Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

AMO - Africký mor ošípaných v SR - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 10.11.2017 15:59
Tak už je to skoro tu, od východu a nie od západu, ako by sme predpokladali...čo vy nato?
počet zobrazení: 53 784
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 24.1.2018 o 16:51

Keby som chcel v hypotetickej rovine úvah konšpirovať, tak podľa môjho názoru zo súčasnej situácie ťažia a lobujú najmä dve skupiny. Poľnohospodári a noční lovci. Poľnohospodári sa týmto spôsobom snažia znížiť škody na poliach, ktoré im vznikajú v dôsledku vysokej koncentrácie zveri, ktorej dôvodom je práve hospodárenie vo forme obrovských monokultúr plodín, pričom tieto vedia po prevažnú časť roka poskytnúť aj veľkému množstvu zveri dostatočný úkryt (v 3 ha políčku sa proste 100 ks neskryje, 30-40 ha už áno), pričom však paradoxne v rámci opatrení nebolo zatiaľ siahnuté na ich poľno "biznis" v podobe povinnosti osievať jednou plodinou malé výmery, striedať rôzne plodiny v rôznej výške tak, aby bol umožnený lov zveri v týchto oblastiach ako aj zavedenie plánovania výsevu plodín v rámci regionóv tak, aby sa koncentrácia zveri minimalizovala alebo aspoň obmedzovala.(podobne ako to plánujú v ČR). No a noční lovci si podľa môjho názoru práve premnožením diviačej a hrozbou AMO pretlačili a zlegalizovali zakázané spôsoby lovu, keďže za normálneho stavu by ich povolenie bolo odôvodniteľné len ťažko, najmä pre morálno- etický problém, ktorý v súvislosti s ich používaním vystáva pri love. Pričom ako som už písal v inom príspevku, uvedenými opatreniami sa podľa mňa len snažíme "hasiť" dôsledky, ale neodstraňujeme príčiny (teda nerovnomernú koncentráciu zveri, monokultúrne hospodárenie a sťažený lov v týchto oblastiach). V ČR nočné videnia pri love používajú už nejaký ten rok a stavy diviačej zveri tam nejako rapídne neklesli a AMO sa k nim dostalo aj tak, dokonca skôr ako na Slovensko, kde sú nočné videnia zákonné tabu, hoc možno nekorešpondujúce s reálnym stavom. Súčasný lov všetkého (najmä bachýň) bez ohľadu na vek a pohlavie môže v konečnom dôsledku viesť len k rozpadu sociálnych a vekových štruktúr u diviačej zveri (ktoré sú už v súčasnosti z dôvodu nie vždy odborného lovu narušené), čo bude nakoniec mať za následok možno ešte ďalšie zvýšenie počtu diviačej, keďže sa do ruje dostane už každá lanštiačka a v kombinácii s dnešnými teplými zimami a dostatkom krytu (v podobe monokultúr, do ktorých sa nezasiahlo) stratí celá snaha efekt. Nejaký čas dozadu sa hrdo podpisovalo memorandum o riešení škôd poľovnou zverou medzi Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, Slovenskou lesníckou komorou a Slovenskou poľovníckou komorou. A výsledok a reálny stav? Povinnosti len pre poľovníkov, zvýšený odstrel a zakázané spôsoby lovu. A zvyšné strany? Žiadne citeľné povinnosti- napr. povinnosť odstraňovať elektrické oplôtky(ktoré majú aj podľa mojich osobných pozorovaní za následok zmeny trás a návykov zveri,t.j. sťažený lov), povinnosť striedať plodiny, povinnosť siať ďalej od lesa, povinnosť siať v menších výmerách. Proste nič. Tak sa pýtam...chceme problém skutočne riešiť, dosiahnuť zmenu a odstrániť príčiny alebo sa korekciou dôsledkov v podobne zvýšeného odstrelu (v súčasnosti podľa mňa aj za hranicou etiky) budeme hrať, že problém riešime? Lebo len jeden faktor (zvýšený odstrel) nestačí, pokiaľ sa nezapoja aj zvyšné strany a problematika sa nebude riešiť ako celok, tak nás dôsledky ešte môžu bolieť. Mňa už hnevá len to, kde sa súčasné poľovníctvo za tých posledných 10 rokov dostalo. S nostalgiou spomínam kedy výbavou poľovníka bol hubertus, ručadlo, puška a dobré nohy, v súčasnosti sa pretriasa, na ktorý prísvit puškohľadu zver nereaguje. Kde sú časy, kedy bolo hanbou poľovníka streliť vodiacu diviačicu, v súčasnosti je ich loviť pomaly povinnosť. Kde sú časy, kedy zver mala priestor na svoj kľud či pašu, kedy bol lov počas tmy tabu? V súčasnosti pomaly niet hodiny a počasia, kedy taká situácia nastane. "Čierny rytieri", ktorí boli vždy vzácnou trofejou sa dostali na úroveň potkanov lovených na stretnutie. A nie preto, že by poľovníci svoje povinnosti zanedbávali. Príčina je inde. Takže quo vadis slovenské poľovníctvo?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 80

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 397 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dede, 3.10.2023 o 22:29

Reakcia na príspevok od greenwood, 3.10.2023 o 21:38 :
LENIVEC - Daj do googla RVPS AMO a môžeš čítať, keď máš ušný problém ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off greenwood, 3.10.2023 o 21:38

Máte nejaké informácie k AMO? Už dlhšie som o ňom nepočul. Aká je na slovensku aktuálna situácia? Ďakujem za relevantné odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper2, 11.3.2023 o 10:36

Rok 2022, som chcel v závode Topoľčianky sa dostať k odstrelu Diviačej zveri, bol začiatok novembra. No dostal som zamietavú odpoveď, odstrel je splnený, 280ks. Tak je normálne, že teraz je tam Africký mor. Neboli schopný regulovať početnosť odstrelom, tak ho zredukuje choroba. A nech nikto o tom nepochybuje, je to tak, o škodách sa nehovorí, veď aká je tu vymožiteľnosť práva? Tu čo sme na chvoste EU? A to vo všetkých oblastiach.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 13.2.2023 o 8:05

Reakcia na príspevok od Sager, 13.2.2023 o 7:04 :
Teraz v čase ,, zhodovania ,, sa to rozplaší ešte viac ako v čase spoločných poľovačiek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Sager, 13.2.2023 o 7:04

Bez komentára len na vedomie... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 13.10.2022 o 8:24

Reakcia na príspevok od dede, 12.10.2022 o 18:56 :
Za vším bude nějaký vůl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off dede, 12.10.2022 o 18:56

Reakcia na príspevok od SVKTOR, 12.10.2022 o 14:03 :
Myslím, že za všetkým bude ... medveď... chcú aj GPS súradnice... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off SVKTOR, 12.10.2022 o 14:03

okresné úrady začali nanovo zbierať informácie o mape revírov so zakreslením vnadísk - bude to sluzit pre ucely zverejnenia vnadísk cestou národného lesníckeho centra. OK. vedenie mapy je povinnosť užívateľa revíru, no nerozumiem, prečo by mapa s vnadiskami mala byť zverejňovaná. o aké ustanovenia predpisov sa opiera NR SR (ktorej vybor to požaduje zverejniť???), ministerstvo a okresne urady? nie je to náhodou interný údaj užívateľa? to teraz máme tiež čakať, že pri každom vnadisku bude 5 ďalších fotopascí od "ochranárov" a 10 ľudových kontrol týždenne..... toto má prospieť k zvýšeniu lovu zveri na vnadisku? ak to má zamedziť vnadeniu v iných lokalitách, tak o tom môžem mať pochybnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jano1961, 13.5.2022 o 17:25

Príchod AMO na Slovensko a núdzový stav „managementu“ s ním spojený poukazuje na to, aké ťažké je hlavne pre zodpovedných poľovníkov zapojených do akcie, slepo uplatňovať príkazy, ktoré prichádzajú zo vzdialeného organizmu, ktorý sa stavia do pozície strážcu tzv, „vedomostí“ a „spoločenského dobra“. Ďaleko od poľovníckej etiky a zvykov nový kolektív „odborníkov“ na management voľne žijúcej zveri a chorôb na Slovensku je poverený politickým svetom a riadi sa rozhodnutiami EÚ. Z ich strany ide o vynútenie výberu, ktorú zver „nechajú žiť a ktorú zabijú“, pričom záujmy ktoré tým sledujú sú zjavné. V prípade globálneho zničenia ide o preventívne opatrenia, ktoré majú zachovať bezpečnosť „nášho“ priemyslu s bravčovým mäsom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 31.3.2022 o 9:01

Reakcia na príspevok od willyboy, 30.3.2022 o 20:43 :
Willy a boy - ja som si dobre prečítal Tvoju otázku. AMO vypuklo teda prvé nariadenie( budem uvádzať RVPS ZV , v jej pôsobnosti sú vydávané Opatrenia na zabezpečenie kontroly atď. .... pre náš revír) bolo vydané dňa 29.12. 2017 pre oblasti v tom čase s pasívnym monitoringom AMO, tu sa uvádzalo v bode C. dolsova ,, nariaďuje ,, pre užívateľa poľovného revíru tých bodov je 9. V bode 2, písm. b - bolo uvedené, že na vnadisku môže byť max 5 kg jadrového krmiva za účelom lovu, v písm. C - bolo uvedené, že pri love sa môžu používať k lovu diviačej aj zakázané tech. prostriedky Taktiež tu boli uvedené finančné náhrady za dodanie vzoriek. Priebežne sa menili opatrenia podľa toho, či revír mal AMO, susedil revírom z revírom kde vypukol AMO, ( nechce sa mi odpisovať ako sa to prebežne menilo ) Posledné opatrenie zo dňa 9.3. 2022 v bode č. 2 Nariadenie pre užívateľa poľovného revíru , na každých začatých 300 ha poľovnej plochy , vyložené najviac 30 kg jadrového krmiva počas 1 mesiaca. ODPOVEĎ - opatrenia sa od r. 2017 menia opereatívne, ako som písal v prvom nariadení bola uvedená finančná náhrada v eur za vzorku - ,, MOTIVÁCIA ,, , vzorku pozitívnu na AMO a iné fin. náhrady, ako to máte doma v združení vrámci refundácii ( RVPS eura posiela) to sa informuj poľov. hospodára . Odbyt mäsa - je na každej PO ako po ovzorkovaní uloveného divaka zužitkuje. Pretavenie mäsa do eur je na PO nie na RVPS. Zabezpeč si podklady ako som Ti písal od užívateľa alebo poľ. hospodára a urob si analýzu na vaše podmienky. Ak ideš robiť, príp. robíš diplomovku podklady Ti poskytne Štátna veterinárna a potravinová správa SR, Botanická č.17, Bratislava. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off willyboy, 30.3.2022 o 20:43

Reakcia na príspevok od dede, 30.3.2022 o 19:17 :
DEDE, myslis akoze tie pravidlá pre PO, ktoré platia už niekoľko rokov a obmiena sa maximálne mnozstvo krmiva na vnadisku (.....nabuduce prosim precitat celu otazku)? mal som na mysli skor nejake systemovejsie opatrenia zohladnujuce vyvoj AMO a poucenie z toho, co bolo v inych krajinach. Ak nas chcu motivovat pre este vyssi ako aktualny rekordny lov diviakov, nech zabezpečia odbyt za seriozne ceny (nie za par centov za kg) a pod. Alebo sa ti zda, ze opatrenia, ktoré platia teraz a posledne 3 roky , pomáhajú? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dede, 30.3.2022 o 19:17

Reakcia na príspevok od willyboy, 30.3.2022 o 11:35 :
Willy a boy - máš v profile napísané ,, poľovník: áno ,, . Polož túto otázku uživateľovi poľovného revíru to je predseda alebo poľovníckemu hospodárovi ... Od vypuknutia AMO dostávajú info od RVPS . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off willyboy, 30.3.2022 o 11:35

budú sa aj nejako meniť pravidlá SVPS pre AMO alebo stále zostávajú tie pôvodné? rieši sa to vobec nejako (a má to vobec zmysel?) alebo sa len evidujú kadavery a pozitivne ulovene kusy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 10.3.2022 o 20:48

V Gruzínsku sa objavil v 2007. A v Bielorusku 2014 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off m98, 10.3.2022 o 19:50

Vôbec Ti nevadí,že ako choroba je datovanie asi od 1910 z Afriky. Možno preto sa nevolá gruzínsky. V 1957 zaznamenaná v Španielsku.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Huskyman, 26.11.2020 o 20:59

odkaz Na východe to vrie... humorom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 21.8.2020 o 11:29

Reakcia na príspevok od Stagstalker, 20.8.2020 o 14:32 :
Tak, tak, spravne. Aj v zmysle, ze ten, kto ziada viac, resp. vela, bude na tom vzdy lepsie ako ten, kto neziada nic, alebo ziada len malo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 21.8.2020 o 11:18

Áno, platia vo všetkých revíroch SR, pomýlil som sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 20.8.2020 o 14:32

Reakcia na príspevok od Hekler, 20.8.2020 o 12:56 :
Len ta poopravim, ak sa nemylim, uvedene vynimky zo zakazanych a nespravnych sposobov lovu (tie, ktore si aj spravne uviedol), platia vo vsetky polovnych reviroch v ramci SR (ak tam nie je zakazany lov diviacej), teda nie len v naraznikovej zone, ale vsade. Co sa tyka pouzitia noktovizorov, teriem na zbrani a podobne, tam uvedene opatrenie naraza na aktualne platny zakon o zbraniach a strelive a ten ziadne nariadenie veterinara za sucasneho stavu ovplyvnit nevie a teda pouzit nocne videnie ci termoviziu na zbrani nie je mozne legalne ani v naraznikovych ci inych zonach. Ale co by stat vedel riesit okamzite je obmedzenie vstupu ludi do polovnych revirov v case po zapade slnka. Je paradoxne, ze ma byt vo verejnom zaujme AMO co najviac potlacit, ale na strane druhej povinnosti su ukladane len polovnikom (ako jednej z mala skupin platiacich za vykon svojho hobby majitelom pozemkov), ale siroka verejnost vo svojich hobby obmedzena nie je, hoc svojou cinnostou obmedzuju “hobby”, ktore je aktualne vykonavane najma pre verejny zaujem, lebo asi nikoho netesi likvidovat si stavy diviacej v reviroch. Naviac aj clovek je prenasacom AMO, preto ten pohyb v lesoch by sa skutocne mal, aspon v naraznikovych zonach obmedzit. Ved tie roje hubarov, psickarov, motorkarov a zberacov spravia s migraciou zveri niekedy viac ako spolocna polovacka. Urcite by siroku verejnost neobmedzilo, keby bol vstup do lesa povoleny len v case napr. od 8.00 hod. rano do 17.00 hod. vecer, tolko by verejnost k spolocnemu zaujmu hadam prispiet mohla...v rizikovych zonach by som vstup zakazal aspon na dva mesiace uplne, najma pocas hlavnej polovnej sezony. Taktiez ulozit primerane povinnosti aj obhospodarovatelom pozemkov resp.aspon vynucovat dodrziavanie tych platnych (odstranovat elektricke ohradniky, obkosit lany aspon 40m od lesa, striedat plodiny ci zabezpecit ine vhodne okolnosti pre lov). Lebo fackat len polovnikov, ze treba lovit viac, ale nevytvorit nato realne podmienky, lebo by mozno verejnost “frflala”, je v boji s AMO mozno alibisticka chyba, ktora nas moze vyjst draho. A ziadny vojensky ci policajny sniper toto nespasi, vyrusenu zver, ktora proste na pasu nevytiahne, nestreli ani s navadzanou raketou. Nehovoriac, ze takyto profici by stat nieco stali, narozdiel od polovnikov, ktori tuto sluzbu robia zdarma, na svoje naklady a cas. A to vacsina po prebdenej noci musi ist este makat do normalnej prace... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off vlavar, 20.8.2020 o 13:40

Celé opatrenia v infikovanej zóne, ako aj mašinéria okolo AMO, sú neučinné. Neberieme si z nikoho príklad, ako napr. ČR. V opatreniach sú obmedzenia, ktoré znamenajú koniec kynológii na slovensku. Zakazujú vycvik a skúšky poľovne upotrebiteľných psov na raticovú zver, spoločné poľovačky. Ale prečo nezakazajujú skúšky na drobnú zver? Veď v tých revíroch, kde sa nachádza drobná, je aj raticová a diviak. A častokrát už aj pozitívny. A to niektorý účastnici z južných okresov neberú v úvahu. Len smelo, šíritelia :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 20.8.2020 o 13:36

Hekler - Za pár týždňov už budú všetky obmedzenia odstránené len už potom to bude h...o platné !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.8.2020 o 12:56

Reakcia na príspevok od Elo, 20.8.2020 o 11:34 :
... pozor výnimka nie je udelená na celý § nesprávneho lovu ALE LEN NA časť písm. c) !!! a písm. k)... ak nie ste v nárazníkovej zóne tak musíte dodržiavať zákon. No a k nariadeniu hlavného veterinárneho lekára, čo mi to vlastne v nárazníkovej zóne povolil : 1) pozor neudelil výnimku na celé písm. c) ods. 2 § 65 ale LEN na „použitie noktovízorov, KTORÉ NEMAJÚ VLASTNÚ ZÁMERNÚ OSNOVU“ teda môžem použiť len "to CEZ ČO SA NEDÁ STIEĽAŤ !!!, ďalej povolil 2) použitie zdrojov umelého osvetlenia a zariadení na osvetľovanie terčov (teda môžem použiť baterku, reflektor, NIE NOČNÉ VIDENIE, čo som doteraz nemohol; 3) loviť diviačiu zver v noci s použitím výkonnej pozorovacej a streleckej optiky alebo s použitím zdrojov umelého osvetlenia alebo zariadení na osvetľovanie terčov (môžem s použitím uvedených prostriedkov poľovať na diviaky nepretržite, nie len počas 7 dní v mesiaci), čo som doteraz nemohol; 4) loviť diviačiu zver posriežkou vo vzdialenosti kratšej ako 100 m od hranice poľovného revíru, čo som doteraz nemohol, dalo sa len posliedkou; 5) loviť diviačiu zver na poľovných pozemkoch, na ktorých sa súčasne vykonávajú poľnohospodárske práce po predchádzajúcej dohode s užívateľom poľovného pozemku, (toto je opatrenie na to aby sa dali loviť diviaky pri zbere veľkých lánov napr. kukurice, samozrejme pri totálnej disciplíne poľovníkov pri streľbe), čo som doteraz nemohol; 6) loviť diviačiu zver aj v prípade, že nemáme schválený plán chovu a lovu pre diviačiu zver; toto dúfam nie je potrebné vysvetľovať... čiže o akej reálnej výnimke na lov diviakov v skutočnosti hovoríme ? v ČR bola skutočná výnimka, nočné videnia poľovníkom preplácal ČPZ a motivoval lov platbou (nie 10e za kus,áno dostali sme chladiaci box, ale pozrel sa niekto ako sa 4-5 dní krúti elektromer ? veď na ňom môžem brúsiť nože)a výsledok sa dostavil, ako jediný v EU zlikvidovali AMO, len mi stále hladáme dávno odhaléné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Elo, 20.8.2020 o 11:34

Reakcia na príspevok od Hekler, 20.8.2020 o 11:17 :
Hekler,plne s Vami súhlasím, a chápem to rozhorčenie, tiež som dnes mailom obdržal usmernenie k lovu diviakov vzhľadom na AMO. Máme revír len pár km severnejšie od Vášho, u nás sú zatiaľ spoločné poľovačky povolené... Dovolil by som si vytknúť 1 malý detail - prečo nemôžete loviť 2 hodiny po západe slnka? Pokiaľ viem, vzhĺadom na AMO je legislatívne momentálne udelená výnimka z tzv. nesprávnych spôsobov lovu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.8.2020 o 11:33

práve som "dostal" nové nariadenie veterinárov, spol. poľovačky sú zakázané, nikomu s odborníkov nevadí že sme 150 km od ohniska v MR a 300 km od východného slovenska, spoločné poľovačky v celom označenom nárazníkovom pásme nebudú (ale v susednom revíri áno, hranica ide stredom asfaltky... no veď diviaky rešpektujú hranice a asfaltové cesty ...), ale máme intenzívne loviť individuálne, ale ako keď do dvoch hodín po západe slnka mi príde pred posed auto s milencami, hríbari s čelenkami, manželia s volne pusteným krásnym setrom, jedna štvorkolka na svetlách a dokonca aj slečna na koni s čelenkou, všetci milujú prírodu, zákonné opatrenia hrubo ignorujú lebo máme demokraciu a do lesa je volnú stup) nikto s nich nie je časovo obmedzovaný iba ja ako poľovník napriek tomu že poľujem na časti vlastných pozemkoch a ešte aj PZ za to platím nájom, všetci spomenutí mi nič neplatia napriek tomu že zbierajú plody z mojich pozemkov a devastujú les a lesné cesty a bránia výkonu práva poľovníctva !!! je toto normálne ?, zdravý rozum mi hovorí.. uloviť individuálne diviaky v ohnisku (bez spol. polovačiek aby neboli výhnané do susedných revírov), a v náraznikových zonach od určitých km vyloviť diviaky individuálne a aj na spoločných poľovačkách, niekto tu podľa mňa machruje a hľadá teplú vodu, ale tá tečie z červeného kohútika, to je problém raalizovať český model v mieste ohniska AMO ? veď sa totálne osvedčil !!! ja nemôžem loviť po dvoch hodinách !!! rešpetujem no a odstrelovač nepoľovník bude môcť, príde vystrelí, fúkne do hlavne a ide domov, zoberie plat a odmenu ??? na základe čoho ? bude mať vydaný PL, značku, kto diviaka vyvrhne, kto odoberie vzorku, kde bude visieť 4 dni, kto uhradí elektrinu, a čo s divinou kto ju odkúpi ? súkromní chovatelia čo z vysoka srali na veterinárne opatrenia a chodili pre odstavčatá do Poľska a Madarska chcú náhradu škody za svoje nezodpovedné správanie a na poľovníkov ktorí jediní realizovali nariadenia veterinárov (dokonca aj amorálny lov diviačíc počas celého roka) každý nadáva a dokonca sa nám vyhráža náš vlastný minister !!!,kde je tá nová vzťahová kultúra zúčastnených strán a odborná diskusia ? kde aký kamarát ochranár niečo povie dvom ministrom, tak to vyblafnú bez uvažovania do televízie a spriaznené duše ochranárov to šíria a šíria, (ale jeden z nich je odborník !!! tak prečo sa tak ponáhla ?) asi som vekom osprostel (alebo nie ???) ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

off laco11, 18.8.2020 o 21:26

Reakcia na príspevok od Huskyman, 17.8.2020 o 21:22 :
...ak je možným prenášačom aj bezstavovec ako uvažuje pán profesor, tak som zvedavý ako bude s ním armáda na pokyn pána ministra bojovať. Mucholapkami? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off citulik, 6.8.2020 o 16:13

Obec Janík, Košice-okolie, dva prípady AMO potvrdené dnes v domácom chove.Zvierata zahynuli 2.8.2020.lnformáciu uverejnil dnes denník Nový čas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo123, 4.8.2020 o 17:16

Reakcia na príspevok od patrac00, 4.8.2020 o 10:33 :
Nehľadaj problém tam, kde nie je. Naši srandisti v parlamente to vedia legislatívne ošetriť. Skôr by som sa zamyslel, kde by našli dostatok zbraní, optiku a iné prostriedky vhodné a použiteľné na lov. Ďalej by som rád videl dostatok vojakov, ktorí vedia aj trafiť, strieľať vie každý! Pokryť celú južnú hranicu je nereálne. Celé je to len blabol pre národ slovenský, aby si ľudia mysleli, že niečo robia a skutek utek. LaLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off patrac00, 4.8.2020 o 10:33

Pár poznámok k tej armáde: - Vstupovať/strieľať budú v štátnych, alebo neštátnych reviroch. Ak v neštátnych na základe akej právnej normy? - uhradia alikvótnu časť poplatkov za užívanie/lov? - použijú poľovné zbrane a strelivo, lebo len tak je možné v zmysle zákona loviť zver? - Urobia si poľovné skúšky a zbrojné preukazy pre výkon práva poľovníctva aby boli v súlade so zákonom? - sprocesovanie spoločnej poľovačky, odber vzoriek, spracovanie a uskladnenie diviny atď, atď... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peho7, 3.8.2020 o 21:18

Reakcia na príspevok od Jager68, 30.7.2020 o 7:15 :
Nielen v madarsku to maju v pazi skor by som povedal ze na slovensku lebo niektory ututlavaju ze maju v reviry uhynute diviaky.Kto by ich aj hladal v krikoch,zarastenich sadoch tak povediac v dzungli ved stoho ,,nic,, nemaju len robotu naviac kolko stoji mech a potom treba kafilerku volat .len sa treba prejst po miestach kde sa zdrziava zver a vysledok sa objavi.Ved sa stym priroda,lisky,vlci vysporiadaju to je citat niektorych ,,polovnikov,hospodarou. A tak to funguje. A preco by som mal platit za vstup do lesa ked v nom mam podiel napr.? Na zapad to len dojde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 3.8.2020 o 11:25

...nie je to také jednoduché nevykonávať alebo ignorovať intenzívny lov. Ak majú revír vo vlastnictve alebo prenajatý tak svoju kožu na trh nesie aj Odpor poľnohospodársky a lesný na Okresnom úrade. Ak majú kúpený odstrel tak prúser hrozí aj príslušnému Odštepnému lesnému závodu. A v týchto pohnutých časoch si to len tak niekto nelajsne. Či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 2.8.2020 o 9:16

Reakcia na príspevok od Jager68, 1.8.2020 o 11:16 :
Nesedeli doma keď sa predlzovala zmluva .. Iba stará pieseň dookola " ak si smerak môžeš všetko "... Iba v našom okrese majú 2 revíri plus mimo okresu..Takže v týchto 2 reviroch sa nekoná intenzívny lov diviacej.. Doplatime nato susedia .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.8.2020 o 11:16

Reakcia na príspevok od gm95, 1.8.2020 o 10:11 :
Je to uplne realne. Maju revir a poluju. 24 polovnikov sedelo doma asi aj,ked sa predlzovali zmluvy. Tak niekto plati za revir a ma umoznit polovat ostatnym zadarmo?. Ked nebudu predavat odstrel asi maju dost kamaratov,ktori si pridu zapolovat. .Dolezite je,aby aj susedia za hranicami trošku pridali s lovom a opatreniami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 1.8.2020 o 10:11

Reakcia na príspevok od Jager68, 30.7.2020 o 7:59 :
Tých poplatkovych polovačiek neni málo , áno to máte pravdu . Ale nie každý si môže dovoliť poplatkovú keď zarobí 600 euri :) Môj názor je ten že v danom okrese kde je výskyt AMO by som umožnil v danej situácii aby si mohli poľovníci ktorý nemaju kde polovať aby si mohli zapolovať!Každý poľovník vo svojom trvalom bydlisku. PS: ani to nieje reálne aby si niekto prenajal 3000 ha revír, a poloval v nom iba so synom a zaťkom:) a 24 poľovnikov sedí doma ktorý aktívne pred tým polovali. Myslíte že otec,syn a zaťko si bude vedieť pomôcť s AMO ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 397 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov