7ročný mladnak?? A kolko kubikou sa denne vyrube?a do mesiaca to je aj 300kubikou zver okusuje terminali a nestiha sa vysádzať,lesi mladnu rednu a uz nemame tie huste kanacke porasty treba 10toro pre les... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 25.11.2017 o 20:09

Práve teraz ide v novinách na markíze reportáž o tejto kampani, sú tam všetci"ochranárski" odborníci a prirovnávajú túto akciu k zrušeniu Mečiarových amnestií... Kde je názor druhej strany? Obávam sa, že nedostala priestor. Aj toto je problém dnešnej doby. Takéto médiá tvoria verejnú mienku. Odvysielajú tendenčnú reportáž a ľudia neznalí pomerov idú robiť revolúciu a podpisujú petíciu. A v tom "vyrúbanom" lese v živote neboli. Predpokladám, že markíza neumožní vyjadriť sa aj lesníkom, keby o to aj žiadali. Sledujte televíziu, tá vám povie, čo máte robiť, ako žiť, koho voliť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

on Stagstalker, 22.11.2017 o 23:03

Pravdou je to, že nič nie je čierne, ani biele. Áno, opäť podľa mňa narážame na istú formu "demagógie, ktorú rozvediem nižšie, ale nemôžeme sa tváriť, že je všetko v poriadku len preto, že to, aspoň podľa oficiálnych čísel, korešponduje so zákonom. Ak by zrazu zákonnou úpravou povolili v poľovníctve používanie nočného videnia, termovízií či lov zveri v období tesne pred kladením mláďat, bolo by to v súlade so zákonom? Bolo. Ale bolo by to správne? To je uhol pohľadu, avšak verím, že v očiach mnohých nie. Podľa môjho názoru, súčasné zákony dávajú priestor biznisu s drevom. Možno vo väčšej miere ako je zdravé a možno až v neúnosnej pre tých, čo postupné odlesňovanie niektorých častí vedia porovnať v priebehu rokov. Áno, je pravdou že laická verejnosť nerozlišuje medzi holorubom a spracovávaním kalamity (veternej či kôrovcovej), na druhej strane je to aj chyba komunikácie zo strany štátu, ktorý má podľa mňa občas pocit, že nemusí nič nikomu vysvetľovať. Preto aj iniciatíva "my sme les" je pekná, ale len len do vzťahu k niektorému bezhlavému rúbaniu. Tam to končí, zvyšok je podľa môjho názoru opäť propaganda istej skupiny ľudí v štýle "prispejte nám na nič" a príroda si poradí sama. Verím, že mnoho ľudí, ktorí túto kampaň podporujú chcú lesu pomôcť napr.výsadbou či obmedzením ekonomických záujmov jednotlivcov či firiem čo si z lesa robia biznis. Len bohužiaľ takéto kampane často iniciujú ľudia, ktorí o problematike vedia pramálo alebo si sledujú svoje záujmy, zabalené do pekných hesiel. Dajme si svoje desatoro, ale zákony, súkromne vlastníctvo, ktoré je aj na území NP, záujmy iných ľudí idú bokom. My chceme predsa divočinu! V srdci EÚ, v silne agrárnej krajine, kde keď sa vyberiete lesom, po pár km natrafíte na nejakú osídlenú oblasť..Neberú do úvahy, že v našich podmienkach je les najmä obnoviteľný zdroj, s ktorým sa roky pracuje práve aj výsadbou a jeho obhospodarovaním a ak sa to robí citlivo, na kráse mu to neuberá.Ja sam sa považujem za zástancu skôr prirodzených lesov ako tých hospodárskych. Ale zasa chápem fungovaniu vzťahov aj v širšom kontexte ako sú len tie ekologické a snažím sa vnímať aj potreby iných ako len ochranárov. Les totiž mnohých aj živí, dáva im chlieb. Slovensko nie je USA, Kanada a podobne, kde majú priestor na realizáciu takýchto projektov a to vzhľadom aj na pomery a rozlohu krajiny. U nás s výnimkou “vlčích hôr”- Stužica a okolie ani nemáme veľa miest, kde je vôbec predpoklad nejaký prirodzený les rozvíjať. A koľko tých prirodzených lesov potrebujeme? Budovať ich od nuly, storočia? Bežný človek ani nevie ako prirodzený les vyzerá. Že nemá značené trasy, odstraňovanie spadnutých stromov či konárov, má inú drevnú skladbu a je nevhodný na bežný turizmus. Prezentovanie takýchto lesov ako cieľa oddychu a turizmu pre ľudí vnímam ako zavádzanie. Neviem či mnoho ľudí vôbec chápe čo podporuje a či uvedomuje, že pozitívny výsledok tejto kampane asi nenaplní ich predstavy. Ľudia chcú sadiť stromy, obnoviť les. Ale práve toto je proti samotnej myšlienke bezzásahovosti, ktorú daná kampaň razí, keďže jej princípom je nechať všetko na prírodu. Čo po tom, že súčasná generácia bude pozerať na pomaly hnijúce, nespracované stromy a nepriechodné, kalamitou zahádzané lesy, ktoré nepotešia ani oko a už vôbec nebudú vhodné na vysnívané prechádzky v pravej "divočine". Podľa môjho názoru na Slovensku naozaj nepotrebujeme mikrobezzasáhové územia, lebo väčšie v ponímaní lesného systému nikdy nebudú aj keby dosahovali rozmery okresu. Takéto projekty treba robiť medzištátne a bukové pralesy na východe SR sú tým pravým miestom. Všade inde treba nastaviť podmienky tak, aby les nebol drancovaný a ťažba zodpovedala výsadbe a bola robená citlivo v súlade s prirodzenou skladbou stromov v danom prostredí. Tak, aby bol les obnoviteľným zdrojom a zároveň spĺňal aj oddychovú a záujmovú funkciu pri zachovaní akej takej systémovej rovnováhy. Toto je oveľa väčšia služba prírode, niečo ako vyčistiť rieku od ropnej škvrny namiesto čakania kým si príroda poradí sama, len preto, že to v minulosti takto "fungovalo po tisícročia" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

off horarstevo, 22.11.2017 o 14:09

Davno tvrdim, ze lesnici by mali hnat ,,ochranarov" z lesa motorovou pilou. Akym pravom bude vystudovany pekar, vodar, elektrikar,...kritizovat pracu lesnika, ktora je v sulade s platnym LHP (PSL) a v sulade so zakonmi SR? Ak si dotycny mysli, ze nieco z toho bolo porusene, nech sa paci...trestne oznamenie! Ale ak len masiruje verejnost od PC...vtedy nech radsej kritizuje pracu, ktorej rozumie a na ktoru ma prislusne vzdelanie a skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 22.11.2017 o 14:03

to nie sú ochranári, ale aktivisti, amatérski aktivisti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Samo740, 22.11.2017 o 13:58

Konečne pre mňa normálne vysvetlenie od lesníkov a odborníkov na lesné hospodárstvo.. Toto som potreboval počuť a už som si o tom spravil obraz pozrel som si to video "lesy a holiny "a je to ozaj smutné keď ti pani "ochranári "sú tak vimleti že nevedia pochopiť že kalamita sa musí čo najskôr odviezť z lesa lebo keď sa tak nespraví tak príde ešte horšia kalamita a to likožrutova a tá je o 100% horšia ako tá veterná a len skrz ich tupost sa stalo to ze namiesto 100 hektárov kalamitneho dreva sa musí za 10 rokov víťaziť 1000 hektárov a teraz lamentuju aké sú naše hory "virubane "a nech ty mudrci čo natočili to video "my sme les " nech zoberú motyku a mladé stromy a nech idú vysádzať a potom si budú môcť povedať že "my sme les " (gramatické chyby si nevsimajte) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormp, 22.11.2017 o 12:17

Super napísané... Milí moji kamaráti „My sme les“, my lesníci sme väčšinu dňa v lese. Naša chyba asi je, že nesedíme toľko na sociálnych sieťach ako vy. Pár tendenčne nafotených obrázkov po spracovaní poslednej veľkej kalamity, kedy posadené stromčeky sú ešte schované vo vysokej tráve a už je z toho nepravdivá kampaň proti lesníkom. Ja chápem, že v každom rybníku je potrebná šťuka. Nebol som iný, keď som mal 20. Tiež som zhadzoval kamene na cestu okolo Ružína, aby tam nebolo rallye. Ale používať nepravdivé údaje, aby ste ohromili, čo najviac ľudí je úbohé. Čo ste už všetci zblbli a zabudli ste aké strašné veterné smršte nás postihli!? Niekedy boli raz za 30 rokov a teraz ich máme skoro každý piaty rok. Príďte si to nafotiť aj ku mne na polesie do Črmelskej doliny. 5 minutový vietor mi zvalil celý kopec pod Vysokým vrchom a pritom to bol ochranný les, bez ľudského zásahu. 30 rokov sa snažím hospodáriť prírode blízkym spôsobom a potom príde jeden deň a hotové nešťastie. Len nechápem, prečo ste sa nenafotili v Osrblí, kde 20 rokov po veľkej kalamite a ťažkej drine našich lesných robotníčok sú nádherné zmiešané lesy. Párkrát som organizoval zalesňovanie s mojimi ochranármi, trampami a turistami, ale 30 mojich romantikov zalesnilo za celý deň toľko ako dve usilovné lesné ženičky. A priznajme si, že mnohí z nás sú pre takú drinu až príliš leniví. Asi pred 10 rokmi som spracoval prednášku: Zosúladenie lesníckej a ochranárskej praxe. Bolo to organizované v spolupráci s o.z. Sosna pre ŠOP v Bratislave, B. Bystrici a v Košiciach. Naivne som si myslel, že pre úžitok všetkých sa nám to podarí. Na Slovensku je ročný prírastok dreva okolo 12 mil. m3 ročne, ťaží sa 8-9 mil.m3 ročne. Najviac sa vyťažilo 10,5 mil.m3 v roku 2004 po kalamitách v Tatrách. Výmera lesov na Slovensku je 2 mil. ha, v roku 1920 bolo to 1,6 mil. ha. Drevo je nádherný prírodný materiál a všetci ho chceme mať doma. Tak začnime od seba, keď chceme znížiť ťažby. Vedúci polesia Čermeľ, Mestské lesy Košice tramp, bývalý člen SZOPK, účastník medzinárodných táborov ochrancov prírody, vedúci krúžku ochrancov prírody na lesníckej fakulte vo Zvolene, bývalý dlhoročný člen slovenského výboru PRO SILVA – prírode blízke obhospodarovanie lesov a v prvom rade lesník, ktorí miluje les a pravdu. Ak ste schopní prijať aj iný pohľad, tak si pozrite tento 20 minútový film o kalamitách v Nízkych Tatrách: odkaz Ale teraz ste už niektorých riadne rozzúrili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

off oravskymedved, 20.11.2017 o 20:51

Som lesník. Ide ma šľak trafiť. "Ochranárski" smradi zas mudrujú, masírujú mozgy a lesníci mlčia. Samozrejme, celebrity sa pridajú. Jednoducho les dozrieva, rúbeme ho, ale nemizne. Iba mladne. Aj mladina je les. Kde to tak nefunguje, treba dodžubať obhospodarovateľov lesa,alebo lesné úrady , ak si nerobia svoju prácu. Mali by sme prestať počúvať Tupcov čo "pomohli" Tatrám. Jasné že Horehronie, Liptov. Orava, Kysuce... vyzerajú smutno.Iba sa rúbe kalamitné drevo. Ale všade sa zalesňuje, aby les nezmizol, nezomrel, aby stále žil. Z lesa treba vyhnať zlatokopov a dobrodruhov v zelenom, pomýlených ochranárov, verejnosti poskytnúť fakty a všetko bude fungovať ako má. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

off 357AS, 20.11.2017 o 16:24

dnes o 13:29 , väčšiu koko.inu som v živote nevidel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PPETERR, 20.11.2017 o 13:29

odkaz Dost dobre!!! Oni ani netusia, ze ukazali skutocnu realitu - odbornost tupcov grupujucich sa v LOZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 19.11.2017 o 9:57

to iba tak zakažu niekomu poľovať pripravia ho o revír bez nejakých argumentov logiky na zaklade Unesca kedy sa dikutabilne ide chraniť akože prales?..čo čakaťe ked si rezorty ktore maju spolupracovať idu každy svoje a v tom bordeli to je len voda na mlyn pre LOZ OVCA...kde su vlastnici može mi vyskočiť cela EU s tým buzerovaním ...presadnem uplnu a totlanu ochranu všetkeho šak aj tak je to cele v hajzli už ked sa prihliada na aktivistu a chudak čo tam žil poloval mlčí ludia halo to dokedy to takto bude aby štat bral čo nie je jeho a ako z rukava sypal legislativy z ktorých už an Pán Boh nevýde! čo tu bolo skor lesníctvo a polovníctvo zo staročnou historiou a stačí 25 novodbeho štatu a príde ochrana ktora v praxi pôsobí deštruktívne len z právami nárokmi bez povinosťí dokedy?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukas30-06, 19.11.2017 o 8:23

Čo vravíte na zákaz polovania ktoré presadil LOZ Vlka v lesoch oblastí Polonín a Vihorlatu ? naše lesy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 17.11.2017 o 20:52

nie som odborník,ale myslím že zakazovanie pálenia konárov po ťažbe tiež napomáha k rozmnožovaniu drevokazného hmyzu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 17.11.2017 o 19:25

Jamnická a Račkova dolina boli jedny z najkrajšich dolin,no čo z nich robi kôrovec je na zaplakanie a nie len z nich,strašne tažko sa turistom vysvetluje ,prečo sa tam stale taži drevo,ked tam nieje kalamita,ale nikto nepochopi že kôrovcova kalamita je horšia ako veterná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off farbiarargo, 17.11.2017 o 18:23

Lubenko máš 100% pravdu.Aj u nás miznú smrekové porasty ,ale ani nie tak pre chamtivosť lesákov ,ako skôr pre pažravosť lykožrúta ,ktorému bolo umožnené premnoženie sa . Na vine sú práve hlúpe a chybné rozhodnutia tých tiež "ochranárov",ktorý teraz vykrikujú ,ako moc klesá výmera lesov na Slovensku.Treba naozaj rozoznávať holoruby a veľké odlesnené plochy ,ktoré vznikli veternou a následne kôrovcovou kalamitou , z ktorou bohužiaľ majitelia lesov vedú márny boj . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 17.11.2017 o 17:02

Samo len vy mladi keby ste ešte vedeli rozlíšit kedy sa robí holorub a kedy su odlesnené plochy po veternej kalamite a kôrovcovej kalamite,pretože neznala verejnost to spája do jednoho celku, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

off 357AS, 17.11.2017 o 12:44

Samo740,máš úplnú pravdu,zbytočne si túto diskusiu zakladal,nevyriešiš ňou absolútne NIČ,o tomto probléme sa píše stále dookola,dávajú to v každej telke,a čo vyriešili ? Nič. Zorganizuj ochranárov a choďte sa retiazkami pouväzovať o smreky aby ich nepopílili a ani to nepomôže. Je to chamtivosť ,ide o velké prachy ,dostali sa k tomu ludia ktorým nejde o rozumné hospodárenie a zachovanie lesov aj pre svoje deti ,vnúčatá ,im ide o momentálny zisk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Samo740, 17.11.2017 o 10:52

Konečne aspoň jeden má na to normálny názor. Je to ozaj na zaplakanie keď sa človek pozrie V.Fatra,M.Fatra,Nízke Tatry atď... Samé holoruby a to sú ozaj veľké plochy ktoré sa ustavične odlesnuju.. Ale to by nebol ten najväčší problém keby ťažia ale nech aj naspäť vizadzaju mladé stromčeky. Smrek nije buk ani dub že je to naletova drevina to treba vysádzať.. Lebo medveď ani vlk ani jeleň ich nevipili, vipilili sme ich my ľudia a my ľudia ich máme aj naspäť vizadzat nikto druhý to nespraví.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 17.11.2017 o 10:16

Samo, toto je stále omieľaný problém, ľuďom sa už asi nechce na to reagovať. Nekonečné zvady lesníkov a ochranárov ktoré nevedú k ničomu. Ale jedno je pravda, v niektorých lesoch sa hospodári katastrofálne, všetko závisí od konkrétnych ľudí takže je to pravda že niekde sa doslova tie lesy drancujú. Situácia v lesníctve je taká aká je, mladých neberú, každý je rád že má robotu. Dnes keď nemáš známych na vysokých postoch tak na prácu zabudni a to môžeš byť študovaný ako len chceš. Možno by to chcelo vymeniť pár ľudí, dať šancu mladým,neviem je to na zaplakanie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Samo740, 17.11.2017 o 7:12

Vidím to tak že som asi aj zbytočne zakladal diskusiu keď sa nevie 59 roční človek normálne vyjadriť a namiesto toho má "chita"za slovíčka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.11.2017 o 20:31

Samo740 píšeš,"a série má pohľad na ne)" Tak preto ich rúbu aby ťa pohlad na ne "nesérial" :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov